TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 20:02 #722810

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
Sesja zdjęciowa dla Mammy oraz dla innych pod tytułem: Zaniedbany ogród
Od 3 lat tu ma powstać miejsce parkingowe
20200730_193041.jpg

Wejście do ogrodu, wciąż nie mam na niego pomysłu
20200730_193034.jpg

Tu ma być huśtawka dla wnuków
20200730_193002.jpg

Grządka z ziołami, nawet mięta nie ma szans w takim towarzystwie.
20200730_192938.jpg

Rozwalony piec do duszaków, pewnie nie zostanie na nowo postawiony w tym roku
20200730_192933.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 22:05 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zygowa, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 20:03 #722811

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
Grządka z liliami ale słabo je w chaszczach widać.
20200730_192930.jpg


20200730_192914.jpg


20200730_192903.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 22:36 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Zygowa, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 20:06 #722813

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
Tu, gdybyście nie zauwaźyli rośnie marchew, pietruszka, seler i por.
20200730_192857.jpg

Tu jest szkółka i rosną siane przezemnie świerki oraz jakieś zapomniane borówki.
20200730_192809.jpg

Tu był kiedyś skalniak i rosły rabarbary
20200730_192751.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 21:55 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop, vimen

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 20:43 #722817

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7810
whitedame wrote:
Tu, gdybyście nie zauwaźyli rośnie marchew, pietruszka, seler i por.
[
To mówisz że gdzie? :happy3:
Nasz kochany Wodecki śpiewał kiedyś taką piosenkę o pszczółce, początek świetnie pasuje :search:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 21:29 #722828

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3459
  • Otrzymane dziękuję: 7387
Beata, prawdziwa uprawa EKO :rotfl1: . Co najśmieszniejsze, Twoje warzywka mogą być zdrowe jak nigdy dotąd . :wink2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 21:44 #722836

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Beatko przeciecież doba ma tylko 24godz.
Czasami wydaje.mi się, że wśród nas są jednak roboty ;)
Raczej nie chcesz oglądać moich zaklętych rewirów :devil1:
Mój ogród nigdy nie będzie wypielęgnowany. No chyba, że jakimś cudem będę bogata i będzie to robić jakaś firma ogrodnicza :devil1: Chociaż pewnie by mnie to za bardzo denerwowało :happy4:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 21:44 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 22:08 #722842

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
Żadna firma ogrodnicza nie stworzy dzieła.
Im bardziej wpatruję się w moje zdjęcia tym bardziej widzę, że dzikość jest piękna.
Dobrze, że mam działkę 12 arową, którą prawie co dzień mogę przemierzyć i pooglądać.
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 22:09 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, anaka, ewakatarzyna, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 22:20 #722844

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Masz rację, żadna. Pomyśl tylko jakie życie toczy się w tej gęstwinie :)
Ja już od jakiegoś czasu dostrzegam piękno w chwastach i kompozycjach natury.

Co do przemierzania, to ja wstając z rana muszę zrobić "obchód" terenu. Poobserwować rośliny, zwierzęta...
Dziś Mariusz dostrzegł zaskrońca w kompostowniku, jaka radość.
Nawet mamy "zaprzyjaźnione" mrowisko blisko domu. Jest taka cicha umowa, że one nam nie przeszkadzają a my zostawiamy je w spokoju :happy4:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 22:40 #722845

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
Jakże się cieszę, ze nie jestem odosobniona w tym eko swobodnym zagospodarowaniu działki :happy4:

pozdrawiam Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, Mamma, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 22:54 #722847

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
A nam się marzy większa działka,tak z pół hektara,tyle miałabym miejsca :garden1: Nie ma gdzie posadzić wiśni i brzoskwini,o porzeczkach nie wspomnę :crazy: Tylko kto to potem przeje :jeez: No i trzeba doglądać,bo samo nie rośnie. A sił coraz mniej :dazed:
Tylko pedant jest w stanie ogarnąć swoją działkę i to niezbyt dużą,bo przy większej może go doprowadzić do depresji każdy natrętny chwast lub szkodnik.Mówię o moim Ojczulku,który pracował do 14tej,obiad i wyrywał na działkę.Znosił potem plony do domu i w piwnicy lądowały nasze ulubione Mamine ogórki kiszone ,jabłka i przeciery.Teraz też działa.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 23:08 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, Mamma, ewakatarzyna, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 23:13 #722852

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
anaka wrote:
Tylko kto to potem przeje :jeez:

Szpaki, sarny i norniki lubią to! ;-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 23:25 #722855

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Ja mam 2 hektary a nie mam gdzie posadzić drzew i krzewów owocowych :jeez:
Nikt tego sam nie ogarnie, nawet we dwoje nie da rady. Natura go pokona, tu albo kompromis, albo... ;)
Choć nie łatwo nawet o kompromis i swoje miejsce w naturalnym środowisku, ale warto próbować współpracy a nie walki.
Dla przykładu (choć może i trochę niesmacznie ;) ) powiem, że my nie musimy sprzątać po swoich psach a i tak na terenie trudno trafić na "sułtana" :happy4:
Mamy takich sprzątaczy, którzy uporają się z problemem w ciągu kilku (3-4) dni.
A co by było, gdybym np. pryskała teren?
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 23:29 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 23:28 #722856

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Newrom ,ale one też coś muszą jeść,byle nie wszystko.W zeszłym roku na węgierce mojego Taty usiadła sójka.Była piękna,z bliska ogromna :hearts: Zaczęła wcinać śliwki z czubka drzewa,a on noc tylko się uśmiechał.Dużo nie zje,chyba ,że kolegów zawoła.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 23:31 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, ewakatarzyna, zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 23:34 #722857

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Zawsze sądzę i sieję tyle, żeby się podzielić. Nawet jak zbieram to trochę zostawiam. Czasami muszę coś przykryć, żeby dla nas zostało, ale najczęściej jak jest to wystarcza do wszystkich.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 23:35 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 30 Lip 2020 23:54 #722858

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Tak Mamma,ważne jest zrozumienie tego czym jest uprawa.Jeśli będziemy tylko myśleć o sobie,to nic z tego nie wyjdzie.Najważniejsze to nie szkodzić,czyli nie zaburzać systemu. Ja najbardziej przejmuję się chwastami w marchwi, pietruszce i truskawkach i to do momentu jak się wzmocnią.Póżniej spontan,tzn wychodzę na ogród i widzę ,że coś za bardzo się panoszy w buraczkach ,wyrywam co się da z korzeniami i po sprawie.
Mam na działce dużo różnych robaczków,jedne pożyteczne,jedne nie.Czasem mrówki i mszyca wyprowadzą mnie z równowagi,ale najbardziej w warzywniku.No i teraz walczę z grzybami :jeez:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 31 Lip 2020 00:02 #722859

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Dzisiaj wieczorem przesadzałam sałaty do kubków i w polu pracował kombajn.Spieszyłam się,bo atakowała mnie chmara komarów.A na niebie szaleństwo,pełno jaskółek i gołębi,latały z krzykiem w różne strony.Gołębie po ziarno,a jaskółki za owadami.Super pokaz.A w oddali słychać żurawie :hearts:
Mamma też robię co rano obchód :drink1: ,bez tego ani rusz.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2020 00:04 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 31 Lip 2020 06:49 #722869

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7810
anaka wrote:
Newrom ,ale one też coś muszą jeść,byle nie wszystko.W zeszłym roku na węgierce mojego Taty usiadła sójka.Była piękna,z bliska ogromna :hearts: Zaczęła wcinać śliwki z czubka drzewa,a on noc tylko się uśmiechał.Dużo nie zje,chyba ,że kolegów zawoła.

To u mnie jest taki zaprzyjaźniony dzięcioł który przylatuje na czereśnie :)
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2020 06:49 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, anaka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 2 LATO 31 Lip 2020 08:02 #722878

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21017

Part of the message is hidden for the guests. Please log in or register to see it.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, Zygowa, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.770 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum