TEMAT: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia...

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 27 Gru 2012 17:46 #104783

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Kończy się rok 2012... nastała zima, choć bardziej ona teraz wiosenna :think: W naturze wszystko przycichło i wzięłam z niej przykład ;) Rok temu też pod koniec grudnia było ciepło, a styczeń nam pokazał, że zima to zima :supr:
Dziś chcę Wam tylko pokazać, jak jeszcze w tym miesiącu wyglądał mój ogród:









Wczoraj długo chodziłam po lesie - zimą jest on taki wyciszony... Przypomniały mi się niedawno czytane słowa. Pozwólcie, że je zacytuję:

Tylko lasy liściaste żyją naprawdę. Co roku po wiosennym szaleństwie i jesiennym, płomiennym rozbłysku - zima przynosi ogołocenie. Puszcza przechodzi lekcję pokory i zamiera przed triumfem zmartwychwstania. Jest w tym Boski sens.
J.Raspil, Sire

Życzę więc Wam, kochani, aby z nowym rokiem przybywało nie tylko dnia, ale i nadziei oraz radości przed kolejnym sezonem :hug:
:bye: :bye: :bye:
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2012 17:48 przez dkny.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, barashka, dorota, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 27 Gru 2012 17:52 #104786

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Przepiękne życzenia, a przy akompaniamencie tego cytatu to ... brak słów !!! Dziękuję !

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 27 Gru 2012 20:23 #104851

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
dkny wrote:
Rzadko staram się zachwycać zimowymi zdjęciami, ale tu nie sposób się nie zachwycić! Z czego takie cudo mróz uczynił?
Proszę się tak nie wyciszać... Złośliwie zauważę, że takie okresowe wyciszenia leżą w Pani naturze ;) :rotfl1:
No i czuję, że muszę lasów iglastych bronić! :silly: A wiosenne przyrosty? ;) A jesienne zrzucanie igieł? W tym też jest głęboki sens! :P

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 27 Gru 2012 23:20 #104910

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne zdjęcia - w sam raz do kalendarza na 2014r

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 28 Gru 2012 00:10 #104934

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Piękna szadź, zjawisko w tak dużym nasileniu nie często się zdarza. Fajne zdjęcia :) Ja raz miałem okazję taką "iglastą" aranżacją się zachwycać i fotografować.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 18 Sty 2013 20:07 #112623

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
barashka, witaj! Dziekuję za Twą obecnośc i miłe słowa :)

Martusiu! Jak Ty mnie dobrze przejrzałaś ;) :woohoo: , ale przecież wiesz, że nie musisz stawać o obronie iglastych; to wszak moja pierwsza i największa miłość :hearts: A zima (która właśnie powróciła) potrafi oczarować, a jakże :)









Iwonko, Piotrze, dziękuję za Waszą obecność :dance: To prawda, że szadź najładniej się prezentuje właśnie na igiełkach oraz innych poskręcanych gałązkach.

A na koniec zagadka... Czyje to mogą być ślady?



:bye:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2013 20:10 przez dkny.

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 18 Sty 2013 20:58 #112639

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak widać ,zdjęcia zimowe również mają swój urok. :thanks: Ślady są tak niewyraźne,że nie odważę się zgadywać. Cosik mi się wydaje,że będzie to ślad ptaka :think:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 18 Sty 2013 22:14 #112688

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Oby to były ślady zajączka wielkanocnego! ;) Albo lekkie muśnięcia stóp wiosny!!!! Ona to dopiero umie oczarować, wierz mi! :rotfl1:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 18 Sty 2013 22:19 #112691

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
A mnie oczarowały Twoje piękne zdjęcia. :bravo: Zima też może być piękna :tongue2:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 30 Sty 2013 18:33 #117141

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Roma, witaj! Sama nie jestem do końca pewna, czyje to ślady... najprawdopodobniej właśnie ptaka, choć może i małej myszki, która buszuje w pobliżu jadłodajni dla ptaszków :)

Marto, stópki wiosny! Ot, na to bym nawet nie wpadła :lol: Ale wierzę Ci na słowo - ona umie oczarować :fly:

Margolka, dziękuję :) Zima - ta śnieżna, z pewnością może być piękna, o ile nie musimy z rana walczyć z nadmiarem śniegu na autach i podjazdach przed domem :unsure:

Ostatnie dni przyniosły znaczne zmiany: deszcz i dość wysoka temp. (dziś - 10* ciepła :supr3: ) sprawiły, że śnieg zanika w oszałamiającym tempie. Oto jego ostatki z rabaty północnej (na pozostałych nie ma po nim śladu):



Za to w domku coraz dłuższe dni sprawiły, że roślinki się zmobilizowały :woohoo:








Gałązki krzewów też poczuły tchnienie wiosny ;)






Można więc napisać, że otoczyłam się już wiosną. I dobrze mi z tym :dance:







Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 30 Sty 2013 18:54 #117153

  • Roma
  • Roma's Avatar
Faktycznie, u Ciebie już widać wiosnę :flower2: aż miło popatrzeć.
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2013 18:55 przez Roma.

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 30 Sty 2013 21:21 #117215

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
dkny wrote:
dziś - 10* ciepła :supr3:
Zrozumiałam, że +10 jednak :supr3: no to ładnie, jak na środek zimy :jeez: U nas zaledwie 3 kreski na plusie.
Tchnienie wiosny piękne, oby nie za wczesne, znowu ochłodzenie nadają :supr:
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2013 21:22 przez pamelka.

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 31 Sty 2013 21:06 #117542

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Sądząc po ostatnich zdjęciach, to jednak były to pantofelki Wiosny! ;) :rotfl1: Ile czasu takie gałązki stały w wodzie, zanim zakwitły?

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 02 Lut 2013 20:57 #118472

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Marto, gałązki potrzebowały tygodnia, aby zakwitnąć. Dziś kwiaty już więdną,zapach się ulotnił, pojawiają się listki...

Jolu, u nas dziś padał do południa mokry śnieg: oblepił wszystko :unsure: , ale ponieważ nadal utrzymują się dodatnie temp. (choć już nie tak wysokie, jak ostatnio wspominałam), to teraz nie ma już po nim śladu; zostałą chlapa...

Roma, jeszcze trochę cierpliwości i miło będzie też za oknem :)

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 02 Lut 2013 21:04 #118481

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
U Ciebie to już wiosna w domu na całego... u mnie w ogrodzie tylko krokusy się pojawiły , znaczy tylko ich noski :wink4:

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 06 Lut 2013 16:35 #119971

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Wszyscy tak tej wiosny wyglądamy :search: Oby nie dała na siebie zbyt długo czekać .
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2013 16:36 przez Ewelina.

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 09 Lut 2013 23:09 #121446

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
OBY! :)
Dziś do obiadu była piękna, przedwiosenna, słoneczna pogoda. Wyszłam do ogrodu w poszukiwaniu tej wiosny...











Ale... Nie wiem, czy mam się chwalić swą głupotą :oops: :oops: :oops: ale może ku przestrodze, aby inni nie popełnili podobnego błędu...
Poniważ oznak przedwiośnia szukałam blisko ziemi, zauważyłam, że pręt, który miał stabilizować tak chwiejnego modrzewia, po prostu wrósł w pień... :oops: Qrczę! Że też nie zauważyłam tego wcześniej!!! Tak oto wygląda to biedactwo. Wstyd mi nie tylko dlatego, że moja wyobraźnia tego nie przewidziała, ale że zadałam tyle bólu...



Oczywiście, od razu zrobiłam przegląd wszystkich drzewek, które mają podpórki i wszelkie stabilizatory. Na Inversie, której złamaną gałąź ratowałam, nie mogłam usunąć taśmy, tak wrosła... :oops: :blink:



Przy okazji odkryłam też we wnętrzu Inversy oraz Majora Penduli, że wzdłuż pnia chyba mrówki usypały jakieś dziwne kopce... W każdym razie zniszczyłam toto...

No, pochwaliłam się błędami, to może, żeby tak jakoś optymistycznie zakończyć, pochwalę się kwiatami, które otrzymałam...

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 10 Lut 2013 21:21 #121950

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie przebiśniegi na takim samym etapie. Każdy z nas uczy się na błędach. Dzięki za ostrzeżenie - też będę musiała przejrzeć wszelkie podpory.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.240 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum