TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 22 Gru 2016 17:14 #514982

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Prace postepuja! Wczoraj na dwie scianki poszly mi dwa wiaderka gladzi!

DSCN9866-3.jpg


Kafelki klade na specjalny klej i lekko "przybijam" gumowym mlotkiem, zeby lepiej przywarlo.. Lepiej trzyma niz zaprawa, szczegolnie jesli musi sie klasc cienka warstwa.

DSCN9867-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2016 17:17 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 23 Gru 2016 01:23 #515018

  • Makowalka
  • Makowalka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 71
  • Otrzymane dziękuję: 55
Patrząc na to, jak już pomieszczenie wygląda, zadaję sobie pytanie jak wytrzymałaś tyle dni, lat z tym "czymś" żółtym w domu? :lev: Teraz wygląda rewelacyjnie!
Magda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Gru 2016 10:22 #515035

  • jag_2002
  • jag_2002's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 42
a co z drugim niebieskim kotem? widujesz go czasem? może wróci do domu?
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 23 Gru 2016 11:17 #515037

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
A ja chyba czytałam , że Cie biodro boli :whistle: Miałaś na siebie uważać.A Ty bele siana ściągasz . :idea1:
Przydała by się przetrzepać dupsko , bo rad nie słuchasz.A my tu martwimy się. :hammer:
Uważaj na siebie .
Spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie Świąt życzę. :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 24 Gru 2016 02:10 #515074

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Sciana po prawej stronie juz ma polozone trzy warstwy, dzis wyszlifowalam na gladko. Reszta scian ma polozona druga wartswe dzisiaj i schnie. Zabralko mi gladzi, wiec efekt byl troche zepsuty, kiedy przyjechal maz :whistle:

Zostal kawalek nad umywalka

DSCN9868.jpg


Wczoraj do 10 w nocy kleilam kafelki za sedesem :lol: Jak zrobilam 70 pierogow z kapusta i grzybami :lol:

DSCN9869.jpg


Druga warstwa gladzi polozona miedzy prysznicem i sufitem. Widac ten pbrzydliwy popkorn na suficie, ktory bede drapac szpachelka, poo spryskaniu woda -wtedy mniej kurzy. Ale to juz po swietach.

DSCN9870.jpg


O dziwo maz przyjal to wszytsko spokojnie, a wrecz sie ucieszyl! Powiedzialam, ze kafelki i farba jest z odzysku, a musialam tylko dokupic gladz i klej do kafelkow. Mam jeszcze troche spoiny, wiec jak juz poo swietach bedzie, zaspoinuje kafelki i bedzie piknie :devil1:

Biodro boli, nawet jesli uzywam drabinki o szerokich stopniach. Wchodzenie i schodzenie bardzo obciaza pozszywane sciegna.Ale chcialam zrobic cos dla meza, zamiast kupowac jakas durnostojke, a w sumie to co chcial, juz ma. Wiec wole wyremontowac mu lazienke zamiast kupowac cos, co odlozy.

Jutro maz z dzieckiem maja zmontowac i ubrac sztuczna choinke. Ja upieke szynke w glazurze (tutaj nie ma Wigilii, wiec nie musze nic przygotowywac. Za to w poniedzialek jedziemy do znajomych i tak mam juz zrobione i zamrozone; bigos, golabki, pierogi z kapusta i grzybami i pierogi z miesem i peczakiem. Mam sloiczek sledzi w occie, zrobie w smietanie-Chinka powinna byc zachwycona, bo u nich pikluja w ten sposob wiele roznych mies i ryb. A ja sprobuje piklowanej bialej rzodkiewki :wink4:

Prezenty dla dziecka zakupione. Dostanie kilka cuchow w temacie kocim plus koszule nocna z kotem; bialo czarnego kota na baterie, ktory mruczy i oddycha, oraz Xboxa, ktory maz wypatrzyl za 200$ razem z Minecraftem. Slodyczy jej nie kupujemy, bo je wylacznie czekolade i to okreslonej amerykanskiej firmy, ktora dla mnie smakuje jak kakaowa margaryna :pinch:

Nie chce myslec o swietach, bo mam depresje myslac o rodzicach w Polsce. A maz przyznal sie ze ma to samo-jego rodzice zmarli kilka lat temu.

Mimoo to, wszystim zycze wesolych i pogodnych Swiat! :kiss3: :hearts:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek28, malina, Kasionek

Domek na prerii 24 Gru 2016 10:24 #515100

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Kochana, dzielna, dziewczyno życzę Ci dzisiaj , właśnie dzisiaj, zdrowia i sił, i byś właśnie na owe siły mierzyła zamiary. Tęsknisz? tak powinno być, bo tęsknota to jedno z najlepszych uczuć jakie sa w człowieku.
Więc zdrowia, sił i spełnienia. Sto lat Diano dla Ciebie i Twojej rodziny. I jeszcze dużo radości.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 24 Gru 2016 20:36 #515122

  • Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 215
Spokojnych, radosnych Świąt i zdrówka w Nowym Roku!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 25 Gru 2016 12:16 #515134

  • malina
  • malina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 64
  • Otrzymane dziękuję: 55
Dziewczyno, życzę Ci po prostu wszystkiego dobrego :kiss3:
Zdrowia przede wszystkim :hug:
Cierpliwości i siły do wszystkich żywych istot, które masz wokół siebie (w tym męża :P )

Pisz, gdy Ci dobrze, pisz, gdy Ci źle - Ty się wygadasz, a my zawsze z niecierpliwością czekamy na nowiny od Ciebie :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 25 Gru 2016 12:21 #515135

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jak najwięcej zdrowia i radości Diano. A troski niech umkną w niepamięć
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 25 Gru 2016 20:39 #515148

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wczoraj pan maz zdecydowal sie ustawic choinke. I od razu widac bylo, ze brak mu wprawy :P , problemem bylo, ze choinka sklada sie z trzech czesci i musi miec polaczone kabelki, zeby swiatelka dzialaly. Musialam interweniowac, gdy probowal w stojak wlozyc srodkowa czesc, ale potem z satysfakcja (bo w koncu tyle lat sama przynosilam, ustawialam, rozbieralam i zanosilam choinke sama), ze w tym roku zdecydowalam, ze tatus dziecka tez moze :P

Bombkami i przystrajaniem zajelo sie dziecko, zezujace przy tym na jakis serial lecacy akurat na TV. Skutkiem czego choinka ma wyrazny brak bombek w gornej czesci, gdzie dziecko stracilo zapal i wrocilo do ogladania TV :rotfl1:

Ale i tak wyszla ladnie-jak na razie Ralf sie nie przymierza do bombek, ale kto go tam wie, jak nie patrzymy.. :devil1:

IMG_2071.jpg


pobudka byla juz od rana, bo dziecko od 6 rano nie moglo sie doczekac rozpakowywania. Z rzeczy zamowionych dostala xboxa z gra Minecraft, oraz bezprzewodowe sluchawki, z ktorych mam nadzieje, bedzie korzystac :whistle: Oraz robokotka, ktory oddycha i mruczy. Corka zreszta zglosila zazalenie, ze poza tym kot sie nie rusza, wiec wskazalam jej Oreao, ktora rusza sie az za bardzo i wszedzie jej pelno-ostatnio odkryla, ze moze wspiac sie po siatce chroniacej bramke miedzy terytorium psow i kotow i juz trzy razy zdejmowalismy tego kamikadze z bramki...

A w tej chwili wiatr w porywach do 100 km/godz urywa glowe. A mialam taka ochote wybrac sie na konna przejazdzke. Przy tym wietrze zdmuchnie mnie z siodla, nie wspominajac ze konie przy takim wietrze sa nerwowe i reaguja na wszystko. Jakos nie mam ochoty na kolejny wstrzas mozgu.
Za to wymyslilam, ze bede probowac ciagac dziecka plastikowe sanki/sled za koniem, zeby sie przyzwyczaily, jak w koncu bedziemy mieli snieg, zeby wziac corke na kulig. No i teraz mysle, ktory kon bedzie mniej plochliwy i jak je zaczepic do siodla, zeby w razie czego szybko odczepic, zanim kon pojdzie w dluga :think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 27 Gru 2016 18:35 #515221

  • jokaer
  • jokaer's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 313
Witaj Planto,
wprawdzie poświątecznie, ale wszystkiego dobrego Ci życzę na Nowy Rok 2017.

Czytałam o problemach Jerrego z kopytami. Pewnie Ameryki nie odkryję, ale u mnie są pozostałości stajni.
Posadzka jest zagłębiona, zrobiony był odpływ na zewnątrz do zbiornika na mocz,
a nad tą posadzkę położone są grube niezbyt szerokie dechy, z pozostawionymi szparami.
Na to była sypana słoma, mocz przelatywał, reszta zostawała na słomie, a koń stał na deskach.

Piszesz o kratach, ale chyba mimo wszystko łatwiej utrzymać w czystości deski niż oczka kratki :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 29 Gru 2016 16:37 #515466

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tak chyba zrobie, Jokaer, dzieki za podpowiedz. Musze tylko doczekac zeby przez dluzszy czas bylo cieplo. Jak tylko jest kolo zera i ponizej, Jerry ucieka do stajni i przebywa tam wiekszosc czasu.
A ja pozbywszy sie kochanej rodzinki (dziecko ma nadal ferie, maz zabral ja z soba do Lubbock, gdzie mieszkaja w hotelu z basenem, moje dziecko wczoraj plywalo przez dwie i pol godziny z innymi dziecmi, po czym wrabalo kolacje swoja i pol ojcowej), kontynuuje prace nad lazienka.

Z sufitu zdrapalam szpachelka dobre dwa kilo popkornu :angry: W niektorych miejscach, glownie wokol wentylacji, zdrapalo mi sie troche papieru z plyty karton-gipsu, musialam wiec polozyc troche gladzi. Kolo 10 w nocy polozylam pierwsza warstwe farby:

DSCN9873.jpg


Na dwoch sciankach juz sa dwie warstwy farby docelowej/ Ten sam rog przed i po:

DSCN9870-2.jpg


DSCN9871.jpg


Zaraz, jak dokoncze herbate, bede szlifowac ostatnie dwie scianki-musialam wprowadzic troche poprawek, po gladz mi babelkowala, mimo szpachelkowania i wygladzania, zrobily sie wiec po szlifowaniu dziurki, na ktore musialam polozyc kolejna warstwe gladzi.
Po szlifowaniu pociagne farba, pierwsza warstwe. Miedzy gorna czescia listwy przysufitowej i sufitem mysle o polozeniu silikonu i zamalowaniu, bo widac tam szpary. Po co ma sie wilgoc zbierac.

A wtedy juz bede mogla myslec o spoinowaniu kafelkow! Musze sie spieszyc, bo rodzina jutro wraca... :whistle:

I zamknac koty. Oreo asystuje mi caly czas, albo bawiac sie w pyle ze szlifowania gladzi i roznoszac to wszedzie, albo stojac slupka na sedesie przyglada sie, jak maluje :devil1: O wskakiwaniu znienacka na drabinke i wspinaniu sie na mnie nie wspomne, bo juz raz malo przez to nie zlecialam z drabinki :oops:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2016 16:40 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 29 Gru 2016 23:29 #515521

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i wrocilam z marketu budowlanego z dylematem.

Nie wiem, ktora spoine wybrac do scian:

DSCN9875-2.jpg


Ciemniejsza mysle ze lepiej pasuje do kafelkow na podlodze

DSCN9876-2.jpg



Wzielam po 12 kilowym worku obu kolorow, zeby nie musiec latac do sklepu :whistle: .

Znalazlam tez male kafelki do wykonczenia styku farby na scianie i kafelkow na scianie (ale mi wyszlo, ale mam nadzieje, ze rozumiecie o co chodzi ;) )

DSCN9874.jpg


Chce dodac po jednym rzedzie tych kwadratow :think: .

W drodze do domu zajechalam sprawdzic, czy pogloski meza o tym, ze miasto znowu zrobilo sciolki, jest prawda. No i bylo!
:dance:

IMG_2100.jpg


Zrobili kilka gorek, a materialu jest na co najmniej drugie tyle..

IMG_2101.jpg


Zaladowalam z gorka, przy okazji poznalam starsza pania, ktora obok ladowala pojemniki. Widzialam ja wczesniej, tym razem przedstawilysmy sie sobie. Pani ma 72 lata, jest emerytowana pielegniarka i od tego roku zaczela robic warzywniak. Zaproponowalam jej obornik konski w dowolnych ilosciach, bardzo sie ucieszyla :happy3: Ja tez!! Wymienilysmy sie emajlamai i telefonami i kto wie, moze to poczatek nowej przyjazni!

A w drodze do domu zobaczylam pozar gdzies w miescie :huh:

IMG_2102.jpg


Dzis Oreo wziela sie na odwage i zaczela zwiedzac pokoj dzienny. Najpierw sprawdzila choinke...

IMG_2089.jpg


IMG_2087.jpg



..potem obwachala Ralfa..

IMG_2090.jpg


Xena byla w rozterce. Tu kot, a nie ucieka, tylko jezy sie i warczy i pluje na nia. Na dodatek Ralf warczy na nia, jak tylko spojrzy na kota. Psica wymiekla :devil1:

IMG_2092.jpg


Potem zaczely sie spacerki juz bez suniecia brzuchem po podlodze..

IMG_2093.jpg


W pewnym momencie myslala o stanieciu slupka, ale sie rozmyslila
IMG_2095-2.jpg


Zaraz ide nakarmic konie :jeez:
Załączniki:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2016 23:42 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, Florka

Domek na prerii 30 Gru 2016 22:57 #515674

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tak jak planowalam, przykleilam klejem do plytek pojedyncza linie kwadracikow;

IMG_2110.jpg


IMG_2111.jpg


Po zaspoinowaniu i przyklejeniu lustra zmienilo sie nie do poznania:

IMG_2118.jpg


Druga sciana:

IMG_2113.jpg


IMG_2114.jpg


...a tak wyglada bombka choinkowa po spotkaniu z Ralfem :angry:

IMG_2109.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 31 Gru 2016 00:46 #515686

  • Makowalka
  • Makowalka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 71
  • Otrzymane dziękuję: 55
Powiedz że to nie była szklana bombka !? Nic sobie nie zrobił? Łazienka wygląda bardzo ładnie. :bravo:
Magda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 31 Gru 2016 00:55 #515687

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Diano - dla Ciebie i Twoich bliskich wszystkiego najlepszego na Nowy 2017 Rok. Dużo zdrowia, spokoju, radości, życzliwych ludzi w około,kasy na roślinki. Spełnienia marzeń i realizacji planów.
Życzę Ci aby choroby odczepiły się od czworonożnych domowników.
Pozdrawiam,Joanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 31 Gru 2016 01:28 #515688

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pięknie wygłaskałaś ściany :bravo: U nas też kładliśmy kilka warstw gładzi, jedna warstwa - > szlifowanie, kolejna warstwa, szlifowanie, następna warstwa, głaskanie gąbeczką :happy: Tyle, że my działamy statecznie, jeden weekend, kolejny weekend, a nie tak, jak huragan :happy: Kobieto, zwolnij tempo :happy:

U nas w łazience w narożnikach jest wykończenie slilikonem, a nie zwykłą fugą, czy też tak zrobiłaś?
Bardzo ładnie dopasowałaś małe kafeleczki do wykończenia krawędzi bardzo dekoracyjnie to wyszło :bravo: Czyli oprócz wielu talentów budowlano-remontowych jeszcze jesteś wizjonerką :happy:

Ale mimo wszystko złośliwie będę Ci życzyć w Nowym Roku jak najmniej prac remontowych, a wiele spacerów z konikami :hug: I żeby kłopoty trzymały się od Was z daleka :hug: jadowite pająki i skunksy takoż :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 31 Gru 2016 08:11 #515696

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jeszcze moja mała podpowiedź co do gładzi. Choć już zbędna. Dlatego Ci bąbelkowała, bo za duża warstwa. U mnie jak robiłam z tatem, dokładniej on ale ja potem sporo wykańczałam, mi się bąbelkowała póki to tato nie zobaczył. Zwyczajnie gdy w jakimś miejscu potrzeba więcej gładzi, to trzeba to robić etapami, czyli cieniutkimi warstwami jedna po drugiej. Czyli warstwa gładź, dać jej wyschnąć. Warstwa - wyschnąć. Schodzi dłużej ale trwalsze. Tak jak napisała Hiacynta:)

Eh może w tym roku więcej nauczysz się odpoczynku, czego Ci życzę. I życzę nam też, aby się obu poszczęściło i byśmy się spotkały. To jest moje marzenie
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2016 08:11 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.712 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum