TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 12 Lut 2015 19:40 #339777

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Szkolka drzewek kolo nas stoi w ogniu. W tej chwili cztery jednostki walcza z pozarem, a dym dalej leci. A miedzy nami tylko sucha preria... :sick:

DSCN7089.jpg


DSCN7091.jpg


DSCN7092.jpg


DSCN7093.jpg


DSCN7100.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 12 Lut 2015 19:44 #339779

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
sucha? to zima się u Ciebie skończyła?
w Krakowie dzisiaj było koło 7 stopni, ale śnieg dalej obecny (nocą mróz)
pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 19:44 #339781

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Oszsz qrcze, ale dramat :huh: mam nadzieję, że szybko ugaszą, żeby śnieg spadł, chociaz trochę. Wiem,że się denerwujesz bardzo, ale będzie dobrze, ugaszą!
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 19:56 #339790

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ugasili :jeez:
Preria jest sucha i zolta, okolo 300 metrow miedzy nami i pozarem. Gdyby bylo bardziej wietrznie, juz bysmy sie ewakuowali. Ale rece dalej mi sie trzesa. Wspolczuje wlascicielom szkolki, w tym budynku byl takze ich dom.

Cyprydo-sprobuj wstukac w youtube "hall of shame"

Ewo-wypowiadal sie trener, burmistrz miasta dla ktorego te wystawy to wielomilionowe przychody i tez nie ma zamiaru nic z tym zrobic (taki krotkonogi gostek w bezowych spodniach) i aktywista ruchu praw zwierzat z wasami.
Te podklady/buty obciazaja nogi, zeby kon je podnosil wysoko. W srodku nich sa olowiane obciazniki, czasem gwozdzie tak zeby ranily konia-konia boli postawienie nogi i obciazenie je, wiec od razu ja podnosi wysoko do gory. Podobnie smarowanie czyms co piecze i boli jak paliwo diesla, ktore stosuja na peciny, potem zawijaja w folie zeby wzarlo sie w skore i na to lancuchy. Wszystko ma jeden cel-zeby kon podnosil wysoko nogi....
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 20:15 #339797

  • Roma
  • Roma's Avatar
Całe szczęście,że do Was ten ogień nie dotarł.Skóra mi ścierpła :jeez:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 20:44 #339814

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Diano na szczęście Was oszczędziło, czy można się jakoś zabezpieczyć przed pożarem prerii?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 12 Lut 2015 23:16 #339875

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tia. Skosic nisko. Ale ten kawalek nie nalezy do nas :dry: .
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 13 Lut 2015 02:46 #339885

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wracajac do hippiki ... :lol:

Przyszly dzis dwie paczuszki. Jedna z Kanady, zawierajaca dwie rzeczy kupione z naprawde fajnymi cenami:
Przypinana karabinczykiem torba z butelka ze smoczkiem-zbliza sie lato i naprawde potrzebuje czegos takiego. Kosztowalo 8$. Butelka jest zapinana podwojnym paskiem na rzep.

DSCN7085.jpg


I cos podobnego, co mozna przypiac za siodlem lub przed siodlem, z dwoma butelkami i zapinanym na zamek schowkiem. Bedzie na linke do przypinania jej do barierki przed sklepem cy cos :devil1: Podbite barankiem wiec nie powinno jej ocierac :think: Cale 19$. Tu w sklepie byloby 2x drozsze :huh:

DSCN7086.jpg


DSCN7087.jpg


A druga z artykulami bardziej dla niej, Babe znaczy :devil1:
Maska od much, z wstawka z lycry. Poprzednia byla sztywna i obcierala jej siersc. Ta tez zakrywa uszy. Juz widzialam pierwsze muchy w stajni, wiec sezon niedlugo sie zacznie :pinch:


DSCN7084.jpg



Koc polarowy do uzywania, gdy kon jest spocony po jezdzie. Ja zamierzam uzywac po kapieli, gdy wieje wiatr albo co. Co mi sie podoba, ze zachodzi na szyje ale jest spinany, wiec nie zwisa i powiewa jak wiele innych kocy, ktore sa po prostu prostokatnymi kawalkami materialu. Niestety nigdzie nie sprzedawali niebieskiego w jej rozmiarze, wiec musialam zadowolic sie zielonym..

DSCN7083.jpg


No i rzecz , na ktora czekalam najbardziej-torba -siatka na bele siana, coby wiatr i koniszcze nie rozwloczalo siana wszedzie. Ostatnio jak jej dalam trzy platki siana, to wiekszosc skonczyla na wybiegu sasiada, tak wialo..A tu kon musi sie napracowac troche, zeby je wyjac. Oczka maja wielkosc 5 x 5 cm.



DSCN7082.jpg


Teoretycznie ma miescic 3/4 do calego balota. Mi udalo sie zmiescic okolo 2/3. Moze na zdjeciu uzyli skompresowanego siana, ktore ma mniejsza objetosc kostki :think:

Kiedy dalam siano Babe, ucieszyla sie bardzo, od razu zaczela je jesc. Przezornie przywiazalam sznurem do slupka, zeby wiatr nie poniosl. No i przydalo sie, bo jak odchodzilam, Babe kombinowala jak tu dobrac sie do wiekszego otworu i przewracala je noga, usilujac obrocic na wszystkie strony. Ot, badaczka :lol: :silly:

Babezsianem.jpg


A dzisiaj Babe sie nie popisala. Zabralam ja na zewnatrz i mialam powtorke z rodeo. Usilowana ze stepa przejsc do galopu jak tylko poluzowywalam jej wodze. Kiedy znowu przyspeiszala, robilam jej koleczka, polkola albo zatrzymanie jedna wodza. Kiedy zabralam ja do drewnianego mostku na ziemi, przysiegam ze przeleciala nad nim ledwie uderzajac jednym kopytem-mostek ma 10' dlugosci (3m). Dopiero jak wyladowala na ziemi za nim, zrobilam jej zatrzymanie jedna wodza. Ale zeby zsiasc, musialam ja przytrzymac z lbem przy siodle, bo grozilo mi spedzenie co najmniej nastepnej godziny w siodle. Co stanela to zaraz znowu przechodzila do biegu. Ale i tak uwazam ze dzis bylo 1:0 na moja korzysc. Bo nie dalam sie poniesc jak poprzednim razem, choc Babe usilnie probowala.
Jutro tez zabiore ja na zewnatrz bez Sheili. Niech nie mysli, ze da sobie ze mna rade :hammer:

Dzisiejszy zachod slonca nad stajnia:
DSCN7104.jpg
Załączniki:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2015 02:57 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Domek na prerii 13 Lut 2015 19:41 #340082

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Miałaś szczęście z tym pożarem. Mam nadzieję że do Ciebie pożar nie dojdzie. Aż ścierpłam.
Maska jest świetna syn ma podobną. Jak chodzi o filmik już widzę. Jednak nie zrozumiem z czego ci ludzie tacy zadowoleni konie cierpią okropnie a sam pokaz to karykatur a koni nic w tym nie jest pięknego, konie ruszają sie jak pokraki, jak kaleki. Na to nie da się patrzeć nic w tym pięknego i nie wiem kto wymyślił te tortury i po co.
Koń danej rasy powinien sam z natury mieć wysoką akcję, nóg a nie przy pomocy takich tortur. Ja tych właścicieli, jeźdźców i trenerów ubrałabym w buty z gwoździami pozakładała łańcuchy i pognała wokół tej areny z plecakiem na plecach i jeszcze waliła batem po nogach żeby wyżej podnosili. Koń z natury pięknie się rusza i jest cudowny, a gdzie w tym karykaturalnych chodzie jest piękno?
Czy tam nikt z tym nie walczy? Gdzie są obrońcy praw zwierząt?
nie znam angielskiego wie nie wiem co mówiła ta kobieta i tych 2-ch panów. Ale zadowolenie publiczności i te radosne uśmiechy zmroziły mnie.
Przepraszam za ten wywód ale to jest przerażające. Część z tego filmiku widziałam już rok czy dwa wcześniej tego trenera pożal się boże to tak tłucze pałką konia po głowie i kopie leżącego, widziałam nogi koni z okropnymi ranami.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 13 Lut 2015 20:13 #340106

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Cyprydo zgadzam się z Tobą w 100% i Diana także pisała,że by temu gościowi zrobiła tak :club2: i jeszcze gorzej :evil: ale światem rządzi pieniądz i jak widać na tym przykładzie to smutna, gorzka prawda :placze: wszędzie( w każdym kraju) znajdzie się przypadki bestialstwa i znęcania się nad zwierzętami-niestety :dry:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 13 Lut 2015 23:41 #340200

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Moge jedynie dodac, ze Babe i przyszly jej towarzysz nie beda mialy z tym nic wspolnego. A jesli kiedys je pokaze, to bedzie w klasie pokazywania w kantarze przez moja corke :lol:

Cyprydo-walczy sie z tym. Dlatego wypowiadal sie tez ten aktywista praw zwierzat, poza tym podpada to pod prawne regulacje i dlatego pokazywano tez kontrolowanie przed zawodami. Kamera termowizyjna mozna bylo zobaczyc, czy peciny nie sa obolale, a wiec o podwyzszonej temperaturze (kobieta wykazala ze kon mial czerwone obszary i zostal wycofany z zawodow), dlatego tez wacikiem pobieraja probke czy nie ma zadnych obcych substancji, a takze ogladaja i badaja palpacyjnie czy nie ma blizn na pecinach, ktore moglyby swiadczyc o torturowaniu. Tylko jak wypowiadal sie jeden byly trener, ten krok nie przychodzi naturalnie i konie byly kaleczone by sie tego kroku nauczyly. A wiec nawet jesli przed zawodami nic nie wykryto, i tak oznacza to ze przeszly przez tortury wczesniej.
I miedzy innymi mam naklejke na samochodzie z sylwetka konia z wykrokiem naturalnym a nie Big Lick. Wiesz jak trudno je znalezc? :huh:

DSCN7117.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2015 23:45 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Lut 2015 11:56 #340250

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Najfajniej że przez naprawdę extra naklejkę widać - Ciebie:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 14 Lut 2015 17:37 #340320

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No tak...Babe ma PMS i nie jest w nastroju do spokojnej jazdy :jeez: Wczoraj miala gdzies wodze, nogi, nie chciala sie zatrzymac i nie sluchala kompletnie. Rasowa kobieta.. :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Lut 2015 17:41 #340322

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Hm, taka mała zołza z niej czasami wychodzi? Ciekawe jakie na to jest najlepsze lekarstwo :think:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Lut 2015 18:58 #340347

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Coś mi się wydaje że - najlepszym lekiem na Bebe jest - Twoja stajnia, twój wybieg i jakiś 2 koń do jej towarzystwa. By mogła się przy okazji naprawdę z partnerem partnerką po prostu wybiegać. A może ma za treściwą paszę, daje za dużo energi.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Lut 2015 19:27 #340353

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Babe ma teraz hmmm...owulacje. Zainteresowana jest chlopcami a nie jezdzcem. Od Sheili uslyszalam, ze niektore klacze maja wtedy wyjatkowo trudne dni. Wyglada na to ze Babe tez :pinch:

A tak w ogole-milych Walentynek zycze! :hearts:

WP_20150213_12_05_12_Pro.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Lut 2015 19:32 #340354

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
W tym roku za wcześnie ale za rok może warto by pomyśleć........... :) ??
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Lut 2015 19:34 #340355

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
ulakonie wrote:
W tym roku za wcześnie ale za rok może warto by pomyśleć........... :) ??
Ula co masz na myśli :whistle: ;)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.598 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum