TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 16:59 #491219

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dzisiaj miałam i mam jeszcze dzień tylko dla siebie :dance:
Dziewczyny skoro świt pojechały na kolonie a małżonek w delegację. Robię tylko to na co mam ochotę, nie sprzątam, nie piorę i zaniedbałam wszystkie inne obowiązki kury domowej.
W ramach odpokutowania ostatniego obżarstwa i zaniechania Kokolidkowych zasad wybrałam się rowerem do ogrodniczego.
I zakupiłam to

DSC_00011024x681.jpg


Złocień wspaniały Jastrun Real Dream – świetnie komponuje się z trawami

DSC_0002683x1024.jpg


Przeleciałam z aparatem trochę po ogrodzie

DSC_00031024x683.jpg


DSC_00071024x684.jpg


DSC_00101024x682.jpg


DSC_00111024x683.jpg


DSC_00121024x682.jpg


DSC_00191024x681.jpg


DSC_00201024x681.jpg


DSC_00211024x681.jpg


DSC_00231024x681.jpg

**************************************************************

Olgo dziękuję :kiss3:
Każdy ma swoje miejsce na ziemi, ja akurat mam w lesie. Las wokoło to równiny porastające głównie przez sosny i brzozy, nierzadko też olchy i świerki.
I nie martw się ja też znam tylko te podstawowe grzyby :)

Iwonko ja stosuję Ultrathon na komary, kleszcze i muchy. Jest niezwykle skuteczny … tak mawia mój małżonek ;)

Aniu niech rosną zdrowo. Mam nadzieję, że dobrze was wyswatałam i wcale nie jesteś moją dłużniczką.
Jadłaś łosia :woohoo: Ja nigdy nie miałam przyjemności poza jedną okazją spróbowania kiełbasy ale się nie odważyłam. U nas nie strzela się do łosi poza pojedynczymi przypadkami. I jak smakowało?
Widzisz jaki piękny kwiatek dla Ciebie sfotografowałam

DSC_00051024x682.jpg


Alino jak już zrealizujesz plan wycieczki do lasu to pochwal się wynikami.
Ja dopiero w tym roku bardziej doceniłam urodę pysznogłówek a tu dla Ciebie cały bukiet

DSC_00081024x681.jpg


Ewko pierwsze grzyby smakują rewelacyjnie wiec zachęcam do leśnej wycieczki. Ja pryskam się Ultrathonem na komary, kleszcze i muchy. Te robale :unsure: zobacz jakie to małe dziadostwo a skutecznie nas straszy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 19:36 #491267

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Też o tymmyślałam, że takie małe robale a tak załażą za skórę nam "dużym" :rotfl1:

Taki spokojny dzień jest nam potrzebny, żeby zająć się swoimi sprawami ;) Też taklubię :) Moja mała jest u dziadków a M jutro jedzie kosić łąki. JA się jutro obijam a właściwie mam plan zaszaleć z nową żywicą :) Ciekawe co z tego wyjdzie :think:

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 19:52 #491275

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Dorotko zakupy widzę udane.Ja hostek troszkę kupiłam. Teraz kombinuje jak tu im cień szybko zrobić bo one juz w tym tygodniu pewnie przyjadą. A u mnie jak tylko te deszczowe dni miną to znów zrobi się patelnia.
Piątek irysy też w tym tygodniu wysyła. Qrdelek skumuluje mi się sadzenie.

Ps.Paczka juz w drodze do Ciebie. Jeden (niepodpisany) to nie wiem co za jeden, bo nie zakwitl tak jak powinnien.A mam jeszcze conajmniej jedna szt.

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 20:12 #491283

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewko mój spokojny dzień właśnie dobiegł końca. Wrócił małżonek i już się zaczęło ... "co będziemy jeść? dałaś psom? a koty? a ryby? co robisz? a to rower nie wstawiony" :angry: Gdzie by go tu jeszcze wysłać :think:
Mam nadzieję, że jutro pochwalisz się tymi szaleństwami żywicznymi ;)

Kasiu wielkie dzięki :kiss3:
Taki kolekcjoner jak ja może mieć nie podpisane skrętniki :lol: Grunt, że będę miała. Wcześniej kupowałam co mi się podobało i nie zwracałam uwagi na nazwy, dopiero forum to we mnie zmieniło.
Piątkowe irysy w tym tygodniu :woohoo: Super :hearts: Do mnie jeszcze nie dotarła żadna wiadomość o wysyłce.
Hostami wcześniej też byłam zauroczona, teraz mi trochę przeszło, podobają mi się ale już bez szaleństwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 21:01 #491306

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Czasem marzy się by małzonek wybył na ..trochę, nie przejmuję się zbytnio domowymi sprawami ale gdy go nie ma.... :dance: , mężowie są zbyt przyziemni... :rotfl1:
Swoje irysy, byle jakie co prawda, wykopałam z liliowców bo ścisk niesamowity i tydzien myslę gdzie to upchać, żadnej weny.... :hammer:

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 21:21 #491316

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79655
Dorotko, lilia prześliczna - :kiss3: . A co to za jedna? Generalnie zapraszam wszystkich lubiących lilie do wątku tematycznego, wklejajcie swoje zdjęcia i krótkie, własne informacje: jak WY postępujecie ze swoimi, czy udaje się wam utrzymać te cudne rośliny przy życiu dłużej niż jeden sezon, a nawet rozmnożyć?
Moje psy same o sobie przypominają dostatecznie głośno, jak się spóźnię z karmieniem. :rotfl1:
A miedzy nami, w moim domku w górach bardzo lubię być właśnie całkiem sama, choc 2-3 dni ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 18 Lip 2016 21:55 #491334

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewko mój M twierdzi, że najbardziej go kocham jak go nie ma. Ciut prawdy w tym jest :lol:
Widzisz Ty masz problem z upchaniem a ja z zapełnieniem. Powiedz co lepsze? :lol:

Aniu nie znam się na liliach :unsure: Biorę co mi się podoba i nie przywiązuje wagi do nazw gdy kupuję. Sadzę bez specjalnych zabiegów i nie wiem jakim cudem się mnożą :) Jesienią muszę ich trochę dokupić, Anastazję obowiązkowo.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

U Doroty pośród lasu 19 Lip 2016 11:46 #491440

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Ja też mam lilie nn . Tzn na początku to nawet jakąś nazwę miały, ale potem znaczniki gdzieś wybyły i lilie u mnie generalnie nazywają się... lilie. :happy:
Ewa

U Doroty pośród lasu 19 Lip 2016 12:44 #491451

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, chyba wszystkie lubimy zrobić sobie krótki urlop od M. ;) Jaki wtedy spokój w domu!
Ja też coraz więcej lilii mam NN, ale głównie wynika to z pomyłek (oszustw) sprzedawców i producentów :angry: Co z tego, że zapiszę nazwę posadzonej cebuli, jak okazuje się potem, że to zupełnie co innego? A identyfikować nie zawsze mam cierpliwość...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

U Doroty pośród lasu 21 Lip 2016 13:54 #491970

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorota, do mnie wszyscy już wrócili- koniec ciszy ;)
Z tą nową żywicą to same kłopoty- jak dałam za dużo utwardzacza to zrobił się glut, jak mniej to krystalizuje już 2 dni. Teraz dosycha, jeszcze nie ma się czym chwalić :) Teraz porządki w ogrodzie na tapecie. Nawet na swój wątek nie mam czasu :unsure:

U Doroty pośród lasu 21 Lip 2016 17:46 #492004

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewko Ave z tymi nazwami to tak jak u mnie ... jest lilia różowa, biała, żółta w kropki, żółte trąbki ... itd :lol:
Co jak co ale moje lilie nie muszą się nazywać. Co innego irysy, wolę jak się nazywają choć z tym różnie bywa ;)

Dalu mój urlop właśnie dobiega końca :(
Moje lilie jak pisałam wyżej są wszystkie NN, nie mam potrzeby ich identyfikowania. Oszustwa sprzedających są rzeczywiście wkurzające. Jakoś na liliach nigdy nie sprawdzałam co zamówiłam a co przyszło, ale gdyby tak trafiły się pomylone irysy to byłabym mocno wnerwiona :angry:

Ewko Jolifleur jak dobrze jest czasem pobyć samemu ... prawda :P
U mnie panny na koloniach ale małżonek w domu, dostałam rano wykład, że go zaniedbuję bo cały czas siedzę na forum :unsure:
Pomyślałam sobie, że skoro on tak bardzo musi być ze mną, to ani na rybki ani na polowania go nie puszczę. Zobaczymy jak długo wytrzyma :lol:
Jak już opanujesz tą żywicę to pokaż co stworzyłaś :) Ja wisiorkiem od Ciebie wszystkim się chwalę :hearts:
******************

Dotarły do mnie po południu dwie paczuszki :dance:
Jedna od Dali z tojeściami. Zaraz lecę sadzić. Serdeczne dzięki Dalu :kiss3:
Druga to skrętniki od Kaśki. Moja kolekcja skrętnikowa z 4 sztuk wzrosła do 11 :hearts:
Buziaki wielkie :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2016 17:57 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

U Doroty pośród lasu 21 Lip 2016 22:33 #492049

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorota15 wrote:

Ewko Jolifleur jak dobrze jest czasem pobyć samemu ... prawda :P

Święte słowa, święte słowa :thanks: ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 21 Lip 2016 23:15 #492077

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pięknie dziękuję za fotkę niesamowicie czerwonej pysznogłówki :hug: Moja jest wściekle różowa i chociaż różowe kwiaty mnie irytują, pysznogłówka w tym kolorze zachwyca :happy: Dla towarzystwa dokupiałam jej fioletowaą, przynajmniej jej nazwa - 'Pardon my lavender' budzi takie nadzieje :)

Czytałam, że paprocie zamierzasz wprowadzić do ogrodu, o jakich myślałaś?

U Doroty pośród lasu 22 Lip 2016 18:11 #492195

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja szukałam ostatnio fioletowej pysznogłówki ale w okolicznych ogrodniczych jej nie mają. Mam jeszcze różową jasną i ciemną. W tym sezonie monardy świetnie się prezentują bo zeszły sezon to :jeez:
Paprocie mam na razie dwie, myślałam o jakichś wietlicach i narecznicach. Nie znam się za bardzo na nich ale wiem, ze nie są zbyt kłopotliwe w uprawie. Muszę im tylko podszykować miejscówkę, nasypać torfu i kory.

*******************
I urlop dobiega końca a tak było pięknie.
W poniedziałek znowu za biurko. Pracować jednak trzeba bo kto mi da na przyjemności ogrodowe jak sama nie zarobię ;)
Jeszcze tylko rok i znowu urlop :)
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2016 18:13 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

U Doroty pośród lasu 23 Lip 2016 15:43 #492313

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Zaraz lecę na spacer po ogrodzie z kawą :hearts:
Cały ranek spędziłam na produkcji tortu dla chrześniaka. Ostatnio chłopak jest zaaferowany łowieniem ryb więc tort jak przystało na wędkarza musiał mieć rybki.

DSC_00031024x681.jpg


Wieczorem impreza a ja usilnie się staram stosować Kokolidkowe zasady. Dzisiaj jednak pysznościom się nie oprę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Anna96

U Doroty pośród lasu 23 Lip 2016 20:14 #492342

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79655
Tort niewiarygodny :woohoo:

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 00:45 #492408

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorotko- rewelacyjny tort!!!
Jestem pod ogromnym wrażeniem i aż szkoda, że nie robisz wysyłkowo na zamówienie ;)

DOmyślam się, że goście byli zachwyceni..aż szkoda zjadać ;)

U Doroty pośród lasu 24 Lip 2016 06:07 #492421

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dorota pokaż ten tort przy Kuchennym Stole. Czegoś takiego to ja w życiu nie widziałam.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.726 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum