TEMAT: Panderoza...

Panderoza... 30 Sty 2017 12:45 #520402

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Beatko witaj
Przepiękny ogród i zdjęcia. A staw mnie urzekł... Ja też che taki :thanks:

Aszka - więcej nas tak ma... Nie przejmuj się "taki lajf" jak mawia młodociane dziecię przyjaciółki przyjaciółki ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): grula


Zielone okna z estimeble.pl

Panderoza... 30 Sty 2017 20:40 #520515

  • Doris74
  • Doris74's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 5
Jestem,a raczej do tej pory byłam,skrytoczytaczem,ale pod wpływem Twojego wątku postanowiłam założyć sobie konto.Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoim,jako człowieka i Twojego ogrodu.Zdjęcia ,które pokazujesz,są zupełnie inne,od tych które do tej pory oglądałam.Każdy(nie wyłączając mnie) próbuje uwieczniać to co piękne w naszych ogrodach,z jak najlepszej strony,ukrywając niedoskonałości.A Ty pokazujesz prawdę,przemijanie,to ,czego czasem nie chcemy widzieć,omijamy wzrokiem.Pięknie opisujesz swoją rodzinę,szczęśliwe chwile,których czasem nie doceniamy,a które są tak ulotne.Ależ się rozpisałam :supr3: Na koniec mogę już tylko życzyć Tobie,sobie i wszystkim zielono zakręconym WIOSNY i jeśli pozwolisz będę zaglądać :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 30 Sty 2017 23:19 #520555

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
O jejku ,rety :silly: Kukam tu sobie,mocno zaspanymi już oczętami i....niespodziankownia wielka :woohoo: Tyyyle miłych dziewcząt ,napisało do mnie tyyyleee miłych słów! Balsam na moje smuteczki i brak wiary w siebie !Dziękuję :dance: Cieszę się ,że mogę dzielić się tym ,co kocham i Ktoś to docenia i czerpie z tego :hug: Super,że tu jesteście! Kończę słowami Reginy Brett: "Życie nie jest zawiązane na kokardkę,ale nadal jest darem.Bez względu na to,jak się czujesz,wstań rano,ubierz się i pokaż się światu.Cuda czekają na Ciebie wszędzie."
20160301_151542.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Dorota15, Jan4, Łatka

Panderoza... 01 Lut 2017 07:56 #520811

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Słyszycie to bzyczenie? Szukam porannego kopa ;) Tylko pozazdrościć energii i pracowitości :huh: bzzzzzz....bzzzzzy....bierz się do roboty Beatko! Może zacznę od podlania kwiatów ? :P ...albo od drugiej kawy?Oj leniuszku!!!...no dobrze ,wstawię pranie i napoję moje doniczkówki :flower2:...a potem :coffe:
100_4377.jpg


100_4380.jpg




100_4382-2.jpg




100_4384.jpg


100_4385.jpg
- :whistle: te zdjęcia na pewno robiła Emilia :)
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2017 07:59 przez grula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, wiosna19-58, Łatka, Doris74

Panderoza... 01 Lut 2017 08:22 #520814

  • Doris74
  • Doris74's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witaj Beatko!Też szukam natchnienia,na razie w kawie,ale obiecałam sobie,że dzisiaj wysieję kobeę i lobelie.Zdjęcia bardzo sugestywne,usłyszałam bzzzyczenie(mogłabym przysiąc,że tak :woohoo: )i poczułam gorąco od nich bijące
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 01 Lut 2017 09:59 #520830

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Doris,plan minimum wykonałam ;)Teraz woła na mnie okno :sick: Słońce pokazuje swoje złe oblicze :happy4: umyj mnie ,umyj wołają szyby zalane jego blaskiem :) A Ty ,jak tam? nasionka już kiełkują? :yummi: Lubię kobeę i lobelię bardzo! ...i wszystkie niebieskie i fioletowe kwiaty :silly: Jak już nadmieniałam ,moje nygustwo często daje się we znaki?Nie robię rozsady :oops: Kiedyś się w to bawiłam,nawet pomidory z wydłubanych nasionek hodowałam ;) W tej chwili nie zniosłabym "bałaganu" na parapetach...(a mam tylko dwa).Grula,która teraz na jednym leżakuje,też nie byłaby zadowolona :happy: Poza tym grzejniki dają popalić,bo ja ciepłośc kocham!Moje kwiaty doniczkowe cierpią zawsze zimą i zawsze mam jakieś straty,bo niestety nie wytrzymują tych temperatur.I...przyznaję się bez bicia zamarnowałam już ich krocie :placze: ja miłośniczka roślin-taki wstyd :pinch: Nie dbam o nie,jak należy, bo...nie mam nic na swoją obronę :cool3: Zawsze sobie tłumaczę,że te w wazonach też więdną :silly:
100_0799.jpg


100_0800.jpg


100_0828.jpg


DSC00868.jpg


DSC00873.jpg



jjj10.jpg



...i kobea...
Obraz128.jpg


Obraz129.jpg


jjj32.jpg



...tak lepiej!?...
jjj17.jpg


Obraz131.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2017 10:16 przez grula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, Doris74

Panderoza... 01 Lut 2017 11:02 #520841

  • Doris74
  • Doris74's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 5
No popatrz coś w tym jednak jest,kocham rośliny,ale.....w ogrodzie,te w domu mnie praktycznie nie interesują.Mam ich śladowe ilości.Melduję,że nasionka posiane,będę teraz chuchać i dmuchać,żeby coś urosło i dotrwało do maja :garden1: I masz rację trzeba się pogodzić,że nic nie jest wieczne a już na pewno kwiaty w wazonie i u mnie na parapecie :club2: Miałam nadzieję,że mróz trochę zelżeje i utnę patyczki z hortensji.Chciałam popróbować swoich sił i ukorzenić,poczekam jeszcze tydzień....może dwa
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 01 Lut 2017 11:32 #520853

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
A myślałam,że hortensje rozmnaża się latem :ohmy: Ja naginam gałązki i przysypuję ziemią-wersja na lenia ,jak zawsze :happy4: I nie pytaj kiedy to robię bo nie wiem...po prostu ,jak mnie natchnie, albo jak ktoś ma na nią apetyt :flower: Taka już jestem niezorganizowana i niedouczona :silly: Córka czasem prosi mnie o poradę kulinarną i zawsze robię takie oczy :woohoo: ...ale o co chodzi ? po prostu to robię!ale, jak?Ciężkie pytania!Skupiam się i mówię ,ale przeważnie o czymś oczywistym zapomnę :jeez:Śmiejemy się ze mnie i jakoś dajemy radę :P Jest druga wersja mnie -robię wg przepisu i ...wtedy nic nie wychodzi,jak napisano...ale efekt końcowy nadaje się do jedzenia :dance: ...jest i trzecia wersja-ta co przypala,kipi,zalewa,wylewa,rozsypuje :jeez: Uwaga chwalę się tortem dla synka mojego "malutkiego! Z Emilą miałyśmy kuchenne używanie wg.wersji nr2 :bad-idea: A tort jest z przesłaniem,bo Bartkowi,jako dziecku wmawialiśmy,że lentilki ,to tabletki siły :wink2: i jak działały!!!Teraz dogoniły go "lata Chrystusowe" i jest mężem i ojcem ,więc potrzeba mu ich dużo :hug:


C9EFEEC5-70F4-40EA-9510-5FC4D02B5C47.jpg


DSC09543.jpg


DSC09546.jpg


DSC09547.jpg


AE8E8CAC-62E5-49A9-8C3F-BA8D6458748B.jpg

p.s.okno umyte :)
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2017 11:35 przez grula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Doris74

Panderoza... 01 Lut 2017 12:26 #520869

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19277
  • Otrzymane dziękuję: 79763
Beato, z myciem okien w ziąb to chyba nie jest dobry pomysł :think: .
Piszę to, bo właśnie dochrapałam się grypy - z wielką gorączką, głową w imadle, nawet torsjami - co jest u mnie zjawiskiem raz na 20 lat. Uważaj więc!
U mnie kwiaty doniczkowe też mają ciężki żywot - z dokładnie odwrotnego powodu, w domu palaczem jest mąż, kaloryfery sporadycznie ciepłe, przy samym kominku - żar afrykański, dalej - 16 stopni. Cierpimy z kwiatami pospołu, bo i ja ciepłolubem jestem... Ponad to jestem rozdarta miedzy dwoma miejscami do życia, jak dbam o jedno- drugie w odstawce.
Tort.. "impressing" :)
Twoje zdjęcia udowadniają, że nawet nieco przywiędłe piękno ma swą wartość. Co ważne dla pań w moim wieku :happy4:
Iryski żyłkowane i trzmiele - mój ulubiony zestaw. Nie tracę nadziei, że jeszcze trzy tygodnie, jeszcze miesiąc...
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2017 12:29 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 01 Lut 2017 13:13 #520891

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Kiedyś bawiłam się w rozsady tzn siałam i po wszystkim.Sporo więdło, rok temu astry wyrosły cienkie i długie bo nie pikowałam.W tym roku idzie wszystko od razu do gruntu.
Na okna chyba jeszcze czas...moje też w słońcu pokazują i wołają.Ale...za zimno i czekam na natchnienie a musi być duże bo 12 szt.do umycia.
Tort...i owszem zjadłabym też "kawałek" ....pomysłowy
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2017 13:13 przez Aszka.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 01 Lut 2017 13:13 #520892

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Aniu,nie martw się o mnie,trzy wdechy i szyby czyste :) Mam sprzęt odpowiedni,czyli szmatki Raypath i ściągaczkę Karcher :P Tak myk- myk i jest, a porządne szorowanie dopiero wiosną :) Sprzątaczkowej dostałam i teraz szkło w witrynce pucuję :lol:Oj dwa domostwa ogarnąć ,to ja znam :cry2: Jedziemy do Panderozy -kurz,wracamy do domu -kurz,wracamy z podlanego ogrodu i podlewamy następny...Czasem zastanawiam się, po co to?...ale wystarczy spojrzeć na las i serce mocniej bije :hearts: Zdrowia Ci życzę! buźkę wystaw na słonko przez szybę ,to choroba się przestraszy :think:
100_4982.jpg


Obraz053.jpg


Obraz054.jpg


Obraz055.jpg




Aszka,12??!! To ja razem z Panderozą mam...uwaga liczę...12! ha ,ha!!! Tego się nie spodziewałam :oops: A jeszcze trzy u Rodziców! ....Nigdy nie liczyłam na sztuki :dry: To ja tytan pracy jestem! Jeszcze zależy ,jakie duże :think:
Obraz111.jpg

...jedyne ,co się samo w domu myje ,to KOT :) ( przeczytana mądrość)
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2017 13:29 przez grula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Doris74

Panderoza... 01 Lut 2017 13:55 #520904

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
No widzisz :eek3: jak byś dobrze policzyła to i natchnienie by się nie spieszyło
Ja liczę na sztuki bo zawsze w połowie myślę.... po co się za nie zabierałam :jeez: nie jest to moja ulubiona czynność,niestety
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 01 Lut 2017 14:14 #520911

  • Doris74
  • Doris74's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 5
Wow!!!Ile tabletek siły ,będzie synuś jak nowo narodzony :lol: Swoją drogą to jak to jest z tymi syneczkami i mamusiami.Ile by nie mieli lat wciąż są dla Nas małymi synusiami.Pierwszy raz będę ukorzeniać sztombry(tak to się chyba fachowo zwie).Oczytałam się wczoraj o tym i muszę wykorzystać wenę,jakoś trudno o nią u mnie tej zimy.Podziwiam Was kobietki,że dajecie radę dwa domy obrobić ja leń jestem wstrętny :evil: Muszę popracować nad moją samodyscypliną
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 01 Lut 2017 16:11 #520963

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Ha ha ,my leniuszki czasem też szalejemy z robotą ! A ona wciąż jest,i jest,i nigdy się nie kończy :sick: My mamy ambitny plan na ten sezon-porządki w piwnicy ,na strychu i innych pomieszczeniach.Przeprowadzka moich Rodziców i Cioci,uświadomiła nam,że czas oczyścić swoją przestrzeń z niepotrzebnych rzeczy.Uff...jak pomyślę,co nas czeka jestem przerażona. Jednocześnie czuję ulgę,że w końcu mamy silne postanowienie i wierzę w powodzenie tej akcji :)Ogród,to zupełnie inna bajka -też wymaga dużo zaangażowania.
IMG_1947.jpg


IMG_1950.jpg


IMG_1952.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, słowikowo

Panderoza... 05 Lut 2017 19:52 #521706

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Beatko witaj :)
Ale narobiłaś mi smaka tym bardzo pomysłowym tortem aż tak ...
że chce go nie tyle co zjeść ale i zrobić
Przy takiej ilości drażetek moja córka byłaby w niebo wzięta :lol:
Porządki lubię robić ale jak już przyjdzie coś wyrzucić to wolę zachomikować
bo jak to w życiu , zawsze coś kiedyś się przyda :)
Pozdrawiam i niech się spełnią , te ambitne plany :)
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 18 Lut 2017 19:27 #524066

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Akumulatory mam naładowane.Aktywują się na pierwsze oznaki wiosny :P Ptaki już inaczej świergolą i słonko mocniej przygrzewa i dzień dłuższy :silly:Brrr...cztery dni na Kaszubach w bardzo zimowej aurze,wyostrzyły moje zmysły :silly: Najcieplejsze wspomnienie ,to widok z okna o poranku, z kawą i dupką pod kołderką :P
DSC09659.jpg
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, słowikowo

Panderoza... 18 Lut 2017 20:15 #524077

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Beatko a moje akumulatory ledwo zipią . Już tak chce mi się wiosny
A cóż to za zaprzęg ? naliczyłam 12 sanek i po bokach 4 :eek3:
Czyżbyś jakiś kulig zaliczyła ?
Fajne miejsce , tu chyba wszystkie pory roku wyglądają pięknie :)
Pozdrawiam i szybkiej wiosny życzę :)
:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): grula

Panderoza... 18 Lut 2017 20:25 #524081

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Ha ,ha ładnie się dziś mijamy Słowiku,ja u Ciebie-Ty u mnie :woohoo: Kulig był z przebojami,bo zgubiliśmy kolegę ,który nie zmieścił się w saniach głównych i zasiadł na tyłach :silly: Woźnica nie mógł wyjść z osłupienia ! cytat: piętnaście lat powożę,ale człowieka żem jeszcze nigdy nie zgubił!Na szczęście wszystko dobrze się skończyło :)
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): słowikowo


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.707 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum