TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 10:20 #722309

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
Bardziej niepokoi mnie to:

FB_IMG_1595821253121.jpg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 10:27 #722310

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3464
  • Otrzymane dziękuję: 7400
Też jestem za zakazaem rozwodów . Dlaczego Polacy mają płacić kasę adwokatom za pomoc przy rozwodzie jak mogą płacić biskupom za unieważnienie? :devil1:

W oczy rzucił mi się taki cytat na jednym z blogów, jakże prawdziwy:
Za Zygmuntem Marczakiem: polski cham czuje się dumny ze swego chamstwa, polski nieuk – ze swego nieuctwa, a polski nieudacznik czuje, że winni jego porażek są ci, którzy odnieśli sukces. W każdym społeczeństwie jest margines ludzi patologicznych, niedokształconych, chorobliwie podatnych na teorie nienaukowe, nielogiczne, spiskowe, czy wręcz zwariowane. I wierzą sobie potem w kosmitów, tupolewa i co tam jeszcze. Ale Kaczyński ośmielił za bardzo bandytów, biedaków i nieuków, a stłamsił elity. I wydaje im się – debilom, że wstali z kolan, bo mówi się im to co chcą usłyszeć, bo dostali 500+ i mają troszkę więcej w portfelu. Smutno na to się patrzy.
Tylko czemu ten "margines" jest taki szeroki? :think:
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2020 10:35 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 10:46 #722312

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16742
Kobieta szukająca porady i pomocy.

Spowiedź.

Wstęp pominięty...
- proszę księdza, nie żyję z mężem. Nie wiem co robić, boję się go.
- a dlaczego?.
- bo pije i znęca się nade mną fizycznie i psychicznie.
- ależ córko!!! Twój mąż jest CHORY. Potrzebuje ciebie i twojego wsparcia.
- proszę księdza, ale ja już dłużej nie wytrzymam a jak mnie zabije???
- córko, wierz w Boga, on dał ci męża i siłę do opieki nad nim i utrzymania tego świętego sakramentu.
– proszę księdza, ale my nie mamy ślubu kościelnego.
_ a widzisz..., to dlatego Bóg was opuścił. Przyjdźcie a ja wam dam ślub. KONIECZNIE.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, anaka, ewakatarzyna, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 11:14 #722314

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3464
  • Otrzymane dziękuję: 7400
Wszystkim paniom przypominam, że jeśli dostaną w ryj od swojego partnera, zawsze mogą iść poskarżyć się księdzu, który poradzi wam poprawę, bo nikt nie bije bez przyczyny. :supr:
Zapraszam na poranny wykład :wink4:
twitter.com/i/status/1287258654253645825
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2020 11:14 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 12:08 #722322

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
I bardzo dobrze! W końcu zakończą się polityczne ataki na polityków PiSu dbających o właściwe miejsce kobiety w domu oraz o stan jej wątroby! :devil1:

KaLo, niestety unieważnienie ślubu kończy się tym że dzieci są nieślubne (by nie użyć słowa na B.) ;-)

respi.jpg


Edit: Wyklad nie tylko wyrżł mi się w zwojach, ale nawet je poprostował :-D
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2020 12:16 przez newrom.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 14:12 #722329

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16742
Złota myśl: "Praca zrobiła z małpy człowieka. A socjal - na odwrót" :devil1:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, CHI, ewakatarzyna, newrom, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 19:48 #722359

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W tym wątku pojawia się wiele grafik z rozmaitych stron, w tym ze stron komercyjnych. Mam nadzieję, iż osoby publikujące te materiały mają świadomość obowiązującego prawa autorskiego i posiadają prawa do ich rozpowszechniania :)
A przy okazji podziwiam Wasze uporczywe reklamowanie i linkowanie ordocośtam :) Fascynacja tymi teoriami jest niesamowita :)
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2020 20:11 przez Hiacynta.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 20:23 #722366

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Chodzi o to ordocośtam co nie można o nich mówić że to sekta? A to nie widziałem tych linków poza jednym obrazkiem, podziel się bo lubię niedorzeczne strony :-D

Co do obrazków to te które ja wrzuciłem uznałem za zabawne. Nie mogłem ingerować w treść, w tym w link zamieszczony na memach bo to by podpadało pod prawo autorskie przecież.
A dzięki temu że widać linka, jednoznacznie wskazane jest źródło czyli zgodnie z prawem cytatu.

Coś mi się wydaje że sygnaliści śledzą wątek ;-)


1595854169_by_Fudal.jpg


Tutaj muszę wkleić link do źródła pierwotnego
joemonster.org/mg/show/253146/lastup/Druga_fala#cm11472893
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2020 20:24 przez newrom.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 20:33 #722367

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki - mawiał mój Śp. Dziadziuś.
Dlatego tu tyle historii i watków.
Czy wszystkie mi się podobają? Nie!
Więc nie wchodzę, nie czytam, nie krytykuję, nie czepiam się.
A mogłabym.
W NASZYM wątku wszyscy są mile widziani i nawet nawtykać nam mogą bo lubimy dyskutować, spierać się.
Tylko, że nikt nie chce dyskusji ( poza Kokolidkiem jakiś czas temu) tylko obraza i skargi do wierchuszki.
Jak w komunie.
Więc na Boga nie zachowujmy się jak dzieci co to zaraz piaskownice zmieniają bo im ktoś piaskiem w oczy sypnął.
Już na FO chcieli się ze mną spierać na regulaminy i nie dali rady. Bo oni regulamin mają tylko dla picu a nagminnie go łamią.
Ostatnio zmieniany: 27 Lip 2020 20:39 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 20:51 #722371

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
Macie ktoś Geranium kiss?
Myślałam , że to żółty pomidorek
:think:

20200727_185231.jpg
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 21:05 #722373

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Cóż, macie rację, że sygnaliści działają :) Jakiś czas temu na stronie internetowej jednego z producentów kwiatów pojawiło się pytanie, czy wyraziła owa firma pozwolenie na publikowanie swojej fotki, pod pytaniem był link do stosownego wątku na naszym forum :)
Czujnością wykazała się aktywistka z innego forum, nie z tego, które czasem wspominacie :)

A jeśli chodzi o prawa autorskie, to naprawdę jest grząski teren, informacja o prawach zastrzeżonych znajduje się zazwyczaj drobną czcionką na dole strony :) W domyśle, każdy musi mieć świadomość, że materialne prawa autorskie wygasają dopiero 70 lat po śmierci autora i znak copyright warto traktować poważnie :)
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 27 Lip 2020 21:53 #722377

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Teraz sygnaliści, a kiedyś to się ładnie ORMO nazywało ;-)

Na mistrzach na dole jest napisane "Kopiowanie wskazane za podaniem źródła."
No i póki co jest jakiś tam fair use i prawo do cytatu. Korzystajmy z niego, tak szybko nasze prawa odchodzą :(
Oczywiście podszycie się pod autora powinno być karane tak :hammer:
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 28 Lip 2020 08:27 #722418

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Zmiana tematu :flower1: :
Beatka, czy to Geranium jest słodkie?
U mnie też są pomyłki, jako Pinocchio mam opisany mini dwarf o czerwonych owockach.
Sezon pozyskiwania nasion rozpoczęty, trzeba się spieszyć, bo jakaś masakra z ZZ w tym roku, zaatakowała nawet tunele, u mnie na działkach niewiele plantacji pomidorowych się ostało, smutny widok zbrązowiałych krzaków....
Dziś kolejne owocki oddadzą nasionka.
7D88746F-EE47-498D-949B-E26D0093010C.jpeg


Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 28 Lip 2020 10:14 #722432

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2159
  • Otrzymane dziękuję: 9011
Rzepka wrote:
U mnie też są pomyłki, jako Pinocchio mam opisany mini dwarf o czerwonych owockach.

Irenko, to nie pomyłka, tylko dwie różne odmiany.

Pinokio

20200728_090520.jpg




Mikro Dwarf Pinocchio

P7160866-2.jpg



Dziś rocznica śmierci Kory, więc coś w ramach wspominek :flower1:

Pozdrawiam,
Kasia
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2020 10:15 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 28 Lip 2020 13:02 #722466

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
Pozyskiwanie nasion nie wychodzi mi bo mam jakąś szarańczę w okolicy.
Najpierw telefon czy było coś pryskane i jak mówię, że nie to ledwo zdążam sfotografować i już nie ma. :think:
Wczoraj zauważyłam, że dochodzą wielkoowocowe.

20200727_184302.jpg


20200727_184239.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2020 14:00 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 28 Lip 2020 13:21 #722470

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Ja najczęściej pozyskuję z koktailówek, bo już dojrzały na kolejnych gronach.
Z wielkoowocowymi może być problem, bo na razie trudno znaleść taki bez skazy.
Niedawno wróciłam z tunelu,cała pogryziona, te wstrętne komarzyska atakują nawet w samo południe :mad2:
IMG_20200728_130800.jpg


Pamiętacie może, jak to jest z ogórkiem, czy jak ogonek jest chudy, a potem beczułka się robi, to niedobór azotu czy potasu?
Ciągle mi się to myli :oops:

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 28 Lip 2020 13:52 #722475

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Potas. Azot - odwrotnie :)

Ależ u nas duszno, niby cosik powiewa, ale paść idzie.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 28 Lip 2020 14:23 #722477

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Rzepka wrote:
Niedawno wróciłam z tunelu,cała pogryziona, te wstrętne komarzyska atakują nawet w samo południe

Ja mam wyjątkowo jadowitą krew. Już z daleka komarzyce to wyczuwają i nawet się do mnie nie zbliżają. Mogę sobie leżeć w cieniu na leżaczku i mam święty spokój. Czasem jakaś desperatka się zbliży, ale polata, polata sobie nade mną i ucieka. Prawdę piszę.
Wiedźmowata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.619 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum