TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 09:53 #690733

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1345
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Zielonajagoda, muzyka klasyczna klasyczną jest dzisiaj. Kiedyś była rozrywkową. I teraz można dać dziecku do słuchania choćby 'eine kleine nachtmusik', co jest rytmiczne, łatwe w odbiorze i może zachęcić do "kolejnego kawałka".
A można dać Opus clavicembalisticum, bo to jest dzieło. Oczywiście może jakiś dzieciak ma naturalne skłonności do muzyki i bardziej urzeknie go to drugie, ale dla przeciętnych raczej będzie to mordęga.
U mnie w szkole było jak napisałem, a to Warszawianka, a to Legiony, a to jakieś wielkie trudne dzieło. Wszystko puszczane z badziewnego magnetofonu, co zapewne też nie zachęcało. Dopiero jak wszedłem w środowisko ludzi słuchających rocka i metalu, tak na prawdę zacząłem poznawać muzykę "klasyczną" i jej różnorodność, bo pomiędzy Acid Drinkers, Sepulturą czy Judas Priest stał Mozart, Bach, Hendel itd.
Wiele lat temu któraś telewizja, oczywiście w czasie gdy dzieci siedziały w szkole, puszczała produkcję BBC o muzyce dla dzieci.
Prowadził bodajże Rubinstein, coś niesamowitego z jakim dowcipem i jak prosto opowiadał o trudnych rzeczach.
Nakręcony w latach 40-50, odrobinę przypominał "z batutą i humorem" tylko z mniejszym budżetem ;-) Trafiłem na to bo akurat byłem chory.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 09:55 #690734

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4711
  • Otrzymane dziękuję: 17401
Trąciłaś śląską nutę:


oraz specjalnie dla Zefirki wciąż orającej ugór szydełkiem:
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 09:57 #690738

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
Beatko, cudną nutę. Niestety jak przeniesiono Festiwal "Ku przestrodze" z Paprocanów gdzieś tam, przestałam bywać. A jak to wygląda teraz, wiesz może?
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 09:57 #690739

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1345
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Śląska nuta?
Ale proszę!
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:00 #690741

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7703
newrom wrote:
Zielonajagoda, muzyka klasyczna klasyczną jest dzisiaj. Kiedyś była rozrywkową.
Zielona Jagódko za kilkaset lat to i Zenek może zostać klasykiem, nie skreślaj Go
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:06 #690744

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4711
  • Otrzymane dziękuję: 17401
Zielonajagódko, od prawie 10 lat nie byłam na żadnym koncercie ani w teatrze :mad2:, trochę uwiązana jestem.
A uwielbiałam przedstawienia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i nie było miesiąca, żebym na czymś nie była.
Romek, zapomniałam o tym, super się słucha, akurat kataloguję Kozulki.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:07 #690745

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
Newrom, fakt z przekazem wartości muzyki klasycznej polska edukacja ma odwieczny problem. Niestety...

KaLo, Ty weź nawet tak nie żartuj.

Uprasza się o nieśmianie...
Paprocany, oczywiście z racji totalnej sklerozy mej, roku nie podam, zresztą byłam kilka razy więc i tak mam wszystko wymieszane w głowie.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, Agus

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:11 #690748

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
Beatko trochę egoizmu jest zaletą nie wadą. Staram się o sobie pamiętać. Jeśli ja jestem zadowolona, moje otoczenie zyskuje ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:16 #690751

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7703
zielonajagoda wrote:
KaLo, Ty weź nawet tak nie żartuj.

Niestety już tak mam, jak wróble, co to nawet w końskim nawozie ziarenek szukają


Dawniej obecnie
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2020 10:27 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:37 #690755

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1520
  • Otrzymane dziękuję: 8103
newrom wrote:
zielonajagoda wrote:
faceta stać na to, by brać lekcje śpiewu u najlepszych i nie wiem dlaczego tego nigdy nie zrobił.

Pokazuję i objaśniam. :teach:
Zenon nie chodzi na lekcję śpiewu gdyż albowiem NIE MUSI.
Sposób śpiewu i jego jakość trafia do odbiorców którzy przez kilka szkolnych lat byli zniechęcani do muzyki poprzez katowanie ich różnymi patrotyczno-wojskowymi przyśpiewkami, od czasu do czasu również poprzez wrzucenie nieosłuchanego dzieciaka w mętne otchłanie muzyki klasycznej. Oczywiście zamiast na "kawałki rozrywkowe", pcha się go na Opus Magna które dla niewprawionego ucha brzmią jakby kot po fortepianie biegał ;-)

do mojej szkoły przyjeżdżała raz w miesiącu tzw. filharmonia i polubiłem ten typ rozrywki, największą furorę zrobiła prezentacja flamenco, ale to pewnie dlatego że tancerki miały dość głębokie dekolty a miały czym oddychać :P a młody człowiek w liceum ciekawy świata :happy4:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:48 #690757

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
Witalski :bye:

Każdy człowiek, w każdym wieku... lubi geografię :happy4:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2020 10:51 przez Mirek19.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 10:59 #690761

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2274
  • Otrzymane dziękuję: 9969
zielonajagoda wrote:
Beatko trochę egoizmu jest zaletą nie wadą. Staram się o sobie pamiętać. Jeśli ja jestem zadowolona, moje otoczenie zyskuje ;)
I wężykiem to podkreślić, wężykiem !!!

Zeszłego lata byłam na koncercie Beth Hart. Było MEGA!!! Warto było na niego aż do Gdyni jechać. ;)
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 11:02 #690762

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
zielonajagoda wrote:
Beatko trochę egoizmu jest zaletą nie wadą. Staram się o sobie pamiętać. Jeśli ja jestem zadowolona, moje otoczenie zyskuje ;)
Celne spostrzeżenie :thanks: - kupuję !
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 11:30 #690770

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 12:00 #690779

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2274
  • Otrzymane dziękuję: 9969
zielonajagoda wrote:
...z racji totalnej sklerozy mej, roku nie podam,
A rok powstania tej fotki pamiętasz? :happy: Przypomnę jedynie, że było to spotkanie dilersko-kulinarne, połączone z warsztatami rękodzielniczymi. :happy4:

P1016730.jpg
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 12:13 #690785

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3098
  • Otrzymane dziękuję: 6016
:happy4: Moje pazerne łapska na pierwszym planie :happy3: , ja mam generalnie problemy głowowe dotyczące czasoprzestrzeni, pewnie ze pięć lat już będzie???
Do tej pory mam problem z pojęciem jak Ty wszystko ogarniasz i nadążasz :)
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 12:20 #690788

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2274
  • Otrzymane dziękuję: 9969
Mam rower. :happy:

Na Podhalu młody lekarz otrzymał wezwanie do porodu. Po odebraniu dziecka wypisuje kartę i dowiaduje sie, że ojcem jest Gąsieniców Jasiek. Nagle telefon wzywa go do kolejnego porodu do sąsiedniej wioski. Tam również rodzi sie krzepki dzieciak i również jako ojca podano Jaśka od Gąsieniców. Kolejny telefon, kolejna wioska, kolejny poród i tu również ojcem jest jakoby Gasieniców Jasiek. Zaintrygowany lekarz odiwdza Jaśka od Gąsieniców:
- słuchaj jaśko, odebrałem właśnie niemal równocześnie trzy porody w trzech różnych wioskach i wszystkie matki twierdzą, że ty jesteś ojcem. Przecież to niemożliwe!!!
- mozliwe, doktorku, mozliwe - jo mom rower.


To 2016 rok. Byłaś bardzo blisko. :)
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2020 16:05 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Lut 2020 12:22 #690789

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Iwonko, ja tam pamiętam, że bardzo dużo nasion przywiozłaś, w tym sezonie będę wysiewać Micado Rozowyj z Twojego nadania, ile to już lat było???
A co do spotkania, w tamtym roku nie mogłaś, to może w tym roku przyjedziesz na czerwcowe?
Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.832 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum