TEMAT: Od zera

Od zera 11 Sie 2015 20:15 #395119

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ale dalijki miodzio :hearts: Nigdy się tak do końca z nich nie wyleczyłam ,ale też do końca nie pozbyłam .Tyle ,że nie mam tyle ,co bym chciała .Ale u mnie to nigdy nic nie wiadomo tak do końca Jak oglądam takie pięknoty ,to zaraz bym też chciała :crazy:


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 12 Sie 2015 12:09 #395214

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Bozi - u mnie pieris tak ma. Raz wiosną ma takie listki, potem odpoczywa i w drugiej połowie lata znowu robi pokaz :) Może taki gatunek? I jak róże kwitną 2 x to on przyrasta 2x ? Nie wiem, ale tak rośnie co roku.

Nowinko - ja też kiedyś miałam dalie i zrezygnowałam z nich bo źle się przechowały i stwierdziłam, że nie będę z nimi się męczyć a potem na wiosnę ZONG! Na 4 lata odpuściłam. A w zeszłym roku stwierdziłam, że u mnie puźnym latem i jesienią to kwitnie tylko 1 czy 2 dalie, więc w tym roku znowu zawitały u mnie dalie i mam nadzieję na całkiem ciekawe odmiany. Zobaczymy czy tak będzie. Zostało do zakwitnięcia jeszcze kilka :)


DSCN1430-2.jpg


DSCN1443-2.jpg


DSCN1444-3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Od zera 12 Sie 2015 12:17 #395215

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Cześć Ewo. Rzuciła mi się w oczy Twoja bokkonia sercowata, którą pomyłkowo nazwałaś bakopą ;) .
Wiesz, to dość ekspansywna roślina, lepiej posadzić ją osobno, jako soliter, bo zawojuje rabatę.
Aha - podziwiam Twoję energię przy tworzeniu kolejnego ogrodu :) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2015 12:18 przez elsi.

Od zera 12 Sie 2015 12:30 #395218

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Elsi - Masz rację żle ją nazwałam :oops: Już wiem że to ekspansywna roślina :happy: :happy: wszędzie mi wyłazi i co najgorsze lezie pod włukniną. Musiałabym wszystko zrobić od nowa. W tym roku nie mam na to chęci, ale muszę tam coś przeorganizować, żeby nie zawładnęła całej okloicy :)
Dzięki za poprawienie nazwy :kiss3:

Od zera 12 Sie 2015 13:19 #395226

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Ewuniu :) nie pogniewaj się , ale szkoda byś w błędzie tkwiła ...
Liliowiec to nie Forty Second Street tylko Roswitha :)
Pozdrawiam

Od zera 12 Sie 2015 19:50 #395284

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Zuza - dzięki :kiss3: Lubię jak mnie ktoś prostuje, bo lubię wiedzieć co mam :) A ten liliowiec kupiłam jako Forty second street i kwitnie u mnie dopiero drugi raz. I uważzam, że bardzo ładny, tylko wrażliwy i delikatny ale mam nadzieję, że jak się wreszcie zaklimatyzuje i rozrośnie to będzie ładna kępeczka :)

Poprawiony i prawidłowo nazwany :)

DSCN1419.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Od zera 12 Sie 2015 20:04 #395285

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A tak, żeby jemu jednemu smutno nie było to jeszcze kilka z ostatnich kwiatów liliowców do towarzystwa :)
DSCN1439.jpg


DSCN1445-2.jpg


DSCN1447-2.jpg


DSCN1449.jpg


DSCN1451.jpg


DSCN1452.jpg


DSCN1457.jpg


DSCN1468.jpg


DSCN1470.jpg


DSCN1471.jpg


DSCN1473.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Zuza

Od zera 13 Sie 2015 15:16 #395478

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Rozkwitły nowe lilie :) a najlepsze, ze to jeszcze nie ostatnie :dance:

DSCN1531.jpg


DSCN1532.jpg


DSCN1533.jpg


DSCN1534.jpg


Rośliny próbują przetrwać i nawet kociarnia nie ma siły psocić :happy:
DSCN1537.jpg


DSCN1538.jpg


DSCN1002.jpg



Nowinko obejrzałam szkarłatkę. Ma pączki, teraz muszę o nią lepij zadbać, żeby nie zaschły i zdążyły dać nasionka :)
DSCN1552.jpg

A to różyczka od Ciebie :hearts:
DSCN1499.jpg


DSCN1503.jpg


I takie zdjęcie przypadkiem mi wyszło bez stosowania żadnych efektów komputerowych :) Podczas przekręcania aparatu wcisnęłam niechcący migawkę, ładne prawda?
DSCN1519.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA, hanya, zanetatacz

Od zera 13 Sie 2015 15:53 #395484

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Szkarłatka śliczna .Oj żeby tylko miała nasionka :flower2: Moja Muskadet już dawno przekwitła .Tak jak już większość lilii .Księciunio pięknie się postarał ,śliczne ma kwiaty :supr3:

Od zera 13 Sie 2015 21:30 #395536

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Właśnie w zeszłym roku ktoś mnie prosił o nasionka szkarłatki ale miała tylko 1 kwiat i nie zawiązała nasion :( Mam nadzieję, że tym razem lepiej się postara ;)

Księciunio śliczny i ślicznie pachnie :hearts: a nasionka szałwi chyba wschodzą :) Nakryłam je ażurową skrzynką, żeby słońce ich nie spaliło.

A lilie zostały jeszcze 3 albo 4 do rozkwitnięcia :) Lilie i liliowce kończą a zaczynają dalie :) Pierwsze kwiaty nie wszystkie są udane ale za kilka dni zacznie się robić kolorowo :garden1:

Ewuś, teraz i ja nie mam lepiej. Ganiałam dzisiaj z wiadrami i urobiłam się nieźle :happy:

Od zera 17 Sie 2015 07:57 #396152

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu ,a ja od rana się cieszę ,że mam chociaż chwilkę odpoczynku od konewek .No i wreszcie chłodniej
Dziś siedzę w domu i się byczę .Wczoraj córcia przywiozła mi swojego kota pod opiekę na kilka dni,więc zostanę w domku i się nim zaopiekuję ,żeby nie było mu smutno .Ale on cwaniaczek wykorzystuje moje dobre serce i nawet wygryzł mnie z fotela .Teraz w nim siedzi i łypie na mnie spod oka .A ja z poranną kawką wreszcie trochę odpoczywam :coffe: :comp:

Od zera 17 Sie 2015 08:13 #396156

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witaj Nowinko, masz fajnego gościa :) Kociaki są fajne. Od dzieciństwa zawsze gdzieś koło mnie kręciły i tak mi miłość do nich została :hug: Mam nadzieję, że na stare lata ustrzegę się przed tym co spotkało Wolettę Willas i nie będę miała całej fermy kotów :rotfl1:
A Twój podopieczny widać ma silny charakterek ;)

A w moim ogrodzie dalie jakoś się ociągają z pokazaniem się w całej krasie ale coś tam jeszce kwitnie :)

zawilec
DSCN1489.jpg


proso
DSCN1490.jpg


trzykrotka
DSCN1497.jpg


róża nn
DSCN1505.jpg


i takie ładne coś z nasionek - dobrze, że nie wyrwałam bo myślałam, że zielsko :)
DSCN1535.jpg


szkarłatka
DSCN1552-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2015 08:21 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Krzysia

Od zera 18 Sie 2015 17:53 #396477

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Kociaste (pewnie podobnie jak i roślinki z ogrodu) są już u kresu wytrzymałości. Wcale im się nie dziwię. Pan księciunio jest uroczy, podobnie jak pani rose-nieznajoma (ta nn). Powiem Ci że świetnie Ci wyszła ta ''kręcona fotka'' przez przypadek. I tu się potwierdza że.... to co jest z przypadku, bywa najlepsze. :happy: :whistle: B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Od zera 20 Sie 2015 09:17 #396748

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Bardzo Was proszę o pomoc.
Czy ktoś wie co to jest? Nigdy czegoś takiego nie miałam a teraz pojawiło się na 1 funkii. Czy to coś groźnego i co z tym robić?
DSCN1726.jpg


Liść już oberwany ale może trzeba usunąć cały krzaczek?

Od zera 20 Sie 2015 10:53 #396759

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
W ogrodzie ,to się trafiają okazy :woohoo: Nie mam pojęcia ,co to jest ,ale wygląda na jakiś grzyb Dobrze ,że oberwałaś ten liść .A mnie właśnie wypadł na dwór kot ,którym się opiekuję .Koniec świata bo on nigdy nie był na dworze .Mieszka w bloku na czwartym piętrze.A ja jak na złość mam dziś wizytę u lekarza . :jeez:

Od zera 20 Sie 2015 11:12 #396763

  • pierre.black
  • pierre.black's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 163
  • Otrzymane dziękuję: 275
jolifleur mi to też wygląda na chorobę grzybową, typowałbym plamistość pierścieniową lub obwódkową, tak czy siak dobrze, że usunęłaś zainfekowany liść, całej rośliny na razie bym nie wyrzucał, ale warto zastosować na niej profilaktycznie jeden ze środków grzybobójczych (Domark 100 EC / Topsin M 500 SC). Tak na wszelki wypadek, gdyby ognisko choroby było jeszcze gdzieś na innym liściu.
Pierre
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Od zera 20 Sie 2015 13:55 #396788

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Na tą plamistość pierścieniową liści możesz jeszcze użyć tych środków:

Falcon 460 EC (zastosowanie do: brunatna plamistość liści, czarna plamistość liści, fuzarioza kłosów, mączniak prawdziwy, mączniak prawdziwy dębu, mączniak prawdziwy róż, osutka sosny, plamistość liści, plamistość pierścieniowa liści, plamistość siatkowa liści jęczmienia, rdza biała, rdza brunatna, rdza karłowa, rdza liściowa, rdza źdźbłowa, rynchosporioza zbóż, septorioza paskowana liści, septorioza plew)

Baymat Ultra 0,015 AE (zastosowanie do: czarna plamistość liści, mączniak prawdziwy, plamistość pierścieniowa liści, rdza, rdza biała)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Od zera 20 Sie 2015 18:08 #396843

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Kochani jesteście :kiss3: Dzięki za odpowiedzi. Jutro jadę do miasta to coś kupię z tego co proponujecie. Znalazłam jeszcze jeden podejrzany liść i też poleciał na ognisko. A ja już się przestraszyłam że nieznana choroba zaatakuje wszystkie moje funkie :unsure:

A tu coś ładnego, nie zarażonego :)
Funkia Gold standard
DSCN1725.jpg


nn, która miała być Brim cup a nie jest
DSCN1724.jpg


Funkia Enterprice
DSCN1723.jpg


Nowinko - mam nadzieję, że kociak się znalazł i u lekarza wszystko w porządku? Czarowanie nad szkarłatką przynosi efekty i w kwiatkach się coś zawiązuje a króliczkowi podskubałam ogonek, bo nasionka zaczął zrywać wiatr. Ciekawe czy zdążą dojrzeć i będą pełne?
DSCN1719.jpg


Kerstin podziwiałam już Twoje kociaki
a teraz trochę moich zwierzątek, bo zakwitły już ostatnie lilie ale muszę je przenieść do komputera. Tymczasem latam z wiadrami i konewką i nie na wszystko wystarcza czasu ;)

DSCN1623.jpg


DSCN1646.jpg


DSCN1661.jpg


DSCN1672.jpg


DSCN1682.jpg


DSCN1689.jpg


DSCN1691.jpg


i śliczna wiewióreczka, słabo ją widać, bo zanim znalazłam aparat postanowiła się przenieść 2 piętra wyżej ;)
DSCN1694.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, hanya, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.581 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum