TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 19 Lut 2021 12:32 #749123

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Tak, to kliwia.
Nie wiem, czy teraz można ją kupić, pewnie tak, ja swoją dostałam kilka lat temu, niedawno ją rozsadziłam do trzech doniczek, w ubiegłym roku we wszystkich doniczkach kwitły.

To jedna z niewielu doniczkowych, które mi nie przeszkadzają, stoją sobie na północnym parapecie, w półcieniu, rozsady i tak by tam nie rosły, więc kliwie nie stanowią dla nich konkurencji :rotfl1:

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 19 Lut 2021 20:38 #749198

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Piękny kwiat Irenko, gdyby Ci się kiedyś znudził chętnie przygarnę.

Na dzisiejszy wieczór lampka wina z Dżemem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Rzepka, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 19 Lut 2021 21:06 #749206

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26108
Rzepka wrote:
Tak, to kliwia.
Nie wiem, czy teraz można ją kupić, pewnie tak, ja swoją dostałam kilka lat temu, niedawno ją rozsadziłam do trzech doniczek, w ubiegłym roku we wszystkich doniczkach kwitły.

To jedna z niewielu doniczkowych, które mi nie przeszkadzają, stoją sobie na północnym parapecie, w półcieniu, rozsady i tak by tam nie rosły, więc kliwie nie stanowią dla nich konkurencji :rotfl1:

Pozdrawiam Irena
Wiem Ci ja, ze ona tak ma - bezobsługowa praktycznie, dlatego pytałam o możliwość kupna sadzonek gdzieś. Moja mam ją b. lubiła, a ja na starość robię się sentymentalna.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, Bea612, ewakatarzyna, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Lut 2021 08:16 #750217

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2308
Ale śliczne ma kwiaty Twoja kliwia, Ireno :hearts:
To ja też zostawiam Wam i gospodyni ładnego kwiatka :flower2: Beacie z ogromnym podziękowaniem za moc nasionek, jakie mi sprezentowała :kiss3:

IMG_20210224_112413.jpg


IMG_20210224_112407.jpg


To śniedek wątpliwy, ale niewątpliwej urody :) ależ natura piękne rzeczy wymyśla :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Lut 2021 11:13 #750229

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1174
  • Otrzymane dziękuję: 4615
IMG_20210226_111421.jpg

Babciu Alu, jeśli masz ochotę na kliwię, mogę Ci podarować sadzonki. Zrobię to z przyjemnością :hearts:
Mam ich sporo, więc podzielimy rośliny.

IMG_20210226_111421-2.jpg


IMG_20210226_111406.jpg
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2021 11:16 przez Bea612.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Lut 2021 14:31 #750240

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Jakie cudne te Wasze kwiatki, rozweselają mój ostatnio strasznie napięty harmonogram dnia.

Teraz też pracuję, na ogródku nie bywam, więc nie mam co wstawić.
Za to natrafiłam na piękne zdjęcia z drona, moich rodzinnych stron.

FB_IMG_1613303144258.jpg


received_152867049912648.jpeg
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2021 14:32 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, renmanka, Rzepka, czarna2066

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Lut 2021 22:23 #750309

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5542
  • Otrzymane dziękuję: 26108
Beatko-Bea612 :kiss3: . Tylko celowo nie rób sobie roboty, jak przyjdzie czas, że będziesz z nimi coś robić, proszę zostaw mi jedną sadzonkę. Ja jestem już w tym wieku, że nauczyłam się cierpliwości (głupoty niestety nadal nie toleruję), poczekam sobie spokojnie. Napisz mi potem w tym momencie, że to już.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 26 Lut 2021 23:13 #750318

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1174
  • Otrzymane dziękuję: 4615
To żadna robota, po prostu przy przesadzaniu podzielę krzaczory :hug:
Tylko wyślij mi, kochana, Twój adresik :bye: A co do wieku, to jesteśmy chyba rówieśniczkami albo prawie... :dance:
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 08:55 #750328

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Beatko przepiękne zdjęcia, tylko możesz podpisać skąd? Jakoś mi się nie kojarzą - chyba nie byłam tam. I raczej już nie będę.

Wybaczcie, ale muszę się podzielić - dwa brutalne i jeden pogodny:



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 16:43 #750370

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Małgosiu zamek położony jest w Będzinie. Cała jego historia opisana jest dokładnie w Wikipedii.
pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_B%C4%99dzinie
Tu dąbrowy, tu las sosnowy, tam stanie czeladź, a tu my będziem stali ? powiedział król. Tak legenda tłumaczy powstanie nazwy Będzin i okolicznych miast Zagłębia Dąbrowskiego (Dąbrowy, Sosnowca i Czeladzi). Który to był król? Kazimierz, ale legenda nie pamięta, czy Odnowiciel, czy Wielki.
www.krajoznawcy.info.pl/my-krol-tu-bedziem-stali-7441

I tak powstały Będzin, Czeladź ( rodzinne miasto mojego M) , Dąbrowa, Sosnowiec ( Irenki Rzepki) i Pogoń czyli dzielnica Sosnowca.
W jednym zdaniu Król nazwał pół województwa :rotfl1:

Co do ośnieżonego "statku kosmicznego" to Katowicki Spodek, czyli hala widowiskowo sportowa wybudowana za czasów komuny.
pl.wikipedia.org/wiki/Spodek_(hala_widowiskowa)

Jeśli tam nie byłaś to może kiedyś pojedziesz, zapraszam wtedy na kawkę.
:drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 18:03 #750382

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Beatko - w Będzinie nie byłam (chyba, albo nie pamiętam).
Co do Spodka, to tak mi się wydawało - ale nie była pewna, jakoś go kojarzę (z wystaw psów) zupełnie inaczej. Tu czysto (śnieg) i niebiesko... A ja kojarzę szaro-buro i błoto...

Na razie się nigdzie nie wybieram - ciężko mi wyjechać nawet do tzw. "miasta". Najchętniej siedziałabym w domu. Starość, albo pogoda. Może kiedyś zapakuję kundle do busa i zrobię "objazd po znajomych Forumkach", ale raczej nieprędko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Bea612, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 18:05 #750384

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Ja też mam ostatnio trudne chwile, wiele się pozmieniało w moim życiu i nie wszystko na dobre.
Choć kto to wie, czasami to czego nie chcemy, boimy się i wzdragamy wychodzi nam na dobre.
Ale to rozumiemy dopiero po czasie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 18:39 #750389

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1174
  • Otrzymane dziękuję: 4615
U mnie też dosyć ciężko, nie znoszę narzekać, ale czasem człowiek zwyczajnie ma za dużo do uniesienia... Trzymaj się, imienniczko, jakby co szable w dłoń i ruszymy na pomoc :bye:
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 19:00 #750393

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Wróciłam ze spaceru z psem. Xandor wykaraskał się z choroby lepiej niż inni. Napotkani sąsiedzi tez nie mogli uwierzyć, że zasuwał jak mały samochodzik.
Dziś pełnia, więc księżyc podświetlał nam drogę. Byliśmy u syna, ich wzięło na grila. Zjedliśmy po małym karczku i powrót do domu.

Co niektórym czas zamknął się w grudniu:

20210227_182849.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2021 19:01 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Misiula, CHI, Agus, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 27 Lut 2021 23:57 #750441

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Jeszcze choinki nie rozebrali? :ohmy: .

6590296600_1614246302.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 07:50 #750445

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
To jeszcze nic, ponoć mamy mieć nowego premiera.
Kwalifikacje, mucha nie siada

FB_IMG_1614494821337.jpg


Nawet majster murarski z Podzamcza w Będzinie mu nie dorówna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 09:45 #750465

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Podobno na dodatek jeszcze kłamał w sądzie. A te ch... pier...one i brudne pały to o swoim wuju B) . Jak na "Czowieka wolności 2020" tygodnika "Sieci" to raczej słabo. No ale jaka wolność tacy jej ludzie.
Czystki robił wszędzie, gdzie postawiło go Prawo i Sprawiedliwość. Od wygranych przez tę partię wyborów parlamentarnych Obajtek wyczyścił już Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdańską Energę, teraz hurtowo wyrzuca pracowników z naftowego giganta. W firmie mówią, że musiał przyjść z gotową listą proskrypcyjną, ponieważ kadrowe porządki zaczął od pierwszego dnia urzędowania. Lista na pewno nie powstała w Orlenie, bo nowy prezes nawet nie bardzo wie, kogo zwolnił. Nikogo tu nie zna.
www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/17...-prezesa-orlenu.read
Jego kariera zaczęła się jak Daniel "wszystko mogę" Obajtek przywiózł rolnikowi spod Radomia folię na tunele, które porwała wichura. Temu samemu co pytał w tiwi Donalda "nic nie mogę" Tuska : panie premierze, jak żyć?
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 09:52 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 11:54 #750481

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Jak ktoś zostaje "człowiekiem wolności" u Krarnowskich, to niedługo później wychodzą różne kwiatki.A o areszt, a to afera. Wygląda że ta nagroda to kod w stylu "pocałunku Judasza" ;-P

uprzejmie_donosze.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 11:55 przez newrom.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.435 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum