TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 10 Lut 2015 23:03 #339366

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Duzo zdrowia zycze w takim razie :kiss3:

Cyprydo-raczej nie. Stajnia jest wysoka, zeby dobrze wentylowac przy teksanskich upalach. A siano bede raczej kupowac w niewielkich ilosciach. Mysle o kupieniu gotowego domku ogrodowego, moglabym tam trzymac sprzet, witaminy, no i siano. Bo nie zdaze wybudowac sama zanim Babe zjedzie. A w tej chwili mam w salonie dwa stojaki na siodla z siodlami plus pudlo ze stojakiem na trzy siodla, plus w szafie dwa pudla, plus w garazu, plus.... :wink4:

Dzisiaj znowu bylysmy na zewnatrz. Babe troche wariowala w otwartej przestrzeni, ale postawilam ja do pionu. No i jezdzilam w nowym australijskim kapeluszu! Bardzo sie przydal bo slonce przypiekalo :whistle:

V__BFEC.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2015 23:06 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, Bart78, hanya, ardiss


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 11 Lut 2015 08:31 #339393

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano, Baby spokojna jak dziecko jest a i Ty uśmiechnięta, więc jest dobrze :hug: a siano gdzie będziesz kupowała? Ciekawa jestem ile wychodzi trawy/siana na jednego konia w ciągu roku :think:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 12:54 #339471

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Diano miło Cię zobaczyć taka uśmiechniętą :kiss3:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 16:22 #339504

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Te duze, okragle bale kosztuja 125$. BEDE kupowac w tym sklepie, bo maja naprawde dobrej jakosci:
robinsonsfeedhay.com/hay-2/

Ja kupuje skompresowane kostki trawy bermuda/coastal. Waza okolo 30 kg i kosztuja 12$. Teoretycznie kon powinien dostawac trzy platy dziennie czyli okolo trzecia czesc kostki. Podejrzewam, ze bedziemy raczej kupowali kostki, bo nie podniesiemy, nawet razem 1200 funtow czyli 600 kg...Tyle ze w kostkach wychodzi o polowe drozej niz okragla bala.

Hmmmm... Ciekawe czy mogliby zaladowac okragla babe na nasza przyczepe ogrodnicza. A potem po prostu moglabym zostawic ja otwarta i Babe moglaby jesc bezposrednio z niej... :think:
Worek paszy w pelletach dla srednio ciezko trenowanego konia kosztowal 17$. Wazy 40 funtow czyli ok 20 kg. O ile pamietam, Babe dostaje 18 lb pelletow dziennie.

Gdybym szczerzyla sie jeszcze bardziej, toby mi glowa rozpekla na dwie czesci :devil1: :rotfl1: Bylam przeszcesliwa,, bo to byla moja pierwsza podroz na zewnatrz na dluzszy dystans i chociac Babe troche fikala, to bylam w stanie ja opanowac. Jak bylismy dalej od stajni to szla poslusznie z glowa prawie do ziemi, jak te konie kowbojskie (swoja droga, przydalyby sie dluzsze wodze, bo prawie wyrywala mi z reki), a blizej stajni dalam tez rade. Jesli zaczynala przyspieszac, zmienialam kierunek lub jezdzilysmy w ciasnym kole az zrozumiala ze nie wolno.
A to mi daje nadzieje, ze jak bede zdana na siebie z Babe kolo domu, moze nie bedzie zle. Moze jednak uda sie wrocic do domu calo i bezpiecznie :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2015 16:29 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 16:58 #339510

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Coś mi się wydaje, że dojdzie do tego, że do sklepiku po jakiś bardzo drobny zakup, takiego najbliższego Twojemu zamieszkaniu jeszcze zaczniesz wierzchem jeździć.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 17:07 #339512

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Taki mam zamiar :lol: :silly:
Babe spokojnie powinna dojsc stepa tam w godzine, zwlaszcza ze w stepie robi jakies 12-14 kmh :wink4:

A przypomianlo mi sie, ze Sheila wspominala ze na zywienie jednego konia idzie jej 150$ miesiecznie.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 17:12 #339515

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No ale czemu macie męczyć tyle czasu stępa:D nie da się szybszym potem krokiem? Jak już zadomowi się, pozna okolice, pewnie już przestanie ponosić:D:D Nie raz chyba nadarzą się sprzyjające warunki:D
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 17:14 #339516

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Hmmmm... Ciekawe czy mogliby zaladowac okragla babe na nasza przyczepe ogrodnicza. A potem po prostu moglabym zostawic ja otwarta i Babe moglaby jesc bezposrednio z niej... :think:

Myślę, ze jak najbardziej tak, tylko żeby mogła swobodnie sięgać do balotu. Tam gdzie Baster stoi, taki balot siana jest zrzucony na padoku i konie swobodnie z niego jedzą kiedy chcą i ile chcą. Oczywiście jak stoi w boksie to tam ma siano podawane. Więc u Ciebie to kwestia logistyczna. Balot z czasem będzie się zmniejszał, więc będzie lżejszy więc wtedy byś go mogła z przyczepy zrzucić i jechać po następny :) Jest problem z tym ,że przyczepa będzie przez siano blokowana :think: Fajnie by było gdyby ktoś kto ma ciągnik przywóz Ci kilka balotów i zrzucił blisko stajni ;)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 17:29 #339519

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Głazy Ci przywozili to i transport wielkich beli sobie załatwisz:)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 19:21 #339541

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Z transportem to nie bedzie problem, bo mi moga przywiezc jak zamowie pare. Tylko myslalam, zeby kupowac jedna balote na raz, bo zejdzie jej pewnie z miesiac (?) z jedzeniem jej. A wole kupic swieze i dobrze przechowywane niz zrzucic pod golym niebem. Bo jakos nie bardzo mi sie chce budowac kolejna szope, tym razem na siano, zwlaszca ze myslimy o wiacie dla obu przyczep i zgadnijcie, kto ja bedzie budowal.. :whistle:

Z unieruchomieniem przyczepy nie problem,bo i tak rzadko ja uzywamy. Na poczatku miala byc zamiennikiem bialego pickupa, ale po odkryciu ze ciezko sie nia manewruje, a cofac nia dalej nie umiem, pickup zostal :wink4: .Zastanawiam sie czy Babe nie bedzie sie bala wczodzic na rampe z metalowej siatki, co prawda o gestych oczkach. No i czy ta rampa sie nie powygina :think:
A nie wiem czy przywioza mi taka jedna balote, czy musi ich byc wiecej. Musze do nich podjechac i zapytac :think:


Ulo-ja caly czas mam nadzieje, ze bedziemy uzywac running walk, nawet pytalam Sheile czy moglybysmy zaczac cwiczyc, ale odpowiedz byla negatywna. Chodzi o to, zeby wlasnie uczyla sie, ze stepa jest Ok i nie musi od razu przechodzic do cwalu.

To jest filmik pokazujacy tzw Big Lick czyli pokazowy step tej rasy na pokazach. Ale co w sumie chce pokazac, jest na poczatku fimu Elwis Presley jadacy na jednym ze swoich walkerow wlasnie running walk. On siedzi nieruchomo a tylko nogi konia szybko sie poruszaja :wink4: A potem jego zona z dzieckiem, Priscilla:



Ja tez tak chce!! :sad2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2015 19:24 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 20:00 #339556

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Dalszej części tego filmu nie daję rady obejrzeć :(
Naturalne utrzymanie chodu - ok ale bez wspomagaczy. Jak można tak konia zmuszać. Szczególnie w 5 minucie - biciem. Na szczęście wiem, że Ty uznajesz naturalność.

No to ten running walk to stęp czy inny rodzaj chodu?
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2015 20:01 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Lut 2015 20:47 #339586

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Running walk to stepa w tempie wyciagnietego klusa.Jest tak samo czterotaktowy jak step normalny, czyli u walkerow tzw flat walk. A przy okazji przeczytalam w ksiazce, ze cwal u walkerow tez jest czterotaktowy, nie trzytaktowy jak u innych koni, dlatego jest lagodnie kolyszacy, bez podskakiwania.

Ja obejrzalam reszte filmu i rece same zacisnely mi sie w piesci. Szcegolnie na gebe tego trenera, ktory usilowal wmowic ze to wszystko jest normalne a Big Lick to naturalny chod dla walkerow. Spralabym go po mordzie i naplula!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 00:07 #339631

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wczoraj +23C, a dzis pada snieg... :jeez:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 08:25 #339648

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No to masz niezły kalejdoskop pór roku
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 17:15 #339725

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ano mam. Dzis znowu ma byc okolo 20C... :hammer:
Welcome to Texas ;)
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 17:24 #339726

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dianko, PW :dance:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 18:22 #339736

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Ja nie widzę filmiku tylko czarną kratkę
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 12 Lut 2015 18:28 #339738

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Wiele mogę zrozumieć i pojąć, ale tego nie :club2: po jaką jasną cho....męczą tak te konie? co oni im na kopyta zakładają :placze: to jakieś chore jest :jeez: nie znam angielskiego więc nie wiem co tam mówili, ale chyba są zwolennicy tego znęcania się nad końmi i przeciwnicy? Nigdy nie zrobiłabym tego swojemu koniowi, nigdy!
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.574 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum