TEMAT: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia...

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 21 Wrz 2012 11:33 #71016

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ale skąd wytrzasnąć taaakie kamienie :eek3: rewelacyjne :happy4:
Nie dziwię sią, ze bez pomocy M by się nie obyło :silly:
A jakby tak pomiędzy kamienie, przy szczycie usypać ziemi nieco i jakieś płytko korzeniące się bylinki powkładać :think:
Zielono by się zrobiło, czasem kwitnąco? Nie da się?


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 21 Wrz 2012 13:00 #71045

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ale kamieniory! :supr3:
To jest to, co tygryski lubią najbardziej :lol:
Niech jeszcze czas je trochę spatynuje... będzie świetnie! :bravo:
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 21 Wrz 2012 19:00 #71090

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Szukam właśnie pomysłu na zamaskowanie nadwyżki nieprzerobionego kompostu :) Twój pomysł jest rewelacyjny, tylko muszę się rozejrzeć za płytami skalnymi :lol:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 22 Wrz 2012 16:24 #71370

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Dziewczyny, dziękuję za tak miłe słowa; cieszę się, że pomysł wypalił i udało się zamaskować to, czego nie miało być widać.
Skąd kamienie? Ano z takiego miejsca, jak to Gosia nazwała, co tygryski lubią najbardziej. Jest to firma, która ściąga przeróżne kamulce z Polski i... sprzedaje do ogrodów (sami też projektują i zakładają śliczne ogrody). Jak już się do nich wejdzie, to :eek3: :eek3: :eek3: Oj, jest w czym wybierać, ale... No, jest jedno ALE... Poważne ALE :unsure: Gosia pisała u siebie, co zakup kory robi z portfelem. To, co robią z kieszeni człeka te kamienie, to... to już nie drenaż, ale DZIURA :crazy:
No, ale kamienie są i nawet jak się ta koncepcja znudzi czy coś tam, możliwości ich wykorzystania są u mnie niemal nieograniczone :whistle:

Jolu, też o tym myślałam :hug: , ale M. mi odradza sypanie ziemi za płytami, bo ona będzie odpychała je od pionu. Dołem tylko powsadzałam rojniczki, niech wypełnią szczeliny. Górę - mam nadzieję - zasłonią płożące roślinki...

Dziś w radiu słyszałam, że o 16.00 zaczyna się jesień. A więc żegnaj lato na rok, stoi jesień za... ciężkimi chmurami, które teraz pokrywają niebo.

No to niech będzie na dobry początek jesieni -











Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 22 Wrz 2012 20:53 #71460

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Anetka, ale budowla powstała! Właśnie, jak ją nazwać? Ciekawa jestem, jak to będzie wyglądać za dwa, trzy lata... Tylko nie pozwól tym płożącym i zwisającym tak do końca tych kamieni zasłonić!
Znam takie miejsca, o których mówisz... Aż szkoda, że tam tyle tego kamienia niewykorzystanego leży! ;)
Trzmielina chyba jeszcze nie pokazała swoich możliwości do końca...Jeszcze ten róż w oczy tak bardzo nie bije... Odważyłaś się to napisać... ;) Jesień...

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 22 Wrz 2012 21:30 #71474

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta jak to odważyłaś się powiedzieć :whistle: jesień trwa już od kilku godzin :oops:
Anetko cudne te wrzosy, mam dwa takie same :happy4:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 22 Wrz 2012 23:22 #71517

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Kamienna budowla imponująca. Ciekawy pomysł. Przepiękna ta hortensja z ostatniego zdjęcia - tak pięknie zzieleniała ;)

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 23 Wrz 2012 10:34 #71605

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Anetko, jak ja Wam zazdroszczę tych wielkich kęp traw :eek3: to tak tytułem wstępu ;)
wpadło mi gdzieś zdanie, że padł u Ciebie jesion ? od samego początku trafiłaś chyba jakiś pechowy egzemplarz :/
PS bardzo fajnie wygląda ta kamienna, podniesiona rabata :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 23 Wrz 2012 16:07 #71662

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
artam wrote:
Tylko nie pozwól tym płożącym i zwisającym tak do końca tych kamieni zasłonić!

Nawet niech o tym nie myślą :club2: Sekator będzie im bratem :lev:

No, nie wiem, czy trzmielina jeszcze mocniej będzie biła po oczach; prędzej jej liście opadną :unsure:

Budowla, piszesz? My nazywamy toto skalniakiem - taki wielki skrót pojęciowy, bo skalniakiem to na pewno nie jest. Ale jakieś skałki wokół ma, więc może i tak być ;)

Jolu, te wrzosy są szczegółnie urokliwe, dlatego dokupiłam ich więcej na to nowe miejsce. Mam nadzieję, że już za rok pokażą swą krasę :flower2:

Iwonko, dziękuję :hug: Pomysłów było kilka, ale ten okazał się najlepszym, choć nie najtańszym :whistle:
Też lubię taki zielony kolor hortensji - one nieustannie się zmieniają, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Sylwku, witaj! To prawda, szczep jesionu padł, została sama podkładka, która teraz zmienia się w drzewo :supr3: Oczywiście, opuścił on już mój ogród, wywędrował na wolność, na pole :flower1:
Mam nadzieję, że ta skalna rabata dopiero zyska za kilka lat, jak już roślinki podrosną i stworzą w miarę naturalną kompozycję.

Czy to typowy objaw jesieni? Takie przyrosty...



W jesiennej tonacji...











Miłego niedzielnego popołudnia życzę :kiss3:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 23 Wrz 2012 18:28 #71702

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Anetko u Ciebie wcale nie widać jesieni :woohoo: Wszystko zachwyca kolorami!
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 24 Wrz 2012 21:16 #72062

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Kolorki jeszcze są, to prawda, ale pogoda nie zachęca do ich podziwiania. Dziś tylko zapowiedź nocnego deszczu (właśnie pada) wygoniła mnie z domu, aby wsadzić trawę do gruntu. W ten sposób redukuję ilość doniczek do przezimowania w garażu, zanim znajdę dla tych roślinek odpowiednie miejsce :whistle:

Dziś wymusiłam na M., by rozpoczął, choćby symbolicznie, okres grzewczy, bo mi zakwas nie chce rosnąć :happy: Więc kto spragniony ciepła, niech się ogrzeje :) :coffe:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 24 Wrz 2012 21:25 #72067

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zakwasu nie mam (co najwyżej miewam zakwasy po robotach ziemnych :rotfl1: ) ale zgłaszam, że my sezon grzewczy zaczęliśmy już w piątek...
Wprawdzie taki ogień w kominku zdecydowanie bardziej ogrzewa wyobraźnię, niż widok ciepłego kaloryfera :lol: ale na bezrybiu... i tak dalej...
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 28 Wrz 2012 15:19 #73073

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Anetko, Twój ogród jest piękny przez cały sezon, także teraz , gdy do jego furtki zastukała jesień . Oglądam więc i podziwiam . Wypielęgnowany trawnik ze smakiem zaaranżowane rabaty i ogrodowe zakątki - np.wielki , stromy skalniak niezwykły, ale bardzo ciekawy ! Podobają mi się także ogrodowe dodatki - donice czy figurki dobrze wkomponowane w otoczenie. :)
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2012 13:52 przez Ewelina.

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 03 Paź 2012 18:06 #74529

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Gosiu, mam nadzieję, że w Twoich regionach ociepliło się? U nas piękna, słoneczna pogoda dopisuje, choć noce już zimne...





Ewelino, dziękuję Ci za bardzo miłe słowa.Masz rację - jesień potrafi byc piękna. Chyba nikt nie ma tak bogatych i różnorodnych dekoracji domu, jak właśnie jesienią :) Widziałam u Ciebie bardzo ciekawe aranżacje wykorzystujące dary jesieni...

I u mnie zagościły jesienne kwiaty zarówno przed domem, jak i w domu.







W domu królują hortensje i lawedna.





Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 03 Paź 2012 20:49 #74612

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Anetko- nie mam pojęcia , jak to się stało, że ja do tej pory jeszcze nie odwiedziłam Twojego ogrodu :thanks: , ile pięknych rzeczy mnie ominęło :woohoo:
Dopiero teraz to nadrobiłam, pozwiedzałam i poczytałam od deski do deski , jestem Ci wdzięczna za wrażenia estetyczne :flower1:
Sposób, w jaki prowadzisz swój ogród bardzo do mnie "przemawia" ,podzielam zachwyty nad jakością trawnika i urodą rabat , od tej pory będę częstym gościem w Twoich progach :hearts: :flower2:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 03 Paź 2012 21:31 #74627

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Drewna trochę jest... Mam nadzieję, że brzozowe doniczki niezagrożone! :rotfl1: Zakwas może wymagać ofiar! :rotfl1: Tak ładnie w nich chryzantemom... A właśnie, Aneta, ty swego czasu kupowałaś na ryneczku ;) chyba jakieś ponoć zimujące odmiany chryzantem... I co? Bo te w tych doniczkach nie wyglądają mi na zimujące... Ale ładne! Masz wobec nich jakieś bardziej dalekosiężne plany? ;)

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 04 Paź 2012 10:38 #74729

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jak przyjemnie :hearts: ogrzać się w kominkowym ciepełku :hug:
U mnie sezon kominkowy rozpoczęty już chyba za dwa tygodnie temu :lol: Zupełnie inne powietrze w domu ;)
Natchnęłaś mnie na te lawendowe bukiety, chyba wyskoczę do ogródka :dance:

Odp: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 04 Paź 2012 20:56 #74943

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Dorotko, to samo cisnęło mi się na usta, gdy Cię odkryłam :hug: Baaardzo podoba mi się Twój ogród, mamy sporo wspólnych pomysłów na rabaty i dobór roślin, dlatego tak mi dobrze u Ciebie :)

Marto, sezon grzewczy ruszył chyba pełną parą: od dwóch dni przepalamy pod wieczór mimo słonecznej pogody. Dlatego zapas drewna musi już być pod ręką. Osłonkom brzozowym nic nie zagraża, szczęściem M. potrafi odróżnić drewno dekoracyjne od uzytkowego :cool3:
masz rację - swego czasu miałam chryzantemki zimujące, ale specjalnie przy nich nie chodziłam (tzn. nie zabezpieczałam na zimę, itp.). Spośród trzech tylko jedna mi wybiła i nawet kwitła, ale ubiegłoroczna zima całkiem wyeliminowała to kwiecie. No więc zakupiłam te widoczne na zdjęciu. A potem poszłam do ogrodu przypomnieć sobie, jakie to kolorki chryzantem wsadzałam wiosną. I ... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: (już wiem, dlaczego ten kolor mi sie wydał znajomy i taki swojski :bad-idea: )





Jolu, ciepło kominka jest cudownym odczuciem, mogłabym się grzać niemal nieustannie w taką pluchę, jaka dziś nastała. Wiesz, z tym ścinaniem kwiatów zawsze mam dylemat: bo przecież tak ładnie zdobia ogród. Ale skoro teraz coraz mniej przebywam na zewnątrz, poza tym - pierwszy przymrozek pozbawi urody większość roślin, nie mam oporów, aby udekorować te pomieszczenia, gdzie przebywam najczęściej. Stąd hortensje i lawenda dominują. Tymczasem i w ogrodzie nadal sprawiają przyjemne wrażenie...





To już chyba ostatnie listki trzmieliny, może nawet po dzisiejszej wietrznej nocy nic na krzewie nie zostanie :supr:





Kwitną też nadal liliowce :woohoo:







No i kończąc żółtym akcentem życzę miłego, spokojnego wieczoru :)

Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2012 20:56 przez dkny.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.496 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum