TEMAT: Od zera

Od zera 30 Sie 2015 21:00 #398971

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
To prawda, że dużo mniej kwitnień, kwiaty szybko opadają; ale będą kolory jesieni, a jeżeli popada, to nie znikną szybko i trochę jeszcze się nimi nacieszymy przed szarugami i burościami zimy.
Jakoś nawet nie chcę myśleć o zjedzonej do połowy myszy :( Ale na pewno zostawiają pyszność dla Ciebie, a same z poświęceniem zjedzą chrupki :rotfl1: :rotfl1: Może da się kupić obornik, jakiś granulowany czy suszony, u siebie chciałam to zrobić, ale pies to wielki amator takich przysmaków i niestety nie mogę :happy: z 'zielonym nawozem' chyba masz jeszcze chwilkę na wysiew, na pewno ktoś podpowie co i jak. Pozdrawiam Twój kręgosłup, co prawda Pańcię ma rozsądną, ale i tak nieżle mu daje popalić ;)
Dobranoc :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 30 Sie 2015 22:40 #399017

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
No i dalej podziwiam twoje piękne dalie :)
W sprawie poplonu nic ci nie doradzę, bo go nie sieję i nie znam się na tym. :blink:

Od zera 31 Sie 2015 08:41 #399055

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Widzę, że pracujesz w pocie czoła - w tym upale przekopać pole pod truskawki :thanks: Ja w tamtym roku na poplon siałam seradelę i jesienią przekopałam ją płytko - ale czy to coś dało to nie wiem. Warto spróbować :)

Od zera 01 Wrz 2015 08:55 #399216

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi :kiss3:
Idę dzisiaj do sklepu ogrodniczego zobaczymy co mi tam podpowiedzą, chociaż dużych nadziei nie mam, bo już kilka razy okazało się, że ja wiem więcej niż obsługa :( Ale może trafię na kogoś innego ;)

Hanya - suszony obornik to dobry pomysł :D ale i tak zasieję najpierw coś zielonego a obornik rozsypię na zimę, niech się rozkłada.

A jeśli chodzi o znoszenie myszy, to ja już przyzwyczajona :) Miałam kiedyś takiego kochanego kocura, jak byłam mała. Znosił na wycieraczkę to co upolował i układał w rządku. 2 szt to było najmniej a zdarzało się i 4. Pecha miała zawsze moja mama, kiedy jako pierwsza wychodziła do pracy i znajdowała owoce całonocnej pracy Psotki, wtedy budziła krzykiem wszystkich :rotfl1: a kot dostawał burę :) ale i tak znosił dalej myszy i inne szkodniki. Więc teraz niech kotki noszą. Ja się cieszę i wyrzucam a przynajmniej moich pięknych nowych lilii i innych cebul mi nie wyżrą :flower2:

Anabuko1 - Aniu, miał być daliowy szał a jest tylko troszkę ale dobre i to :) Oglądałam Twój nowy teren ;) Oj, będzie co robić w przyszłym roku :hug:

Nowinko - dobrałam się do nasionek Klip daggi :silly: Sypie nasionkami, że ho, ho :) a szkarłątka dojrzewa :)

Dorota15 - mam jeszcze tyle pracy, że muszę od czegoś zacząć. Samo się nie zrobi :( Teraz będę tam tylko na weekendy więc nie mam wyjścia i obojętnie jaka pogoda, muszę działać. Za tydzień idą pod łopatę irysy i szykuje się przesadzanie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Od zera 01 Wrz 2015 10:26 #399224

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Same dobre wiadomości z tymi nasionkami :hearts: Ciekawe tylko ,czy będą z nich wschody ,bo to różnie bywa.U mnie już gorąco ,ale im bliżej wystawy tym będzie chłodniej .A w sobotę ,to już na pewno będzie padać .Na bank . :wink4: Nie pamiętam wystawy ,żeby nie lało ,to już norma :devil1:

Od zera 01 Wrz 2015 10:36 #399228

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dla mnie jest okropne zabijanie zwierzaków w ramach instynktu. Kocham psy. U moich rodziców trafiały się koty, takie znajdki albo jakieś porzucone biedaki i też robiły prezenty głównie z sikorek :placze:
Pomyślałam, że może pod hasłem 'zielony nawóz' znajdziesz coś konkretnego w sieci :think:
Dobrego dnia, tutaj taki ukrop, że nie sposób wyjść do ogrodu :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 01 Wrz 2015 17:42 #399308

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko - ja Ci życzę dobrej pogody na wystawę ale u mnie też na sobotę zapowiadają deszcz :( Aż się wierzyć nie chce, że z dzisiejszych 32 C może się jutro zrobić 18 C :supr3: Ale pewnie tak będzie :( Szkoda lata, żeby tylko ta szkarłatka dała radę dojrzeć, bo na razie nasiona są zielone :think:

hanya - masz rację, że zabijanie dla zabijania jest głupie i niepotrzebne. Ja się cieszę, bo to co kotki mi znoszą to są szzkodniki a psotek łapał myszy i szczury no i czasem krety ale jak by mi przynosiły ptaszki dla samej przyjemności łapania to też by mi było smutno :unsure:
U mnie też dzisiaj było gorąco, poza rozpoczęciem roku szkolnego to czas spędziłam głównie na hamaczku :) ale wieczór zapowiada się ładny, więc wykorzystam ostatni ciepły dzień do końca :)

W sieci już szukałam i znalazłam masło maślane czyli co to poplon, jakie rośliny można siać ale nie znalazłam które na co są dobre. Czuję niedosyt wiedzy :rotfl1: Wiem tylko, że gorczyca sięga korzeniami bardzo głęboko i jeśli składniki pokarmowe są w glebie ale inne rośliny tam nie sięgają, to gorczyca to "wyciągnie " na powierzchnię. Jeszcze trochę poszukam ale najwięcej się dowiesz od praktyków :)
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Od zera 01 Wrz 2015 17:50 #399309

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Co jeszcze słychac w ogrodzie? Coś tam kwitnie a niezawodny rozchodnik, to sie dopiero zbiera do kwitnienia :)
Obskubany z nasionek ogonek króliczka wypuszcza nowe kwiaty :)

DSCN1829.jpg


DSCN1830.jpg


DSCN1831.jpg


DSCN1832.jpg


DSCN1833.jpg


DSCN1834.jpg


DSCN1835.jpg


DSCN1836.jpg


Funkia , która miała byc Capitans adventure a nie jest
DSCN1837.jpg


DSCN1847.jpg


DSCN1854.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2015 17:55 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Dorota15, Amarant, VERA, hanya, Krzysia

Od zera 03 Wrz 2015 20:05 #399710

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oj nie lubię tego na ostatniej fotce :hammer: :hammer:Utrapienie i zakała mojego życia :club2:
Jeśli młody u Ciebie ,to wyrwij dziada ,bo Ci zarośnie cały świat .Rozchodniki ładne ,takie zgrabne kępki .A mój nagietek miał być różowy ,Boże co za oszuści .Kantują nawet na nasionkach .Na szczęście kocham wszystkie nagietki :dance:

Od zera 04 Wrz 2015 09:57 #399854

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
I udało się dopaść jakiegoś forumowego praktyka w sprawie zielonego nawozu? Masz rację, że to najlepsze żródło informacji. Czy ta hosta na zdjęciu /co miała być Capitan's Adventure/, nie ma nacieków koloru wzdłuż nerwów? Pokaż z bliska, mam lekki uraz, bo wirus się u mnie kiedyś pokazał i zachowuję czujność :devil1: Nie jest tak, że wszędzie wietrzę podstęp, ale warto sprawdzić, bo szkoda innych zainfekować.
Miłego dnia :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 08 Wrz 2015 12:12 #400634

  • skorpion
  • skorpion's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Trzeba z żywymi naprzód iść po życie sięgać nowe .
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 270
Witam sieję gorczyce od 3 lat i umnie na piasku się sprawdza,jest dużo zielonej masy. Tylko mąż umie to zakopać,ale ziemia robi się bardziej urodzajna i podobno gorczyca niszczy drutowce. Pozdrawiam.

Od zera 08 Wrz 2015 20:54 #400715

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Ewuś
Kwitnienia jeszcze są piękne u ciebie :)
A ta hostka która miała byc Capitans adventure a nie jest, jest cudna :hearts:
A nad nia to dzielżany? Też śliczne.
Ja dostałam i mam tylko żółty ,ale jeszcze malutki :(

Od zera 08 Wrz 2015 21:38 #400742

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ewuś sprawdź pocztę ;)

Od zera 08 Wrz 2015 22:47 #400767

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kupując wiosną nasiona w LM wzięłam też po opakowaniu gorczycy i facelii, którą polecają do wysiewu na ' pastwisko pszczele' lub 'łąkę ziołową' do końca kwietnia oraz jako zielony nawóz do początku września ( jeszcze nie wysiałam :jeez: ) na lekkie gleby piaszczyste zwłaszcza pod rośliny kapustne, zapobiega przenoszeniu kiły kapuścianej.
Wiem, że często sieje się łubin żółty lub żyto, ale nie mam doświadczenia, a mam zamiar spróbować, tylko chyba już za późno, u mnie jeszcze rosną zieleniny w warzywniaku.

Ewo, zerknij tutaj klik może coś sobie wybierzesz.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Od zera 09 Wrz 2015 17:06 #400867

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko - ta zakała to wieloletni twardy zawodnik i niełatwo sie go pozbyć :happy: W tym roku i tak jest skromniutki, bo utrudniam mu życie. Na grządce walczę z nim bezlitośnie ale na płocie wygląda nawet ładnie.
Tak ogólnie to chmiel bardzo mi sie podoba, rozważam nawet pomysł posadzenia go na środku trawnika i puszczenie po łuku albo jakimś palu, bo ślicznie wyglądają zwieszające się tyczki a jak będzie daleko od wszystkiego i wokół koszony to mi chyba nigdzie nie polezie? Jak myślisz?

A to zdjęcie dla Ciebie. Mam 3 takie kiście ale do dojrzałości to im daleko. Myślę sobie, że jak się zrobi chłodniej to przynajmniej jedną zerwę i wstawię do wody. Może dojdzie :)

DSCN1886.jpg


hanya - już co nieco wiem dzięki podpowiedziom i wyszło na to, że sieję teraz gorczycę :) Popadało i podobno ma być jeszcze ciepło więc powinna zdążyć urosnąć.
Dzięki, że tak się martwisz o moją hostkę :kiss3: Wstawiam zbliżenie 2 listków
ale myślę, że ona tak po prostu ma :) i mam nadzieję, że się nnie mylę :think:

DSCN1891.jpg

DSCN1892.jpg


skorpion - witaj :bye: i dzięki, że się podzieliłaś swoimi doświadczeniami :kiss3: Mój M chwilowo daleko więc sama będę musiała sobie poradzić ale co to dla nas zawziętych kobiet ;) Też sieję gorczycę :)

Anabuko - dzielżana mam jeszcze jednego oprócz tego ciemnego i nie jest żółty :) Ale sadzonka mała, zobaczę czy coś z niej da się uskubnąć :)
Hosta też mi się podoba, bo taka jest inna od wszystkich ale Capitans adventure też ładna i może kiedyś uda mi się ją zdobyć :)

Krzysia - znajomy rolnik, którego poddałam wnikliwym pytaniom :rotfl1: powiedział, że jak ciepła jesień to do 15 września można siać gorczycę. Ja spróbuję i dzięki bardzo za linka :kiss3: Poczytałam :)

Na zdjęciach widać, że coś kwitnie ale patrząc na cały ogród to wygląda już bardzo skromnie, trzeba się naszukać, żeby coś pokazać :)
Zakwitła mi jedna z kapryśnic, tzn. dalii. Duża jest i ma ładny kolor rzucający się w oczy z daleka. Tylko dlaczego tylko jedna ?
DSCN1895.jpg


A mój mały bohater wypuścił kolejne kwiatki, aż dziw bierze, że taka mała roślinka znalazła w sobie tyle siły na kwiaty. Dalie mogły by z niej brać przykład :happy:
DSCN1888.jpg


a to już jej dorosła krewna
DSCN1889.jpg


ślazówka dopiero się teraz zdecydowała ale będzie kwitnąć do mrozów
DSCN1887.jpg


malwa też jest spóźnialska ale to i dobrze :)
DSCN1890.jpg


a tu kwitnie sobie w najlepsze moja najpóźniejsza lilia
DSCN1884.jpg


DSCN1893.jpg


kozłówka długoszyjkowa
DSCN1880.jpg


DSCN1881.jpg


i drugie kwitnienia róż
DSCN1876.jpg


DSCN1877.jpg


DSCN1879.jpg


DSCN1882.jpg


DSCN1878.jpg


Mam jeszcze ambicje tej jesieni uporządkować moje żurawki ale to wszystko zależy od uprzejmości pogody w wolne dni :)
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant

Od zera 09 Wrz 2015 18:46 #400879

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
O jacie, jakie mniamuśne te róże. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Od zera 09 Wrz 2015 18:54 #400881

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moje żurawki też jakiś nieładne się zrobiły .Nie wiem czy będę je porządkować ,czy wywalę na kompost .
Trochę mnie one zawiodły .Róże też jeszcze kwitną ,niektóre to nawet ładniejsze niż w lato .Twoje też dobrze się trzymają .Ale co przeżyły ,to przeżyły .Tak jak i my zresztą :garden1:

Od zera 09 Wrz 2015 20:49 #400929

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Kerstin - róże mam jeszcze młodziutkie, wszystkie na tych zdjęciach są u mnie pierwszy rok, dlatego szczególnie mnie cieszy, że kwitną :)

Nowinko - trzymaj za mnie kciuki jutro, bo sądny dzień mam :unsure:

A co do żurawek, to niektóre potrzebują odmładzania. Jeśli są w jednym miejscu zbyt długo to się robią brzydkie- może i u Twoich jest ten problem? Daj im jeszcze szanse :) Ja swoje muszę jakoś ogarnąć i wsadzić w jedno miejsce nowe sadzonki, bo poutykałam je wszędzie i nawet nie wiem gdzie co jest :think: Ale plany planami a co zrobię to się okaże ;) jeszcze wiosną będzie na to czas ale teraz chyba lepiej się przyjmą.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.755 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum