TEMAT: Ogród irysowy Ewy F.

Ogród irysowy Ewy F. 23 Paź 2014 21:22 #307879

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Uff!Prawie zdażyłam przed zimą Kompletna przebudowa części cacanej/jak to mówi Polusia/ ogrodu.Wypruty stary trawnik poprzerastały zielem zyskał nowe obrzeża , ale też uległ wydatnemu zmniejszeniu na rzecz powiększonej ,okalajacej go rabaty,Świerki zostały ,,podbite azalkami, a z drugiej strony powstaje rabata różana, która ostatnio wzbogaciła sie o 7 rabatówek Pastella. Trawa i reszta nasadzeń na rabatach ,po zimowym przemysleniu ,będzie na wiosnę.
Swierk Brewera pokazuję jako dowód ,ze 8-9 letni nadal nie ma takich pięknych gałęzi jak firanki, , ale powoli zaczyna sie puszczać
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród irysowy Ewy F. 23 Paź 2014 21:32 #307888

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Aż nie wiem, co powiedzieć :woohoo:
Wy to macie zacięcie! :bravo:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 23 Paź 2014 21:42 #307892

  • Poll
  • Poll's Avatar
ewa f wrote:
...Kompletna przebudowa części cacanej/jak to mówi Polusia/ ogrodu....

Polusia odnotowała, że ją się tu cytuje bez uiszczania tantiem za wykorzystanie jej dorobku intelektualnego! :whistle: Polusia jest bowiem Wielką Siostrą, która ma oczy dookoła głowy ( nawet trzech głów) i wszystko widzi. :idea1:

...ale cacana, czy nie cacana, muszę to napisac, bo przecież mnie rozerwie na drobny maczek! misia naszego zaorzesz! Toć On 'koń' w dowodzie nie ma chyba :bad-idea: wpisane?... :laugh1: Ma jednak? Ja, mimo nagłego przypływu pracowitości, nic robić, niestety, nie mogłam, bo padało i lało....Może właśnie dlatego miałam taki nawrót robociarstwa? Teraz, gdy niebo się przetarło, szkółkingowałam , zamiast wziąć się ostro za szpadel i taczkowanie. :lol: Obiecuję - słowo uczciwej :ohmy: ogrodniczki - od jutra, nie ma ,ze ból i zimno...Do roboty! :happy-old: :happy-old: :happy-old: :happy-old:

edit: Brewerem mnie nie załamałaś, za kwarda jestem w tej materii :tongue2: Mam trójkę wnucząt (póki co...) i one muszą sie czyms cieszyć...Niech będzie, że to dla nich.
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2014 21:45 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 23 Paź 2014 21:49 #307896

  • Fionka
  • Fionka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 3
Wspaniały ogród z mnóstwem kwiecia :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 09:47 #307984

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Podziwiam zapał i rozmach w przemianach, ale poproszę również o widoczek podziwianej przez szacowne gremium olszynki :thanks:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 20:23 #308098

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
_DSC9317.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 21:11 #308129

  • Poll
  • Poll's Avatar
...Z jakiej to okazji? :think:
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 21:40 #308138

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Gorzatko to ja tak poganiam, bo mróz juz był duży . Pozrywałam ostatnie róże i trzeba przyznac ,że Chopin na zdjeciu pięknie się zaprezentował. Idealny do złotej oprawy.
Polusia ,znana obrończynia misiów,spadła mi na głowę znienacka. :supr: :supr: Najpierw wyjaśnię ,że mój wkład pracy w przedsięwzięcie w charakterze glebogryzarki był niemały.M dowodem się nie afiszowałpewnie dlatego, ze co pózniej odkryłam , ma drugie imię Bogdan. :paper: Poza tym biorąc pod uwagę wielkość ogrodu ,to mąż powinien byc duuuużo młodszy ode mnie :idea1: W tym samym kraju ogrodujemy, ale dla mnie listopad to juz wielce ryzykowny miesiąc do nasadzeń
A wogóle ,to więcej nasadzeń liściastych sadż , aby wnuki miały czym palić w kominku :devil1: Polu róże ścięte z powodu zapowiadanego mrozu, bo ja sie dłuugo zastanawiam nim kwiatek zetnę .Zawsze mi szkoda
Wiesiu ! Moja olszynka to stare drzewa i liście już zrobiły tam dywan. Ale niech słonko błyśnie ,to wygonię fotografa do ogrodu
Witaj Fionka !Ten rok był super u wszystkich forumowiczów pod wzgledem kwitnienia
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 21:44 przez ewa f.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 21:50 #308145

  • Poll
  • Poll's Avatar
ewa f wrote:
Poza tym biorąc pod uwagę wielkość ogrodu ,to mąż powinien byc duuuużo młodszy ode mnie :idea1:
Jestem w podobnej sytuacji ogrodowo - powierzchniowej:lol: ... to w jakim wieku radzisz szukać? :eek3: Młodszy, powiadasz?? Nigdy nie interesowali mnie młodsi, dlatego tak sama zasuwam. :P Dla mnie, taki 65-69 latek, to byłby, jak szyty na miarę. :coffe:
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 21:55 #308147

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A mi się wydawało, że ja jakieś rewolucje w ogrodzie wszczynam! ;)
Cacana będzie jeszcze bardziej wycacana? :rotfl1:
Ja nic nie rozumiem, kto ma drugie Bogdan i dlaczego to źle? :rotfl1:
Ewa, Ty z imionami to masz pewien problem :lol: , ja do dziś nie wiem, czy M to Krzysztof czy Michał, reaguje w każdym razie na obydwa :lol:
I ja bym chciała się dowiedzieć, na czym dokładnie polegał Twój wkład w przedsięwzięcie w charakterze glebogryzarki! :rotfl1:
I dlaczego siedem Pastelli? ;)
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 24 Paź 2014 22:56 #308169

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Polusiu ! Przedział wiekowy ,który preferujesz jest objęty już dużym ryzykiem. Niech kandydat pod Twoim kierownictwem dokończy w przyszłym sezonie całość nasadzeń , a potem się zastanowisz :)
Martusiu, ale Ty jesteś makabrycznie dociekliwa. Oczywistą rzeczą ,że mając na drugie Bogdan kandydat wówczas na M tym się nie chwalił, bo taaka informacja to dyskwalifikacja niechybna. :rotfl1: Jeżeli chodzi o glebogryzarkę, to nawet wypożyczyliśmy ją ,ale nie zdała egzaminu, a poza tym fragmenty trawnika wokół magnolii i wokół świerków trzeba było zdjąć ręcznie z uwagi na płytki system korzeniowy. A wybór Pastelli to wywołuje zdziwienie ,ze 7 czy ze Pastella ? :)
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 29 Paź 2014 18:17 #309180

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
_DSC9375.jpg


_DSC9377.jpg


_DSC9378.jpg


_DSC9379.jpg


_DSC9380.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Ogród irysowy Ewy F. 29 Paź 2014 19:08 #309197

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ależ bajkowo prezentuje się o tej porze Twój ogród :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 29 Paź 2014 20:42 #309234

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
ewa f wrote:
Poza tym biorąc pod uwagę wielkość ogrodu ,to mąż powinien byc duuuużo młodszy ode mnie :idea1:
A ja bym poszła jeszcze dalej! Nawet powinno się w wypadku dużych ogrodów mieć prawo do dwóch i więcej mężów :lol: Nawet taki przelicznik arowo-mężowy można by było stworzyć :lol: I wtedy M. Michał miałby więcej czasu na fotografowanie, a pozostali by zasuwali... ;)
Bladym świtem też by nie musiał wychodzić...
No ale bardzo dobrze, że póki co wyszedł :) Ładnie!
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 29 Paź 2014 21:15 #309245

  • Poll
  • Poll's Avatar
Donoszę Waszej Słodkości, że w wannie sie nie utopiłam, choć tak to może brzmiało :lol: a może lepiej byłoby dla mojego kręgosłupa i innych podstarzałych części mojego ciała.?? :P
ewa f wrote:
Polusiu ! Przedział wiekowy ,który preferujesz jest objęty już dużym ryzykiem. Niech kandydat pod Twoim kierownictwem dokończy w przyszłym sezonie całość nasadzeń , a potem się zastanowisz :)

Ewciu, to ja ju ż chyba wolę dać ogłoszenie, że przyjmę siłę najemną... Mniejszy kłopot a na stare lata trzeba mi spokoju. ;)
Zdjęcia oszronionego ogrodu śliczne i bardzo boleję nad tym,że nie mieszkam na tyle blisko, by móc takie u siebie zrobić. :dry: Może któregoś dnia, wyposażona w farelkę, kozuch , galoty z golfem i 2 pary wełnianych skarpet... zaryzykuję i spędzę noc w mojej przyczepie...zapewne zimno zwlecze mnie z łoża boleści o świcie i też będę miała podobne foty. :tongue1: Taaak, wiem, nie takiej jakości, jak te Misiowe, ale też z mrozem. :lol:
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 21:20 przez Poll. Powód: literówka
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 04 Lis 2014 19:57 #310499

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Rewelacyjne te zdjęcia zrobiłaś. A gdzieś czytałam, że nie masz czym.
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 04 Lis 2014 20:49 #310519

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Margo ! Ja co najwyżej nie mam kim robić zdjęć , gdy M wyjeżdza. :rotfl1:
Pola ! Ty nie myl spokoju ze zdziczeniem. I obcych chłopów nie rozpuszczaj pochwałami co do zdjęć. Szalejesz w ogrodzie , a ja nerwowo tez taczkę wyciągam i zaczynam plewić.Nie pracowita jestem ,ale wpływowa ;)
Martusia !Twoje wywody to wnioskowanie indukcyjne,które prowadzi do błędnych wniosków. Jeżeli natomiast ja się mylę,To predzej łąkę wydzierzawię,niz się zdecyduję nawet o jednego M wiecej :ohmy:
Wiesiu !Ogrod wydaje sie teraz pusty i jakby większy.Susza jest u mnie straszna
Temat został zablokowany.

Ogród irysowy Ewy F. 04 Lis 2014 22:15 #310566

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Zawsze możemy przestawić się na dedukcję ;) Ergo... Skoro jeden M. daje radę z koszeniem, a jeszcze czasem znajduje czas na zdjęcia, można zaniechać kolejnych :lol: :silly: Mam nadzieję, że M. Michał rozumie, że to są tylko takie czysto teoretyczne rozważania, wynikające z braku poważnych tematów ogrodniczych i mające przeciwdziałać depresjom schyłkowosezonowym, proszę Wysokiego Sądu! :lol:
Ogród jeszcze większy i pusty się wydaje? Trzeba coś kupować! :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.597 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum