TEMAT: Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 29 Cze 2016 22:04 #485976

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiekszość przeżywa rozterki, każdy rozważa swoje racje i idzie drogą, która wydaje się słuszna :jeez: .....zobaczymy co dalej wyniknie:think:
Do perfekcji w ogrodzie trudno dojść czy może raczej trudno uznać stan rzeczy za perfekcję, bodźce z tylu podziwianych ogrodów zawsze wytkną nam ile znów pracy przed nami....
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 29 Cze 2016 22:38 #485994

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Ewuś, ja już się przekonałam, że perfekcji nigdy się nie osiąga. Zawsze, gdy już nam się wydaje, że do niej dochodzimy, okazuje się, że można lepiej. Ale może właśnie o to chodzi, bo dzięki temu zawsze mamy jakiś cel, do którego możemy dążyć?
Trawki i fiołki od Ciebie rosną i wygląda na to, że wszystko się przyjęło :garden1: Dzięki :kiss3:

Tu za żurawką są fiołki. Trochę słaba fotka, ale widać, że listki są zdrowe i rosną :)






A to dalia, która jakoś dziwnie zakwitła chociaż powinna być taka, jak na opakowaniu.


hosty mi się rozrastają :)




A różyczka jeszcze kwitnie


Pozdrawiam wieczornie!
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:34 przez Adela.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, VERA, zanetatacz, Kasionek

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 29 Cze 2016 23:23 #486023

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalia-inny odcień bieli..... :happy:
Szkoda, że wtedy musiałam odjąć tyle fiołków bo zasadziłabyć całe połacie..... :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 06 Lip 2016 22:40 #488194

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Tawuły u Ciebie ślicznie kwitną, u mnie uśmierciło je słońce.Adelko :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Lip 2016 12:08 #488542

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
I znowu jestem. Dzień dobry!

Jakoś ostatnio mam mało czasu na pisanie. Bez przerwy są jakieś dziwne zawirowania i nastrój słaby. W ogrodzie mnóstwo pracy, ale nie ma kiedy pracować, więc zarasta biedak chwaściorami. Czasem gdy wychodzę popatrzeć co tam słychać wypielę co większe niepożądane zielsko, ale za tyłem rośnie już następne. I jak tu sobie poradzić z tym wszystkim? Patrzę na czyściutkie ogrody forumowych koleżanek i jestem przerażona własnym zaniedbaniem.

Ewo, szkoda, że nie zmieściło się więcej fiołków, ale cieszy mnie też to co mam. Tym bardziej, że się uchowały i rosną. Może przy następnej okazji uda się dosłać :) Poniżej na zdjęciach zobaczysz też trawki, które przyjechały od Ciebie. Prawie wszystkie dają radę, oprócz jednej czuprynki, ale liczę, że jeszcze dojdzie do siebie :)

Kasiu, dziwne, że Twoje tawułki nie wytrzymały słońca, bo u mnie są w pełnym nasłonecznieniu bez odrobiny cienia i jakoś sobie radzą. A może coś innego im zaszkodziło?


Kilka kadrów z bieżących zmian w ogrodzie

Hortensje zdecydowały się zakwitnąć




Krzewuszka bardzo ładnie się rozrosła.


Liliowiec, na razie tylko jeden


Polubiłam pięciorniki, bo kwitną obficie i długo :)




Mieczyki w tym roku w innym kolorze. Dopiero jeden zakwitł, ale następne też się szykują.


Budleja dawida też w tym roku ładnie się rozrosła.


A tu trawki od Ewy :)




I następne kwitnące hosty odmiany nieznanej :(



Udanego weekendu!
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:34 przez Adela.

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Lip 2016 12:55 #488552

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Szybko zmienił się Twój ogród :) Tylko gdzie tawułki, bo jakoś nie widzę :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Lip 2016 13:14 #488555

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Alinko, tawułki przekwitły niestety, a poza tym w tym roku są jakieś mniejsze niż w ubiegłym i nie wiem dlaczego.
Ogród rzeczywiście się zmienia, ale ja wciąż mam niedosyt, bo są jeszcze fragmenty zupełnie niezagospodarowane i kłują mnie w oczy. Ale, jak tu robić nowe rabatki skoro stare wciąż zarastają zielskiem? Od czasu do czasu oglądam stare zdjęcia, żeby przypomnieć sobie, jaki tu był ugór i podnieść się na duchu :P
Pozdrawiam, miłego weekendu!
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2016 13:14 przez Adela.

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Lip 2016 13:22 #488556

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Alinko, a może chodziło Ci o te tawułki, które wypatrzyła Kasia? To te różowe za hostami :)



A tu inne, ale teraz już przekwitły. To są zdjęcie sprzed tygodnia.
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:34 przez Adela.

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Lip 2016 13:33 #488560

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Tawułki od dawna mnie zachwycają, nawet rózowe są piękne :happy: A róż połączony z fioletem i bielą jest boski w wypadku tawułek :) U syna nad stawkiem chciałabym zrobić jeden brzeg hostowo-tawułkowy :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Lip 2016 14:55 #488571

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Alinko, nad wodą podobają mi się jeszcze trawy i liliowce np. białe. Będą takowe w planie?

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 11 Lip 2016 14:10 #489359

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzień dobry!
Ciężko jest znaleźć chwilę na pracę w ogrodzie. Nie dość, że innych zajęć sporo to jeszcze pogoda słaba. Albo pada i jest zimno, albo wietrzysko głowę urywa, albo słońce praży i jest duszno. Czy Wy też tak macie?

Ostatnio u mnie niewiele się dzieje, ale kilka roślinek podrosło, a jeszcze inne zakwitły. Szkoda tylko, że to kwitnienie jest takie krótkie i nie pozwala dłużej się cieszyć kwiatami.

Kilka świeżych, letnich fotek ogrodowych dla moich forumków :hearts:














Czarna porzeczka i jej pierwsze owocki :)















Udanego tygodnia!
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:35 przez Adela.

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 14 Lip 2016 11:43 #490060

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Adela wrote:

Attachment CAM01417.jpg not found



Czy ona kwitnie na biało czy tak światło padło ?
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 18 Lip 2016 20:20 #491287

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Witaj Michale. To ostre światło rozjaśniło tak kwiatki, że na zdjęciu wyglądają, jak białe. W rzeczywistości są bardzo jasno fioletowe. Niektórzy mówią, że to kolor lawendowy, ale u mnie lawenda ma zdecydowanie ciemniejsze kwiaty ;)
Pozdrawiam :)

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 20 Lip 2016 00:19 #491619

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Dawno nie byłam w Twoim ogrodzie więc wpadłam z wizytą. Duuuuże zmiany i to nie tylko ogrodowe. Bardzo dobrze, że zmnieniłaś podejście do swojej zielonej przestrzeni bo nie to ładne co jest ładne ale to co się komu podoba. Warto odkrywać nowe rośliny nowe aranżacje i czasami iść na "spontana"
W ten sposób świat jest o wiele ciekawszy. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia bardziej ogólne, całościowe. Taka ze mnie sroczka podglądaczka :happy2: :happy2:
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 23 Lip 2016 22:29 #492383

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A ja sobie od czasu do czasu zaglądam, bo lubię podziwiać rabaty tworzone od samego początku :) To bardzo inspirujące i kształcące :) można samemu wybrać najlepsze rozwiązania korzystając z doświadczeń innych :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 28 Lip 2016 15:54 #493386

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzieńdoberek Forumki.

Dawno nie zaglądałam na forum, ale widzę, że wiele nie straciłam, bo cisza tu, jak makiem zasiał. Mało gości tu bywa, tym bardziej miło mi z powodu tych, którzy o mnie nie zapomnieli :hearts:

Wiolu, cieszę się, że wpadłaś w odwiedziny. Jak na razie rzeczywiście idę na spontan mimo, że staram się być roztropna i dobrze planować rabaty, a zwłaszcza roślinne zakupy. Niestety nawet jeśli przed wizytą w ogrodniczym zrobię sobie zakupową rozpiskę, to w ostateczności i tak zawsze wracam z czymś, co mi wpadło w oko, a czego nie planowałam :hammer: Widać to takie tradycyjne błędy początkujących ogrodników :happy: Na życzenie większe fotki ostatnich moich ogrodowych wypocin :flower:

Alinko, ja też zaglądam do innych wątków i staram się korzystać z rozwiązań bardziej doświadczonych, ale, gdy już sobie przemyślę i zaczynam coś robić, to jakoś mi inaczej wychodzi - nie zawsze zadowalająco. Chociaż przypuszczam, że bez inspiracji czerpanych z innych ogrodów byłoby jeszcze gorzej :hammer:

Przedstawiam moją nową rabatkę przy murku. Od czasu, gdy go wymurowałam hałda ziemi (czytaj darni) tak zarosła wielgachnymi chwastami, że zastanawiałam się czy ich nie zostawić, jako ozdoby. W końcu zdecydowałam się uporządkować tą część i oto efekty:

Tu oczyszczona część rabaty i pierwsze nasadzenia rodków, które do tej pory męczyły się w doniczkach. Nie wiem czy dadzą radę, bo będą rosły w pełnym słońcu (póki krzewuszka, cyprysiki i diablo nie urosną), ale u mnie cienia, jak na lekarstwo, a tam gdzie jest go odrobinę, to ciągi wiatrów hulają. Dlatego gdzie bym ich nie posadziła, to i tak źle i tak niedobrze.




Potem pojechałam do ogrodniczego i dokupiłam białego pięciornika, trawki, paprotkę, oraz białą i niebieską ostróżkę. Sadzonki runianki i dąbrówki (w dziurkach murku) zrobiłyśmy same, więc tu obeszło się bez wydatków. Na końcu rabaty, z tyłu, planuję jeszcze ognik, a w miejscu trzech widocznych palików tuje szmaragdy. Chyba, że ktoś mi podpowie coś innego, co wytrzyma silne wiatry, zimno i skwar i będzie zimozielone.
Tak to teraz wygląda sfotografowane z trzech stron. Zastanawiam się czy nie za dużo tych roślin :think: Zrobił się taki miszmasz. A może to dlatego, że rośliny są jeszcze małe? Czy jak to wszystko się rozrośnie, to będzie dobrze wyglądało?






A to fotki na deser
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:35 przez Adela.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Wiolinka

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 28 Lip 2016 21:38 #493487

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
"Kawał" dobrej roboty. A mieczyki powalające. Podobają mi się te trójkolorowe jeżeli dobrze widzę. Ja mam tylko dwukolorowe ale i tak jestem z nich zadowolona.
W kwestii miszmasz próbuję wyobrazić sobie te rośliny za kilka lat i powinno być fajnie. Trawki zawsze są neutralnym elementem. Przynajmniej dla mnie. Mnie się podoba zarówno nowa rabata jak i całość.
Jak tuja to może tuja wschodnia Elegatissima (polecana na słoneczne stanowiska) lub może liściaste kolumnowe?
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 28 Lip 2016 22:08 #493499

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Rabata juz widoczna, czy dobrze rozmieściłaś to bedziesz wiedzieć po jakimś czasie, bo rosliny nie zawsze współpracują z naszymi wizjami, tego nie unikniesz.
Spokojnie czekaj az podrosną, przezyja zimę itd Zamiast szmaragdów proponuję cisy, szmaragdy szybko rosna i kłopotów nie stwarzają jednak cisy, czy wolnorosnące czy w formie żywopłotu, wygladają szlachetniej i dużo lepiej komponuja się tyle, że rosną wolniej. Coś za coś.....oczywiście decyzja Twoja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.265 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum