TEMAT: Na ziemi przodków

Na ziemi przodków 26 Mar 2013 11:40 #138527

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dziękuję Polu :) , a o multiflorę pytaj Magiczka, bo to ona obiecała do mojej paczki przytulić sadzonki :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Na ziemi przodków 26 Mar 2013 12:51 #138550

  • Mike22
  • Mike22's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 6
Przypomniałem sobie o s. chińskim, bo często w Katowicach mijam rabatę z tym krzewem. Jest ich kilkanaście sztuk, w koło beton i asfalt, a one zimę zniosły bardzo dobrze. Ale to chyba zależy od śniegowej kołderki. Chociaż w zeszłym roku w lutym były siarczyste mrozy, a one też przeżyły bez problemu, a jak pamiętamy śniegu nie było. Więc trudno powiedzieć od czego zależy ich dobre (lub złe) przezimowanie.
piku wrote:
To jest właśnie ciekawostka przyrodnicza ;) U podnóża płynie rzeka. Po lewej stronie patrząc od dołu są mokradła i wąwóz z płynącym z góry strumykiem a na mojej górce jak wykopałam dół pod sadzawkę to w ciągu dwóch dni samoczynnie napełnił się wodą
:think: Łooo, to Ci dopiero ciekawostka, i to nie tylko przyrodnicza :) A kiedy kopałaś dół pod oczko? W którym miesiącu? Wiesiu, jakbyś tak kiedyś miała chęć i czas i obfociła swoją okolicę (te bagienka, strumyki itd.) i podzieliła się z nami zdjęciami? Dało by się zrobić? :whistle:
piku wrote:
Moja sadzawka trochę osuszyła teren ale nie na tyle by sucholuby miały tam dobre siedlisko.
Dopiero dzisiaj troszkę poszperałem i zobaczyłem, że Ty masz działeczkę w połowie tej byczej góry, a ja myślałem, że raczej bliżej wierzchołka. :oops: No to już mi ślinka cieknie na fotki krajobrazów ze szczytu z samej góry!!!
Im wyżej tym mniej wody w gruncie. Dla 100% pewności wsypać w dołek z taczkę piachu i na pewno by rokitnik urósł, ale nawet bez tego myślę, że dałby radę. Jak chcesz mogę Ci wysłać jesienią garść owoców, posadzisz i zobaczymy :)

Jeszcze jedno pytanie - czy oczko wodne czymś wykładałaś, uszczelniałaś, czy to zwykła dziura w ziemi bez żadnych dodatkowych prac?
piku wrote:
A co do krzewów to mają pełnić funkcję ok. 50 m żywopłotu który jak dorośnie ma zastąpić siatkę leśną będącą wątpliwą ozdobą ;)

Gatunki jakie wybrałaś stworzą bardzo naturalną barierę, ale niektóre są też ekspansywne. Mnie jeszcze przypomniał się:
- kolcosił np.:http://plantsgallery.blogspot.com/2009/08/kalopanax-septemlobus-syn-k-pictus.html
- dereń biały - czerwone, ozdobne pędy w zimie, gęsty
- żylistek i jaśminowiec - jeden i drugi ma piękne białe kwiaty w lecie, też gęste
- Z zimozielonych można połączyć bukszpan, cisy, krzaczaste żywotniki
- można zrobić żywopłot z ciętego grabu lub (i) ligustra

Szkoda że w kwalifikacjach odpadły trzmielina i pęcherznica kalinolistna. Ładne, zdrowe krzewy i można mieć je za darmo.
"Spieszmy się kochać książki, tablety tak szybko nadchodzą." Krzysztof Varga
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Mar 2013 13:19 #138556

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Sadzawkę kopałam jesienią i jest to teraz zbiornik naturalny. W upalne lato poziom wody nieco spada a wiosną jest po brzegi. Pogrzebię trochę w archiwalnych fotkach to wstawię co nieco, a na nowe trzeba trochę poczekać :wink4:
Owocami rokitnika chętnie się pobawię, a pozostałe z wymienionych przez Ciebie krzewów rosną już w tworzonym wcześnie żywopłocie wzdłuż starego sadu położonego poniżej sadzawki. Natomiast w okolicy zadrzewionej działki sąsiada chciałam posadzić coś odmiennego a jednocześnie nie sadzić zbyt wielu gatunków by nie wyglądało to chaotycznie.

Tymczasem pozdrawiam widoczkiem z tarasu w lewo :)


z mojego zagajnika w prawo


i na prawie na szczycie góry, pod lasem
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2013 13:39 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, r-xxta, Amlos, waldek727, Mike22, Margolka

Na ziemi przodków 26 Mar 2013 17:43 #138613

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
masz rajne sielkie widoczki i jaka piekna tęcza :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 29 Mar 2013 10:05 #139307

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Czekając na wiosnę z okazji Wielkiej Nocy, życzę Wszystkim odwiedzającym wielu miłych chwil

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, mag, dorciaj, r-xxta, Amlos, chester633, Mike22, Margolka

Na ziemi przodków 29 Mar 2013 10:42 #139312

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiesiu i dla Ciebie i Twoich bliskich Wesołych Świąt :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 29 Mar 2013 13:43 #139344

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Wiesiu wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących świąt.

Gif pochodzi ze strony gify.magazynek.org/
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 03 Kwi 2013 15:51 #140466

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Cześć
Piękny ogród i super zdjęcia. Będę częściej zaglądał ;-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 07 Kwi 2013 22:16 #142478

  • REJA
  • REJA's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 26
Wiesiu, piękne te widoczki! Zawsze podobała mi się szachownica pól w oddali...
A ja przyczłapałam do komputera po przeszło tygodniowej chorobie - dawno mnie tak nie zmogło, żeby tydzień w łóżku leżeć.. Teraz męża położyło, dla odmiany. Więc przyszłam tu do Ciebie - pięknymi widoczkami siły nadwątlone nieco pokrzepię:)
Pozdrawiam - Renata
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 08 Kwi 2013 07:47 #142594

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Zdrówka życzę Reniu, ale pokrzepień zbyt wiele nie mam. Zima z wielkimi oporami odchodzi :angry:

Mój samochód w pierwszy dzień Wielkiej Nocy wyglądał jak śniegowy bałwan :wink4:



Dzielne roślinki z trudem przebijają się przez twardą warstwę śniegu :unsure:



Niektóre ze wspomaganiem ;)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mike22

Na ziemi przodków 08 Kwi 2013 08:13 #142599

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 134
Wiesiu okropnie to wyglądało.
Widać, że roślinki też wymęczone. :(
Oby ten śnieg u was jak najszybciej stopniał.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 08 Kwi 2013 09:03 #142625

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wiesiu imponująca ta zaspa na samochodzie :pinch: , ale zupełnie niestosowna biorąc pod uwagę, że to była Wielkanoc :jeez: . Wszyscy z niecierpliwością czekamy na prawdziwą wiosnę, a roślinki to chyba najbardziej jej już potrzebują :dry: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 08 Kwi 2013 09:46 #142634

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Chyba to były bardzo pamiątkowe Wielkanocne białe śieta,bynajmniej ja takich nie pamiętam :whistle: :ohmy:
U mnie Słoneczko od rana gości i niebo niebieściuchne,aż się chce żyć ;) Może wkrótce i zieleni bedzie przybyać,oj jak juz tego się chce ;)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 09 Kwi 2013 17:21 #143377

  • Mike22
  • Mike22's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 6
Wiesiu, ale to zdjęcie samochodu jest super, jak gdzieś na Kasprowym. :woohoo:
Jak Ty tam wjechałaś i wyjechałaś tym autkiem!!! :ohmy:
"Spieszmy się kochać książki, tablety tak szybko nadchodzą." Krzysztof Varga
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 10 Kwi 2013 10:09 #143687

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Michale, tymczasem autko zostało sfocone na Śląsku, co dziwne tu opad śniegu na Wielkanoc był większy ;) Ale zostało przetestowane na wypadek przeciwności losu i daje radę dopóki śnieg nie sięga do połowy drzwi :wink4:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 15 Kwi 2013 06:43 #145688

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wiosna przyszła :) Co prawda dziś przymroziło, ale słońce świeci od rana, więc szron zaraz zniknie.
Suchodrzew miałam, nawet mi zakwitł, a potem zmarzł i już nie odbił :(
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 15 Kwi 2013 10:58 #145769

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Wreszcie nie tylko kalendarzowa :lol: Roślinki teraz bardzo się śpieszą do słonka ale w ogrodzie nadal bardzo mokro :unsure:

Twój suchodrzew Ewo pewnie nie miał okrywy śniegowej dlatego nie dał rady - szkoda :dry: . Mój zimuje dobrze ale nie kwitnie :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 17 Kwi 2013 12:06 #146510

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
roślinki wyłażą do słonka :tongue2:

Miałaś niesamowite zaspy, aż w szoku jestem. Coś za coś, krajobraz jest bajeczny,
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.437 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum