TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 09:28 #744558

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Dzięki za uznanie, ja zwykły amator a to znana firma cukiernicza, więc.... myślę, że jesteś bardzo miły :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 10:04 #744561

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30086
Mam lewe ręce do robienia tortów,ale może zdobędę się na odwagę i coś mi wyjdzie w/g Twojego przepisu.Będzie okazja,wnusia w niedzielę kończy 13 lat.
Tort piękny.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, whitedame, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 10:25 #744566

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Bardzo dziękuję i służę pomocą w razie jakichś problemów.

Tych tortów w moim życiu było sporo.
Począwszy od takich robionych w pół godziny ( oprócz pieczenia biszkoptu, bo zawsze jeden blat mam w zamrażarce na wszelki słuczaj)
Aż do takich, przy których siedziałam bite 24 godziny.
Były bardziej udane i mniej.
Były też " naścipolone" bo taką ocenę też raz dostałam :devil1:

Zapytaj najpierw wnusię co lubi, jaki biszkopt i krem.
A potem dekoracja.
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2021 10:27 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, zwykły chłop, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 10:35 #744568

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21037
whitedame wrote:
Dzięki za uznanie, ja zwykły amator a to znana firma cukiernicza, więc.... myślę, że jesteś bardzo miły :kiss3:

Wiesz, oprócz umiejętności, w to co się robi trzeba włożyć trochę serca. U Ciebie to widać, u nich jakoś średnio...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Kasionek, Prządka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 12:02 #744584

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Beatko, najlepsze życzenia dla Szanownej Jubilatki :flower1:
Czeladka wspaniała.
Tort smakowicie wygląda, co prawda, opisałaś dokładnie i w przystępny sposób proces tworzenia, ale na razie się nie podejmuję, jak to dobrze, że mam tortową Koleżankę za miedzą :kiss3:

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 12:38 #744589

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Dziękuję Irenko w imieniu swoim i jubilatki.
W prezencie daliśmy Cioci obraz na płótnie - zdjęcie-portret jej i nieżyjącego już męża.
Trochę baliśmy się jej reakcji.
Najpierw bardzo się wzruszyła a teraz..... rozmawia z wujkiem na portrecie.
Nie jest dementywna, po prostu tak jej go brakuje, szczególnie rozmów z nim.
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2021 12:39 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 12:38 #744590

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
whitedame wrote:
Były bardziej udane i mniej.
Były też " naścipolone" bo taką ocenę też raz dostałam :devil1:

I pewnie wisiały za wysoko, pod samym sufitem :rotfl1:.
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2021 12:41 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, zwykły chłop, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 12:40 #744592

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Tak, tak Janusz, trafiłeś. To ten sam recenzent. :happy3:
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2021 12:41 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 12:43 #744594

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Cukiernictwo jest sztuką , malarstwo jest sztuką i stąd ta łatwość i głębia ocen. :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 24 Sty 2021 21:13 #744660

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26942
Beatko, tort z linku nie dorasta do pięt Twojemu, Twój pięknyyyy i b. smakowicie wygląda i pewnie tak smakuje, sądząc po tym jak śledziłam w wątku jak go przygotowywałaś. :hearts:
Edit: DZIĘKUJEMY za pismo obrazkowe i za to, ze Ci się chciało fotografować, wstawiać i pisać :thanks: i ja tak jak Adam po Twojej instrukcji czuję się na siłach podjąć tortowe wyzwanie ;)
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2021 21:41 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Sty 2021 14:58 #744878

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Hejka :hearts:
Siejecie już jakieś kwiatki?
Dezynsekcję dzisiaj przeprowadzałam, wszystkie doniczkowe podlałam Kohinorem, mam nadzieję, że poskutkuje bo żółte lepy są czarne od ziemiórek :jeez:
Problem miałam z zieloną pietruszką i szczypiorkiem, korzenie pietruchy wypłukałam i wsadziłam do nowego podłoża, cebulkę też nasadziłam nową, na wszystko dałam bardzo grubą warstwę piasku, podobno ziemióry przez nią nie przejdą.

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Sty 2021 16:47 #744905

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Oj, Irenko paluchy świerzbią ale daję sobie łapy.
Na razie sieję ostre papryki, które skiełkowały.

Nie wiem czy kojarzycie tego typa:

FB_IMG_1611675882602.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2021 16:49 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kalina, Bea612, ewakatarzyna, newrom, renmanka, zwykły chłop, Rzepka, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Sty 2021 16:49 #744907

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Niestety, ja pamiętam... Teraz wszystkim wygraża rozlewem krwi...
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Sty 2021 16:52 #744908

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Jak jest chory, powinno się go zamknąć w Szpitalu psychiatrycznym.
Jak zdrowy to w więzieniu powinni mu zapewnić pracę w schronisku przy sprzątaniu klatek z g.....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, ewakatarzyna, newrom, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Sty 2021 23:07 #745038

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26942
A ja Beatko przybiegłam tu z innego wątku, gdzie zadyma pt. Różowy Tygrys trwała i tak sobie myślę: przecież Beata też mogła pokazywać swoje piękne torty i nie powiedzieć nam jak to konkretnie się robi i jeszcze cierpliwie tłumaczyć zawiłości 1/4 skrobi w 3/4 mąki :silly: więc jeszcze raz chcę Ci podziękować, że dzielisz się z nami swoją wiedzą, nie tylko z kucharzenia, ale z dziedzin pomidorowych i innych :kiss3:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Kasionek, Marlenka, CHI, Agus, Prządka, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 08:01 #745051

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Ale miły wpis na koniec baaaardzo gorącego dnia.
Gdzie tylko nie spojrzeć, wszędzie wrzała w ludziach krew.
W internecie i realu same spięcia, czyżbyśmy byli jak te wiedźmy i wilkołaki i tak reagowali na Wilczą pełnię?
Świat zwierząt jest prostszy.
Jeść, spać i nie tracić niepotrzebnie energii.
Nie zabijają się dla majątków, samochodów, futer.
Wystarczy znaleźć swoje miejsce na ziemi a potem drzeć japę od 5 rano:matka jeeeść ( koty) lub chcę siku, tu nie, tu za blisko, tu za daleko a tu nie ma ciekawych zapachów, lub co tak leżysz pogłaszcz, tu za uchem podrap, piłeczkę rzuć ( pies).
Tylko co ja bym bez nich robiła?
Z nadmiaru wolnego czasu spała lub patrzyła w "skrzynkę" z pilotem w ręku, żeby zbytnim ruchem nie zmęczyć sobie mięśni.
A tak już jestem po kawie,toalecie, spacerze, śniadaniu, sprzątaniu i mogę spokojnie na godzinkę wyjść odśnieżać :devil1:
Bo w nocy spadło 5 cm białego puchu, dało się pochodzić boso.
Na parapetach za to kolorowo zaczyna się robić.
Hipki sadzone 30 grudnia zaczynają kwitnienia.
To Lemon Lime
20210127_075321.jpg

To chyba Red Lion
20210127_075334.jpg

A to będzie Apple Blossom od Małgosi.
20210127_075326.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 08:15 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Marlenka, CHI, Agus, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 08:18 #745052

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
whitedame wrote:
Świat zwierząt jest prostszy.
Jeść, spać i nie tracić niepotrzebnie energii.
Nie zabijają się dla majątków, samochodów, futer.

Nie byłabym taka pewna. Mam teraz trzy koty: dwie starsze panie i młody kocurek. Panie nie chciały przyjąć młodego w domu. Przez cały miesiąc strajkowały (nie wchodziły do domu, gdy Zenek w nim był). Powywracał cały ich świat, poprzekreślał wszelkie przyzwyczajenia. Powoli się poukładało, zaczęły w domu przebywać, ale nie skończyło się na spokoju. Zenek upatrzył sobie Małą i ją prześladował. Latał za nią po całym mieszkaniu, próbował bić, skakać... Nie pozwalałam, krzyczałam, dwa razy przetrzepałam skórę. Pomogło na tyle, że jak byłam w domu to próbował się powstrzymywać. Wystarczyło wrzasnąć: "Zenek" i zatrzymywał się w połowie galopu za Małą. Nie gonił, ale potrafił siadać naprzeciwko niej i patrzeć na nią. Mogło to trwać minutami, dopóki system nerwowy Małej padał i odchodziła do innego pomieszczeni.
Nie, świat zwierząt nie jest prostszy. Może o futra się nie biją, ale o jakieś inne swoje dobra z całą pewnością już tak (jedzenie, samica, miejsce na kaloryferze, na kolanach swojego człowieka, chęć pójścia ze swoim człowiekiem na spacer, a on nie ma na to teraz ochoty...).
Wiedźmowata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Agus, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Sty 2021 10:11 #745068

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 17002
Bo zazdrość to uczucie stare jak świat i należy do instynktów niższych, choć czasami potrafi być budująca i popycha do zdrowej rywalizacji.
U wszystkich zwierząt, człowieka i rybek akwariowych też.
Dla moich zwierząt zawsze miska sąsiada jest atrakcyjniejsza a legowisko sąsiada cieplejsze.
Ciągle też jest walka o władzę i przywództwo, nawet jeśli chwilę później razem stuleni leżą na fotelu.
Ale podobno człowiek jest myślący, lepszy, rozumny.
I tak świat zwierząt jest prostszy, czasami tylko pobrzęczą szabelką by pokazać kto tu rządzi

Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 10:25 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Misiula, Adasiowa, Kasionek, Marlenka, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.297 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum