TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 21:44 #709758

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3457
  • Otrzymane dziękuję: 7380
"19 południk" oglądali? :)

I pomyśleć, że spektakl ma już 17 lat. :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2020 21:47 przez KaLo.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 21:53 #709762

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
Mamma: Władca pierścieni i Hobbit, Wiedźmina polecam tylko przeczytać, Smażone zielone pomidory, Pulp Fiction, Forest Gump, Co gryzie Gilberta Grapa, Lot nad kukułczym gniazdem, Lśnienie, 12 gniewnych ludzi, Skazani na Shawshank, Zielona mila ( Hanks i Duncan rewelka), Milczenie owiec, Czas A[pokalipsy ( muzyka), Piraci z Karaibów......................................cdn
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 22:37 #709773

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21015
Kasiu a to moja posadzona w grudniu 2016. W ubiegłym roku miała 2 owoce, a teraz:
P5174941.jpg



Na temat filmów, to ze mną ciężko. Najczęściej oglądam serial Kości, "w te i nazad". Świetnie mi się przy nim zasypia...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Mamma, anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 23:02 #709775

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Władcy pierścienia, oglądałam i o czytanie się nie pokuszę.
Zielona mila... poświęcenie i przesłanie.
Piraci z Karaibów, John Deep jest niezastąpiony.
Smażone zielone pomidory, czytałam książkę-super. Polecam publikację tej autorki: "Już nie mogę się doczekać, kiedy w końcu pójdę do nieba".

Hmm...a co do przeszłych wydarzeń...My jesteśmy gdańszczanie z krwi i kości, tam się urodziliśmy i żyliśmy przez ponad 30 (a prawie 40) lat.
Znamy mity,legendy i prawdziwe głosy ludzi, którzy w tym wszystkim uczestniczyli.
Nic dodać, nic ująć...
Osobiście spotkała Pana LW. raz (nie licząc jego potomstwa). Rzecz się wydarzyła na gdańskim wiadukcie.
Szłam wtedy z moją mamą do urzędu miasta. W pewnym momencie usłyszałam prymitywne gwizdy i dzikie odgłosy wydobywające się z otwartego okna stojącej na światłach limuzyny. Oczywiście odwróciłam się i...zgadnijcie kogo tam ujrzałam???
Tyle w temacie mitów i legend naszej polskiej rzeczywistości.
Człowieka wkurza to (tak jak z kościołem), że przez tyle lat nic, szyte kryte a teraz nagle można...ba nawet trzeba :jeez:

Jeszcze jeden film bym poleciła; John Wick. Ktoś, kto jest ponad wszystkim-Baba jaga.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2020 00:56 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 23:16 #709776

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Książka zabija film, z epickiej opowieści zrobili płaską historyjkę w dodatku z wymiksowaniem postaci... Choć graficznie trudno się filmu czepić (a i Sir Ian Murray McKellen zagrał świetnie, ale czego się nie robi dla wnuczki ;> ).
Tego wicka widziałem trzecią część, toż to kolejny komiks z ruchomymi obrazkami :-(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 23:19 #709777

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Wick-a widziałam tylko pierwszą i drugą część.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 23:25 #709780

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8833
CHI wrote:
Kasiu a to moja posadzona w grudniu 2016. W ubiegłym roku miała 2 owoce, a teraz:
Liczę, że moja też szybko się rozpędzi do takiego owocowania. :dance:

Co do filmów, to tak na szybko do głowy mi przyszły ....Afera Thomasa Crowna, Miasto Gniewu, Zapach Kobiety, Dzień świra, Miś, Trzy kolory, Nietykalni, Ojciec Chrzestny, Piękny umysł, Leon Zawodowiec, Jeniec- Tak daleko jak nogi poniosą ....
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 23:40 #709783

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
CHI wrote:
Kasiu a to moja posadzona w grudniu 2016. W ubiegłym roku miała 2 owoce, a teraz...
Powinnaś trochę przerzedzić zawiązki.

Polecam Hair Formana.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 17 Maj 2020 23:47 #709784

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8833
mirek_z wrote:
CHI wrote:
Kasiu a to moja posadzona w grudniu 2016. W ubiegłym roku miała 2 owoce, a teraz...
Powinnaś trochę przerzedzić zawiązki.

No właśnie, kiedy najlepiej to robić? Bo na innej chyba mnie czeka ta okrutna operacja. :jeez:
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2020 23:47 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 07:28 #709794

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2053
  • Otrzymane dziękuję: 11126
:bye: :coffe:
Marlenko,

Zawsze z przyjemnością wspominam : serie filmów o Jamesie Bondzie, oraz Mission:Impossible
ale to raczej męskie kino ;)
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 07:36 #709795

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
mymysteryy wrote:
No właśnie, kiedy najlepiej to robić? Bo na innej chyba mnie czeka ta okrutna operacja. :jeez:

Operacja nie jest okrutna. To jak zwykłe mycie zębów :lol: - chyba tylko niektóre dzieci nie lubią.
Przerzedzanie jest błogosławieństwem i dla drzewa i dla ogrodnika (trochę mniej, bo trzeba się narobić).
Dla drzewa, bo nadmiar owoców powoduje takie obciążenie gałęzi ciężarem, że się łamią, nawet całe korony. Dla ogrodnika też, bo zamiast małych i niesmacznych będzie miał słodkie i soczyste owoce.

Z przerzedzaniem trzeba poczekać aż opadną wszystkie przekwitnięte kwiaty i będzie wyraźnie widać, które zawiązki zmieniły się w malutkie kulki owoców. No i oczywiście na zakończenie wszystkich zimnych ogrodników i innych pogodowych turbulencji. Najlepszą miarą jest chyba paznokieć małego palca :woohoo:

Na pewno im wcześniej tym lepiej, za późne przerzedzanie słabo wpływa na wzrost pozostawionych owoców, co wiem z własnego doświadczenia. Najprostszą miarą odległości jest szerokość męskiej dłoni pomiędzy owocami.

Wszystkim niezdecydowanym na taką operację chcę uzmysłowić, że w tej zabawie nie chodzi stricte o wielkość owoców,
na własny rachunek ta jest drugorzędna, ale o ich smak. Nadmiar owoców na drzewie powoduje, że do wykarmienia drzewo ma ich za dużo, a w każdym, niezależnie od wielkości, jest taka sama pestka ! Dlatego ilość zgromadzonych cukrów jest wprost proporcjonalna do wielkości brzoskwiń.
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2020 07:38 przez mirek_z.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112, mymysteryy, CHI, anaka, ewakatarzyna, Zefirka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 07:46 #709796

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
20200518_075131.jpg


Kto ma lilaki ten wie o czym piszę a raczej cytuję, bo to Tuwim:

"Głowę w bzy - na stracenie,
W szalejące więzienie,
W zapach, w perły i dreszcze!
Rwijcie, nieście mi jeszcze!"

Ponoć świetna jest z ich płatków herbatka, robił ktoś?
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2020 07:50 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 08:37 #709803

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Mirku_z Czy pozwolisz, ze skopiuję Twój post i wkleję do wątku tematycznego. Nie wszyscy tu zaglądają, a temat moze interesować nie tylko Kasie. Piszesz przystępnie i jasno.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirek_z

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 09:23 #709806

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2144
  • Otrzymane dziękuję: 8833
mirek_z wrote:

Operacja nie jest okrutna. To jak zwykłe mycie zębów :lol: - chyba tylko niektóre dzieci nie lubią.

To ja chyba nawet wolę iść do dentysty, niż te zawiązki obrywać. :jeez: ;)

mirek_z wrote:
Najprostszą miarą odległości jest szerokość męskiej dłoni pomiędzy owocami.
Muszę poszukać jakiegoś faceta z małymi dłońmi, żeby jak najmniej trzeba było obrywać. :wink4:


Z części tej nieprzyjemnej pracy wyręczyły mnie przymrozki i w miarę przerzedziły owoce. Ale są miejsca (szczególnie na gałęziach przylegających do ściany domu), że są zdecydowanie za gęsto.

20200518_075122.jpg
Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2020 09:24 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 10:07 #709815

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Mirku, tej kwestii nie oprze się żadna kobieta B)


Dziękuję Wszystkim za przegląd videoteki :hug: Przypomnienie o fajnych "zapomnianych" i oczywiście za "nowości" :coffe:
Miłego poniedziałku :bye:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2020 10:07 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 10:21 #709819

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3457
  • Otrzymane dziękuję: 7380
Pulp fiction, Kill Bill, Gorączka sobotniej nocy, itp.
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2020 10:22 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 18:28 #709876

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Jak kogoś boli serce, albo ma strażniczkę każdego owocu nad głową to można pierwszy raz przerzedzić już, a drugi po opadaniu zawiązków. Łatwiej się pogodzić jak tylko kilkadziesiąt zawiązków na raz się obrywa ;-)
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 18 Maj 2020 21:37 #709947

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3457
  • Otrzymane dziękuję: 7380
Romku nie pamiętam już czy wysyłałem Ci zrazy Temano. Na dzień dzisiejszy wyglada to tak. Zawirusowana WW i rosnąca na niej Temano. Wg. mnie szarkę już na WW widać a ta druga na razie wygląda zdrowo.

IMAG3846.jpg
IMAG3848.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.835 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum