TEMAT: Pszczelastwo i budowle własne na działce

Pszczelastwo i budowle własne na działce 01 Lip 2016 20:26 #486525

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Krzysiu to jest ten wątek o którym Ci pisałam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...jski-ogrod?start=486
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5


Zielone okna z estimeble.pl

Pszczelastwo i budowle własne na działce 10 Lip 2016 10:15 #489054

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam po długiej nieobecności Prac u mnie ogrom ,nastapila wysiadka ze zdrowiem :( jak na razie w pasiece w tym roku nie za ciekawie względem miodu [ale jakoś tam będzie :P ] przy zakładaniu winnicy pomału chyba postępy winorośle rosną ,tylko nie wiem czy nie za wolno B)
Rozpocząłem zakopywanie słupków i tu pojawił sie problem otóż nie za bardzo jest kogoś zatrudnić do prac i zacząłem je zakopywać sam i powrócił problem z kręgosłupem :jeez: :cry2: :cry2: Na tą chwilę przerwa
Czas rozpocząć miodobranie z lipy . :bye: poz krzys



DSC_0180-2.jpg

Początek budowy rusztowania

DSC_0181.jpg
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2016 10:17 przez pszczelarz5.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lip 2016 11:54 #489325

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj Krzyś :flower2: zrobiłam tak jak mówiłeś ,ramek było za dużo na dole wyjęłam po jednej ramce zrobiło się lużniej ,tylko to ciekawe , pszczoły które się wyroiły z ula, były 2 dni w nowym ulu , wczoraj wieczorem tam jeszcze wchodziły , o dziś ul jest pusty .Możliwe jest, żeby one wróciły z powrotem do tego ula z którego wyleciały. Jak przeglądałam ramki, to na jednej był pusty matecznik to znaczy że matka się wylęgła , miodu było w kilku miejscach po troszku. Nie wiem czy coś sensownie napisałam ,ale jestem całkiem zielona w tych sprawach , życzę szybkiego powrotu do zdrowia ,choć wyleczyć kręgosłup nie tak szybko, sama rehabilitacja trwa, przepraszam że pisze nie składnie, ja też mam rehabilitacje po wylewie. POZDRAWIAM :hearts:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 11 Lip 2016 20:47 #489413

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam olga1234Jeśli piszesz o tej rójce co przyszła to wydaje m się że popełniliście kilka błędów ;
1 Rójki nie wpuszcza się do ula przez kratę odgrodowągrozi to utratą matki z roju [wcale nie musi się zmieścić przez te otwory
2 Często zdarza się że pszczołom z roju nie pasuje chata i wtedy po odpoczynku dają nogę gdy rójka jest w ulu byłby sens złożenia na wylotek kraty odgrodowej utrudniło by to wyjscie z ula maki
Najlepszy mykiem żeby rójka nie uciekła to jest włożenie do ula z rójką ramki z czerwiem otwartym z innego ula,pszczoly mają tak mocny instynkt opiekuńczy że nie opuszczę czerwiu
3 Ja nie mówiłem że w tej chwili może być za dużo ramek w korpusie w WLK ma być lbo 10 albo 12,ja wsomniałem że być może w tamtych rodzinach co robiliście miodobranie a pszczoły nie chciały przejść do górnego korpusu To może być zalane miodem gniazdo i należało zrobić wgląd i ocenic i ew, nadmiar miodu zabrać ,a to z tego powodu że teraz szczególnie matki muszą mieć miejsce na czerwienie Do zimowi pujdzie pszczoła która wygryzie się w sierpni i wrześniu
To będą najbardziej wartośiowe pszczoły one mają za zadanie przetrwać do wiosny i wychować nowe pokolenie pszczół ,uda się to pod warunkiem że matki będą miały miejsce do czerwienia Nie wyjmuj teraz ramek z ula Jesli w twoim terenie ustały pożytki to należy podać paski lub odymić Apiwarolem 4x co 4 dni
I zaczą podkarmić rzadkim syropem cukrowym w niedużych dawkacch np. po pól litra co drugi dzień syrop 1 do 1 tj kilo cukru na litr wody {daje to pszczołom i matce złudzenie pożytku ciągłego i matki podejmują intensywne czerwienie UFF :comp: :jeez: Jeśli coś mnie zrozumiałaś lub zagmatwałem to śmiało dzwoń poz Krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 12 Lip 2016 07:50 #489489

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Piękną winniczkę założyłeś, można by powiedzieć, że wzorcową!! Kopanie to jednak męka dla naszych kręgosłupów, a tak jak mówisz, ciężko znaleźć kogoś do pomocy.
Winorośle rosną pięknie, moje też takie małe, nic się nie przejmuj! Ważne, żeby zdrewniały na wysokość 2 oczek, resztę i tak się ścina wiosną. Te słupki Ci teraz zupełnie niepotrzebne, w zasadzie dopiero w 3 roku się przydadzą, bo za rok też w zupełności wystarczą tyczki. Dlatego jak zregenerujesz kręgosłup, to sobie wkopiesz jeden słupek co kilka dni i do jesieni się wyrobisz, a jak nie to wkopiesz za rok.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Pszczelastwo i budowle własne na działce 12 Lip 2016 20:15 #489627

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam Lucynko dawno się nie widzieliśmy :happy: miło cię gościć
Kręgosłup całkiem zrobił wysiadkę ,a co najgorsza to teraz miodobranie dla mniemasakra :( :placze: :placze:
Ten środkowy rządek winorośli to sa w tej chwili dwuletnie takie tez kupiłem w winnicy Golesz
Co do wzorcowej to nie onieśmielaj mnie bo nie wiem czy piszesz prawdę czy sie podśmiewasz nie mam żadnego odnieśienia u mnie w pobliżu nic takiego nie ma ,jedynie to co podgląddam na zdjęciach i tak trochę na chłopski rozum :happy:
Na forach to z doractwem jest różnie ,staram sie wyposrodkować te inf.Serdecznie cię pozdrawiam i życzę dobrych wakacji :bye: :flower1:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 17 Lip 2016 17:50 #490907

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Po trzy letniej przerwie ,spowodowanej niepowodzeniami wruciłem do uprawy warzywniaka [dzięki inf. na forum :thanks: udało
mi się osiągnąć takie oto efekty jak dla mnie to :eek3:

DSC_0183.jpg

podobnież malinowy :teach:
DSC_0185.jpg

co za nazwa to :think:
DSC_0187-2.jpg


DSC_0188-2.jpg

Oktapus i soplica Beczka 30l na zime w piwnicy :rotfl1:
DSC_0192-2.jpg

Buraczki często sztuka 25-30 dkg :happy3: Chyba pomogło im trzy lata odpoczynku
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2016 17:52 przez pszczelarz5.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 17 Lip 2016 21:40 #491007

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Nie lubię dużych buraków. Sieje je gęsto , nie przerywam, ale czasem się na tym przejadę bo są zbyt drobne, ale w tym roku wszystkie korzeniowe są super. Pomidory też mam ładne, ale o ogórki to cały czas walczę z kanciastą.
No ale Ty pomidorów to trochę w tym roku przerobisz.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Lip 2016 09:43 #491118

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ależ plony!!
Zdecydowanie ta przerwa widocznie im pomogła. A może po prostu deszczowe lato. Pomidorki wspaniałe, ogórkom dałeś dużo miejsca, super! Nie to co ja :dry: Nawciskałam za gęsto i teraz się wzajemnie zaduszają, a znaleźć w nich ogórasy to cud ;)

Buraczyska piękne i zdrowe, muszę dziś zajrzeć do swoich i może coś wyrwać do obiadu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Lip 2016 18:44 #491245

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Jak narazie z miodkiem nie jest tak tragicznie jak się zapowiadało

DSC_0196.jpg

Zeby nie było tak fajnie to nie wszystkie rameczki były tak posklepione :fly: :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Lip 2016 19:05 #491251

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
No, ale te akuratnie sa piekne.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Lip 2016 21:54 #491333

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
ale zapachniało :P
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Lip 2016 22:50 #491353

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Wpadłam do Ciebie i wsiąkłam, toż to jest to o czym nam się z moim M marzy i ule i winnica, Piękne, życzę dużo zdrówka i sił abyś to wszystko mógł obrobić.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Pszczelastwo i budowle własne na działce 18 Lip 2016 23:02 #491359

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
whitedame witam serdecznie ,Jest mi miło że coś i z mojego wątku może się podobać :thanks:
Jeśli będę mógł w czymś pomóc to proszę pytac
Poz. Krzyś :)
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2016 23:04 przez pszczelarz5.

Pszczelastwo i budowle własne na działce 19 Lip 2016 08:22 #491400

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
KRZYSIU :flower2: ,widzę że Ty jesteś pracowity ,jak twoje pszczółki .Pomidorki obrodziły , ogórki piękne , nie będę się wypowiadać na temat winnicy bo się nie znam . Jako budowla fajna rzecz, ładnie to wygląda . mam pytanie ,jak wiesz pszczoły kupiłam na wiosnę . matkę z odkładami , od kiedy mam dokarmiać
pszczółki? Rójkę którą złapałam dokarmiam codziennie, dostają 1l w roztwór 1kg cukru 1 litr wody. Zaobserwowałam że jak wracają do ula mają pyłek pomarańczowy i biały .Biały to z malin, bo ule sąsiadują z malinami .Życzę przyjemnego miodobrania :flower1:

Pszczelastwo i budowle własne na działce 19 Lip 2016 09:14 #491414

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Olgo jutro znajdę chwilę czasu to do ciebie zadzwonie ,bo z pisaniem to zbyt długo jak dla mnie :happy3: a i niewiadomych zbyt wiele Miłego dnia
Acha zobacz ile jest pokarmu ? i ile jest wolnych komórek? :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 06 Sie 2016 13:11 #495142

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam dziś na dworze szaro i buro a że trozkę świątecznie tomam więcej czu .Kilka aktualnuch fotek


DSC_0031.jpg


DSC_0032.jpg


DSC_0013.jpg

To rzekomo miał być Krak ale dwa krzaki były podobne do Cuda ziemi i wygląd i smak ale czy są :think:
Na krzaku miałem po trzy grona a w gronie idealnie po cztery sztuki , i wszytkie były podobnej wielkości
Był jescze większy bo miał 88 dkg ale nie zdążyłem u cyknąć zybko potknął się o nóż :rotfl1:

DSC_0034.jpg

Ogórek Soplica na dzień dziśiejszy
DSC_0035.jpg

Oktapus poz.Krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Pszczelastwo i budowle własne na działce 06 Sie 2016 15:51 #495178

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Własne sadzonki horteni w trzecim roku uprawy
DSC_0004.jpg


DSC_0015.jpg


DSC_0016.jpg
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.655 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum