TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 03 Kwi 2021 17:58 #755996

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Oj, czekałam na Nanuka i Twoje relacje. Super jest :hug:
Diano chłopu wal prosto z mostu, bo on myśli, że tak musi być.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Gandalf Biały, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 03 Kwi 2021 18:24 #756001

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A jak nie czekajac od razu zaczyna wyliczac jakie to ma rachunki do zaplacenia? Wczoraj tak sluchalam go przez telefon i mialam dosyc. Znowu samochod mu sie psuje i szczegolowe wyliczanie co to moze byc i ile kosztowalaby naprawa. Splacanie swojej maszyny do oddychania w snie. Maski, specjalne skarpety na zylaki, to i tamto. Nawet sie nie dam rady wstrzelic.
A on najwyrazniej uwaza ze jak co jakis czas przyniesie szejk dla nas czy frytki to jest ok i po rowno.

Moja corka i kotecek: 'tyle mam na glowie!

IMG_0955.jpg


Kotecek o dlugich lapach

IMG_0964.jpg


IMG_0965.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2021 18:45 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Gandalf Biały, Babcia Ala

Domek na prerii 03 Kwi 2021 18:52 #756007

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Bądź sprytna :devil1: Następnym razem nie częstuj go, tylko okaż "troskę"; no popatrz, tyle nagotowałam i nic nie zostało... ;) narzekaj, że nie było Cię stać na więcej.
Mów: no popatrz, nie wystarczyło...samej jednak jest ciężko...kobietę powinien jednak wspierać facet...itp, itd...
Jak przez telefon zacznie narzekać, ucinają rozmowę pod jakimkolwiek pretekstem i nie oddzwaniaj. Daj mu odczuć, że nie tędy droga a Ty już się w tą grę nie "bawisz" :whistle:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2021 19:14 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI, Gandalf Biały, Babcia Ala

Domek na prerii 03 Kwi 2021 20:11 #756020

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kotecek wlasnie przyniosl pierwszego w zyciu zlapanego ptaszka, cos w rodzaju wrobla. Jeszcze zywego. Probowalismy otworzyc jej szczeki, ale zacisnela na wylot :dry:
Wiec wyrzucilismy ja po pochwaleniu za drzwi i zamknelismy psie drzwi bo probowala wrocic. Razem z ptakiem.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Domek na prerii 03 Kwi 2021 20:23 #756021

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kotecek sie obrazil i poszedl jesc gdzie indziej. Cale szczescie! :angry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Domek na prerii 04 Kwi 2021 00:16 #756046

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jak ja kocham wilcza pomyslowosc...
Wlasnie pisalam na kompie odpowiedz dla hodowcy Tali kiedy uslyszalam z tylu halas. Odwrocilam sie w sama pore, zeby zobaczyc Tale podnoszaca w zebach za brzeg psie wiadro z woda i rozlewajaca ja szeroko...
Po czym Tala wrocila z Nanukiem i zaczeli galopowac, slizgajac sie, w te i z powrotem, takze tarzac i miec swietna zabawe. A ja teraz mopem zbieralam wode.
Tak czystej podlogi nie mialam dawno... :dry:
Wesolego Jajka i dla Was!

Hodowca wyslal mi zdjecie starszego o trzy miesiace przyrodniego brata Tali, zeby pokazac jak silne sa geny ich taty, Kodiaka. Fakt, wyglada bardzo podobnie! Codziennie je 2,5 kg surowego.

IMG_20210320_114501161.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2021 00:20 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gandalf Biały, Babcia Ala

Domek na prerii 04 Kwi 2021 15:25 #756080

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
Popieram Mamme w kwestii, uświadomienia chłopu że powinien się więcej dokładać do spółki. Mi by honor nie pozwolił jeść u przyjaciółki i nie dokładać się do jedzenia, tym bardziej w takiej sytuacji jaka jest.
Ale Nanuk jest malutki w porównaniu z Talą, te parę miesięcy różnicy na korzyść Tali dużo robi.
Klima naprawiona to masz jeden kłopot mniej. Fajne zdjęcie córki z kotem na głowie.
Warzywa na sałatkę kroisz nożem czy przyrządem.
p.jpeg


Dziękuje, również życzę Ci wesołych Szczęśliwych Świąt.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Babcia Ala

Domek na prerii 04 Kwi 2021 17:30 #756095

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i widzisz, Gandalfie, rozni sa faceci.
Wczoraj znowu zadzwonil przed snem, ze samochod mu sie psuje, chodzi nierowno ale ma problemy z odpaleniem i co to moze byc i ile bedzie kosztowalo. Wiec powiedzialam ze rozumiem, bo sama mam zmartwienie bo w koncu przyszedl rachunek za internet, kiedy kosilam rowy w sobote, i dzien wplaty jest w ten poniedzialek, a nie mam kasy, bo inaczej odetna. To zapytal ile i powiedzial, ze MOZE MI POZYCZYC :huh:
A dzis przychodzi na wielkanocny obiad. Kurtyna.

Gandalfie-kroje zwyczajnie, nozem. Nie wiem czy ta siateczka pokroilaby kiszone ogorki? Albo jablko?

Tala juz juz prawie jest rozmiaru Chinook. I co mi si epodoba, ma ten swobodny, wilczy klus, kiedy biegnie. Praktycznie tylne lapy wkraczaja w slady przednich.


Maly w nocy sie posikal mi na lozko, teraz piore wszystkie koce. Nie wiem czy nie chcialo mu sie zlezc, czy w snie, ale trudno bylo dospac do rana, bez lezenia na mokrym lub pod mokrym. Fuj. Co zrobic, straszny dzieciak z niego.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2021 17:36 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Gandalf Biały, Babcia Ala

Domek na prerii 04 Kwi 2021 21:20 #756149

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
Ogórki da się pociąć na siatce, jabłka pociąć nożem na mniejsze kawałki i też pójdą za wyjątkiem tych twardych.
Nanuk jeszcze nie raz zmoczy łóżko zanim się nauczy odpowiednio zachowywać.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Domek na prerii 05 Kwi 2021 22:33 #756360

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzieki, Gandalfie!
Na razie mam dosc siekania na dluuugo :P Koledzy Monty'go pozarli wszystko co przyniosl, dalam tez pojemnik starszej pani w Dollar General, bo w sobote pracowala do 10 wieczorem i nie miala czasu gotowac, zreszta powiedziala ze jest sama z mezem i im sie juz nic nie chce.
Drugi pojemnik pojedzie do Kathy z podziekowaniem za jedzenie z banku zywnosci.

Ogolnie swieta minely spokojnie. Monty pozarl wiekszosc nadziewanych jajek, ale corka tez zjadla wiecej, niz sie spodziewalam, a powinnam juz sie przyzwyczaic, ze nastolatki maja czarna dziure zamiast zoladka :lol:

Psy mi dzis pomagaly zrywac izolacje pod gankiem, bo juz ptaki szykuja sie na kolejny sezon skladania jaj, potem mam pelno pisklakow w tej izolacji. Przy okazji znalazly kilka zasuszonych truchelek i dwa swieze jajka.
Jest dosc goraco, zaczelam wiec podlewanie ogrodu. Moze dzis wieczorem zajme sie zasypywaniem dziur po slupkach. Jakos trudno mi sie zebrac, pozna wiosenna depresja czy ki diabel. Za to pomalowalam sufit w psiej czesci pokoju dziennego! Od razu inaczej wyglada. Musze tez przeszlifowac i pomalowac listwy przysufitowe.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Gandalf Biały, Babcia Ala

Domek na prerii 05 Kwi 2021 23:20 #756367

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
U mnie na Święta zrobiło się zimno i padał śnieg z deszczem, a jeszcze w wielki czwartek było fajnie ciepło 20 parę stopni ciepła. Zanosi się że poświąteczny tydzień będzie zimny, będzie padał śnieg z deszczem, oby się nie sprawdziło.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Domek na prerii 06 Kwi 2021 03:21 #756373

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
U nas jutro bedzie goraco z porywistym wiatrem, boje sie ze beda pozary. Dzis rano caly czas strazacy jezdzili.
Dostalam od Kathy troche jedzenia z banku zywnosci, czesc dodala od siebie, jak mrozone ryby. Od jakiegos czasu mam bole zoladka po zjedzeniu miesa. Jeszcze do niedawna moglam jesc przynajmniej kurczaka, nawet gotowanego, teraz tez mam po nim rozstroj. W niedziele zjadlam doslownie kilka polowek jajka i juz mnie brzuch bolal. Ostatnio wiec jem glownie chleb, bez niczego, herbate i drinki z bialkiem i witaminami dla sportowcow, zeby chociac uzupelnic niedobory. Nie wiem czy to przez stres? Juz nawet spodenki rozmiar S zaczynaja spadac, a nie przewiduje wymiany garderoby. Chyba bede sznurkiem do snopowiazaki podwiazywac :whistle: :devil1:

Spotkalam dzis te starsza pania z Dollar General, bardzo podziekowala za salatke, powiedziala ze "nawet maz lubi", znaczy sie maz chyba wybredny jest.. W kazdym razie obiecalam ze jutro jej przywioze wiecej, bo dalaj mam pojemnik. Bardzo chetnie sie zgodzila, a ze zapomniala przyniesc pojemnik, wziela z polki dwupak takich samych i kupila mi od siebie. To bylo bardzo mile :oops: wezme jej tez te zeberka z ziemniakami gotowane w wolnowarze razem. Bo jak widac ja nie moge ich jesc, corka nie chce, to wole dac niz dac psom. SDzkoda by bylo, jesli dwoje starszych osob moze miec z tego kolacje.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Gandalf Biały, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 06 Kwi 2021 08:19 #756383

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Planto te bóle brzucha mogą mieć podłoże nerwicowe . Dobrze byłoby jakbyś zrobiła sobie choć podstawowe badania krwi i usg . Jak to nerwica to badania będą w porządku. :lol:
Masz rację, że nastolatki nie maja żołądka a jedynie wielką kosmiczną dziurę , którą zapełniają o każdej porze dnia :rotfl1: Zazdroszczę Ci tego ciepełka , u nas zimno , wieje lodowaty wiatr i nie chce się wychodzić na zewnątrz . Pokazywałam dzieciakom i mężowi Twój zwierzyniec. Samuelowi oczy się śmiały do psiurków.Rosną jak na drożdżach a jedzą jak smoki :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Gandalf Biały, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 06 Kwi 2021 11:12 #756414

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6101
  • Otrzymane dziękuję: 22232
Diano absolutnie nie bagatelizuj bólów brzucha .Pilnie zrób jak Kasia radzi USG .
Byłoby jeszcze lepiej jak byś mogła dostać skierowanie n TK z kontrastem .
Posłuchaj nas i pilnie dzwoń o badania.
Zdrówka dzielna kobietko :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Gandalf Biały, Babcia Ala

Domek na prerii 06 Kwi 2021 16:38 #756455

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Na razie kasy niet. Dzis powinnam dostac przelew, ale jak zaplace rate za dom, zostanie na skromne przezycie. Moze za nastepne dwa tygodnie :think: IT ak powinnam na juz wezwac kowala do podstrugania kopyt, ale tez musze poczekac.
Za to posmiejecie sie, jak robilam zdjecia gdy corka chciala pocalowac kota. Kot zrobil zdecydowane "nie!!!" :happy3:


IMG_1057-3.jpg


IMG_1059.jpg


IMG_1060.jpg


"Powiedzialam nie!!"

IMG_1061.jpg


"fuuuj"

IMG_1063.jpg


Nanuk zaczal oswajac Chinook. Chinook odchodzila kiedy sie zblizal, teraz zaczynaja czesciej spac razem.

IMG_1072.jpg


63937236792__780A3884-08A7-4B10-BE7E-50075517F89F.jpg


63937239886__EAD62A57-2EEB-40D4-BBE6-1D879C1A8D36.jpg


IMG_1071.jpg


Ale najlepsza zabawa jest z Tala!

IMG_1046-3.jpg


IMG_1050.jpg


Zaczyna nawet hodowac sobie brzuszek. No stuprocentowy facet! :wink4:

IMG_1083.jpg


I spi przed lodowka...

IMG_1087-2.jpg


Ciekawe czy liczy sie to jako dodatek opwocow do diety. Kiedy jadlam kawalek szarlotki, zaczal sie wdrapywac na kolana i piszczec, wiec musialam sie podzielic.

IMG_1088.jpg


A w ogrodzie dopiero wylaza kly hosty Montana Aureovariegata

63882235414__854EF30C-E365-4ADE-910B-FD09C6CBF647.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2021 16:50 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Jan4, Gandalf Biały, renmanka

Domek na prerii 06 Kwi 2021 16:56 #756458

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
To sie nazywa podlizywanie.. :devil1:

IMG_1106-2.jpg


IMG_1108-2.jpg


IMG_1110.jpg


Tala siega juz powyzej mojego kolana. Jesli dobrze licze, a urodzila sie 10 grudnia, ma 4 miesiace. Nanuk wlasnie skonczyl 8 tygodni, bo urodzil sie 4 lutego.

63907340910__707CC247-0425-4BD0-B0B8-93907C4C20C7.jpg


I zeby nie bylo, ze pomijam najstarszego czlonka rodziny. Tylko portret glowy, bo reszta sylwetki jest raczej obla :devil1:

IMG_1086-2.jpg


Potem przejde sie z aparatem. W koncu otworzyly sie tulipanki, jak widzialam z samochodu!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Gandalf Biały, renmanka, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 06 Kwi 2021 21:01 #756488

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
Diano obiecaj że w najbliższym czasie pójdziesz na badania. Takie objawy są bardzo niepokojące.
Wspaniałe masz te zwierzaki, a kot to jest super oswojony skoro córka robi z nim takie rzeczy i jest cała.
Będzie dobrze :hug:
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Babcia Ala, Bobka

Domek na prerii 06 Kwi 2021 22:55 #756492

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Postaram sie..Na razie musze zebrac kase na szczepienie obu szczeniakow, zabrac samochod na wymiane oleju bo lampka od dawna sie swieci, a ze nowy to na oleju syntetycznym, ktory jest drozszy, plus ekstra za zdjecie i zalozenie 150 kg plyty chroniacej silnik. Potem kowal i przyciecie kopyt...potem ja :huh:
Za godzine wraca corka, miala dzis Star test, z czytania, rozumienia tekstu i napisania wyprawki.

Wrocila zmeczona ale zadowolona. Od Monty'ego dostalam telefon, ze faceci w pracy sie malo o salatke nie pobili. Dwoch najmlodszych pozarlo prawie kilogram, nie zostawiajac trzeciemu, ktory mial obiecany udzial w porcjowaniu. A to byly zolnierz z Afganistanu i potrafi nakopac mlodziakom :devil1: . Monty musial obiecac, ze przyniesie jutro, specjalnie dla niego.
Zawiozlam zeberka, ziemiaki i wiecej salatki sprzedawczyni. Bardzo sie ucieszyla i powiedziala ze z mezem dzielic sie nie chce. Zmusilam, zeby obiecala ze choc troche zostawi :happy3: . Powiedziala, ze jesli ja lubie gotowac, ona jest bardzo chetna, bo lubi jesc i pokazala mi brzuszek pod koszulka :lol: .I dostalam pare usciskow, ktore zrobily mi dzien, bo mialam dola. I powiedziala, kiedy poskarzylam sie, ze nie ma juz zelkow o smaku koli, od ktorych sie ostatnio uzaleznilam, ze co piatek przyjezdza dostawa, wiec jak zobaczy, to mi odlozy. Normalnie jak za PRLu! :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2021 02:34 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gandalf Biały, Babcia Ala, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.938 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum