TEMAT: Crazy Ula i jej ogródek

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 13 Mar 2012 21:29 #10501

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
Ula jaki śliczny tort ty to zdolniacha jesteś.A parapetów i u mnie brakuje.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 13 Mar 2012 21:49 #10517

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Tajeczko bądz u mnie jak najczęściej:)
Gosiu tort tortem ale już mojemu przedstawiłam moje chciejstwo z podwieszanym parapetem :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 14 Mar 2012 09:37 #10649

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Ula Twoje siewki wbiły mnie w kompleksy straszne , a od samego patrzenia na tort ślinotoku dostaje , a oglądam go często , jakiejś choroby wrzodowej się nabawię.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 14 Mar 2012 10:18 #10676

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Ula wpadnij do mnie i podpowiedz coś o wędzeniu kurczaka, na pewno masz większe doświadczenie. :club2:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 06:23 #11239

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Zdobędę doświadczenie w wędzeniu jeśli mi przerobią grilla na grilo wędzarkę:) Wybacz ale naprawdę nie wiem.

A oto 2 cudaczki

Dziwnym trafem pozostawiona bez wody kanna - ziarenko spisane na straty bo długo nie kiełkujące, inne wówczas już były spore. A te siedziało otulone w płatku kosmetycznym w specjalnym kieliszeczku i - zapomniane.


Uploaded with ImageShack.us

A to moja hostunia kupiona u Katri
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2012 06:51 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 09:55 #11330

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Ula tort super.....bukiet róż wyszedł przepiękne, naprawdę zdolna bestyjka z Ciebie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 10:19 #11344

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula, matko jedyna, o której Ty wstajesz kobieto :woohoo:
Już któryś raz widzę, że piszesz o jakichś porach nieludzkich ( jak dla mnie). Ale jestem pełna podziwu :kiss:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 11:32 #11377

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Nie podziwiacie mojej kanny?
A jakoś tak wstaję czasami:)
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 11:40 #11381

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
rany czy ja dobrze widzę godzinę? :whistle:
ja o tej to się przewracam na drugi bok bo dopiero śpię od jakiś 2 godzin....pracę kończe koło 1 zaś w domu jestem po 2.......autobusy 2 na godzinę....się spóźnisz to trza czekać na następny 30 minut, a dojść teraz nie mam jak do mnie bo wszędzie rozkopane i remonty :angry:

widocznie nasionko się wystraszyło, że chcesz się jego pozbyć :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 14:45 #11478

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Brawo dla brzydkiego kaczątka- nasionka ,które również chce być królewiczem kanowym. Widocznie musiało byc słabsze ,że tak póżno sie obudziło, tym bardziej cieszy jego widok Ulka brawa dla Ciebie za wytrwałość . Prawdziwy ogrodnik
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 14:49 #11481

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja chciałam skomentować, ale w kontekście naszej pierwszej rozmowy o tym zdjęciu - powstrzymałam się :silly: :silly:

A nasionko, za to, że go zapomniałaś, powinno Ci zrobić tak :flower:
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 15 Mar 2012 20:42 #11660

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No jak tą fotkę odtworzyłam na kompiku to się uśmiałam do łez. Dziwne skojarzenia przyszły do głowy:)

A teraz mini reportażyk z mojego dnia na działce,
ale jeszcze pierw fotka z wczoraj - to co mi zostało z wysadzania kiełków dyni bezłuskowej. Potwierdzam swój eksperyment - kiełkowanie nasion w kiełkowniku.


Kanny i piwonie. Niektóre kanny z moich kłączy chyba zmarnieją, trudno, przecież nie będę przed nimi klękać, ale jedna z nich póki co ładniutka. Jak się zapowiada zimna noc, narzucam im kołderkę z agrowłókniny. Fakt, mam nadzieję, ze dziś nie będzie zimno. Pietruszka naciowa i pory też dostały kierunek wypad z mieszkania na działkę.



Dziś z frajdą buszowałam tu, zmieniając zbite już kopczyki na różach w kopczyki na odkopanych różach ( i sprawdzonym stanie)czyli dokładniej badylki róż zawinięte w agrowłókninę, podsypane ziemią i nakryte ładniej uciętym stroiszem. Uprzednio z braku czasu były na nich całe wielkie gałęzie. Ścieżka - mam nadzieję, że to ostatni rok tej ścieżki,chcę zrobić nową. Przy Jukkach jest niby skalniak. Będzie rozebrany, znajdą tu miejsce moje mieczyki, część odmianowa.



A tu m.in. część warzywna. Ale wzdłuż siatki moje róże. Teraz już inaczej te kopczyki wyglądają. Takie powinnam zrobić już jesienią. No i ziemię wyrównałam, bo wyłażą pierwsze roślinki. Chyba maleńkie żonkile albo narcyzy.

Przy studzience przez córcię Justynkę sadzone cebulowe oraz Mandżurka, zmarniała ale powinna odbić, a od niewidocznej strony kopczyki miniaturowych różyczek



Też róże śpiące, i jeśli da się odnowić to podpora do fasoli, być może fasoli.



A tu róże z tej większej strony działki. Iwa jeszcze nie szykuje się chyba na szczęście do kwitnięcia.



Jeszcze raz przyjrzałam się podciętej jabłonce



A to wczoraj z M skończyliśmy. Wygląda bardzo biednie ale wszystkie konary miała w tamtą jedną dziwną stronę. Pomijając już w ogóle jej wysokość.



A to moje pierwsze palenie śmieci. Suche rośliny i papiery z domu. Tylko papiery, inne śmieci poszły do śmietnika. Papiery te wiecie, z danymi osobowymi. I prawie serce mi się kroiło, że nie mam i w tym roku chyba nie będzie kominka:(
Tyle palenia było, że w altanie kominek tak by nagrzał, że mogłabym latać w krótkim rękawku. Przy grillu już mi było gorąco:)



A tu to co zostało z jesienią wyciętej całkiem wiśni, trochę badyli winogron czego nie spaliłam oraz - 2 dużych i 1 małej jabłoni. I resztki gałęzi świerkowych po odcięciu stroiszu.





A to tez moje dzisiejsze dziełko. Sama to robiłam bez pomocy :garden: Aż mi się potem chciało :coffe: Nawet M po przyjściu z pracy stanął zaskoczony tym bardziej, ze jak próbował ręką stabilność - no zdziwił się hihihihi A i tak dla pewności jeszcze ją podwiązałam przed powrotem do domu, z 1 strony do jabłonki, z przeciwnej do nie wykorzystanego stelaża do drutowania malin :woohoo: :evil: i wysiałam tam tym razem odrobinkę i naprawdę hihi tym razem rzadko sałatę 2 odmiany, 3 odmiany po troszeczku rzodkiewek i cebulkę szalotkę. Króciutkie to rządki ale jako nowalijki starczy. Już brakło mi sił na pomyślenie o szczypiorku.

Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2012 07:59 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 00:39 #11822

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Ulka widzę ze sporo dobrej roboty na działce wykonane .
Dobry sposób na palenie suchych badyli z działki , mnie by się tez takie coś przydało , chyba pokażę M niech coś wymyśli .

Genia
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2013 22:38 przez .
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 07:19 #11850

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No pościnane gałęzie to mimo wszystko chcę trzymać z myślą o kominku. Nawet jakby miały leżeć rok, wybiorę sobie tylko kilka do kompostownika. A resztę już zapowiedziałam, że chcę by były pocięte na max pół metrowej długości choć lepsze krótsze, i już pomyślałam jak je i gdzie poukładać. Czymś się je nakryje i niech czekają. Jak je porąbie na kawałki to i mniej miejsca zajmą.
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:05 #11853

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
Ula, jakbyś miała rozdrabniarkę, to darmowa ściółka jak się patrzy ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:06 #11854

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Kurcze wiem i szlag mnie trafia. Ale M kupił mi ostatnio kosiareczkę więc nawet nie marzę o rozdrabniarce
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:10 #11855

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
Kobiety mają swój sposób przekonywania, to może i Tobie się uda :P
A jak już będziecie kupować, to tą lepszą. te tanie, co mają tylko do bodajże max 5 cm średnicy (chodzi mi o gałęzie, co można rozdrabniać).
Powiedz dla M, że zaoszczędzicie na korze ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Crazy Ula i jej ogródek 16 Mar 2012 08:29 #11861

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
EE nie byłoby problemu ale kasa nam już niestety się skończyła. Więc nawet nie mam jak poprosić bo z czym. Się mówi trudno.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.289 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum