TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 12:16 #750491

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Tv nie oglądam, prasy nie czytuję w obawie o mój spokój psychiczny, jedynie internet.
I jeśli w internecie tak huczy jak w moim żywokoście wiosną i to we wszystkich grupach włącznie z tymi wiejsko/sielskimi to coś jest na rzeczy.
Jestem, źle, staram się być dobrą godpodynią, niczego nie marnuję i.. "tak kraję jak mi materiału staje", jak widzę takie (nie)rzady, z moich również i to niemałych pieniędzy, to mi gula w gardle rośnie i mam ochotę krzyczeć, bo ja nie z tych co pchają się do rękoczynów.

Choć jak widać, ta władza krzyków się nie boi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, newrom, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 18:25 #750555

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Następne kwiatki z oślej łączki, posłowie Konfederacji Sośnierz i Berkowicz. Dzisiaj twierdzą, że w ten sposób robili sobie jaja z pana Hitlera. :huh:

PoselSosnierziposeBerkowicz.jpg


8054168000_1614256985.jpg


Dla odmiany coś dla duszy. :woohoo:

Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 18:29 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 19:02 #750571

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Piękne to było ale można było palpitacji serca dostać.
Przez moment sobie wyobraziłam gdybym ja taki szpagat teraz zrobiła z ilu części by mnie składano :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 19:19 #750578

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Beata nie sztuka zrobić szpagat, prawdziwa sztuka to się podnieść :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 19:31 #750580

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Fakt, trzeba by ze 3 silnych mężczyzn a i tak pewnie nie podniosłabym się w całości.


Widzieliście ostatnią Parę nr 2?

Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 19:32 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 19:48 #750586

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
No to masz "szpagat na bogato"
Ale nie umiem wstawić filmiku.

A tu masz coś dla nas :rotfl1: Rewelka :happy3:

Ja też "Tv nie mam, prasy nie czytuję w obawie o mój spokój psychiczny, jedynie internet". Ale byłam w czwartek w ZUSie i dowiedziałam się ile będę mieć emerytury - jeszcze mnie kur*** trzyma. W tym dziwnym kraju nie opłaca się być uczciwym i prowadzić działalność gospodarczą. Najbardziej wq (=bardzo, bardzo irytujące), jest to, że koleżanki z mojej byłej PAŃSTWOWEJ firmy robiące to samo, co ja dostaną większą emeryturę. A wypłaty i emerytury mają z moich i takich jak ja podatków. K MAĆ!
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 19:53 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, whitedame, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 19:58 #750590

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Małgosiu od dawna to wiem.
Za 2 lata i mnie szlag trafi jak zaczną mi wyliczać ten należny mi milion na podróże.
Już po drodze mnie trafił jak mi zabrali 3 filar, z którego miałam mieć dodatkowe 300zł.
Na samym przeliczniku gdy zwiększono liczbę miesięcy do wyliczania średniej straciłam wg moich pewnie niedokładnych wyliczeń 350 zł.
Nie mam złudzeń - za 2 i pół roku idę na emeryturę ale na bank nie porzucę pracy i przejdę do szarej, akurat to co chcę robić można i tak.
Dość okradania mnie.
AAAA i dlatego za dwa i pół a nie dwa lata, bo ponoć idący na emeryturę w drugim półroczu są inaczej liczeni i wychodzi im jakieś grosze więcej.

Tak w ogóle to iść na emeryturę należy ze specjalistą. Znam przypadek kiedy źle złożone dokumenty ( nie w takiej kolejności) spowodowały znaczny uszczerbek na świadczeniu.
ZUS zatrudnia specjalistów, żeby wyliczać nam jak najmniej, my musimy zatrudniać specjalistów żeby znajdowali kruczki aby im to uniemożliwić.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 20:08 #750596

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
No właśnie "znajomi i przyjaciele" szukają mi specjalisty i pomysłu, co dalej. A franca z ZUSu namawiała mnie, żeby JUŻ :mad2: Byłam ciekawa, co powie, bo od 1 lipca jest 200-300 zł więcej na miesiąc. Powiedziała, że max 100.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 20:27 #750602

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Jak Cię namówi dostanie premię, czy Cię dziwi jej natarczywość? :mad2:

Masz coś na poprawę humoru:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 21:24 #750610

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
whitedame wrote:
ZUS zatrudnia specjalistów,
Nie ma nóg a chodzi? Ofiara wypadku po komisji lekarskiej ZUS, tacy tam specjaliści.
Przycinacie już drzewka?
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 21:26 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 21:26 #750611

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16753
Ja przycinam po owocowaniu.
Zastanawiałam się kiedy trzeba brzoskwinie pryskać?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 21:30 #750612

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Niektórzy przycinają teraz. twitter.com/i/status/1364874880819359745
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 21:41 #750618

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Ja przycięłam już teraz, tzn w ubiegłym tygodniu. I chyba w ostatniej chwili, bo sok mi się pokazał na sekatorze. Musiałam ciąć, bo w ubiegłym roku nie zdążyłam. Z ciekawostek - spotkałam się z teorią, że nie tnie się tylko jak kwitną - stara szkoła z "dziwnych" terenów Polski...
Brzoskwiń nie pryskam wcale. Ciekawa jestem jak w tym roku wyjdą. W ubiegłym obrodziły. Kędzierzawe liście oberwałam raz i był spokój.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 21:42 #750620

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5538
  • Otrzymane dziękuję: 26081
Też już się z tym spotkałam, że tylko w czasie kwitnienia nie tnie się drzew, a tak to, ze można cały rok.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 21:43 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 21:58 #750625

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Ziarnkowe - gdy ustąpi ryzyko dużych mrozów, drugie cięcie końcem lata (wiosenne pobudza wzrost zielonego)
Pestkowe - druga część lata, brzoskwinie tnie się również w czasie kwitnięcia (choć częściej w fazie białego pąka), ale nikt nie spodziewa się długowieczności po brzoskwini.

Brzoskwinie przeciw kędzierzawości należy opryskać nim zaczną otwierać się pąki liściowe, a temperatura jest wyższa niż minimalna dla stosowanego preparatu (dla syllitu to bodaj +5 a dla miedzianu +8). Super terminem było ostatnie ocieplenie po mrozach.
Kolejny oprysk to na parcha, ja się staram prysnąć gdy kwiaty opadną w 2/3 i powtórzyć raz lub dwa zgodnie z zaleceniami i przebiegiem pogody. Czasami są piegowate, czasami nie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 22:00 #750626

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5538
  • Otrzymane dziękuję: 26081
Różne są szkoły na temat terminu cięcia i pewnie każda ma wady i zalety i bądź tu człowieku mądry, a natura i tak swoje.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 22:13 #750629

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
W tym roku z powodu silnych mrozów wstrzymał bym się z cięciem do momentu kwitnienia bo nie wiadomo co przeżyło.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 28 Lut 2021 22:13 #750630

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Terminy cięcia nie są wydumane, zostały wypraktykowane i są związane z fizjologią roślin. Można ciąć przeciw naturze, ale przeważnie słabo się na tym wychodzi :)
Pestkowe generalnie słabiej się bronią przed infekcjami gdy jest zimno i mokro, dlatego tnie się je w suchej i ciepłej porze roku. Ziarnkowe dobrze znoszą zimowe cięcie, zarastają w niskich temperaturach i last, but not least jak mawiali starożytni Amerykanie ;) zimą dużo lepiej widać na drzewie co wyciąć bo nie zasłaniają tego liście.
Oczywiście w sadzie przemysłowym robi się więcej cięć, choćby letnie które ma odsłonić owoce czy podcinanie korzeni by osłabić wzrost masy zielonej.

KaLo, nie wiem jak u Ciebie były silne te mrozy, u mnie było -20 dzień czy kilka. Wstępnie wyszło że przemarzły gałązki figi i końcówki gałązek migdałowców. Już pędy 5mm migdałowców wyglądają zdrowo (zobaczymy jak z pąkami).
Brzoskwinie i morele wyglądają na zdrowe. Na jabłoniach, gruszach i śliwach nie widzę przemrożeń.
Na winoroślach różnie, Eszter na pewno przeżyła w dobrym stanie bo sprawdzałem. Resztę przytnę za tydzień/dwa.
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2021 22:17 przez newrom.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, whitedame, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.354 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum