TEMAT: Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 07 Cze 2016 08:15 #478388

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Arleto - maty to jest to ! dodały przytulnosci :) rozrasta się u Ciebie wszystko w szybkim tempie,jeszcze trochę i będziesz z nudów robiła nowe rabaty, a te już tylko podziwiała.
Trzymaj się ,miłego dnia :)


Zielone okna z estimeble.pl

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 07 Cze 2016 16:53 #478535

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzieńdoberek!

Jakoś dzisiaj mam dzień na snucie się, głównie po ogrodzie, tu przerzuciłam trochę ziemi, tu coś podlałam, tam wyrwałam kilka chwastów, a jeszcze gdzie indziej coś uszczknęłam i tak pół dnia minęło. Za to konkretnej roboty nie tknęłam. Też tak macie?


Kasiu, dziękuję za miłe słowo. Cieszę się, że też Ci się podobają. Maty na pewno będą wyglądały lepiej, gdy roślinki trochę już podrosną, ale póki co w ogrodzie zrobiło się trochę bardziej kameralnie. A jaka wygoda? Mogę w niedzielę pielić rabatki i nikt z sąsiadów nie widzi :happy:
Miłego popołudnia! :kiss3:

Aguśka, dzięki za pozytywną opinię, ale trochę w tym Twojej zasługi, więc nie masz wyboru, musisz chwalić ;) Ale fakt, masz rację, dopiero teraz na tle tych mat widać tuje, a zwłaszcza widać, że są zdrowe :happy: Reszta roślinek jest jeszcze trochę za mała, ale, gdy już podrosną, będą dobrze wyeksponowane i zdominują widok. Dopiero wtedy mata będzie tylko tłem tak, jak być powinno. Jeszcze trochę, a wszystko ładnie się zakomponuje. Mam wrażenie, że obie już to widzimy oczyma wyobraźni :woohoo:
Pozdrowionka, miłego! :hearts:

Aniu, dziękuję za pochwały. Miło mi, że Tobie też ogród wydał się bardziej przytulny. Tak właśnie czuję, wychodząc co dzień do ogrodu. Co do rabat, to muszę przyznać, że prawie wszystkie obecne najdalej w przyszłym roku będą powiększane przynajmniej o 1/3, a może nawet więcej. A tak przy okazji, gdy przeczytałam Twój wpis wyszłam na chwilę na taras i wymyśliłam jeszcze jedną dużą rabatę. Niestety, to też jest plan na przyszły rok, ale już ją widzę :dance: Tak więc póki co nie ma szans na nudę :P
Serdeczności! :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 07 Cze 2016 18:02 #478540

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Arleta super z tymi matami :D
Mankament tylko jeden.... cena pewnie byla zaporowa, jak dla mnie, sa cudne :hearts:
Oprocz kameralnosci ogrod dostal oslone od wiatrow, wiec teraz juz mozesz byc spokojniejsza.


Wiesz na co czekam :woohoo: kontynuacje historii :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 07 Cze 2016 18:26 #478547

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Jolu, z tą historią, to na razie zamknięte. Można powiedzieć, żyli długo i szczęśliwie ;) Na razie jestem mniej więcej w połowie innej, ale jakoś wciąż cierpię na brak czasu, a moje doświadczenie w tym temacie nie pozwala mi na pracę z doskoku. Potrzebuję spokojnej głowy, a jak na złość ostatnio klienci (starzy znajomi) naciskają na inne usługi. Trochę jestem zła, ale z racji długoletniej współpracy nie mogę im odmówić. Liczę, że na jesieni troszkę się uspokoi, to ruszę dalej.

Miło mi, że maty się spodobały. Dziękuję. Cena najniższa na allegro 12,90 za m2. Musiałabyś przeliczyć czy Ci się kalkuluje. Ja na początku zamierzałam założyć mniejsze odcinki, ale potem stwierdziłam, że mam tak łyso wokół, że jednak szarpnę się na więcej. Młoda też się dołożyła z okazji Dnia Dziecka i zrobiłyśmy sobie wzajemnie prezent :P Podobno te maty potrafią wytrzymać nawet 10-12 lat, jeśli się je zaimpregnuje olejem jadalnym i o ile wiatr ich nie poszarpie.

Pozdrawiam, miłego wieczoru! :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 09:03 #478743

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzień dobry o poranku.

Ależ mi się dzisiaj wcześnie wstało i nawet zachciało zajrzeć do Oazy ;) Pogoda u mnie całkiem fajna, nie jest za gorąco, ale słoneczko świeci od rana. Ciekawe, jak będzie później?

Wczoraj o zachodzie zrobiłam kilka fotek jaśminowców, więc wrzucam je dla Was. Uwielbiam, gdy kwitną jaśminowce. Wyobrażam sobie, jaki będzie obłęd, gdy urosną i będą już dużymi krzewami :ohmy:















A to kilka innych ujęć w gratisie :)
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:31 przez Adela.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 14:09 #478835

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Uff, przeczytałam wsio i wyrażam słowa podziwu dla waszych osiągnięć. Bardzo inspirujące były pogaduchy na temat obsadzania granic i rabat iglakami (skorzystałam z niektórych podpowiedzi).
Fajnie jest ogladac powstawanie ogrodu z nicości pola... ale juz pracy nie zazdroszczę.
Fajnie wyglądają maty :bravo:
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 14:50 #478847

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzień dobry Ewo, cieszę się, że zawitałaś do mojego zakątka :bye:
Ja też często korzystam z mądrości w wątkach innych forumowiczów. Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, a na starcie, to jest szczególnie cenne :idea1:
Pracy wiele już za nami, ale przed nami chyba jeszcze więcej, więc póki co, od czasu do czasu, gdy już jestem bardzo sterana pełzaniem po ogrodzie, to, żeby się lepiej poczuć, wracam do zdjęcia z gołym polem i studnią po środku :happy:
Dzięki za uznanie w temacie mat.
Zauważyłam, że w swoich wątkach masz hortensje, więc tym bardziej z przyjemnością zajrzę, zwłaszcza, że temat teraz mi bardzo na czasie. Pozwolę sobie wstąpić z rewizytą.
Serdeczności, miłego dnia! :)


Kochani, ja do Was z prośbą o dobre rady. Mam taką małą hortensję pnącą, którą posadziłam w ubiegłym roku. Jakoś przezimowała i na wiosnę puściła nowe listki, a potem się zatrzymała i ani drgnie. Listki zostały małe, nie puściła żadnych pędów, nie rośnie i z pewnością nie zakwitnie. Co jej jest? Może ktoś wie.


Attachment CAM01328.jpg not found

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 15:10 #478854

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Adelo, nic skomplikowanego jeśli chodzi o hortensję pnącą - zapewnij jej bardziej zaciszne i cieniste stanowisko, obficie podlewaj, pozwól po czymś wspinać... odwdzięczy się :)

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 15:48 #478860

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Dzięki Aguś.
Na razie ma podpórkę w postaci patyczka, gdy podrośnie ma iść na pień drzewa, podlewana jest, miejsce ma za wiatą, więc, jak na moje możliwości, to i tak nieźle (chyba dlatego nie przemarzła w zimie), ale z cieniem, to już nie bardzo. Chyba, że sama stanę i od rana do wieczora będę jej cień rzucać :happy: A może z racji dużego nasłonecznienia powinna mieć jeszcze więcej wody? Spróbuję ją mocniej podlewać, to może ruszy.
:hearts:

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 19:24 #478936

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Arleta,uważnie wybierz miejsce bo ona z początku rośnie wolno ale jak już zacznie to idzie jak burza.Ja muszę moją poskramiać bo posadziłam przy słupie a ona chciała na boki.Nawet pod płytki się wciskała.Potwór
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 20:19 #478971

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Arletko taka hortensja rośnie przez pierwsze lata bardzo wolno, ale jak już zmężnieje to nic ani nikt jej nie zatrzyma. Rośnie wielki potwór, który potrzebuje solidnej podpory. Małe drzewko, bo chyba innych nie masz, zdominuje i stłamsi dość szybko.

Moje hortensja rośnie od wschodu, słońce ma dość długo, ale już koło południa nóżki ma w cieniu i widać że jej dobrze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 08 Cze 2016 22:24 #479079

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Wybaczcie. Wybiegłam, jak poparzona w poszukiwaniu miejsca dla hortensji i znalazłam, gdy właśnie wróciła Młoda i jak to u nas bywa: myśl, plan i działanie. Hortensja przesadzona na przód domu przy schodach, tam w przyszłości może się piąć po słupie na ganku, a słoneczko ma tylko do południa, a nawet trochę mniej. Oczywiście nie obeszło się przy okazji od przesadzenia hosty, która w tam rezydowała, na miejsce trawki, która już zmarniała, a może wcale nie była żywa, bo od chwili, kiedy ją kupiłam, nie pokazała nic, oprócz zasychających liści. To efekt zakupów z niewiadomego źródła na all... :evil:


Olu, Maju, teraz mnie wystraszyłyście, bo miejsca tam nie ma za wiele. To jest rabatka pod domem otoczona chodnikiem z kostki i obrzeżem. Zastanawiam się czy korzenie będą miały dosyć miejsca. Jak szeroko rozrastają się korzenie tej hortensji? Czy można w jakiś sposób ograniczać jej korzenie, żeby nie zniszczyła kostki brukowej?


O, tu w tym dołku jest już hortensja :)



Dobrej nocy!
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:32 przez Adela.

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 09 Cze 2016 10:57 #479204

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Adelko.W sprawie hortensji Ci nie pomogę, ale podziwiam Twoją elewację.Czy to szarości.Ładne,tak na nią zwróciłam uwagę , bo u mnie jeszcze biały kolor i szukam natchnienia.Miłego :kiss3:

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 09 Cze 2016 11:53 #479220

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Kasiu, wrzuciłam zdjęcia na forum i je natychmiast wykasowałam, ale potem pomyślałam, że nie ma co się krygować, bo właściwie każdy może sobie podejść do mojego domu, zrobić zdjęcia i wrzucić je do internetu. Dom to dom, jest wystawiony na widok publiczny. Dlatego ponownie wstawiam dwie fotki, żebyś mogła zobaczyć, jak wygląda elewacja. Projekt kupiłam brzydki, ale odpowiadał mi pod względem rozkładu wnętrz. Dużo przerobiłam, zwłaszcza z zewnątrz i teraz wygląda w miarę dobrze.

Elewację mam biało - szarą. Tam, gdzie jest szary dodatkowo zdobi białe boniowanie, dachówka grafitowa i grafitowa opaska na dole i drzwi wejściowe. Okna białe. Trochę nie spasowały mi się w odcieniu szare rolety z szarą elewacją, ale już po roku różnica jest mniej widoczna.
Na pierwszym zdjęciu opaska na dole jest trochę niebieskawa, bo była świeża, ale po wyschnięciu zrobiła się ciemniejsza. Te zdjęcia są sprzed roku, więc jeszcze nie ma podjazdu, chodniczków, wiaty i oczywiście tujek i żywopłotu :)


Widok od strony ogrodu i od frontu. Może coś Cię zainspiruje.
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 14:32 przez Adela.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, edulkot, zanetatacz, Kasionek

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 09 Cze 2016 12:11 #479229

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Adelko bardzo dziękuje za zdjęcia.Domek prosty, bardzo ładny wprost wymarzony do Twojego ogrodu.Ja nie mam pomysłu na kolor i wykończenie elewacji.Dachówkę mam hm ... to chyba kolor ceglasty i myślę co tu pokombinować ?.Kolor w szarościach bardzo mi się podoba.Dziękuje jeszcze raz.Masz śliczny dom. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 09 Cze 2016 12:56 #479252

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Arletko,
w sprawie hortensji - nie bój się jej korzeni tylko przyrostów, będziesz musiała ją prosić, żeby chodziła akurat po słupie - chętnie by wlazła na ścianę z czasem... Jeśli nie chcesz to wystarczy ją dyscyplinować ciachając jak Ci się podoba. Podsyp korą i podlewaj a odwdzięczy się, ja mam przy tarasie 4-letnią, bardzo się lubimy, choć w tym roku kiatów mało bo pomarzły duże już pąki w kwietniu. Jej ciemna zieleń będzie fajnie grała z elewacją. :bye: :bye:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 09 Cze 2016 13:03 #479256

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Kasiu, dziękuję za miłe słowa.
Lubię proste formy, a jeżeli ozdoby, to raczej w detalach. Moja elewacja tęskni jeszcze za drzewami wokół i dopóki się nie zazieleni, to będzie trochę łyso i obco. Ogród do mojego domu też nie pasuje taki stricte wiejski - rustykalny. To musi być coś po środku, między wiejskim, a miejskim stylem, żeby pasował do domu, a jednocześnie dobrze komponował się z otoczeniem. Zobaczymy czy uda mi się stworzyć coś, co będzie mnie satysfakcjonowało.

Jeśli masz czerwoną dachówkę i białą elewację, to moim zdaniem jest to dobre połączenie. Z tego, co widziałam u Ciebie na zdjęciach we fragmentach, to masz rozbudowaną bryłę domu, więc sam w sobie dom jest ciekawy. Dlatego na Twoim miejscu nie kombinowałabym z dodatkowymi kolorami, bo może być tego za dużo. Ewentualnie może fragmenty z innym materiałem np. płytka imitująca kamień, piaskowiec. Każdy ma własny gust i upodobania, więc trudno jest doradzać. Jednak widząc, jak radzisz sobie z urządzaniem ogrodu sądzę, że podejmiesz trafną decyzję w temacie domu :)

Udanego dnia!
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2016 13:04 przez Adela.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Adela - jest ściernisko, ale będzie ogrodowisko 09 Cze 2016 13:12 #479260

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Nelu, to mnie uspokoiłaś, dziękuję. Bałam się głównie korzeni, bo z resztą sobie poradzę i tak, jak mówisz będę ją ciachać. Właściwie, to jakoś przypadkiem dobrze się złożyło, bo w tym miejscu przy ganku chciałam posadzić coś pnącego, tylko jeszcze nie wiedziałam co. Teraz przez przypadek już mam pnącą roślinkę tam, gdzie powinna być. Liczę, że dzięki tej hortensji elewacja zyska miły, przytulny widok, a wejście do domu będzie bardziej przyjazne :garden1:

Pozdrawiam :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.258 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum