TEMAT: Ogród Aguniady

Odp: Ogród Aguniady 07 Sie 2012 20:56 #59940

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja też zaglądam w wiadome miejsce po cichutku ;) i podziwiam nieustannie :thanks:
Choć najbardziej to Ci zazdroszczę tych panów, co Ci tak pięknie darń usunęli pod nową rabatę :rotfl1:
Ale pomysł zatrudnienia kogoś do tej czarnej roboty już mi wcześniej świtał, tylko jakoś realizacja nie wyszła :think: , no i na razie drę sama :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Aguniady 14 Sie 2012 23:23 #61449

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Widziałam wrzosy :woohoo:
REWELKA jak dla mnie :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 16 Sie 2012 22:39 #61939

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Aga, większość z nas cierpi na brak czasu i gdy się pracuje to nie da się równocześnie prowadziś wątków na wielu forach. Od czasu do czasu, oby jak najczęściej, pokazuj nam chociaż w skrócie co się dzieje.
Ogród pod brzozami zawszę z przyjemnością odwiedzam. :bravo:
A swoją drogą to biedny ten los forumowych trawników. Nawet tych najbardziej zadbanych jak u Ciebie.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 22 Sie 2012 09:42 #63096

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Romku, popatrzyłam ostatnio obiektywnym okiem na swój ogród i stwierdziłam, że to koniec ekspansji na trawnik - wydaje mi się, że zabiegi poczynione ostatnio wystarczą, a dalsze jego zmniejszanie zaburzy przestrzeń, którą jednak sobie cenię. Wiesz, co mam na myśli, prawda? Nie chcę 'nakićkać', mówiąc wprost.
Dawno nie zaglądałam do Twojego cudownego, pełnego drzew i krzewów ogrodu... Nadrobię to wkrótce, obiecuję, bo mimo, że jesień w nim wygląda cudownie, to jednak nie chcę pominąć uroków lata. Pozdrawiam Cię serdecznie!
Joluś, serio piszesz? Również wydaje mi się, że wrzosy jako niskie plamy kolorystyczne na tej rabacie, to było najlepsze rozwiązanie... nie chciałam więcej większych roślin dosadzać, więc to chyba wystarczy? Na końcu wsadzam jeszcze trzy azalie pontyjskie - tam na nie czeka miejsce - i finito :)
Martuś, dziękuję że mnie odwiedzasz... panowie zdarli darń aż miło, a ja zaoszczędziłam sobie i M. bólu kręgosłupa, co w przypadku dyskopatii M. ma niebagatelne znaczenie jednak. Cieszę się, że Ci się podoba!

Pozdrawiam wszystkich :flower1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 22 Sie 2012 10:07 #63103

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak miło, że wpadłaś choć na chwilę :bye: i mnie również pozostało oglądanie Twojego pięknego ogrodu w milczeniu :(
Tym razem zbanowana zostałam za Woodstock :devil1: Dobre rozwiązanie z tym paleniskiem.Mam kostkę brukową w zapasie i chyba też coś takiego na wiosnę zbudujemy.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 10:36 #106009

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aguś coś nam szczędzisz Twoich ogrodowych fotek :(
Muszę podglądać tam ... ale porozmawiać nie mogę :think:
Znaczy teraz już mogę, ale ... :happy4:

Coś na koniec roku może i początek kolejnego pokażesz ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 10:52 #106018

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kochani (Jolu!), jestem, zaglądam do Was, raczej po cichu... strasznie mi trudno prowadzić życie ogrodowe w więcej niż jednym miejscu, strasznie żałuję, że nie jesteśmy wszyscy razem!
U mnie w ogrodzie wiosennie, wczoraj dojrzałam wychodzące floksy, a i ciemierniki szykują kwiaty do kwitnienia... mam szczerą nadzieję, że zima do nas nie wróci, bo jeszcze trochę takich ciepłych dni, i rośliny przy nagłym pogorszeniu się pogody poważnie by ucierpiały!
Moja głowa jak zwykle pełna pomysłów, a nogi przebierają już do marca, żeby to wszystko realizować...
Póki co, czekam na krążki torfowe i po raz ostatni spróbuję z wysiewami...
Studiuję też oferty bylin, i pewnie krótko po Nowym Roku złożę zamówienie... Bożenka Babopielka namawia mnie by szpaler hortensji Limelight podsadzić bodziszkami, o których nie mam pojęcia... zwróciły jednak szczególną moją uwagę bodziszki Laura oraz Salome... jakieś doświadczenie macie z tymi odmianami?

U mnie teraz jest tak:


















Życzę Wam spełnienia planów ogrodowych w Nowym Roku, zdrowia i dobrej aury :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 10:58 #106021

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Z badziszkami to raczej nic nie poradzę ;)
U mnie rosną w towarzystwie różyczek i strasznie się panoszą :lol:
Czytałam o tym szpalerze hortensji, już widzę jego kwitnienie :)
U Ciebie wszystko rośnie, jak na drożdżach :happy4:
A w ogrodzie wiosennie :happy: Masz racje, oby scenariusze z poprzednich lat sie nie powtórzyły :think:
Choć u mnie w nocyu mrozi i rośliny nie wychylają nosa nad ziemię :happy3:

Happy New Year :drink1: szampańskiej zabawy i zdrowia przede wszystkim :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 11:17 #106029

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Muszę koniecznie do Ciebie zajrzeć, bo mam zaległości :oops:
Szpaler widziałabym tak: Limelight przeplecione budlejami, a w nogach jak radzi Bożenka, bodziszki... całość biało-fioletowa. Czy to ma sens wg Ciebie? Budleje dotychczas mi przemarzały, ale może schowane między krzewami hortensji i zabezpieczone, dadzą radę?
Najlepszego w Nowym Roku!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 11:29 #106036

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ma to sens całkiem, całkiem :woohoo:
Budleje to takie dziwne krzewy :think: Na wyspach rosną, jak chwasty na kolejowych nasypach, na kawałku ziemi pomiędzy chodnikową płyta z ścianą domu :whistle:
A u nas im za zimno :blink:
Powiem szczerze, że u mnie ubiegłą zimę budleja zniosła nad wyraz dobrze i nareszcie urosła w spory krzak :woohoo:
Myślę, że pomiędzy hortusiami w osłoniętym miejscu powinny dać radę w kopcach ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 11:33 #106037

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Super, Jolu, w takim razie idę w tę koncepcję. A propos, muszę sobie kupić porządny notatnik ogrodnika, bo zaczynam w swojej głowie mieszać szuflady, zapominam, a czasem trudno szukać przemyśleń w tym, czy innym wątku... Masz coś takiego? :)
Mam nadzieję, że budleje odpowiednio potraktowane, dadzą sobie radę. Efekt, który widzę oczyma wyobraźni, byłby super!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 12:02 #106045

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie też dwie budleje przezimowały pod kopczykami i porosły w wielkie krzaki, a przecież my z Jolą z lubelskiego ;) , u nas znacznie zimniej niż u Ciebie :pinch:
Bodziszki popieram, sama nakupiłam sporo odmian w zeszłym sezonie, a teraz poprawiłam zamówieniem u pana Marka P. :rotfl1: . I też będę sadzić w towarzystwie hortensji :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 13:52 #106062

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga, witaj kochana! :hug:
Nie nadążam za tobą w tamtym miejscu, z resztą jakos mnie coraz mniej tam ciagnie.
Co do bodziszków z hortensjami. Salome stanowczo NIE! kwiatek piekny, ale to kapryśnik jakich mało. Poza tym długasnie płożące pędy a kwiatków jak na lekarstwo.
Laura jest dość wysoka, ładnie kwirnie masą białych kwiatuszków. U mnie oststnio było jej zdjęcie z różą Astrid v G. Jednak z tego co pamietam jakos tak krótko kwitła.
Zastanów sie nad bialym kaszmirskim. U mnie pieknie wygląda z rózami, jest zupełnie bezproblemowy a do tego kwitnie dość długo. Choć z hortensjami chyba żaden nie zagra czasowo - takie mam wrażenie.
Miłej zabawy ci zyczę :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 14:01 #106063

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, widzę, że coraz Cię mniej - dobrze, że tu mogę śledzić na bieżąco co u Ciebie i w Twoim ogrodzie...
Co do bodziszków, to bardzo mi się podoba himalajski Plenum... ten biały kaszmirski po prostu tak się nazywa? Dzięki za porady, proszę o jeszcze :hug:
Szampańskiej zabawy! My kameralnie, we dwoje :)
Martuś, ja też zamierzam zamówić bodziszki u pana P. :) Cały czas się motam w odmianach, ale mam nadzieję dojść do finalnego wyboru jeszcze w tym roku ;-) Cieszę się, że mamy podobne plany! Udanego Sylwestra!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 31 Gru 2012 17:22 #106147

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aguś mój kajecik obejmuje głównie ewidencję nabytków :lol: jak się czasem okazuje niezbyt skrzętną :oops:
Pomysły ... kłębią się w głowie, czy będą zrealizowane :think:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 02 Sty 2013 13:29 #106762

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Pooglądałam i podziwiam. Bardzo piękny ogród. :thanks:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 13:29 przez Dangar.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 02 Sty 2013 18:31 #106858

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Agusia - większość bodziszków kwitnie wcześniej niż hortensje. Dorota (dodad) ma rację, że ciężko będzie zgrać ich kwitnienie, ale czy jest to konieczne, żeby kwitły w jednym czasie?
Wiadomo, że jedna 'Limelight' w czasie kwitnienia robi wrażenie( bez żadnych dodatków), a cały szpaler z tych hortensji będzie imponujący!
Jako zadarniacz możesz zastosować bodzieszek krwisty biały.

Zdjęcie z 21 czerwca, ale kwitnie jeszcze w lipcu.
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 03 Sty 2013 11:23 #107126

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bożenko, bardzo dziękuję za podpowiedzi i rady... szpaler Limelight podsadzę bodziszkami magnificum oraz himalajskimi Plenum. Nie zależy mi, żeby kwitnienie hortensji z bodziszkami koniecznie się zgrało - rabata powinna być atrakcyjna przez większość sezonu. Planuję tez poletko z Vanille Fraise - ta hortensja wyjątkowo pięknie się u mnie przebarwia, więc przynajmniej kilka nowych sztuk dosadzę na frontowej rabacie, którą wiosną reorganizuję.
Mam pytanie o hortensję Choco Bleu, którą kupiłam w ubiegłym roku, zakochując się od pierwszego wejrzenia... na razie niewiele można o niej przeczytać, wiesz coś o niej? Ma zachwycające ciemno czekoladowe pędy i cudne, cały sezon kwitnące, kwiaty.
Danusiu, bardzo dziękuję za odwiedziny i pochlebne słowa!
Jolu, ja skrzętnie zapisuję tegoroczne plany w kajecie, bo zapominam co wymyśliłam i co kupuję! :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.630 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum