TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 04 Paź 2013 00:32 #196425

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A dzis dla odmiany moja malenka, acz rosnaca w sile, kolekcja wejmutkowych loczkow :lol:

P. strobus "Squiggles" -odmiana miniaturowa,40 x 60 cm wg ksiazki :think:

DSCN7076.JPG



P. strobus Blue Twister-po 10 latach ok 120 cm x 90 cm; o lekko skreconych, niebieskich iglach:

DSCN7077.JPG


DSCN7090.JPG



P. strobus Wiggles-odmiana nieco wieksza od Squiggles, bo az 50 x 80 cm, odmiana wyhodowana z siewki odmiany Contorta, o pokroju splaszczonej kulki. :P Nowy nabytek z Coenosium Gardens.

DSCN7078.JPG


DSCN7089.JPG


DSCN7088.JPG



"Torulosa" o pokroju patykowatym w tej chwili :wink4: Szybko rosnaca, roczne przyrosty 30-50 cm.Galezie rowniez powykrecane.

DSCN7080.JPG


DSCN7079.JPG



"Mini Twists", odmiana karlowa w ksztalcie kulki lub szerokopiramidalna. 75 x 90 cm.

DSCN7082.JPG


DSCN7083.JPG



"Vercurve" , odmiana piramidalna o wysokosci 1,5 m x 1 m po 10 latach, wolno rosnaca.

DSCN7084.JPG


DSCN7085.JPG



I inne:

P. strobus Beal's Starry Night, ktora ma przypominac wybuchajace fajerwerki, z roznej dlugosci iglami

DSCN7086.JPG


Pinus sylvestris Globosa Viridis, ktoa , mam wrazenie, powinna rowniez wygladac jak fajerwerk. Dlugo mi zajelo wyszukanie nie szczepionej wysoko...

DSCN7087.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2013 00:53 przez planta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 04 Paź 2013 02:52 #196427

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dobrej nocy! :bye:

DSCN7091.JPG


DSCN7095.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

Domek na prerii 07 Paź 2013 23:41 #197160

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wlasnie przeczytalam o smierci Joanny Chmielewskiej, mojej ukochanej autorki....zal, ze tacy ludzie odchodza ...


Ostatnie spedzam na nasadzeniach i zabezpieczaniu moich iglaczkow od wstretnych jeleni i krzaczorow tumbleweeds-do dzis walcze z ich siewkami w roznych czesciach ogrodu. Normalnie jak zaraza... :mad2:

DSCN7116.JPG


U gory puscilam gruby sznurek, aby optycznie podwyzszal ogrodzenie-niby wiem, ze jelenie moga to przeskoczyc z miejsca, licze jednak, ze nie bedzie im sie chcialo :lol:
Zabraklo mi nawet siatki-pojechalam dzis do Home Depot, gdzie je kupowalam i nie ma! Wykupilam chyba cale zapasy!! Musze rozejrzec sie po innych marketach :think:

A to nowalijki :P , posadzone dzisiaj:

Picea abies Elegantissima

DSCN7115.JPG



Zaczelam bardziej obsadzac ten rog ogrodu, poszly tam dzisiaj trzy nowe drzewka...

DSCN7112.JPG



Druga wejmutka Stoneybrook, z innego zrodla:

DSCN7108.JPG



Picea abies Wartburg-swierk zwyczajny placzacy, bez wlasnego przewodnika. Zobaczymy, jak dlugo sobie pozyje :devil1:

DSCN7106.JPG


DSCN7107.JPG



Picea abies Cincinnata-jeden z tzw swierkow "wezowych" o dziwnych ksztaltach, skromnie schowal sie za patykiem :wink4: :

DSCN7104.JPG


,,,wiec zaszlam go od drugiej strony :devil1:

DSCN7105.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Paź 2013 23:48 #197162

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Picea abies Pachyphylla-ma miec pokroj swierka "wezowego" i grube igly...

DSCN7100.JPG


DSCN7103.JPG



Czuje juz jesien w powietrzu. Ranki sa zimne, choc w ciagu dnia temperatura w gornych dwudziestu stopniach Celsjusza. Wejmutka Hillside Wintergold zaczela juz zmieniac kolor na zimowy, zolty..

DSCN7109.JPG


Wszystkie paulownie sa obsypane paczkami kwiatowymi...

A mi jakos hadko, jak pomysle, ze to juz koniec lata i niedlugo zaczna sie mrozy i snieg..zeby czlowiek mogl jak niedzwiedz, przespac pore zimowa i zbudzic sie z wiosna.. :lol:
DSCN7110.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37

Domek na prerii 09 Paź 2013 22:16 #197498

Witaj Diano, od jakiegoś czasu czytam Twój wątek. Jestem dopiero na 41 stronie i muszę się przywitać, bo troszkę dziwnie się czuję. Bo to jest tak jakbym Cię znała a nawet się nie przywitałam. Takie podglądactwo z podziwem - opowiadam mężowi o Tobie w drodze do pracy i koleżance, z którą wracam jednym samochodem z pracy. Jak o jakiejś dobrej znajomej :-) Teraz już wiesz, że jestem, czytam, podziwiam. Nie jestem wprawioną ogrodniczką, mam parę iglaków przed domem, działkę 14 arową z ziemią piaszczystą, kwaśną 6 klasa i dopiero zaczynam ogrodniczą przygodę. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam, dziękuję za piękny wątek ogrodniczy z osobistymi wpisami i pięknymi zdjęciami. Teraz spokojnie mogę czytać dalej, pozdrów męża i córkę, Katarzyna
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 10 Paź 2013 16:07 #197605

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ja tez serdecznie Cie witam :hug: Mam nadzieje, ze sie watek podoba...Ja tez czuje sie jak poczatkujaca ogrodniczka; w ogrodzie rodzicow nie moglam eksperymentowac na taka skale a i warunki byly zupelnie inne-nie martwilam sie o susze, wypalajace wszystko slonce, burze piaskowe i tornada... :lol: Smieje sie, ze na starosc popelnie ksiazke "ogrodnictwo w warunkach ekstremalnych" :wink4:
A zatem....zrob sobie herbatki, tak jak ja i poczuj sie jak w domu :kiss3: Bedzie mi milo jak bedziesz wpadac :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 10 Paź 2013 16:24 #197608

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Dianko :flower1: ja też tu bywam ,uwielbiam te Twoje zmagania z upałem burzami piaskowymi i tornadami ,podziwiam Cię bo ja w tych warunkach nie poradziłabym sobie z ogrodem .
Zdjęcia nieba wieczorem cudne , kolory tak jak naszych berberysów o tej porze roku :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 10 Paź 2013 17:26 #197615

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzieki, E-geniu :hug:
Na razie zmagam sie z wlasnym cialem (fizykoterapeuta sadzi ze mam naciagniete/zerwane miesnie prawego uda, wiec czekam teraz na MRI zeby zdiagnozowac, od tego zalezy czy bedzie "tylko" 4 tygodnie przymusowego odpoczynku czy operacja i 4 miesiace. Rentgen przedwczoraj nic nie wykazal, a moj lekarz chcac sprawdzic czy mnie tam boli wykrecal mi noge w rozne strony. W rezultacie wiekszosc dnia spedzilam na prochach z ksiazka w lozku :lol: Bardzo sie tym niepokoje, bo przeciez tyle jest do zrobienia!!!). Walcze tez z przyczepka bo dalejj nie nauczylam sie jej cofac :P Tak wiec wybieram takie miejsca, gdzie raczej moge zrobic duze kolo niz cofac :oops:

Dzis przywiozlam kolejne dwie tony piasku , ktore rozladuje moj kochany maz na przymusowym urlopie :P . A ja zamierzam dokonczyc grodzenie ogrodu. Dni coraz chlodniejsze i coraz wiecej jeleni pojawia sie w poszukiwaniu czegos zielonego....
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 10 Paź 2013 17:46 #197616

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Diano nic się nie oszczędzasz ,bardzo ciężko pracujesz ponad siły i to pewnie dlatego te problemy ze zdrowiem .
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 10 Paź 2013 18:38 #197618

  • Roma
  • Roma's Avatar
Trochę zaniedbałam Twój wątek i jest mi głupio z tego powodu. :oops: Jak tylko spadną deszcze to niezwłocznie zabiorę się za zaległości.Ty natomiast kobieto wreszcie zmądrzyj i zabierz się poważnie za siebie bo od tych wszystkich tabletek w końcu wątroba i nerki odmówią Ci posłuszeństwa :hammer: :hammer:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 10 Paź 2013 19:42 #197629

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Fajnie, Romo, ze wpadlas! :hug: Egeniu, ostatnie pare tygodni sie oszczedzam, ale to nie pomaga. Jesli miesnie sa naderwane, to pewnie czeka mnie operacja :sick:
Plusem jest to, ze jesli to nie jest problem z chronicznym bolem nerwu, po naprawieniu skonczy sie bol i lykanie tabletek!

Ja z kolei czekam az troche bedzie lepiej, zeby wynajac goscia z podnosnikiem widlowym, bo kusi mnie , zeby w koncu poustawiac te skaly w ogrodzie. w sumie ciekawa jestem, czy nie daloby sie wypozyczyc tylko sprzetu; w koncu kierowanie czyms takim nie jest chyba az takie trudne. A zanim poloze kamien, chcialabym obejrzec je dokladnie , ktora strone wyeksponowac-jesli bede miala operatora, moze stracic w koncu cierpliwosc do mnie :whistle:

Tak w ogole w ostatnich tygodniach kupilam chyba z 15 ksiazek o japonskich ogrodach, a zwlaszcza o dobieraniu i umieszczaniu kamieni. No i tak mnie teraz nosi.... :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Paź 2013 19:14 #197787

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzis od rana mnie nosi :angry:

Tak wiec zabralam sie za robote w ogrodku, a oto efekt :P

DSCN7247.JPG


Najtrudniej bylo ustawic te pionowa skale z tylu: wykopalam spory dolek, zaciagnelam kamien...ale p[ostawienie go pionowo to byla cala przeprawa. No ale teraz jest osadzony stabilnie. Taka trojka to najprostszy uklad kamieni w ogrodzie japonskim: wysoka skala z tylu, po prawej zwykle trojkatna skala sredniej wielkosci, a po lewej podoba ale mniejsza, ewentualnie plaska. Z gory patrzac, tworza trojkat rownoramienny...Z przodu rosnie kosodrzewina.

DSCN7248.JPG


A to nowy nabytek z wczoraj, wejmutka Tiny Kurls. Mam i ja! :lol:

DSCN7249.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Paź 2013 19:17 #197789

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jak to kamienie ustawiałaś :blink: miałaś się oszczędzać zdaje się :jeez:
Tiny pękny, za trzy lata będzie z niego całkiem spory krzaczek ;) Tak mogę stwierdzić dzisiaj, po obejrzeniu mojego :happy-old:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Paź 2013 23:14 #197894

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Oszczedzalam sie, ale mialam wyjatkowego nerwa na mojego meza i musialam cos zrobic, zeby sie wyladowac. Zdecydowalam ze lepiej wyzyc sie w wysilku fizycznym niz za kierownica....

Na szczescie te dwa, ktore przenosilam (znaczy sie rolowalam :P ) nie byly z tych wielkich... :whistle:

Na Tiny polowalam bo Ty i Pawel macie i strasznie mi sie spodobaly. Jeszce zebym znalazla Varelle i pare innych chciejstw... :P :wink4:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Paź 2013 23:29 #197897

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
To może zacznij robić szale na drutach :wink4: z pewnoscią się nie zmęczysz, a rękodzieło teraz drogaaaśne :)
Diano oszczędzaj się, bo 'szlachetne zdrowie ...' :teach: Pamiętaj :teach:
Varelek u nas pod dostatkiem, to chyba jedna z najpopularniejszych mugo. U Was za to są okazy :woohoo: o których my czestop możemy pomarzyć.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 13 Paź 2013 00:27 #198098

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Na drutach? :supr3: Nie mam do tego cierpliwosci ! :lol:

Wlasnie wiem, ze jest duzo Varelek, a tu widzialam tylko w jednej szkolce online, za swiezy graft chca 80 dolcow, no poglupieli...
W ogole widze, ze mugo nie sa zbyt popularne. Niewiele odmian w sprzedazy i zwykle normalnie wyglajace. Nuuuuda :wink4:

Czesc graftow juz posadzilam, czesc, chyba z 15, mysle ze przezimuje w garazu. Sa zbyt male na posadzenie, boje sie ze nie przezyja. Tylko ze garaz, jak dobrze pojdzie, bedzie w grudniu.... :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2013 03:05 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 13 Paź 2013 19:51 #198210

  • Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 215
Pogłupieli to słowo nader nieadekwatne....
Uprasza się o odebranie PW ;)
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2013 19:53 przez Nemo.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 14 Paź 2013 03:09 #198293

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzieki , odebralam i odpisalam! :hug:

Dzis dzien zupelnie jak w Polsce o tej porze; pochmurno, zimno i nawet troche popadalo. Tyle, zeby zwilzyc ziemie i zamienic ja w lepkie blotko, tak wiec dzien spedzamy na wyprowadzaniu uszczesliwionych psic (nowe zapachy! inne psy!! konskie lajno!!! :wink4: )...

Jesli nie bedzie jutro padac, mam nadzieje pojechac z przyczepa po sciolke. To bedzie pierwszy raz i raczej bede objezdzac gorki sciolki niz probowac cofac nawet dwa metry... :whistle: :oops:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.755 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum