TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 14:33 #689181

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Nie umiem pisać wstępów, więc będzie krótko.
Po Dziadkach oddziedziczyłam 12 arową dziąłke z domem na stoku pagórka.
Różnica poziomów między dołem gdzie dom a górą - 7 metrów ( wg map, bo nigdy nie mierzyłam :rotfl1: )
W momencie kiedy zaczęliśmy gospodarzyć, mniej więcej wyglądało to tak:

DSC02135.jpg


DSC02142.jpg


DSC04427.jpg


Naszukałam się tych zdjęć, bo właściwie nigdy nie robiłam szerokich perspektyw, tylko jakieś szczególiki, osoby ale są

A tak jest dzisiaj:
DSC03755.jpg


20190618_153641.jpg


20190715_174100.jpg


20190618_153636.jpg



Trochę pracy wykonaliśmy ale to kropla w morzu moich pomysłów.
Dlatego z utęsknieniem czekam na emeryturkę, może wtedy będę mieć więcej czasu na ich realizację. :garden:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 14:38 #689183

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Ty i emeryturka ?! Nigdy w życiu :)

Witaj Beatuś ... już wiem, że będzie to arcyciekawa opowieść o życiu, pracy i ogrodzie.
Pozdrawiam cieplutko :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, whitedame, Marlenka, Agus, Betula, Kajtkowa, bietkae, Mamma, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 14:44 #689184

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Cieszę się że założyłaś wątek :dance: bo jesteś ogrodową kopalnią wiedzy i będę mogła złapać Cię za rąbek spódnicy a Ty pociągniesz mnie przez ogrodowe meandry, bo za Kasią to i diabeł nie nadąży ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, Betula, Kajtkowa, bietkae, Mamma, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 14:50 #689185

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Emerytura Aneczko tylko od pracy zawodowej, od ogrodu nigdy :garden1:
Póki da radę łapami szpadel trzymać :ouch:
Przedstawię Wam jeszcze moją Babunię, tę która mnie wychowała, nauczyła wszystkiego co umiem i pokazała jak żyć by móc co rano patrzeć sobie w twarz w lustrze.
Teraz jest już stareńka ale w wieku 91 lat uwielbiała prace w ogródku, musiałam ja powstrzymywać:

DSC05869.jpg


DSC06270.jpg


DSC06268.jpg
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 14:52 #689186

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
tilia66 i Zielona Jagoda już Cię kojarzę :drink1:
Nie ma sprawy będziemy siać, dbać a potem jeść :flower:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 15:16 #689196

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Beatko, na emeryturze będziesz miała więcej czasu na ogród, ale na wszytko poza nim znacznie mniej, ale to jest bardzo przyjemna okoliczność ;)
Cieszę się, że założyłaś własny wątek bo to chyba znaczy, że będzie Cię tutaj więcej :)
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 15:48 #689205

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Mam taką nadzieję Elu.
Oprócz ogródka uwielbiam dobre komedie oraz muzykę klasyczną i klubową, choć jest parę utworów zupełnie niemieszczących się w tych granicach, które weszły mi w duszę np: Legendary - Welshly Arms.

Poza tym, gdy słyszę ( muzyczny) Król jest jeden - to dla mnie jest to Freddie Mercury.
Film Bohemian Rapsody znam już na pamięć, choć zdaję sobie sprawę, że zretuszował życie Freddiego i pokazał go w trochę komiksowy sposób.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Rami Malek ( Ramiego Malka? odmienia się to?)zdenerwowałam się fatalnym wyborem aktora.
A potem zafascynowałam się jego grą.

Królem kompozytorów E.Grieg, taki Chopin północy, dyrygentów A. Rieu.
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 15:49 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Mamma, Jaedda, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 16:27 #689215

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3122
Na koncercie Rieu wylądowałam kiedyś przypadkiem ( znajomi mieli bilety do oddania) i był to bardzo szęśliwy przypadek :hearts: . Talent, poczucie humoru i odpowiedni dystans do siebie zjednywały mu widownię.

Ogród masz piękny w starym stylu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Mamma, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 16:52 #689227

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7744
  • Otrzymane dziękuję: 51116
Dla mnie też jest jeden Król. Zakochałam się w jego głosie gdy miałam 12 lat. Dostałam taśmę z nagranym koncertem. Jakość ...Musiałam słuchać z uchem przy głośniku ZK-120. Ale to wystarczyło. Miłość od pierwszego usłyszenia. Było to prawie 48 lat temu :woohoo:
Koncerty Andre Rieu też uwielbiam.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Mamma, Jaedda, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 17:06 #689234

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2104
  • Otrzymane dziękuję: 8367
Mamma mia ....cieszę się wreszcie będzie tu gdzie odsapnąć i się zrelaksować. :coffe: Twój ogród znam "na żywo" i muszę stwierdzić, że zdecydowanie brakuje mi tu fotek foliaka z pomidorami. B)

tilia66 wrote:
Cieszę się że założyłaś wątek :dance: bo jesteś ogrodową kopalnią wiedzy i będę mogła złapać Cię za rąbek spódnicy a Ty pociągniesz mnie przez ogrodowe meandry, bo za Kasią to i diabeł nie nadąży ;)
Ale, że niby za mną??? To nie moja wina, tylko diabła, że nie daje rady. :devil1:

Beatko ponieważ zaczęłaś muzycznie, pozwól, że też zostawię coś do posłuchania. Taki kawałek łączący pokolenia. Dostałam od mojego nastolatka. Muzyczka z gry komputerowej. Mi osobiście bardzo podpasowała. Najlepiej słuchać na słuchawkach, bądź dobrym sprzęcie Hi-fi. ;)
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, Agus, Betula, bietkae, Mamma, Jaedda, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 17:24 #689241

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Tworząc ten wątek o to mi chodziło, zachodźcie, siadajcie, częstujcie własnymi zdjęciami, zapożyczonymi memami i świetną muzyką
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 18:39 #689258

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Jak mowa o świetnej muzyce to może śpiew chóralny?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, halgla, Agus, bietkae, anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 19:15 #689276

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Ja również cieszę się,że zdecydowałaś się założyć wątek,ja też Twój ogród znam z "reala", ale ciekawie będzie oglądać go na fotografiach.
Może też od czasu do czasu jakiś przepisik podrzucisz?

Zdrówka dla Babci


Pozdrawiam Irena
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 19:16 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 19:18 #689278

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2010
  • Otrzymane dziękuję: 10673
Witalski :bye:

Dla Babci ukłony :thanks:

Beatko, pokaż teraz Sławka przy robocie (bez podtekstu) ;)

Moi ulubieni wykonawcy
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, M a r i u s z

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 19:29 #689285

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Mirek, chcesz żebym depresji dostała, cza se lampkę wina nalać.
Kasiu, tak o Cię chodziło, ogarniasz tyle, że dla cztery mnie by jeszcze mało było.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 19:31 #689287

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Witam, no nie mogłam Cię nie odwiedzić ;)
Koncerty Andre Rieu też uwielbiam. Wszelka klasyka, ale nie tylko. Dobra muzyka jest zawsze dobrą muzyką, niezależnie od gatunku.
A co powiecie na taką muzykę, bo ja baaaardzo lubię.

Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 19:35 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, anaka, M a r i u s z

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 19:31 #689288

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Beatko imponujaca metamorfoza ogrodu :bravo:

Od lat jestem fanką Andre Rieu. Trudno uwierzyć, że w tym roku skończy 70 lat.
Pan Rieu to istny wulkan energii. Posiada świetny kontakt z publicznością.
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 26 Sty 2020 19:39 #689290

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Iwonko, Mirkowi chodziło o Sławka szyneczki, tzn nie o jego osobiste szyneczki, tylko o wyroby wędliniarskie w jego wykonaniu, są super, ale z tego, co pamiętam, Ty nie gustujesz w takich frykasach.

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.469 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum