TEMAT: * Gdzie by to upchnąć? *

* Gdzie by to upchnąć? * 11 Mar 2020 22:56 #697878

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
A masz jakieś pewne źródło, gdzie można kupić czerechę? Bo ja też bym chętnie kupiła. A mam już tyle pomylonych drzewek w ogrodzie, ze normalnie boję się kupować kolejne.

pozdrawiam Katarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

* Gdzie by to upchnąć? * 11 Mar 2020 23:17 #697883

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Wiesz co, nie gwarantuję za to źródło, ale chyba zaryzykuję i kupię w sklepie w al. Krakowskiej - koło PNOSu. Przynajmniej można obejrzeć roślinę na miejscu ;). Mają drzewka opisane jako Hortensja. A jeśli będzie pomyłka - no, to trudno, ja i tak wszystko czereśniowato-wiśniowate pochłonę :happy3: . Właściwie to powinnam była ich zapytać, z której szkółki ją biorą... :think:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda

* Gdzie by to upchnąć? * 11 Mar 2020 23:38 #697886

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
U mnie już z miejscem na drzewka krucho. W dodatku morele okazały się zbyt potężne i muszę jedną gdzieś przesadzić. Po rozebranej szopce będzie miejsce na 3 drzewka - jak mój małżonek deski uprzątnie.

pozdrawiam Katarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 11 Mar 2020 23:55 #697887

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Trzy drzewka - to Ty masz luksus! U mnie tak na dobrą sprawę już nie ma miejsca... I nawet nie ma czego rozebrać... ;) Stara czereśnia pewnie długo już nie wytrzyma; w tym roku postaram się zaokulizować ją na antypce. Z myślą o tym, że miejsce się zwolni, w pobliżu posadziłam już gruszę i śliwę... Jabłonie mnie denerwują, bo są zapuszczone strasznie, a ja kompletnie nie umiem ciąć. A poza tym nie przepadam za jabłkami :P
Jak duża jest ta morela, którą będziesz przesadzać? :supr3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2020 23:56 przez Mandorla.

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Mar 2020 00:01 #697888

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
No właśnie spora - morele dość intensywnie rosną i na dodatek słabo znoszą cięcie - zwłaszcza takie mało profesjonalne jak moje. Ale rośnie pomiędzy inną morelą a mirabelką i już się im gałęzie plączą.

pozdrawiam Katarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Mar 2020 00:11 #697889

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Spora rośnie i słabo znosi cięcie... a ja sobie morelę kupiłam :hammer: . Co też mi przyszło! Mirabelki usiłuję wytępić, ale to draństwo odrasta gorzej niż perz. Wykopuję mozolnie, bo zajmują mi warzywnik.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Mar 2020 00:20 #697890

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Jeszcze mam taki cud natury...



Teoretycznie wycięta grusza, która zaczęła odbijać i której oczywiście zrobiło mi się żal. A teraz pojęcia nie mam, co z nią robić. Chyba powinnam wyciąć większość tych pędów, zostawić ze dwa, żeby nowy przewodnik wytworzyła...? Jeszcze mam drugą taką, tylko była obcięta wyżej i wyżej też zaczęła odbijać, teraz tworzy formę płaczącą :happy3: . Jak znajdę jakąś fotkę, to dołożę.

Edit: znalazłam ubiegłoroczną.



Ładna, nie? Tego bajzlu wokół już nie ma, został tylko problem z gruszą. Czy ona w ogóle ma szansę owocować w takiej formie?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2020 00:34 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka, Zibi77, Jaedda, Szafirek, ewakatarzyna, Bobka

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Mar 2020 18:39 #697959

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Ja bym na Twoim miejscu spróbowała :D Fajnie wygląda. Tylko rozejrzyj się, czy nie masz gdzieś w pobliżu jałowców, bo wtedy gruszki łapią grzyba i trzeba je pryskać. Ale ta ma ładne listki, więc raczej nie.

pozdrawiam Katarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Mar 2020 19:35 #697978

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Będę próbować, mam słabość do grusz :) Niestety, imponujący jałowiec rośnie u sąsiada, więc rdza gwarantowana. Trudno, będę jakoś pryskać zapewne... O ile znajdę coś zabójczego dla rdzy a mało szkodliwego dla całej reszty. I tak chorób na drzewach mam multum, a oprysku nijak się nie da zrobić - albo za zimno, albo pada, albo wieje, albo nie mogę pójść :jeez:
Myślałam, że dziś pójdę na działkę, bo mimo tego upiornego wiatru było całkiem ciepło, ale zanim się uporałam z obowiązkami ni z tego, ni z owego zaczęło lać. I tyle było z wyjścia.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

* Gdzie by to upchnąć? * 22 Mar 2020 23:04 #700103

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Czerechy-in-spe nie kupiłam i już raczej nie kupię - cóż, w zasadzie powinnam dodać: i całe szczęście, albowiem bądź co bądź dwa drzewa już prawie do mnie jadą (o krzakach nie wspominając), a ja wciąż nie doznałam olśnienia, gdzie można by je w miarę bezpiecznie i nieszkodliwie upchnąć...
Na razie cieszę się wiosną, bo coraz jej u mnie więcej

Wrocławski desant (Aniu :hearts: ) od wczesnej jesieni tak skromnie, jednym kwiatkiem, zaznaczał, że żyje, jest i zamierza pozostać. A teraz już porządnie zapachniało!



W rożnych dziwnych miejscach niebieszczą się moje ukochane cebulice




A tymczasem hiacynty zaczynają już domagać się uwagi



Zapewne chcą zdążyć przed narcyzami, i trudno je za to winic...

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2020 23:07 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Zibi77, Jaedda, Szafirek, ewakatarzyna, Bobka

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Kwi 2020 19:57 #703787

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Niby tyyyle czasu w te dni, a nie zdążam ani trochę się ponudzić... Ba, nawet z życzeniami prawie się spóźniłam, ale że tylko "prawie", to spieszę wszystkim Zaglądającym życzyć dużo spokoju i zdrowia w te Święta. Niech kłopoty omijają Wasze domy!

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Zibi77, Jaedda, Szafirek, ewakatarzyna, Bobka

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Kwi 2020 20:26 #703798

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79619
Migdałku - dzięki za życzenia, ale dawaj zdjęcia Twoich niezwykłych narcyzów. Bardzo się na nie nakręcam. :silly:
Ten ze zdjęcia to Mary Poppins, prawda?
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Kwi 2020 20:44 #703802

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Tak - słodki i bardzo obficie kwitnący maluszek.
Narcyzy powoli się rozwijają; ładnie się dobrały, bo pierwsze już przekwitają, a ostatnie dopiero wysuwają nosy z ziemi. Jestem nimi zachwycona :hearts: Zdjęcia będę sukcesywnie wstawiać, muszę pierwszą partię ściągnąć z aparatu.
Aniu, gdybyś jesienią robiła jakieś zakupy, sama-wiesz-gdzie, to możesz mnie już dopisać :oops:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jaedda, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Kwi 2020 20:44 #703803

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Tak niektórzy tu zamknięci na balkonie czekają jak kania dżdżu na piękne kwitnienia. :lol:

U mnie w donicy zaczął Replete, ale jutro będzie już więcej szczęścia do podziwiania. Powoli rosną też tulipany, ale zupełnie nie pamiętam żebym je kupowała i jakie :jeez: Musiałam to zrobić w amoku. Wstyd bo na kwiaty mam tylko mały balkon, a tu i tak mam problemy z upilnowaniem siebie. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Mandorla, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Kwi 2020 20:49 #703804

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Amok nie zależy od przestrzeni... ja też zupełnie nie panuję nad tym, co wsadzam, nieważne, czy na działce, czy na balkonie. Jak nie wetknę patyczka z opisem, to klops. Szczególnie z wysiewami robi się masakra; w ubiegłym roku posiałam w to samo miejsce suchołuskę, rzodkiewkę i chyba nawet coś jeszcze, "bo tu tak bezpiecznie, nie będzie się chodzić, to niech sobie rosną". No i rosły, wszystkie na raz :happy3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jaedda, Szafirek, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 12 Kwi 2020 21:31 #703811

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Oznaczenie czasem też nie pomaga :happy4:
Ja wczoraj w doniczce z bakłażanami odkryłam siewkę pomidora. :woohoo:

Radosny kociokwik to powinien być oficjalny nurt ogrodniczy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 13 Kwi 2020 15:11 #703927

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Prawda? Z zapałem go uprawiam :drink1:

Rataplan. To on jest tym narcyzem w blokach startowych na zdjęciu z 22 marca bodajże. Kilka dni później pąki się pootwierały. Teraz już przekwita - delikatnie, ale na tyle, że już go nie ścięłam do wielkanocnego bukietu.

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, Szafirek, ewakatarzyna

* Gdzie by to upchnąć? * 13 Kwi 2020 16:45 #703939

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10039
Wreszcie ktoś tak jak ja też zrywa kwiaty do wazonu :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.403 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum