TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 01 Lut 2021 16:18 #746112

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tala wieczorem w czasie nauki korzystania z trawnika. Ralf pilnowal, czy przyjela prawidlowa pozycje :devil1:

IMG_0406.jpg


Chinook zaczela zaczepiac Tale lapa, zapraszajac do zabawy, ale Tala troche sie bala. Potem ustawily sie wrecz doo zdjecia!

IMG_0409.jpg


Jak tylko wlosy mi wyschna i wypije herbate, jedziemy do weta po sprawdzian i sprawdzenie, czemu jej oczy lzawia. Nie wiem czy bedzie zaszczepiona czy jest za mloda :think: .
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Anula, Kasionek, renmanka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 01 Lut 2021 19:32 #746142

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dwie i pol godziny u weta... :pinch:
ALE nie maja problemu z przyjmowaniem hybryd; to bedzie moja docelowa klinika. Maja bardzo rozsadne ceny i pewnie dlatego takie kolejki! Zostala obejrzana, zaszczepiona przeciw parwo, odrobaczona i zbadana doglebnie. Wszystko to przelezala wygodnie na stole inawet nie pisnela przy zastrzyku. Wazy 7,5 kilo!!!
W drodze powrotnej zdecydowala sie obudzic, przelazla na drugie siedzenie i tam zrobila siusiu. Docenilam, ze nie na moich kolanach :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Babcia Ala

Domek na prerii 04 Lut 2021 10:02 #746672

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Z niecierpliwością czekam na dalsze wieści o Tali.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia

Domek na prerii 05 Lut 2021 20:25 #746897

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tala w tej chwili zjada dwie cwairtki kurczaka dziennie, nie liczac suchej :supr3: . Rosnie jak na drozdzach, jest wszedobylska, ciekawska, i szybko sie uczy. To juz druga noc w pokoju dla psow, bez nocnej kupy! Co prawda dalej siusia gdzie stanie, ale jak na 9 tygodniowego szczeniaka to i tak duzy postep!juz nie warczy, kiedy chodze kolo miski i spokojnie i delikatnie je surowe z reki. Od czterech tez nocy wszystkie spia w psim pokoju, czasem tylko widze Ralfas, ktoremu za goraco i spi przy przeszklonych drzwiach na podworko:). Zeby jeszcze tak przestala gryzc, byloby calkiem fajnie...

Wczoraj urodzily sie szczeniaki z miotu w Oregonie
To sa rodzice

IMG_0305-2.jpg


A to dziadkowie ze strony matki

IMG_0455.jpg


Urodzilo sie 5 czarnych szczeniakow i trzy biale, z czego dwa to pieski, tak wiec mam wielka szanse na bialego pieska! To sa zdjecia samcow.

IMG_0448.jpg


IMG_0447.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Anula, Prządka, renmanka, Babcia Ala

Domek na prerii 07 Lut 2021 16:37 #747166

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzien zaczyna sie z przytupem: pozar w kanionie

IMG_0462.jpg


Wczoraj zaczelam robic gorna czesc ogrodzenia od strony cieniowki z hostami. 2x6 cali decha, do ktorej przybita jest siatka.

IMG_0460.jpg


IMG_0461-2.jpg


Mala uznala, ze fajnie jest kopac w swiezo wykopanej ziemi!

IMG_0440.jpg


I oczywiscie na lozku. Przed snem jest 40 minut gryzienia na zmiane mamy, kota i lozka, potem idzie spac u siebie

IMG_0459.jpg


Chinook ladnie ustawila sie do zdjecia i nie moglam nie pstryknac!

IMG_04201.jpg


IMG_0437-2.jpg


Kot odpoczywa na moich kolanach, kiedy jestem na kompie. Pisze druga reka

IMG_0431-2.jpg


Ogrod jest ciemny i szarobury z wyjatkiem sosny czarnej 'Aurea", ktora wrecz swieci

IMG_0438.jpg


IMG_0439.jpg


Czemu mi ciagle obraca zdjecia!!! :jeez:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2021 16:39 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Jan4, Anula, Florka, CHI, renmanka, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 07 Lut 2021 19:19 #747197

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Cudne masz te zwierzaczki, czarniutka śliczna jest.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 07 Lut 2021 20:02 #747213

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6093
  • Otrzymane dziękuję: 22208
Diano poproś opiekuna wątku o pomoc ;)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Babcia Ala

Domek na prerii 09 Lut 2021 15:59 #747527

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Krotkie fotostory z przedwczoraj przed snem (wczoraj caly dzien nie bylo internetu i nie moglam wyslac)
Psy sie kotluja na moim lozku od 40 minut,

IMG_0470.jpg


w koncu widac ze Chinook sie zmeczyla, przycisnela smarkule lapa
"idz w koncu spac, smarkaczu!"

IMG_0472.jpg


Tala nadal ja gryzie. Chinook sie wkurzyla, szkliste oczy, zeby na wierzchu:
"powiedzialam idz spac! Bachor!"

IMG_0473.jpg


"Nareszcie cicho.."

IMG_0475.jpg


"co ona znowu robi?"

IMG_0476.jpg


"Te dzieci..., wykoncza mnie"

63444557614__932C34DC-2C9A-43D8-BE0F-CBAD76847B3E.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2021 19:02 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Anula, Florka, Kasionek, renmanka, Babcia Ala

Domek na prerii 11 Lut 2021 15:37 #747879

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
I do nas dotarla zima. I to jaka! W niedziele zapowiadaja -10F , znaczy -24C! To przy naszych srednich temperaturach tej zimy rzedu +10C jest jak Alaska!

IMG_0505.png


Pojechalam wiec i zamowilam bele siana z transportem fla koni, bo siano jednak daje cieplo. Juz je odstawilam na pellety, zeby pozbyc sie pozimowych brzuchow, ale przede wszystkim maja byc zdrowe i byc im cieplo! Dokupilam tez pare workow pelletow. Shy udalo mi sie zlapac i zaderkowac, ale Babe, sprytniejsza, nie podejdzie do wiaderka jesli tam jestem. Wie, spryciara, ze ja zlapie i zaderkuje. Moze jak zmarznie to spokornieje.
Wczoraj byla cala oszroniona

IMG_0494.jpg


IMG_0496.jpg


Dokupilam jedzenia dla nas i dla psow, ze szczegolnym uwzglednieniem surowizny dla Tali. Udalo mi sie znalezc szesc opakowan kurzych podrobow, tanie a lubi :lol: .Corke zaopatrzylam w zapasy makaronu z serem i serowych pizz do mikrofalowki, gdyby szkoly byly zamkniete. i okazalo sie ze tak jakby sa-jutro i w poniedzialek, ze wzgledu na szkolenie personelu. Chyba mialam przeczucie... :blink: :silly:

Tale zabralam z soba do sklepu dla farmerow. O ile tydzien temu jechala na moich kolanach przed kierownica, to teraz juz sie nie miesci ani wzdluz, ani w poprzek :rotfl1: . Za gruba jest, zeby moc obracac kierownica, a za dluga, zeby lezec. Wyekspediowalam ja na drugie siedzeniem, ale z uporem maniaka ladowala mi sie z powrotem na kolana. Po pelnej stresu jezdzie postanowilam, ze za nastepnym czekiem od meza kupie jej szorki z zaczepem na pas bezpieczenstwa!
W sklepie jednak byla grzeczna, dala sie wszystkim poglaskac i potem czekala przy samochodzie az podniose grubasa i posadze na siedzeniu.
Za dwa tygodnie mamy kolejne szczepienie na nosowke.

A Monty zrobil mi mila niespodzianke. W jednej z alejek ktos wyrzucil gruba siatke ogrodzeniowa z winylowymi paskami, dajacymi prywatnosc. Poprosil ludzi z pracy i pomogli mu zaladowac i wywalic u niego przy domu, a potem my oboje zaladowalismy na Rosomaka. Bedzie ogrodzenie miedzy nami a sasiadami, skonczy sie ciagle szczekanie ich psow na mnie co tylko wyjde, gapienie sie ich pracownikow i moje wilkopsy nie beda probowac przegryzc siatki. Ogrodzenie jest w kawalkach, ktore splote z soba, mam juz dosiwadczenie :whistle: , i wysokosci 8 stop czyli 2,5 m.

IMG_0489-2.jpg


IMG_0488.jpg


A wspominajac wilkopsy, tak ostatnio sobie lezaly :lol:

IMG_0483-2.jpg


IMG_0484.jpg


IMG_0486.jpg


Za to kotka, kiedy wczoraj upralam wierzchni koc i polozylam jeszcze goracy na lozko, wskoczyla na niego i zaczela ugniatac, mruczac z rozkosza :P . Chyba jej kupie kocyk elektryczny, bo za kazdym razie jak otworze suszarke, wlazi do niej i rozklada sie, az suszarka wystygnie.

IMG_0498-2.jpg


Tak spala w faldach, zadowolona, az dziw, ze kark jej nie bolal. Koty to jednak ciekle sa :devil1:

IMG_0501.jpg


Corka pozazdroscila, zlapala ja i przytulila.
Kot- Heeeelp!!! :rotfl1:

IMG_0504.jpg


A to wczorajsze zdjecia bialasow. Mam wrazenie ze nosy sa jakby ciemniejsze :lol:

IMG_0506.jpg


IMG_0507.jpg


Caly miot

Resized_20210210_202522.jpeg




Od hodowcy dowiedzialam sie, ze przy rodzicach o wysokiej zawartosci wilka odbiera sie szczeniaki od 3 dnia zycia i zaczyna karmic butelka. Przy nizszych zawartosciach matka nie jest tak agresywna przy dokarmianiu i czlowieku bioracym w reke jej dzieci, ale w tym przypadku szczenieta sa odebrane matce, wychowywane na butelce pd lampa promiennikowa. Od 3,5 tygodnia przechodza na pozywienie stale i karmienie surowym z reki. Chodzi o kompletne zsocjalizowanie z czlowiekiem. Hodowczyni ocenila, ze pracy jest kilkakrotnie wiecej niz przy zwyklych psach.
Ale efekty widac. Tala nie boi sie ludzi, w nowym srodowisku po chwili zachowuje sie jak zwykly szczeniak, bez wycofywania sie i ukrywania. Daje sie glaskac obcym-swoja droga typowe dla wyzszych mieszanek jest uznawanie tylko rodziny za swoich i lek lub agresja przy obcych.
Juz wyleczyla sie z warczenia i bronienia jedzenia, podaje jej mieso z reki, czeka i nie wyrywa, bierze po kawalku, je tez mniej lapczywie. Dzis rozdzielalam jej te kurze zoladki i serca, czekala az podam jej kawalki zamiast wybierac spod reki.
Coraz lepiej jest ze spaniem, chyba juz zrozumiala, ze wieczorem zamykam drzwi i ma spoac z psami. Chinook za to wladowala sie wczoraj do lozka i udawala ze twardo spi, zeby nie byc wyekspediowana do pokoju dla nich. Uznalam jednak, ze jesli ona zostanie ze mna to Tala natychmiast zacznie skowyczec pod drzwiami, gdzie jest jej mama i z ciezkim sercem wygonilam.
Chinook naprawde odkryla poklady macierzynskich uczuc. Ciagle myje i wylizuje mala, jest niesamowicie cierpliwa przy podgryzaniu, lizaniu po pysku i po jezyku gdy ten pysk otworzy, bawi sie z nia i przeprasza jak mala cos nabroi. Przychodzi, zaglada w oczy, podaje lape albo skacze na mnie i lize mnie po twarzy. Ralf dalej to taki wujek 'zostaw mnie w spokoju", kiedy mala sie zbliza, warczy albo odchodzi.
Ciekawe co bedzie jak dojdzie drugi szczeniak.
Zuzylam juz cztery rolki papierowych recznikow, bo mala ma pecherz rozmiaru Wielkich Jezior!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2021 16:52 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anula, CHI, Mamma, renmanka, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 11 Lut 2021 16:57 #747888

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Przed chwila dalam malej kosci z miesem. Pierwsza ukradl jej Ralf. Druga-Chinook. Z trzecia podreptala do rogu pokoju gdzie trzymam resztki budowlane i zaczela "zakopywac" narzucajac niewidzialna ziemie i ugniatajac nosem.
:rotfl1:
IMG_0509.jpg


IMG_0510.jpg


Zadowolona poszla. A kosci nie widac nic a nic!!! Tak dobrze ukryta! :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
IMG_0511.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, renmanka, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 11 Lut 2021 20:48 #747936

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tala torturuje kota....to znaczy bawi sie z nim :wink4:

IMG_0514.jpg


Juz nie jest czarna, jak przedtem,. ma jasnoszary podszerstek.

A to dwa samce od drugiego hodowcy
Mniejszy

IMG_0517.jpg


i wiekszy, mam nadzieje ze moj!

IMG_0516.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Mamma, Prządka, renmanka, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 11 Lut 2021 22:17 #747960

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6093
  • Otrzymane dziękuję: 22208
Śliczne :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 15 Lut 2021 17:33 #748430

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No wiec zamiast Walentynek mamy Boze Narodzenie!
Napadalo tyle sniegu, ze w niektorych miejscach jest powyzej kolan.To chyba pierwszy snieg w tym roku. Mielismy spotkac sie u Monty'ego i obejrzec razem film, jedzac smietanowca (polecam strone Moje Wypieki,. bo fajne przepisy tam znajduje), a tu kicha

IMG_0548.jpg


Zdjecie jeszcze z wczoraj, dzis sniegu jest wiecej, ale jest slonecznie.Konie maja radoche, to sie tarzaja, to biegaja z radosci podskakujac i kopiac w powietrze!

A wczoraj tez zrobilam zdjecie porownawcze Tali. Tak wygladala dwa tygodnie temu

IMG_04161.jpg


i wczoraj

IMG_0547.jpg


Zjada pol kurczaka dziennie! Pojde z torbami! Zaczynam sie rozgladac za przemyslowa zamrazarka, taka skrzyniowa...
Chinook zupelnie przejela role matki. Gdzie Tala, tam i ona, spia razem, jedza razem, bawia sie razem. Ciekawe co bedzie jak za miesiac dojdzie bialas! (nie mam jeszcze imienia)

IMG_0532.jpg


IMG_0550.jpg


IMG_0551.jpg


IMG_0552.jpg


Potwor w calej okazalosci :devil1: Wyglada niewinnie, ale cale nogi mam pogryzione!

IMG_0553.jpg


Biedny kot chowa sie pod moja bluza, i od zimna i od psa.

IMG_0542.jpg


W nocy temperatura spadla do -25C. Dzis grzejniki utrzymuja 64F w domu. W tej chwili Tala i Chinook spia pod moim biurkiem, bo tam dmucha jeden z grzejnikow.
Skontaktowalam sie z Davidem, musimy sie spotkac jutro z notariuszem, zeby wziac czesc pieniedzy z konta emerytalnego, jak zaproponowal. On potrzebuje pieniedzy na samochod, ja na ogrzewanie i AC w domu. Jestem zdenerwowana i przestraszona, ale musze to zrobic. Nie oszczedze 5 tysiecy , nie ma szans. Zajeloby to ze dwa lata, a w miedzyczasie ogrzewanie domu grzejnikami jak teraz i ciagle napelnianie przeciekajacej instalacji chlodzacej, plus rachunki rzedu 400$ miesiecznie bo nie wydala w tych temperaturach. Nie mam wyjscia.
Policzylam, gdybym wziela pozyczke pod zastaw samochodu, za 5 tys w dwa lata musialabym splacic 18 500$, 772$ miesiecznie na co mnie nie stac. To jest zwyczajna lichwa.
Dave napisal, ze chce rozwodu jak najszybciej, jedna z opcji byloby 'remortgage' domu, Co mniej wiecej znaczy podsumowanie kredytu i wziecie pozyczki pod zastaw. Ale jak napisal, poniewaz chce rozwodu i zamierza zdjac swoje nazwisko z kredytu, zrobienie tego dwa razyw ciagu roku byloby kosztowne.
Trzymajcie prosze kciuki, zeby poszlo gladko.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2021 18:11 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anula, Florka, renmanka, Babcia Ala, Bobka, karolinja

Domek na prerii 15 Lut 2021 18:08 #748434

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
"Daj gryza!"

IMG_0540.jpg


Na Walentynki zrobilam lazanie w wolnowarze. Corka pozarla juz 1/3...

IMG_0545.jpg


i usmazylam motyla... :devil1:

IMG_0556.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Anula, Kasionek, Prządka, Babcia Ala, Bobka, karolinja

Domek na prerii 15 Lut 2021 22:23 #748493

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Nasz monopolista w energii elektrycznej wlasnie oswiadczyl, zeby zapobiec przeciazeniom linii bedzie wylaczal poszczegolne sektory na godzine. Mozna sobie podzwonic jesli trwa to dluzej niz godzine.
Dlaczego kurka nie moga wylaczyc dzielnic biznesowych typu downtown? Mozna sie obejsc bez biznesow otwartych przez dobe czy dwie.
W przypadku domow jak my to oznacza tez brak wody (studnie na elektrycznosc). No i grzejniki nie wlacza sie same z powrotem jesli to sie stanie w nocy.
Monty ma maszyne do oddychania,ktorej uzywa w czasie snu.
Jestem wkurzona!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2021 22:27 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Prządka, Babcia Ala, Bobka, karolinja

Domek na prerii 16 Lut 2021 16:45 #748561

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W nocy zamarzla woda w rurach pod domem. Na szczescie jest w hydrantach. U szefa Monty'ego zamarzla studnia glebinowa, chyba ten zbiornik do ktorego motor pompuje wode, facet musial rozgrzewac promiennikiem przez cztery godziny.
Ja wlaczylam ogrzewanie podlogowe w kuchni i mam nadzieje ze podgrzeje to pod domem na tyle, ze lod pusci.
W garazu zrobilo sie jakies zwarcie, zaden z trzech wylacznikow swiatla nie moze wylaczyc lamp. Otworzylam drzwi do garazu bo jak wylacza prad to nie wyjade.
Konie w porzadku, jedza z apetytem. Temperatura odczuwalna -20C.

Wczoraj Tala odkryla lozko :lol:

IMG_05631.jpg


Niestety, odkryla tez biala farbe, ktora pomalowalam framugi :angry:

IMG_0564.jpg


IMG_0565.jpg


A teraz psice ogrzewaja sie wzajemnie

IMG_0566.jpg


IMG_0568.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2021 18:06 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Kasionek, Prządka, renmanka, Babcia Ala, Bobka, karolinja

Domek na prerii 16 Lut 2021 20:42 #748616

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Spotkanie z mezem ni prawnikiem odwolane, az pogoda sie poprawi. W tej chwili mamy mnostwo sniegu i silny mroz. Swiatlo w garazu udalo sie wylaczyc, na razie nie doswiadczylismy wylaczenia pradu (odpukac), ale wody dalej nie mamy. Wstawilam grzejnik pod dom i bede sprawdzac co godzine.
Zamykam tez psie drzwiczki. W pokoju -wydzielonej psiej sypialni bylo 57F. W reszcie domu 61, zamkniecie ich na ostatnie dwie godziny umozliwilo podgrzanie domu do 65F.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): kryonka, Kasionek, Prządka, Babcia Ala, Bobka, karolinja

Domek na prerii 16 Lut 2021 20:52 #748619

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6093
  • Otrzymane dziękuję: 22208
O jej a zapasy żywnosci masz ? :think: a ile masz piesków w domu?
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, karolinja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.758 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum