TEMAT: Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu.

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 12 Sie 2021 10:33 #773529

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Kasiu, a co sie stało patykom, moje stoją? Wsadzać do ziemi, mówisz, tak zrobię.
A ja się wzięłam za robienie mizerii na zimę z olejem i octem. I jeszcze rośnie fasolka, będzie na zupy.
DSC03880.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 12 Sie 2021 14:48 #773549

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1737
  • Otrzymane dziękuję: 12748
Paulinko,jesteś zadowolona ze szkółki Magda. Pytam, bo jest w internecie sporo negatywnych opinii.
Pozdrawiam Ewa

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 12 Sie 2021 15:37 #773554

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
ewakatarzyna wrote:
Paulinko,jesteś zadowolona ze szkółki Magda. Pytam, bo jest w internecie sporo negatywnych opinii.

Czytałam Ewo, opinie są różne.
Dla mnie starej 'roślinary' w zależności od pory roku rośliny zawsze wyglądają tak jak na daną porę powinny wyglądać a nie, ze są pędzone w szklarni.
Zdrowe sadzonki, które zawsze się przyjmują i zimują w 100%. Osobiście tj. ważne!zamawiam młode, małe sadzonki, by się przyjęły i rozrosły.Sądzę, ze opinia zależy od doświadczenia klienta. Jeden chce niedrogo oraz dorodne , takiemu oczywiście nie dogodzisz, drugi jak ja chce młode sadzonki bo się przyjmą i zahartują przed zimą.No i asortyment mają ciekawy.Nie namawiam, jedynie informuję, ze to i to mają.
P.S.Kupiłam piwonie tam, nie patrze na nazwy własne, sadzonki były zadawalające, zdrowe.
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2021 15:42 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 16:14 #773766

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19544
Paulinko, masz piękną kolekcję piwonii :bravo:
Ja nam jedną, rośnie kilka lat, jeszcze nue kwitła :sad2: Być może muszę wymienić ja na "nowszy model" ;)
To piwonia z ogrodu mojej Mamy, ona też narzekała na jej kiepskie kwitnienie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kornik

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 19:53 #773792

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
JaKasiula wrote:
Ja nam jedną, rośnie kilka lat, jeszcze nie kwitła :sad2: Być może muszę wymienić ja na "nowszy model" ;)
Warto ją dokarmiać bo być może tego potrzebuje.Spróbuj tak. By obficie kwitły, musimy piwonie nawozić kompostem lub mieszankami do zasilania kwiatów wieloletnich. Ja piwonie zasilam chlebem, który mi się zostaje.Nawet teraz. Po prostu wykopuję mały dołek nad korzeniami (ostrożnie), kładę kilka kromek chleba, zasypuję ziemią, lekko przygniatam, one zawsze po tym zabiegu mają piękne, pełne i pachnące kwiaty.

Kasiu, róże pnące , historyczne oraz piwonie to u mnie klasyka, sporo tego - piwonii około 80 karp bylinowych, bo innych mieszańców i krzewiastych nie uznaję.Wiele to młode nasadzenia i mają dwa, trzy kwiaty dopiero.
Honey Gold
211830578_3816153841824483_7405632626351963023_n.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2021 19:54 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 20:49 #773802

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19544
Paulinko, nawoziłam, podsypywałam i nic. Spróbuję jeszcze dać im chleba ;) (tej metody nie znałam). Jeżeli nie zakwitną w przyszłym sezonie, pożegnamy się.

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 21:06 #773805

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
JaKasiula wrote:
Paulinko, nawoziłam, podsypywałam i nic. Spróbuję jeszcze dać im chleba ;) (tej metody nie znałam). Jeżeli nie zakwitną w przyszłym sezonie, pożegnamy się.

Ostatecznym zabiegiem jest podejście do 'niej' ze szpadlem i głośnie zakomunikowanie jej losu , jeśli nie zakwitnie za rok.

Dzisiaj się urobiłam po pachy w ogródku, wsadzanie roślin, które przyszły ze szkółki. Na koniec kilka fotek, by utrwalić sezon.

Hortensja piłkowana 'Intermedia'
DSC03898.jpg


miniaturka pnącej- nowa odmiana Brookside Littleleaf
DSC03925-2.jpg


kwitną pierwsze astry nowoangielskie

DSC03900.jpg


no i wiechy floksów

DSC03901.jpg


DSC03906.jpg


DSC03907.jpg


DSC03913.jpg


DSC03915.jpg


DSC03921.jpg


DSC03932.jpg


DSC03936.jpg


DSC03944.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2021 21:26 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 21:39 #773817

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19268
  • Otrzymane dziękuję: 79643
kornik62 wrote:
mieszańców i krzewiastych nie uznaję.

A to czemu, jeśli wolno spytać?

Bylinowych mam odrobinę, owszem, wiele urodziwych, lecz ogromny, obsypany kwiatami krzew to po prostu klasa sama w sobie. Coś czarodziejskiego, jak dla mnie.
W dodatku - przepraszam - chyba bogatsza paleta barw. Zapach niektórych odmian czuję nawet ja, w przeciwieństwie do większości bylinowych.

O ITAH-ach można się spierać, bo to rzeczywiście trochę "ni pies, ni wydra", choć też mają zalety.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaKasiula, Kornik

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 21:55 #773823

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Dzisiaj w kolorze różu i fioletu,oraz zieleni
nowy
rambler Bella des Fagnes
DSC03904-2.jpg


DSC03905-2.jpg



perovskia Blue Spire

DSC03912.jpg


floks wiechowaty Clepatra
DSC03917.jpg


paproc moja ulubienica,
DSC03928.jpg


aster gawędka w odmianie
DSC03930-2.jpg


aster frikartii Monch
DSC03935.jpg


świerk pospolity karłowy
DSC03938.jpg


przekwitająca krwawnica
DSC03948.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2021 00:54 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 14 Sie 2021 22:07 #773826

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Aniu, :)
o Itoh , trafiłaś w samo sedno , ni pies, ni wydra, rozchwiane płatki kwiatu, czego nie lubię także u bylinowych krzyżówek - to nie mój gust, a krzewiaste to niechęć , bo mi wymarzały delikatniejsze odmiany kwitły jeden sezon i koniec po ostrej zimie. Mogę tylko u siebie przetrzymać i mam p.ostii i p.rocki,botaniczne bylinowe sieje i kocham np. lekarskie mimo króciutkiego okresu kwitnienia.I na wszystko 'chciejstwo' już brak miejsca w ogrodzie. Dziś godzinę szukałam miejsca dla nowych bukietowych hortensji, :whistle: ;)

Tu wspomnieniowo to co było i 'padło'

Chinese Dragon
IMG_8695-2.jpg


IMG_8703.jpg



'High Noon'
PaeoniaHighNoon.jpg


a to kwitnie dwa, trzy dni ale potem mam nasiona do wysiania, i czekam i marzę o rośnięciu.
p.daurica
IMG_8653.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2021 22:11 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 15 Sie 2021 07:00 #773838

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10039
Teściowa miała piwonie, która nie kwitła przez kilka lat. Przesadziłam ją (bo mi przeszkadzała) i w kolejnym roku pięknie zakwitła. I od tego czasu co rok pięknie kwitnie, a to już ponad 10 lat. Wiem, że to dziwne, bo piwonie nie lubią grzebania koło korzeni, ani przesadzania, ale akurat w tym wypadku to pomogło. Może i u Ciebie Kasiu by pomogło ?

A teraz Wam chyba podpadne :devil1: , ale ja swoje piwonie wykopalam i dałam koleżance. Rosły na trasie przejazdu , tzn. gdy je sadziłam, to nikt tam nie jeździł, ale później mój mąż zaczął tam jeździć traktorem i czasem im się obrywało. A że piwonie nie są moją wielką miłością, to oddałam je koleżance, która marzyła, żeby zacząć uprawiać piwonie, więc zapocztkowalam jej kolekcję :) . Nie twierdzę, że mi się kiedyś nie odmieni z piwoniami :happy4: , ale póki co, mam inne ogrodowe miłości i chciejstwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 15 Sie 2021 18:21 #773937

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Aniu- Szafirku , to dobra wieść dla Kasi,

niech ją teraz przesadzi( dobry czas, po 15 sierpnia) i małe kły pędowe będą 2 cm pod powierzchnią gleby, może to pomoże tej panience :kiss: .
A Tobie się nie dziwię, nie każdy ma potrzebę lubienia piwonii, tyle innych piękności np. róże :hearts:
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 15 Sie 2021 18:39 #773943

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19544
Paulinko, moja piwonia była nawożona, dostawała obornik, była przesadzana i nic. Chyba pozostaje mi tylko postraszenie jej szpadlem :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kornik

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 15 Sie 2021 19:34 #773965

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Paulinko, liliowce, które sa dostepne już wrzuciłam do wątku sprzedażowego :) Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kornik

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 15 Sie 2021 20:03 #773970

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Ewo, juz biegnę :kiss:

P.S, zamówiłam , są piękne!
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2021 20:29 przez Kornik.

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 20 Sie 2021 17:12 #774474

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Dzisiaj byłam z wizytą u kolegi, pojechaliśmy sadzić podarowane przeze mnie liliowce.
Piękne widoki, róże powtarzające kwitnienie,gailardia oścista moja ulubiona, dziwaczki, i wspaniałe dynie!
DSC04002.jpg


DSC04003.jpg


DSC04006.jpg


DSC03999.jpg




DSC04007.jpg


DSC04008.jpg


DSC04001-2.jpg


DSC04014.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2021 17:15 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 20 Sie 2021 21:06 #774508

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
kolejnie u siebie , pożegnanie lata , kupione sadzonki, miały pąki i zakwitły jako ostatnie

Polish Cocthail

DSC03950.jpg


American Freedom
DSC03984.jpg


pierwsze kwiaty u astra krzewiastego , zwiastuje jesień
DSC03955.jpg


to samo wrzosy , tu pełny
DSC03966.jpg


i o pojedynczych kwiatach
DSC03969.jpg




owies wiecznie zielony pięknie sie wybarwił po opadach
DSC03970.jpg


róza kanadyjska z ostanim pędech kwiatów
DSC03972.jpg



nowy nabytek rózy pnącej, Bella des Fagnes
DSC03988.jpg


mój kącik karłowych świerka pospolitego
DSC03995.jpg


odmiana Push
DSC03996.jpg


Maxwellii
DSC03998.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2021 21:12 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek, ewakatarzyna, JaKasiula

Między miastem i wsią- wszystkiego zielonego po trochu. 21 Sie 2021 05:37 #774535

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Jeszcze dobrze sie maja floksy wiechowate
Starfire
DSC03992.jpg


Pink Hill
DSC03994.jpg



Zdobycze po wymianie paprotkowej
DSC03974.jpg

DSC03975.jpg
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.461 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum