TEMAT: Crazy Ula i jej ogródek

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:34 #11863

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ulka szklarenka superowa .Pomysłowy Dobromir z Ciebie :bravo: . Masz wielki ogród i miejsca jeszcze w nim sporo . ,a zasiewy domowe, no tak powoli pójdą do ogródka
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:39 #11865

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Na razie cisza, ale chyba niebawem wysieję aksamitkę. Toto się i tak potrafi samo zasiać, więc skoro normalnie przetrzymuje zimę to w szklarence w donicy też nie powinno jej zaszkodzić. W domu już miejsca nie mam na kolejne zasiewy :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:57 #11872

  • olusia
  • olusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1119
  • Otrzymane dziękuję: 461
Ulka a do foliaka można wejść lub przewietrzyć ?
Mam mieszane uczucia , też chciałabym nową działkę urządzać.
Ta to już córki , ale czy ja podołam zaczynając od zera ?
Roślin w donicach sporo ...ale lepiej mieć miejsce i szukać roślin
niż mieć rośliny i myśleć gdzie je upchnąć.
Pozdrawiam olusia
ogródek babci Oli
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 09:12 #11878

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Hehe Olusiu no jak inaczej bym tam mogła cokolwiek zrobić? Wejście jest właśnie od tej strony widocznej w całości, klapa idzie w stronę jabłonki, za nią jeszcze z pół metra ma by nie latała i na 2 wiązania. Jak będę chciała wejść, czy wietrzyć podwiążę ją do tego widocznego dłuższego boku. wejście to ta część z tą widoczną fałdą.
Zdejmę z dołu 2 kamienie i tą starą deskę i bez kłopotu. Pozakładane p/w wietrznie.
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2012 09:13 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 09:39 #11896

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
:club2: wiesz za co! postawiłaś mnie pod ścianą....no dobra ..niech będzie moja wróżko :hug:

sporo już nadrobiłaś na działeczce robi się ślicznie
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 10:42 #11940

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Już pytałam, ale się powtórzę. Na co Ci tyle dyni???

A jak będziesz rozbierać ten skalniaczek, to kamyczków też się będziesz pozbywać?
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 19:10 #12126

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Marto dynię jeśli będzie ładnie rosła - porozdaję. Kamienie o nieee jeszcze będę jeździła i ich szukała. Dziś oczy moje latały po polach jak jechałyśmy do Włodawy
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 21:55 #12265

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moje oczy też latają wszędzie :search: , a na razie mam obiecane u szwagra, który czasem coś wyorze :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 21:58 #12267

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Kurcze ja nie mam nikogo takiego
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 17 Mar 2012 12:59 #12483

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
U mnie kamieni pełno tylko szkoda ,że piaskowce i wapieniaki, a takich fajnych otoczaków nie można nigdzie spotkać. Kurcze woczoraj wysiałam kwiatki, a dopiero dzisiaj jest na to dzień
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 17 Mar 2012 18:23 #12541

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Ulka dziś to pewnie w pracy a tu taka piękna pogoda że lepiej pracować w ogrodzie .
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 17 Mar 2012 18:48 #12555

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ulka, witaj w klubie :P pracusiów :ouch: Widać ostro zabrałaś się do wiosennych porządków.Pomysł ze szklarenką przedni :bravo: Oby tylko tak jeszcze pogoda nam dopisała na dłużej.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 17 Mar 2012 20:55 #12635

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No właśnie dziś zwagarowałam za pozwoleniem nauczycielki :woohoo: by móc zająć się :ouch: i żeby roślinki nie miały powodu by mnie :flower: za zaniedbanie. No i odkryłam, że wylazły z ziemi - tulipanki - cały rząd tych "moich niemoich, czyli odziedziczonych z działką. Nie było wyjścia, wcześniej robiłam masę innych rzeczy ale jak już zmierzchało, postawiłam prowizoryczne mini ogrodzenie wzdłuż alejki, by niechcący nogą żadnej niespodzianki nie deptać, i te tulipany także. Wiecie, pod świerkami pusto to jeszcze i tulipanków mało widać, szkoda któregokolwiek uszkodzić.
Co dziś poza tym zrobiłam?
1. mini płotek jak pisałam
2. wysiałam w pojemniki chyba 4 rodzaje aksamitek z tym że 2 rodzaje z zebranych nasionek, a resztę z torebek - rozsypałam po całym truskawkowym poletku
3. Wysiałam zaczętą i nową torebkę marchewki. Oraz córcia z jednej strony każdego rządku marchwi po parę nasionek rzodkiewki.
4. Wraz z Justynką wysadziłam wczoraj przywiezione lilie. Ja kopałam dołki, pierwsze 2 cebulki pokazałam, dalej córcia już wsadzała i zasypywała ziemią. A przywiezione iglaczki wsadziłam jeden pod gałąź świerku drugą w jukki. Niech siedzą.
5. pokazałam M jak ma poukładać rąbane gałęzie by jakoś wyglądało to. Nie znoszę jak ma ktoś bajzel za wypielęgnowana działka i altanką. I chcę tam także odnowić trawę.
6. AAA ważne, wsadziłam w wielkie donice swoje ocalałe po zimie róże drzewkowe. Nie pamiętam odmian. Na noc poszły do altany tak jak wietrzone na słonku donice z kannami, które przeżyły zimę i powinny zacząć niebawem pokazywać kły.
7. Zwiozłam z M kilka roślinek z działki zza kościoła. Rezygnujemy. Chce mieć szansę na poleniuchowanie na swojej kochanej działce, na poczucie zapachu trawy, którą chcę tak wypielęgnować. M zapakował w wiadra wytworzony prawie kompost. Nie miałam zamiaru tego zostawiać. Głupia bym była. Może nie jest w 100% nadające się do rozsypania po działce, ale dodany warstwami do kompostownika pięknie przede wszystkim przyspieszy przeróbkę tego, co tam nawrzucałam przez zimę. Mam cichą nadzieję, że prócz ewentualnie kilku pędów pokrzywy przeprowadzkę też miało kilka glizd hihihi
Także zabrałam swoje truskawki. Nie wszystkie bo bym nie miała gdzie ich zmieścić, ale szczególnie te kupowane jesienią odmianówki. Na razie wrzucone do mojego przechowalnika i przykryte świerkiem. Dziś nie sadziłabym ich przecież po ciemku.
8. Przed odejściem M musiał jeszcze zaczekać, bo pierw wczytałam się i - jak zalecano - wysiałam tam gdzie trzeba nawóz do cebulowych :)

No po powrocie śmigłam do Biednejronki i na szczęście nic nie było, w domku wykpałam się, zjadłam, pogadałam z sąsiadką co przyszła i piszę z Wami. Jutro szkoła, no niedziela to nie mam po co wagarować hihihi wiec może przyjdę tu wcześniej.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 17 Mar 2012 22:30 #12722

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Ulka to miałaś pracowity dzień
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 18 Mar 2012 11:29 #12904

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Napracowałaś się kobitko :thanks:

Ja tylko rano polatałam jak kot z pęcherzem. Posadziłam 8 lilii do gruntu już, pograbiłam trawę, rozsypałam trochę popiołu, ale wiało, więc odpuściłam. Po południu miałam imprezkę, więc ciąg dalszy po niedzieli :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 18 Mar 2012 20:09 #13080

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
A na co posypywałaś popiołem?
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 18 Mar 2012 20:18 #13086

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ja popiołem z domowego kominka podsypuję m.in. róże i powojniki :)
Też miałam cały stos gałęzi w ogrodzie do zutylizowania, ale nie wszystkie nadają się do rozdrabniarki, więc rozdrobniliśmy z M. tyle, że miałam dwa duże pojemniki - zrębki już zostały rozsypane na rabacie. Reszta została spalona i trwało to dobre trzy godziny!
Ula, świetna fotorelacja z ogrodu i opis weekendowych poczynań ;) Dobrze, że pogoda nam sprzyjała B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 18 Mar 2012 20:35 #13097

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Niestety zrębków nie będzie bo nie mam rozdrabniarki, gałęzi spalić dla samego spalenia nie spalę (masło maślane) bo będę je spalała stopniowo, jakoś się co najmniej 5 małych grilli szykuje, więc te drobne na rozpałkę, a grube na grilla na żar. Owocowe więc na ogniskogrilla się super nadają. Na razie najważniejsze by M je zdołał wszystkie porąbać na kawałki na które już zaczął.
Nie wiem co jutro zrobię ku mojej zgrozie muszę być w Lublinie gdzieś do 13. Kurcze to tyle czasu ale trudno. Wieczorem najwyżej spóźnię się do ODK.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.342 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum