TEMAT: Działka Annes 77

Odp: Działka Annes 77 31 Mar 2012 20:06 #18834

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Aniu :bye: moja magnolia kobus ma chyba trzy lata,od początku 30cm i nie chce wcale rosnąć,parę liści ma co prawda i chyba widzę jakieś mikroskopijne pączki kwiatowe ale tak pozatym,to nie wiadomo o co jej chodzi :jeez: może ziemia za kwaśna,w tym roku ją przesadzę i zobaczymy,tak że swoją się nie przejmuj :flower2:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Działka Annes 77 09 Kwi 2012 13:25 #22344

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aniu, nakupowałaś powojników.
Ja na razie przystopowałam, bo nie mam ich za bardzo gdzie sadzić.
Nowa rabatka zapowiada się całkiem fajnie :bravo:

Odp: Działka Annes 77 09 Kwi 2012 14:17 #22355

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Aniu przyszłam sie przywitać , jak podrosną Twoje zakupy , będzie pięknie.

Odp: Działka Annes 77 09 Kwi 2012 18:21 #22423

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Różyczki przycięte :eek3: oooo u mnie jeszcze czekam, bo noce chłodne i w przypadku niektórych nie wiem dokąd zmarzły.
Clemki niech tylko poczują trochę ciepła i słoneczka, zobaczysz :woohoo: Moje już wybujały, że .... czekam na ciepło i do ogrodu z nimi :garden1:

Odp: Działka Annes 77 10 Kwi 2012 09:18 #22672

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Martuś powojnik z tyłu w kolorze różowym to Dr.Ruppel.Tak u mnie forsycje zakwitły już kilkanaście dni temu.
Róże wszystkie przycięte,moje dwa Edeny musiałam nieźle przyciąć.Muszą znów zaczynać od zera.U mnie też nie ma znaczenia,Eden nawet mikrusek to cudo,a jego kwiaty są głównym pięknem :)

Zosiumagnolie nie są łatwe,przekonałam się o tym,bo moja dopiero teraz będzie prawdopodobnie kwitła i po trzech latach ma 2 albo 3 pączki....dziwna jakaś :whistle: Ja myślałam,że moja może ma za słabą glebę, w tym roku podsypię ją azofoską?

Gosiuposzalałam z powojnikami,a mam jeszcze zamiar dokupić kilka bylinowych.Podobają mi się te dzwonkowate podobne do tulipankow:)

Witaj Tacca miło,że wpadłaś :) Mam nadzieję,że moje clemki i róże będą pięknie rosły i współgrały ze sobą.
Zapraszam częściej:)

Pamelko przycięłam zgodnie z zasadą kwitnącej forsycji,na razie przymrozków nie ma,codziennie śledzę pogode,bo clemki czekają na wyjazd do ogródka,męczą się już w tych małych doniczkach :)

Forsycja żółta cała,więc do dzieła przystąpiłam...


P1150138.JPG


Sasanki włochate lada moment pokażą kolory...


P1150200.JPG


Piwonie pną się w górę...


P1150126.JPG


Tulipan papuzi prawie już za momencik...


P1150120.JPG


Magnolia nn ma trochę pąków,a jeden z nich pęka...cudny widok


P1150156.JPG


Pashmina rosną już listki,strasznie na nią czekam :whistle:


P1150112.JPG


Narcyze pełne,jestem ciekawa,czy rzeczywiście będą zgodne odmianowo


P1150210.JPG


Hiacynt kremowy...


P1150132.JPG

Odp: Działka Annes 77 10 Kwi 2012 09:39 #22683

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witaj

Przepięknie masz w swoim ogrodzie, a te róże wspaniałe :thanks:
Tulipanki, hiacynciki boskie, sasanka też już duża, jaki ma kolor
bo moja jest fioletowa, mam chęc jeszcze dokupić czerwoną i białą :)

Odp: Działka Annes 77 11 Kwi 2012 06:55 #23184

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Hej Michale :)

Sasanki mam trzy w tym jedną białą i fioletową.Muszę dokupić jeszcze różową.Ciekawe czy w sprzedaży są żółte?

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 10:45 #25994

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Za oknem okropna,brzydka pogoda,nie żebym marudziła,ale ja takiej pogody nie zamawiałam :club2:
W sobotę posadziłam na działce kilka powojników,a jeszcze trzy czekają na swoje miejscówki i do tego biedronkowy Rh.
Od czwartku ma być już słonecznie,czekam z niecierpliwością :search:

Mój nowy nabytek Rh


P1150252.JPG


Posadziłam na razie dwa powojniki koło Elfe i Perennail Blue

P1150454.JPG


Powojnik Krakowiak ładnie ruszył


P1150453.JPG


Tulipanki papuzie


P1150378.JPG


Sasanki nareszcie się otwierają

P1150462.JPG


Magnolia Galaxy po raz pierwszy wypuściła na świat pąka,po trzech latach nareszcie go ujrzę i sprawdzę kolor


P1150425.JPG

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 10:52 #25999

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aniu cudnie ukwiecona Twoje forsycja, moja niestety przemarzła i nie ma ani jednego kwiatuszka :( No i ślicznie zakwitła sasaneczka, piękny fiolecik :P
Super nabytek, na rododendrony nie mam już miejsca, ale koniecznie muszę kupić kilka wielkokwiatowych azalii....niestety nie ma ich jeszcze w sprzedaży u mnie....

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 10:56 #26005

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu Pashmina, czyli Pompon Flower Circus - to piękna rózyczka :flower2: będę czekała na kwiaty :woohoo:
Trzeba mi cztery takie właśnie niewielkie w okolicy powojników posadzić :whistle:
Myślałam o Garden of Roses, ale po tej zimie widzę, że niekoniecznie :jeez:
Wysadziłąś już clemki?
Moje wciaż cisną się w donicach, pierwszą noc dopiero spędziły na zewnątrz ... ale bliżej weekendu chyba je wkopię :whistle:

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 10:59 #26008

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Agulka forscycje mam dwie i co roku kwitną,muszę je czasem przyciąć,bo wielkie krzaczory z nich.
Przykro mi,że Twoja nie zakwitła,ten rok nie był dobry ani dla róż,ani dla krzewów.
Pisałam Ci,że moje wszystkie prymulki po prostu zniknęły w ziemi,a trawa Zebrinus chyba nie przeżyła :hammer:
Sasanki są takie fajne,puchate,uwielbiam je,a jak przekwitają to takie słodkie czupurki :whistle:
Aguś na Rh znalazłam miejsce,mam jedną miejscówkę dla niego,tylko torf kwaśny musze kupić i będzie sadzenie.
Dwa lata temu kupiłam na wielkim targu pięknego Rh "Charmant" i po zimie całkowicie padł.Po tej przygodzie zraziłam się i wystraszyłam co zrobiłam nie tak? W Biedronie ta cena 18,99 nie była wysoka,a naprawdę ładny krzaczek,więc przygarnęłam go a niech spróbuję jeszcze raz B)
Azalie są piękne i fajnie,że rosną w słońcu,jakie kolorki chcesz kupić?
Ja mam Giblartar,Persil i nn

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:05 #26018

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Pamelko Pashmina od pierwszego razu jak ją zobaczyłam zauroczyła mnie pelnymi kwiatami,uwielbiam takie róże :whistle:
Mam też Pompon sprowadzony przez jedną z dziewczyn,podobno to ta sama róża,no zobaczymy i będziemy obserwować jak się rozwijają i czy są takie same :whistle:
Cztery Pashminy? Wow,ale to byłby obrazek:)
Garden of Roses też mi się podoba,miałam ją na jesieni na liście,ale przy poprawkach musiałam ją wykreślić skoro jej nie mam :whistle:
Moje clemki 6 szt już wkopane,a pozostałe trzy jeszcze czekają w blokach startowych.Mi też ich żal,ale za oknem po prostu deszcz,szaruga i zimnica.Na razie stoją razem z Rh na balkonie i czekają :jeez:

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:08 #26023

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aniu ja ostatnio choruję na połączenie w kwiatach różu z pomarańczem lub żółcią i poszukuję takich kolorków :P W azaliach jest sporo tak wybarwionych i mam nadzieję, ze uda mi sie kupić ze 3-4 różne B) Ja mam ostro pomarańczową, ceglastą i białą z żółtym środeczkiem. Chciałabym kupić jeszcze około 10 krzaczków. Mam rabatę z rh w półcienistym miejscu, a azalijki pójdą na słoneczko :P
Szkoda strasznie Twoich prymulek, u mnie też zdziesiątkowane, ale na szczęście zostały spore kępy i będę je rozsadzała na miejsca tych , które zginęły. Zapoluję jeszcze na ryneczu, może trafię inne kolorki.
Może Twój Zebrinus jeszcze ruszy....ja na trawach kompletnie się nie znam, nigdy ich nie miałam, posadziłam jeden gatunek w zeszłym roku, ale na razie nic się z nią nie dzieje......stoi siwy jeżyk....

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:09 #26025

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu trawy chyba jeszcze nie ruszyły :whistle: u mnie bynajmniej znaków życia żadnych.
Nie licząc oczywiście mózgi trzcinowatej, ten chwaścior 'najpierwszy' :rotfl1:
No niestety Pashmina już niedostępna, poczekamy :whistle: Także uwielbiam pełne rożyczki :flower2:
Clemki pohartuję do soboty, a potem co będzie ;)

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:19 #26034

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Aguś azalie mają piękne odcienie złota i pomarańczy.Mam nadzieję,że w tym roku zakwitną,bo ostatnia zima niestety zmroziłą piękne pąki i tylko parę pączków zakwitło...biedaczki :hammer:
Prymulki? A co to jest? :club2: Dobrze,że na balkonie mam kilka posadzonych i zerkam sobie na nie codziennie :search:
Ja tez nie jestem specem od traw,ale ostatnio wymyśliłam sobie trawy w połączeniu z jeżówkami :flower2:
No nic poczekam na pasiaka.....

Pamelko no to mnie pocieszyłaś,bo myślałam,że nie ma już na co czekać,ja to bym chciała już,żeby wszystko ruszyło,ale ze mnie niecierpliwa kobieta.Jak zobaczyła kilka tulipanów i krokusów to myślała,że zaraz wszystko takie wielgachne będzie :ouch:
Pashmina niedostępna niestety,a jak jest to drogaśna trochę,ale co się nie robi,żeby zdobyć takie cudeńko :whistle:
Clemki poczekają i moje i Twoje,mam nadzieję,że nie wyskoczą z doniczek,bo naprawdę coraz większe :flower2:

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:24 #26042

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Aniu, piękną masz już wiosnę :)
Gratuluję udanych zakupów :bravo: Szkoda tylko, że nie mogę dojrzeć na zdjęciach, jakie kupiłaś clematisy.
Jestem ciekawa, jak przezimował rh z drugiego zdjęcia (na 1. stronie)? Ale u Ciebie cieplej niz na Mazowszu :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :bye:

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:31 #26054

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
WitajMoniś:)

Wiosna przyszła,ale czekam na czwartek,nareszcie słonko ma wyjrzeć,nie lubię deszczu,ja wiem,że to dobre dla roślinek,ale nie lubię i już :club2: Z przyjemnością wymienię Ci moje clemki nowozakupione: Hagley Hybrid,Elf,Polish Spirit,Dr Ruppel,Alionushka,Arabella ,Krakowiak,Princess Diana.Wszystkie ładnie puszczają,oby zakwitly chociaż jednym kwiatkiem to będę szczęśliwa :flower2:
Mój Rh pasiasty (zapomniałam znów nazwy)dostał ostro po tej zimie,liście ciemne,poszarpane ach aż żal :jeez:
W tym roku tylko jeden Rh ładnie przezimował.Pozostałe dwa sa bardzo słabe.Podlałam je Substralem i widzę,że będę musiała użyć dodatkowo Asahi.

Pozdrawiam :bye:

Odp: Działka Annes 77 16 Kwi 2012 11:40 #26070

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Mnóstwo powojników nakupiłaś Aniu oj będzie kolorowo . Moje powojniki i róże w takim samym stadium ,ale wciąż leje i jest coraz chłodniej . Wczoraj wysypałam ślimakolem ,bo tych bestii na ogródku multum już sie pojawiło :(
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.300 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum