TEMAT: Działka Igora - sezon 2012

Odp: Działka Igora 13 Mar 2012 22:02 #10532

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Faktycznie! :lol: Jaka oryginalna doniczka! :silly: Czteropak był czy sześciopak? Tak z troski o psa pytam :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Działka Igora 14 Mar 2012 08:07 #10616

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Igorku jakieś wieści wiosenne z ogrodu może :whistle: Gdzie się nam podziewasz :bye:
Goście siedli i czekają, nawet Warki już nie ma :silly:
A może OAZA PLUS .... taki mam pomysł, skoro tamtego plusa już nie ma ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 20 Mar 2012 19:14 #13988

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Cześć, witajcie
Przepraszam, że tyle mnie nie ma, ale teraz na prawdę rozumiem , jak ktoś mówi, że nie ma na nic czasu.
Na cały maj idę na praktyki i kwiecień to jest mega sprężenie się w szkole. Oczywiście piękna pogoda, czas osiemnastek wszystkich moich znajomych nie współgra z natężonym wysiłkiem umysłowym. Jednak jakoś trzeba to pogodzić i całe dnie się uczę, by te oceny były przynajmniej dobre :P chociaż coraz mniej widzę sensu w nauce dla ocen... ale cóż...

Do tego cały czas chce mi się spać... wstaję o 6 rano,bo do szkoły muszę dojechać kawałek, ze szkoły wracam koło 14-15, zjem obiad coś tam innego zrobię i już mi się nic nie chce... najchętniej położył bym się spać... ale trzeba się uczyć na klasówkę, która jest jutro. Kładę się w nocy i znów wstaję o 6 i tak cały czas, a ja w dzień już nie mam na nic siły, chęci i czasu. Byle do piątku i znów praca na działce mnie pozytywnie naładuje.

Teraz piszę, bo stwierdziłem, że nie będę robił zadań z matmy w celu przygotowania się na jutrzejszą klasówkę. Może nauczycielka się zlituje i w dzień wagarowicza nie zrobi, a jeżeli nawet to wydaje mi się, że to wszystko umiem... Szkoda, że ten dzień wypadł akurat w środę kiedy mam praktyki, bo pewnie by i mnie nie było, ale nie widzę odpracowywać 4 godzin w sobotę.

Sylwku, piesek zapożyczony. Nie mogę jednego avatara wybrać i tak zmieniam ciągle. :P
Mag, w świerkach ani jednego ptaka nie widziałem. Chyba mają lepszą miejscówkę.
Jagoda, czasu mam bardzo mało, ale dużo czytam, tylko nie mam weny na pisanie.
Fo trzeba też rozwijać. B)
Markita, Twój świerk musiał przemarznąć. Mój tez zbrązowiał z jednej strony trochę. Możliwe też, że to efekt żerowania przędziorka, więc profilaktycznie wykonaj opryski na te robale.
Majorowa, ten zakątek to ubiegłoroczny wytwór. W tym roku go będę jeszcze udoskonalał, zobaczymy co wyjdzie.
Marto-mamusiu ostatnio było mnie więcej, bo miałem rekolekcje i byłem tydzień na zwolnieniu (angina) więc było mnie wszędzie pełno. Teraz zaczęła się szkoła i same klasówki i sama widzisz ile mam czasu. Jeszcze tylko kwiecień i cały maj to praktyki w szkółce... czyli to co kocham i jak przyjdę do domu po 6 godzinach dziennie to mogę robić co chcę.
Vita, właśnie mało kwitnie... krokusy wyginęły chyba u mnie, bo bardzo mało ich jest... może jeszcze się coś pokaże. Do szkoły chodzę...jak trzeba, ale najchętniej to bym całe dnie na działce siedział. :P A tu jeszcze studia przede mną. :ohmy:
Gorzatko, Warka zmieni wygląd na stylową szarą donicę z napisem GARDEN :P
Pamelko, witaj kochana :kiss3: dobrze zauważyłaś, że czasu nie mam wcale...
Nie plus tylko PULS. Na FO jest ten wątek, ale w sekcji HOT-najciekawsze wątki. Trochę długo tam nic nie pisałem. Na razie nie będę kopiował, ale z czasem i tutaj się coś takiego przyda.




Przepikowana dwukrotnie szałwia. Posadziłem ją wcześniej w za małych doniczkach.


Kobea ładnie się pnie, uszczykam różnie, pierwszy raz ją sieję to będę miał za rok porównanie. Jeżeli zasłuży żeby ją za rok wysiać


Żeniszek meksykański


Pokażę na razie jedną małą zmianę.
Tutaj były dwie rabaty, które przedzielała ścieżka do kranu. Tutaj podłączam węża i on sięga na dalsze części działki.
Ograniczając trudne do koszenia zakamarki spontanicznie zrobiłem ścieżkę. Pod spodem jest włóknina więc nie będą chwasty przerastały.Zawsze to się kilka roślinek więcej zmieści :;230 i ładniej wygląda.
Niestety rabaty puste,bo rosną tam głównie byliny. W tym roku zamierzam dosadzić zimozielone krzewy i iglaki.



A tak wygląda już skończona. Cała rabata nabrała nowego kształtu /czytaj: została powiększona/
Jeszcze rok temu ta rabata nie dochodziła do tego drzewa , które jest bliżej oczka. ;:oj
Każda rabata ma teraz zawijasy. Niedługo będę jeszcze robił drobne korekty, żeby to nie wyglądało jak fale
Dunaju, ale lekkie zaokrąglenia itd.
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 20 Mar 2012 19:22 #13991

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Igorku zaczynaliśmy się martwić :hug: ale po przedstawieniu motywacji nieobecności wybaczamy :kiss:
Kobea wilgaśna, pięknie będzie rosła, tylko kijek chyba za krótki do maja :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 20 Mar 2012 19:33 #13997

  • Roma
  • Roma's Avatar
Widzę Igorze, że nie tylko ja zabrałam się za przeróbki w ogrodzie.Fajnie patrzeć jak zachodzą zmiany i to najczęściej na lepsze.Bardzo dobre rozwiązanie z wodą i jej rozprowadzeniem. Muszę też pomyśleć o takim rozwiązaniu.
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 20 Mar 2012 19:41 #14001

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Igor no pięknie ......... zmiany , zmiany i jeszcze miejsca do sadzenia przybyło :bravo: :bravo:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 20 Mar 2012 19:41 #14002

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Igor, pamiętasz kiedy siałeś kobeę?
Bo nie mogę znaleźć i nie pamiętam.
Czekam na swoją i cierpliwość mi się kończy :pinch:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 20 Mar 2012 19:56 #14010

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Dla bardziej wtajemniczonych w moją działkę, tajemnicza fotka.
Na razie tyle pokażę, widac tutaj, że koło świerka powstała duża rabata, która z trawnika zrobiła już tylko alejki. Ta rabata jest podwyższona. W lato będzie pięknie! Szerszą perspektywę pokażę wkrótce.



Kocina, 19 luty wysiałem.
Mireczko, miejsca na nowe nasadzenia sporo... ten rok będzie obfitował w nowości.. i to kilka razy bardziej niż poprzedni rok...a i wtedy było zakupowe szaleństwo. :woohoo:
Roma, zmiany są u mnie co roku. Niedługo już nie będę miał pola manewru. Chyba, że z tych trawiastych alejek zrobię takie z kamienia ścieżki i to pewnie będzie zadanie na następnym rok... jak już mi miejsca braknie na kolejne nasadzenia hehe.
Jolu, kobea dostanie nowe kijki, mam w pogotowiu takie 180cm :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 21 Mar 2012 06:24 #14173

  • ankha
  • ankha's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 14
Kamienna ścieżka wygląda rewelacyjnie :bravo: - Ja niestety muszę się zadowalac otoczakami, choć i one mają dużo uroku.
Wiem co teraz przeżywasz, bo mam to samo :evil: Tyle, że wstając o piątej często wracam po 17...
A w ogródku też trochę robię, ostatnio psikam rosahumusem, i zobaczę, czy będzie lepiej na mojej gliniastej zwięzłej żyznej.
No i zaczynam już powoli siać warzywka :flower:
pozdrawiam
ankha
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 21 Mar 2012 09:22 #14223

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Igor ledwie śnieg stopniał i mróz puścił, a Ty już idziesz jak burza i mnóstwo pracy zrobiłeś :PŚwietny pomysł z połączeniem rabatek i kamienną ścieżką, naprawdę pięknie wygląda :P
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 22 Mar 2012 00:11 #14591

  • Poll
  • Poll's Avatar
Hej Igorze! Patrze i podziwiam ! Szczerze i prawdziwie, skąd w młodym chłopaku tyle determinacji, chęci i miłości do ogrodu?
Kręcę głową....szacun!
Przypomniałeś mi, że też miałam posiać kobeę. Oczywiście nie posiałam.Czy jeszcze mozna?

:bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 22 Mar 2012 08:29 #14623

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Igor, ładny las patyczków (oznaczników) wyrósł na rabatach. Przy takiej pogodzie już wkrótce roślinki zaczną wychodzić na wierzch.
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 22 Mar 2012 08:33 #14625

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Igorku jak to wszystko rozsadzisz z tych domowych siewów to ci miejsca braknie :) masz chłopie potencjał nieogarniony brawo :)
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 22 Mar 2012 12:32 #14739

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajnie wygląda ta połączona rabatka . Teraz najważniejsza nauka, a my sobie poczekamy . Zasiewy imponujące tyle żeniszka i wielgachne Kobee . U mnie dopiero 2 para listków sie pokazuje . Dzisiaj podlałam je Florowitem ,zeby wreszcie zaczęły mężnieć
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 22 Mar 2012 12:45 #14745

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
Widzę, że praca wre :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 22 Mar 2012 13:01 #14753

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Brawo Igor :bravo:
Piszesz, że nic ci się nie chce a tutaj taki ogrom pracy odwalasz. Pomysł ze ścieżką świetny. W takim miejscu trawa mam małe szanse na ładny wygląd a i z koszeniem problemy. Sama układam ścieżki z kamienia gdzie się da.
Nowa rabata zapowiada sie rewelacyjnie a zakątek z ławeczką - ech... super. Usiąść z kawką w lecie - bezcenne :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 24 Mar 2012 17:39 #15550

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Witam wszystkich :bye:
Ja dosłownie na chwilę, bo niedługo jadę na 18-stkę kolegi. B)
Dziękuję za bardzo miłe słowa. Przepraszam, że tak zbiorowo.
Każdy komentarz bardzo mnie mobilizuje do dalszej pracy i bardzo lubię czytać kolejne wpisy.
W maju będę mógł się w pełni poświęcić działce,forum.
Cały maj mam praktyki w dużej szkółce i zarazem firmie zakładającej ogrody.
Będę wyjeżdżał do klientów i uczestniczył w zakładaniu ogrodu.
Więc zero szkoły i po 6-ściu godzinach praktyk cała reszta dnia dla forum i działki :ouch:

Kupiłem pierwszego szczepionego (ale nie ostatniego) iglaka.
Wiadomo, jak kosztuje taki gagatek od 40 do 100zł przeciętnie to nie kupię kilka na raz.
Będę dążył do tego, żeby mała rabatka tylko ze szczepionymi iglakami i żurawkami powstała.

Jest to Pinus mugo 'Winter Gold' Podobno jest to pięcioletni szczep
Kosztowała 50zł ale wytargowałem na 40zł i nie wiem czy to dużo czy akurat ;:oj





Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2012 17:39 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Odp: Działka Igora 24 Mar 2012 17:59 #15559

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Igorku ja to nawet jak mam czas to jakoś tak nie zawsze chce mi się klikać .

Piękne iglaczki ,ja szukam takich żółtych.
Pineus mungo Jalubi gold i pineus mungo Dezember gold .

Czemu ten Twój pineus nie jest taki żółty ?
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2012 18:01 przez e-genia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.499 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum