TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 01 Lut 2022 19:44 #791308

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Tak w Archipelagu jest to wspomniane w pierwszym tomie, jak pisałem wcześniej dotrwałem do połowy pierwszego tomu, zostały jeszcze pełne dwa. Same już metody przesłuchiwania, dręczenia ludzi i postrzeganie rzeczywistości ( chorej) jeży włos na głowie. Z takich pierwszych z brzega : potrzeba fizjologiczna tylko jeden raz na dzień i to wieczorem przed posiłkiem. I to na rozkaz ludzie potrafili się wszystkiego nauczyć, ja wiem jak to napisałem i jak to brzmi, ale tak rzeczywiście było. Albo radość, że zamiast kary śmierci było 10-15 lat ciężkich robót, a były i takie przypadki, że kobieta mało nie oszalała ze szczęścia jak dostała TYLKO 5 lat. Nikt z nas nie jest sobie tego w stanie wyobrazić. Umiejętne dręczenie psychiczne i fizyczne człowieka. Odpowiednia cela gdzie się stało w pewien sposób, żeby aresztant ani nie zasnął ani nie usiadł, stój wykręcony, pochylony ból nie do wytrzymania, przymkniesz oko na moment nie zaśniesz ból ścięgien, całego ciała, palców nie do wypowiedzenia, budzisz się. Wieczne rozwolnienie, żołądek ściśnięty z głodu gdzie na widok kawałka czarnego chleba człowiek się cieszy jakby to była wielka uczta królewska. Oj jest co czytać i jest co przeżywać. Ja z zamiłowania jestem historykiem/ nigdy jakoś nie zdecydowałem się na ten kierunek studiów ale miałem poważne wobec takiej drogi w swoim życiu/. Czytam głupoty dla rozluźnienia, a tak to dużo książek I i II wojna światowa, ZSRR, NKWD, Żołnierze Wyklęci , Katyń, Obozy koncentracyjne. Bohaterowie i bestie XX wieku. Dojście Hitlera do władzy, Rewolucja październikowa i wiele, wiele, wiele więcej. Tajne projekty II WŚ- Kompleks Riese , zamek Książ czy zamek Czocha. Mam na tym punkcie hopla ;)
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Mamma, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 01 Lut 2022 22:50 #791344

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
whitedame wrote:
Ukraina zachodnia jest prorosyjska a wschodnia jest jaka?
Dla mnie mają ręce we krew moich przodków.
Polacy na Kresach byli 700 lat, nie weszli tam siłą jak okupant tylko zostali zaproszeni do obrony prze Siczą Zaporoską.
A potem zasymilowanym ludziom w nocy podrzyna się gardła, morduje, gwałci, pali.
I mam pretensje, że nasz rząd/nierząd jedzie tam z darami.

Prorosyjska jest wschodnia, zachodnia wolałaby raczej być mostem pomiędzy, jednak kacapy skutecznie przekonali ich że lepiej wyjdą jeśli się od nich odsuną.
Sicz Zaporoska to gdzieś XVIw, a te tereny były pod panowaniem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Rzeczpospolita po Unii Lubelskiej jeśli dobrze pamiętam coś miała do gadania w tamtym rejonie. I ani Korona, ani WKL nie były czyste jak lelyje. Podboje trwały wieki, z różnymi wynikami.
O stosunku Lachów do poddanych nie będących polską szlachtą doskonale świadczy podejście do Kozaków
Za wiki:
"30 kwietnia 1632 roku zmarł polski król Zygmunt III Waza, Wówczas hetman zaporoski Iwan Kułaha-Petrażycki wysłał na sejm konwokacyjny 1632 roku, poselstwo, które jak na owe czasy domagało się rzeczy wprost niesłychanej – udziału w elekcji Władysława IV. Hetman pisał do senatorów: "Pokornie i uniżenie (...), żeby WMM. PP., (...) użaliwszy się krzywdy narodu ruskiego, w to wejrzeć i obmyśliwać raczyli, jakoby przy obieraniu teraz nowo następującego KJMci Pana nam Mciwego, którego słusznie by bez dania i zezwolenia naszego, ponieważ Rzeczpospolita za członki sobie nas być uznawa i my po wielkiej części, ile gdzie najgorszy raz na karkach swych onę dźwigamy i o całość i dostojeństwo królów Panów naszych przeciwko każdemu nieprzyjacielowi piersiami swemi, nie litując zdrowia i intrat swych, zastawiamy się". Te argumenty nie przekonały możnych. Kanclerz litewski Albrycht Stanisław Radziwiłł z oburzeniem i pogardą przyjął deklarację Kozaków, że są "członkami Rzeczypospolitej". "Włosy i paznokcie dla ciała wprawdzie są potrzebne, ale gdy zbytnio wyrosną, jedne ciążą głowie, drugie przykro ranią, oboje trzeba częściej przycinać"


Rozpoczęcie chryi z Chmielnickim to też w dużej mierze wina niesprawiedliwości która go spotkała, a że był typ weteranem nauczonym wojaczki w wojsku Rzeczypospolitej to bić się i dowodzić umiał, rozczarowana dyskryminacyjną władzą korony miejscowa ludność też chętnie się do niego przyłączała. Ale ważniejsza było dobro wojewody niż królestwa....

Ale to wszystko dzieje zaprzeszłe, nikt nie będzie walczył za nie. Żeby podburzyć ludzi do rzezi potrzeba czegoś tu i teraz. A IIRP usilnie starała się nakręcić Ukraińców przeciwko sobie, ograniczając szkolnictwo, dostęp do stanowisk etc. Do tego dochodziła agresywna polityka "nawracania pod pistoletem", więc nie powinno dziwić że poparcie dla Polski pikowało jak oglądalność TVP. Ciągle żyli ludzie którzy za cara cierpieli pod butem polskiego pana. W efekcie gdy pojawiła się możliwość bezkarnego "wzięcia odwetu" za krzywdy prawdziwe czy urojone, znalazło się wieeelu którzy przystąpili do rzezi. I tu Ukraińcy też nie byli wyjątkowi, wcześniej i później gdy tłuszczy da się możliwość grabienia i 'odpłacenia' za krzywdy rzeczywiste bądź urojone, leje się krew i giną tysiące.

Daniel Beauvois: właściciele ziemscy na XIX-wiecznej Ukrainie byli skrajnie okrutni, a ich okrucieństwo nigdy nie było adekwatnie karane: zbicie chłopa na śmierć pociągało za sobą "karę" w postaci "miesiąca aresztu oraz odbycia pokuty wyznaczonej przez księdza". Tak, wtedy te tereny były pod panowaniem Romanowów. Ale bliska koszula ciału, dla czerni nie liczył się daleki Car (zapewne dobry, bo źli jak pamiętami byli bojarzy co świętego cara w niewiedzy o złej woli chłopstwa trzymali), tylko okrutni (często) polscy panowie...

Zbieram się w sobie do przeczytania "Trójkąt ukraiński. Szlachta, carat i lud na Wołyniu, Podolu i Kijowszczyźnie", tylko straszna cegła...

Nie usprawiedliwiam oczywiście rzezi, ale też nie była ona wynikiem jakiejś niezwykłej właściwości nacji. W XXw podobnych przypadków było przynajmniej kilka, w tym ostatnia w Europie to wojna i czystki na terenie nieboszczki Jugosławii. Wystarczyło w sumie rok temu w czasie protestów przeciwko wyrokowi trybunału kuchennego w sprawie prawa wyboru w kwestii aborcji jak myślą nie zmącone oblicza kwiatu narodu polskiego krzyczały o zabijaniu współobywateli.
Z czystko pragmatycznego punktu widzenia, lepiej dać Ukraińcom broń i leki, niż wysłać polskich żołnierzy do walki z moskalami lub narazić polskie kobiety po raz kolejny na masowe gwałty i morderstwa przez czerwonoarmistów.

Zmieniając temat, Grzesiuk trochę ściemnia, ale czyta się fajnie. Nie jest jakoś bardzo drastyczna, bo Grzesiuk nawet o bardzo poważnych i strasznych sprawach piszę z humorem. Nie wiem czy warto kupować te pozycje z nowych wydań, stare są do dostania po kilka pln.

Herbatniku, początkowo wyroki szły na 5lat. Dopiero gdy wzrosło zapotrzebowanie na niewolników to standardowo dostawało się dychę, w praktyce z możliwością przedłużenia w nieskończoność. A gdyby kogoś zwolnili, to i tak najczęściej musiał pozostać na miejscu. Trochę o tym jest w Wyspie Ludożerców, a trochę u Sołżenicyna. Wyspa ludożerców pokazuje że pewne straszne rzeczy jak się wydaje, nie były wynikiem diabolicznego planu. A zwykłego burdelu i planowania w oderwaniu od rzeczywistości, a później wykonywania planów byleby się tabelki zgadzały. Generalnie Ruski Ład stał się wzorem dla Kaczyńskiego i spółki.
Wielka szkoda że Memoriał praktycznie przestał działać, znika ogrom wiadomości o zbrodniach komunizmu :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Herbatnik, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 01 Lut 2022 23:10 #791347

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Nic nie jest białe ani czarne Romek.
Nie jestem historykiem ale dość dobrze opisana jest historia Polaków na Ukrainie tutaj:
czytajrzeszow.pl/?idd=33&id=211&poz=mr1&...-1&pagebda1_mobile=0
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2022 23:12 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zuzia, jagodka27, Herbatnik, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 01 Lut 2022 23:18 #791348

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Ludzie byli zawsze "wytworem" propagandy. Postępowali tak, jak im zagrano. Historia jest prawdą tego, który ją napisał (i został opublikowany).
Co do wydania Grzesiuka, to trzeba pamiętać, że te książki też w pewnym momencie były objęte cenzurą.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2022 23:20 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, jagodka27, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 01 Lut 2022 23:32 #791350

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Ja też nie jestem historykiem, ale widzę tam trochę nostalgii kolonialnej. Tej samej która "cywilizowała" Ameryki, nawet argumenty podobne itd.
Roztkliwianie się autora nad supremacją polskich magnatów i szlachciurów nad podbitymi Rusinami czy Ukraińcami to dokładnie to samo to pisane peanów pochwalnych na temat Leopolda II i jego cywilizowaniu Konga.
Kwestia narodu to de facto romantyzm, wcześniej było ważne czyim się jest poddanym/lennikiem, po jakiemu się w domu mówi i do której świątyni chodzi. Nie pamiętam źródła, chyba to było w Zapomnianych Królestwach jest wzmianka o kwestiach narodowych w przypadku Królestwa Lodomerii że jego mieszkańcy pytani o swoją narodowość odpowiadali "tutejsi" i to zarówno wśród chłopska polskiego jak i ruskiego. Szlachta to inny naród przecież.
Kolorów je wiele, fajnie czasami wejść w buty drugiej strony.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 02 Lut 2022 17:02 #791409

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Historia ma to do siebie, że nigdy nie jest prosta, jednobarwna, klarowna. Ludzie mogą i zachowują się różnie w danej sytuacji. Dzisiejszy świat jest na tyle zwariowany, wyrachowany, że bardzo łatwo nadać pewien ton , melodię aby większość społeczeństwa zaśpiewała i nauczyła się jej na pamięć. Melodia fałszywa. Historia jest zakłamana niestety i podziękować możemy to swoim sowieckim nauczycielom, ale nie tylko im. Pierwszy z brzega Piłsudzki - jakiż to bohater. A tak właśnie się dzieje, naokoło pełno pomników, nazw ulic, budynków administracji państwowej itp, a kim był generał Tadeusz Rozwadowski ? O nim się nie pamięta. Henryk Nicpoń rozwiewa wszelakie mgły niepewności i otwiera oczy niedowiarkom. Kolejny przypadek jeżeli się nie mylę to nikt inny jak Andrzej Koprowski pisząc o Wołyniu zbrodniach OUN-UPA oficjalnie mówi, że śp. pamięci Lech Kaczyński i poseł Bogdan Borusewicz zdecydowanie zaszkodzili Polsce w tej sprawie . A dzisiaj jaka jest narracja ? Kto stoi na piedestałach kiedy ster dzierży obecna władza . Kolejny taki ,,przypadek '' Roman Kryże
pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kry%C5%BCe / to przy okazji czytając książkę Anny Kłys ,,Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków ''.

,, Brał udział w orzekaniu wyroków skazujących, w tym również na karę śmierci, w sprawach przeciwko działaczom podziemia niepodległościowego, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego ''

Syn :

pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kry%C5%BCe

Polski prawnik, sędzia orzekający w czasach PRL i w czasach III RP, sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005–2007). Syn Romana Kryżego.


Pis ma społeczeństwo zwyczajnie za głupców. Wycierają sobie co niektórzy tylko mordy rotmistrzem Witoldem Pileckim. Ogólna schizofrenia ?
I takich kwiatków jest pełno w naszej chorej poradzieckiej rzeczywistości. Ludzie rzecz jasna nie interesują się niczym. Niczym ważnym ważne aby napchać do brzucha i kupić czteropak na promocji w biedronce. Dlatego też Romanie komunizm ciągle trwa chociaż ostatni żołnierz radziecki wyjechał podobno w 1995 roku z tego co pamiętam.
Społeczeństwo dało się złapać na lep propagandy katolicko-patriotycznej. Z jednej strony wiara chrześcijańska, tradycja, z drugiej strony patriotyzm. A prawda zawsze gdzieś tam leży po środku. Używają tylko danych postaci kiedy im to pasuje, skłócają cały naród aby takim łatwiej manipulować. Chociażby taki temat jak już jestem na tej linii Żołnierze Wyklęci, razem łączą różne postaci z Pileckim, a prawda jest niestety taka, że część wyklętych była zwykłymi bandytami i postać Pileckiego chociażby nigdy nie powinna być łączona chociażby z Zygmuntem Szendzielarzem Łupaszką.Nie do końca jest klarowny, przejrzysty życiorys tego człowieka. Pis wrzucił anioły i diabły do jednego swojego worka. I stąd w narodzie jest kłótnia, my Polacy tak już mamy. Z historii najnowszej Wałęsa dla jednej strony bohater dla innych donosiciel i zwykły ,,Bolek '' sługus Urzędu Bezpieczeństwa. A ja to widzę tak, że wszyscy kłamię, kłamstwa tylko przybierają co rusz inną formę żeby naród się za szybko nie zorientował. Można przecież dziś powiedzieć, że walczyłem o ,, Solidarność '' będąc jednocześnie w stanie wojennym prokuratorem. I takich ludzi w swoich szeregach mają wszyscy i dlatego też Polska wygląda tak jak wygląda. Komuna nigdy nie oddała realnie władzy. Jest to jej kolejna odsłona. Bardziej już wyrachowana.

Temat długi jak rzeka i dlatego też naród jest skłócony, bo jest zwyczajnie ogłupiany od lat. I ja także zapewne jestem nastawiony na którąś ze stron. Prawda gdzieś tam leży a ja mam wrażenie, że trochę jej sięgnę, ale czy to jest prawda czy pięknie utkane kłamstwo.
Robert
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 02 Lut 2022 18:25 #791416

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1702
  • Otrzymane dziękuję: 7712
Oto dwa różne artykuły:
polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/35609
brzozowiana.pl/wywiady/item/1303-o-anton...e-rozmowa-druga.html
Ludzie z okolicy pamiętający tamte czasy skłaniają się ku tej drugiej wersji...
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2022 18:33 przez jagodka27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 02 Lut 2022 21:06 #791445

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Przeszłość przeszłością ale ja wciąż mam wrażenie, że naród ukraiński jak ich już dozbroimy to kolbami naszych karabinów rozwali nam czaszki.
Obyśmy się nie wplątali w jakieś działania zbrojne, oby komuś nie przyszło do głowy pobrzęczeć szabelką.
Niemcy pomogą Ukrainie przekazując jakąś ilość starych hełmów, nie armat, haubic, karabinów bo to by tozzłościło Batiuszkę Putina.
Amerykanie....będą stacjonować w Polsce, no cóż oby nie polikwidowali swoich baz, jak zrobi się gorąco, jak to kiedyś w Gruzji uczynili.
I zostaniemy sami z Litwą, Łotwą i Estonią.
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2022 21:46 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 02 Lut 2022 21:57 #791448

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
whitedame wrote:
Witajcie 1 luty wszedł w kalendarz.
Od dziś zrobimy zakupy artykułów spożywczych z zerowym vatem.
Co ciekawe nie zostały zwolnione tylko vat obniżono na zero.
To jest różnica.
Może Ala wytłumaczy, bo ma do tego większy dryg niż ja.
Większość cen pozmieniana, stawki na kasach uaktualnione, wkraczamy w drugą tarczę nad Nowym Ładem.

Jak zobaczyłam nowy wzór deklaracji ZUS po zmianach, zajrzałam na forum, bo ja już nie mogę i chyba zamknę swoją działalność. Doszukuję się w tym wszystkim teorii spiskowej Pinokia Bankstera, który chce wykończyć drobnych księgowych, a w ich miejsce księgowość będą robić banki. Taki ING, to nawet mnie posyła swoją ofertę, automat nie raczy "sprawdzić" jakie mam PKD.

Ponieważ uważam, że najlepszym nauczycielem jest praktyka, będzie przykład:
A/.
1/. Vat naliczony w zakupach, kosztach: prąd, gaz, paliwo, czynsz, biuro księgowe, środki czystości (nie towarach do dalszej odsprzedaży) 100 zł
2/. Sprzedaż opodatkowana brutto stawką 23% = 1230 zł czyli vat należny 230 zł
3/. Sprzedaż opodatkowana stawką 0% netto 1000 zł vat należny 0 zł
Do zapłaty do urzędu 230 zł (vat należny) minus 100 zł (vat naliczony) = 130 zł

B/. zmienia się tylko założenie z pkt 3 czyli sprzedaż jest ZW, a nie 0%
Do zapłaty do urzędu: udział ZW w sprzedaży ogółem 50%, bo netto 1000 zł st.23, netto st.ZW 1000 zł to razm 2000 zł, a 1000/2000 x 100% = 50%
W przypadku sprzedaży ZW. nie ma prawa do ODLICZENIA podatku vat, a ten vat naliczony dotyczy sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej, bo w jednym sklepie się to odbywa, więc 50% vatu naliczonego dotyczy sprzedaży zw., a drugie 50% dotyczy opodatkowanej wszystkimi stawkami 23, 8, 5 i 0%
Do zapłaty do urzędu 230 minus 100 zł x 50% = 180 zł

Nie wiem czy chce Wam się to czytać, ale na tym przykładzie widać, stawka 0% jest najbardziej korzystną stawką. Nie dlatego, że vatu należnego nie ma (bo jak jest i tak go płaci konsument i wchodzi do naszej kieszeni do czasu, aż trzebo go stamtąd wyjąć i wpłacić do budżetu), ale dlatego, że cały naliczony można odliczyć, czego przy zwolnionej stawce już nie ma. Gdyby cała sprzedaż była zw., podatek do odliczenia z kosztów byłby 0 zł, czyli taka stawka zw. podnosi znacząco koszty, bo są w cenie brutto, a nie netto, z naszego przykładu zakł. że zakupy są tylko st.23%, przy sprzedaży 0% koszty wynoszą 435 zł, a przy stawce zw. 535 zł, jest różnica.

Starałam się najprościej jak mogłam :bye:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2022 22:03 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, renons

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 03 Lut 2022 14:54 #791510

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6131
  • Otrzymane dziękuję: 22358
www.money.pl/podatki/rzad-kazal-im-chwal...33327355620064a.html
Ludzie przecierają oczy ze zdumienia ,padła wypowiedź. Ja też przecieram oczy ze zdumienia że jest taka część społeczeństwa co nic nie chce wiedzieć śpiewa hymny pochwalne.
Niebawem rachunki różne, może przetrą tę ślepotę głuchotę
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 03 Lut 2022 17:03 #791530

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1997
  • Otrzymane dziękuję: 11393
Alu napisałaś jak najbardziej zrozumiale a ja się jeszcze bardziej cieszę, że mój M już nie ma działalności bo teraz to już bym zwariowała :jeez:
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2022 17:03 przez bietkae. Powód: poprawiono stylistykę wypowiedzi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 03 Lut 2022 23:59 #791605

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
O 23-ciej skończyłyśmy liczyć z Grażynką płace, po nowemu i po staremu i potem znowu po nowemu :crazy: . Nie mam siły na nic. :sad2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 04 Lut 2022 07:07 #791610

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Moim skromnym zdaniem, a nie znam się na księgowaniu, te pozorne ruchy liczyć po nowemu czy staremu nic nie dają, oprócz dodatkowej pracy księgowym.
Oby nie wyszło tak, że po roku trzeba będzie oddawać jakieś kosmiczne pieniądze.
Jakoś nie mam zaufania do zmian naszego rządu.

Jestem dzisiaj totalnie niewyspana.
Mój pies choruje na starość.
Wczoraj miał kryzys, drgawki, ślinotok i kompletnie zblokowane stawy.
Był Zbyszek - weterynarz dał mu zastrzyk a po godzinie ja podałam steryd.
Teraz śpi spokojnie, oby mu się poprawiło.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 04 Lut 2022 11:36 #791633

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21019
Oglądajcie póki nie zdejmą :(


Dziewczyny współczuję - Alu dobrze piszesz -coś musi być w tym, że banki chcą łyknąć biura rachunkowe...

Beatko - psia starość jest do bani bardziej niż ludzka:


U Laki na razie spokój.
Na moje życzenie, bo wetki nie miały już nadziei, postawiliśmy ją na encorton. Dostaje 25 mg/dzień na 28-30 kg psa. Guz z wargi bardzo się zmniejszył - dobrze, że nie wycinaliśmy. Podniebienie bez zmian - co w sumie jest dobrą wiadomością. Oprócz tego dostaje Hepatiale Forte na trzustkę i ArhroVet Complex na "starość". Albo encorton zadziałał, albo zrobiło się "combo" i zadziałało. Oby jak najdłużej.

"Aby mi się nie nudziło" jak już ogarnęłam temat drewna do kominka (bo albo brak pilarza, albo jak już zorganizowałam pilarza, to piła musiała pójść do regulacji), to przy czyszczeniu układu kominowego okazało się, że rury i kształtki z Darco (kupione w Castoramie) poprzepalały się, po max 2 latach użytkowania. To było w środę... Dziś przyszły rury i kształtki z Art-Matal:
P2048371.jpg

Wypijam drugą kawę i biorę się za składnie "tych puzzli". Na taczce jest jeszcze część, którą rozkręcał mi sąsiad, bo zdjęć zdjęłam, ale rozkręcić nie dałam rady, bo się zapiekło.

W domu było ciepło, bo odpaliłam mini farelkę (trudno "będzie bolało", ale zdrowie ważniejsze). No i znów lenistwo mi się opłacało - mam pisklaki, a że nie chciało mi się ganiać kilka razy dziennie do hydroforni (ponad 100 m w jedną stronę), wylądowały pod kominkiem i lampa je i nas grzeje.
P1308177.jpg

Ale to nie to samo, co kominek.

Wczorajsze słońce tylko wk... bo musiałam pojechać do miasta, jak wróciłam to było już po ładnej pogodzie. I tak ma być cały czas.
Ech...
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2022 12:11 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Herbatnik, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 04 Lut 2022 13:03 #791642

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4618
Mam podobne doświadczenia, Beatko, mój pies też choruje na starość... Właśnie kończy 17 lat i jest coraz gorzej. Stawy odmawiają mu posłuszeństwa, a weterynarz nie za bardzo chce podawać znowu sterydy. Ja codziennie proszę psinę, żeby jadła, choć zupełnie nie ma na to ochoty. Wczoraj w nocy usłyszałam piski i znalazłam go na trawniku. Ledwo się ruszał, więc przyniosłam nieszczęśliwca do domu. Właśnie dałam mu trochę szyneczki, bo to jeszcze chce jeść, mięsne puszeczki omija szerokim łukiem. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, ale znowu ryczę.
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, Herbatnik, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 04 Lut 2022 14:57 #791656

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
Chciałam coś wstawić, ale po poście Beatki jakoś nie wypada. Beatko :hug: zabrzmi to brutalnie, może trzeba pozwolić mu odejść?
Mama mojego przyjaciela (przeszło 80 lat) mieszkała sama, bo chciała, jak przestała być sprawna fizycznie zabrał ją do siebie, ale ona przestała jeść. W momencie, gdy nie mogła żyć tak jak do tej pory i robić tego co dotychczas robiła, życie straciło dla niej sens i chciała odejść.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, whitedame, CHI, Bea612

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 04 Lut 2022 15:31 #791663

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21019
Beatko - miałyście razem 17 pięknych lat. Jakby nie patrzeć to na ludzkie prawie 120...
Walczy się do końca, ale jak nie ma sensu to trzeba pozwolić Im odejść, aby nie cierpiały.

W zeszłym roku odeszła moja Funia - miała 15 lat.
Teraz Laki (bokserka 12 lat) ma nowotwór podniebienia. Dopóki "działa" i jej nie boli to będzie żyła. 12 lat dla boksera to piękny wiek - żyją średni 8 lat... Ale jak już pisałam, nie zmienię rasy tylko dlatego, aby być może pies żył dłużej.

Może już urodził się pies, który czeka na miejsce przy Twojej misce? Bo "miejsc przy miskach" jest coraz mniej - ludzie nie chcą mieć "obowiązku przy psie czy kocie"...


W kominku się już pali :fly: w domu zrobiło się cieplutko, jednak kominek to kominek.
Szybko trzecia kawa, spacer z psami i do pracy, bo samo się nie chce zrobić... Dlaczego???
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Herbatnik, Bea612, renmanka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 04 Lut 2022 15:36 #791665

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26928
CHI napisała:
"Szybko trzecia kawa, spacer z psami i do pracy, bo samo się nie chce zrobić... Dlaczego???"

Żebyśmy za bardzo nie obrośli w tłuszcz, żeby odciążyć serce pracą ud, żeby stawy miały smarowanie, mam wymieniać dalej?
A na koniec, żeby mieć dobre samopoczucie :lol:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, whitedame, CHI, Herbatnik, Bea612


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.538 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum