TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 03 Wrz 2014 09:17 #296635

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przepraszam a gdzie ta wiśnia? :devil1: :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 03 Wrz 2014 15:57 #296680

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
To taki krzaczek wielkosci miskanta!!! :devil1: :rotfl1:

Bozi-moje maja emitery 1-galonowe i dostaja wode 2-3 razy w tygodniu. Za to grubo posicolkowalam, zeby ta woda nie parowala.. :think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 03 Wrz 2014 19:48 #296718

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Oj te trawy robią wrażenie!! Bardzo bardzo mi się podobają te falujące łany!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Wrz 2014 19:45 #297382

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Dianko, co taka cisza u Ciebie? Wszystko dobrze? Pewnie jesteś zajęta początkiem roku szkolnego córci. Twoje trawy imponujące, niesamowite, że w tym ukropie tak sobie świetnie radzą. U nas piękna pogoda, takie urocze, spokojne lato, tylko światło już inne, słońce niżej, wcześniej ciemno i kolory jesieni przypominają, że coraz bliżej parszywa zima. Nic nie poradzę, nie lubię zimy i żaden biały puch tego nie zmieni. Ładny mi puch, kręgosłup odpada od odśnieżania :hammer: :hammer: Tfu, też mnie wzięło na temat.
Jak sprawa z Gem? Nie wiem, co myśleć o właścicielce, jeżeli naraża zwierzaka na takie stresy.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 10 Wrz 2014 20:50 #298126

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Haniu-u nas tez juz powietrze pachnie jesienia. Ranki robia sie chlodne, choc w ciagu dnia dalej temp miedzy 25-30C. W czasie weekendu nawet popadalo. Wokol jakas zaraza panuje, bo w czwartek zaczelo mnie bolec gardlo, a w piatek kompletnie rozebralo, musialam isc do lekarza. Dostalam antybiotyki i nastepne dni spedzilam z wysoka goraczka i kaszlem w lozku. Wczoraj byl pierwszy dzien, kiedy wstalam na dluzej..i pojechalam na konie :lol:
Gem jeszcze jest, Sheila dalej siedzi jak na szpilkach bo dziewczyna sama nie wie, czego chcce i kiedy odbierze konia.

Dzis wyszlam na troche do ogrodu-i przydalo sie, bo po deszczu chwasty zaczely pieknie rosnac :hammer: . Zapelnilam chyba z piec wiaderek, nie wspomne o nareczach odrostow paulowni, ktore uparcie usiluja wygladac jak krzaki :flower:

Choina kanadyjska Snowflake w tym roku szaleje, nie tylko podwoila objetosc, ale ma duzo wiecej bialego:

DSCN0033.JPG


Przez te chlodne poranki i coraz zimniejsze noce , czesc kosodrzewin zaczela zmieniac kolory..

DSCN0036.JPG


DSCN0037.JPG


DSCN0038.JPG


DSCN0039.JPG


Weigele przypomnialy sobie o kwitnieniu..
Rubidor:

DSCN0040.JPG


DSCN0042.JPG


Polka

DSCN0049.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78

Domek na prerii 10 Wrz 2014 20:57 #298129

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
White Sonic

DSCN0051.JPG


Wejmutka National Life

DSCN0046.JPG


DSCN0047.JPG


Cyprys arizonski Sulfurea

DSCN0052.JPG


DSCN0053.JPG


Raywood;s Weeping znowu przyrosla na wysokosc, musze jej sztukowac kilki bambusowe :wink4:

DSCN0058.JPG


Argentea

DSCN0061.JPG


DSCN0062.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78

Domek na prerii 10 Wrz 2014 21:37 #298142

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobrze, że się odezwałaś :) , bo zaczęłam się martwić. Nie wiem, jak Twoja choina kanadyjska rośnie w tamtych warunkach :woohoo: Mojej ciągle sucho i górą i dołem. Fajny z niej drapak, ale jakże odmienny od wzorca :rotfl1:
White Sonic, ma naprawdę taki piękny, ciemny kolor liści, czy to zdjęcie przeinacza?
Wcale bym nie oddała Gem :placze: Nie wiadomo, co ją tam czeka. Nie dziwię się zdenerwowaniu Sheili.
Zdrowia życzę Dianko, pewnie jeszcze musisz się trochę pooszczędzać, a człowieka ciągnie do pracy w ogrodzie i nie tylko.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 10 Wrz 2014 23:04 #298174

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Haniu-moja choina tak przyrosla, kiedy dostala ochrone od zachodu przez inna rosline. Moze i Twoja tego potrzebuje? Przyznam sie, ze zaczynam myslec o poszukaniu jeszcze innych odmian, ktore maja kolorowe czubeczki. Snowflake byla kupiona tak bardziej z ciekawosci, czy w ogole przezyje i staralam sie do niej nie przywiazywac :wink4: No i jak na razie (odpukac) miewa sie niezle.. :devil1:
White Sonic ma rzeczywiscie ciemne, dosc waskie liscie. Kupilam ja na wyprzedazy w Lowe's, supermarkecie budowlanym.Byla nedzna i teraz podwoila swoja wielkosc :woohoo:
Sheila nie moze zatrzymac Gem, niestety, bo nie jest jej wlasnoscia. Moglaby ja odkupic, ale cena jest bardzo wysoka jak na tutejsze warunki, a klacz ma juz swoje lata (17) i problemy z biodrem, ktore wymagaja regularnego nastawiania przez konskiego kregarza (widzialam ja przy pracy, bylo fascynujace! :supr3: )

Wlasnei skonczylam rozsiewac 20 kg nawozu azotowego-niby jest troche pozno na to, ale rosliny wykazuja niedobor, sa blade, a w sumie do zimy jeszce daleko :wink4:
Przy pieleniu znalazlam dwie malutkie hostki, ktore myslalam ze nie przezyly, bo liscie zginely, a tu prosze! Maja wole zycia :wink4:
Mighty Mouse

DSCN0059.JPG


a tej zginela metka. Musze poszukac..

DSCN0060.JPG


Dla porownania , Stained Glass:

DSCN0056.JPG


Klonik japonski, Koto-no-ito ma wszystkie liscie ciemnozielone, z wyjatkiem tej galazki, i to na szczycie, wiec nie jest to podkladka :think: Brak czegos?

DSCN0054.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Domek na prerii 11 Wrz 2014 04:26 #298183

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A na glowie mam teraz urodziny meza-w nastepnym tygodniu bedzie mial 56 lat! Ale jako ze wybiera sie na splyw kajakowy na cztery dni, przyjecie dla przyjaciol odbedzie sie w sobote. No i od paru dni siedze i mysle nad menu...

American chili pot-bo latwe i szybkie w przyrzadzaniu (gdyby kogos zainteresowal, przepis podany jest tutaj: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...amerykanskiej-kuchni)

Lazania pieczona w wolnowarze, z jagniecina i pieczarkami;

Pierogi ruskie-mam juz zrobione i zamrozone

Pielmieni-ukochane pierogi meza, z miesem

Hamburgery i hotdogi, na ktore uparl sie maz, ze bedzie je grillowal... :think:

Golabki-co do ktorych mam mieszane uczucia-z jednej strony, maz prosil, ale narobic sie przy nich trzeba na 6 ludzi.

Salatka z mieszaniny salat i szpinaku, z kilkoma kupnymi sosami

i na deser trzywarstwowy sernik, kombinacja z blogu mojewypieki.com. Warstwa czekoladowa z wisniami (wisnie mam w kompocie); malinowa (zmodyfikowany truskawkowiec, jako ze namrozilam malin, kiedy byly tanie) i waniliowo-cytrynowa.
Tu sa oryginalne przepisy:

www.mojewypieki.com/przepis/aksamitny-cz...-z-wisniami-na-zimno
www.mojewypieki.com/przepis/torcik-serowy
www.mojewypieki.com/przepis/truskawkowiec

No i tak siedze i mysel czy to wystarczy na trzech zertych facetow i dwie kobiety...

A moze ktos podrzuci jakis pomysl? Nie chcialam dawac wylacznie polskich potraw, zeby mieli wybor. Mam zamrozony bigos, ale maz do geby go nie wezmie, bo na kiszonej kapuscie, a wg niego kiszona=zepsuta i wez amerykanskiemu matolkowi wytlumacz :club2: .

Ech....nie miala baba klopotu, znalazla se Hamerykanina i teraz ma :P
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 08:15 #298202

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dianuś-a tradycyjna sałatka? (warzywa,ziemniaki ,ogórki kiszone,jajka,majonez)Można by jakąś rybkę np.w pomidorach.
Jak wszystko dobrze pójdzie to w tym tygodniu prawdopodobnie będziemy mogły sobie pogadać na skeypie i wizją :)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 10:08 #298233

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dianko, przecież to ogromna ilość paszy treściwej :woohoo: Może coś z łososia czy innej tego typu ryby? Nie wiem, czy lubisz pieczoną (lub duszoną) z koperkiem i czosnkiem, podaną z rukolą i suszoną żurawiną (może być sos żurawinowy).
Klon Koto-no-ito dalej za mną łazi, ale jakoś nie mogę dla niego znależć miejsca. Ciekawa ta zmiana koloru, może masz nową odmianę czyli 2w1? :eek3:
Dzisiejsza data jest dla mnie bardzo smutna, zmieniła mój sposób postrzegania świata, niestety nieodwracalnie.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 12:32 #298258

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Czyżbyś miała dzisiaj rocznicę ślubu Haniu ;)

Dianko, a może coś z dyni, bardzo popularne zrobiły się ostatnio, ja właśnie mam zamiar wypróbować znaleziony gdzieś w sieci przepis na dynię faszerowaną ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2014 12:33 przez piku.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 13:36 #298272

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Diano a może gołabki z liścmi winogron zamiast kapusty?
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 13:46 #298275

  • jokaer
  • jokaer's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 313
Ale liście winogron do gołąbków muszą byc młode. Ja robiłam z końcem lipca i już b.twarde.
Chyba, że się kupi gotowe ukiszone w słoiku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78

Domek na prerii 11 Wrz 2014 15:21 #298292

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Romo-niestety ogorki kiszone kluja pana meza w zeby. Toc to zepsute jest ! :hammer: Kupie gotowe zestawy salat (sa takie w roznych odmianach, w plastikowych woreczkach, juz pociete). Do tego ze trzy-cztery sosy do wyboru.

Haniu-dolaczam do pytan-czyzby rocznica slubu? :wink4: :hug: A rybe przemysle. Paszy tresciwej musze miec, bo jak ostatnim razem zrobilam kilka dan, to wszystko zniknelo i wstyd mi bylo. Juz wole, zeby zostalo niz gdyby goscie mieli wyjsc niedojedzeni :devil1:

Golabkow z lisci winogron jeszcze nie probowalam :think: Problem jest jednak w dostepnosci lisci-nie mam winogron, a w sklepie lisci nie uswiadczysz :hammer: Ostattnio robilam z lisci czerwonej kapusty, bo glowki zielonej byly bardzo male...hmmm...nie polecam. Po ugotowaniu zrobily sie sine. Z kapusta z kolei jest tutaj problem, ze wszystkie glowki, jakie sprzedaja, sa male i obrane z wierzchnich lisci, czyli maja malo nadajacych sie lisci bez tych grubych nerwow.
A swoja droga golabki sa znane w Stanach pod nazwa "pigs in the blanket" czyli "swin pod pierzynka" :P

Piku-niestety dyni tez maz nie je. A szukam natchnienia na rzeczy latwe do wykonania, przy ktorych nie bede stala dwa pozostale dni przy garach . Jak ja nie lubie robic golabkow.... :club2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 18:41 #298320

  • Roma
  • Roma's Avatar
HELOU -11 września a nie rocznica ślubu :(

Dzisiaj przed godziną 1:00 na świat przyszedł kolejny potomek "leśnych ludzi" czyli nasz wnuk o pięknym imieniu Tytus














hello
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 11 Wrz 2014 18:56 #298322

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Gratulacje, Romo!!!!! :woohoo: :flower1:

Co do 11 wrzesnia, nie pomyslalam, ze ludzie moga traktowac to osobiscie. U nas jest dzien jak co dzien... :oops:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Domek na prerii 11 Wrz 2014 19:47 #298333

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
A ja kupiłam szybkowar_ dobre do szybkiego gotowania :) wczoraj garnek do mnie trafił i w ciągu 20 min miałam gotowy, klarowny i smaczny rosół :) jutro po pracy przegotuję w nim kawał szynki na obiad w ciągu max 30 min. :dance: Mam nadzieję, że wyjdzie smaczna. Już się marynuje na jutro w lodówce :silly:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.731 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum