TEMAT: Ogród Aguniady

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 11:43 #247251

  • Barabella
  • Barabella's Avatar
Przydreptałam Aguniu do twego ogrodu, bo świat bez niego jest smutny :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 13:01 #247269

  • jlg
  • jlg's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 85
  • Otrzymane dziękuję: 23
Wątek pędzi jak szalony, a znajomych i przyjaciół coraz więcej. Chciałam się zapytać o to ostrojstwo Fiskarsa do usuwania chwastów, ale już doczytałam, że jesteś zadowolona i jeśli chodzi o mniszki to sprawdza się bezbłędnie. (u mnie co prawda to ulubiony kwiat córki, namiętnie przez nią zbierany, ale potrafi zarosnąć trawnik błyskawicznie, więc litosci nie mam). Z drugą córką na leżaczku udało mi się wyrównać obrzeże trawnika, wypadałoby zabrać się za mniszki... ponoć wiosenne, świeże listki są całkiem smaczne w sałatkach ;)
Pozdrawiam ciepło - Joasia

Miniaturka Joasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 13:59 #247283

  • Gatita
  • Gatita's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 8
Aguś, po Twoim wątku widzę, że coraz większa migracja "stamtąd" :happy3:
I widzę jeszcze jedną rzecz niestety - obejrzawszy podpisy pod Twoimi fotkami - galopująca sklerozę u mnie :hammer:. To chyba kwestia wieku, jeszcze niedawno pamiętałam wszystkie odmiany roślin, dziś co 6-tą :P . Chyba pora zrobić rozpiskę :whistle: .
Twój ogród faktycznie, jak napisała Jola, już bardziej majowy niż kwietniowy. Jest pięknie !
Ogródek Gatity
Serdecznie zapraszam Agata :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 14:48 #247291

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Aga mnie również nie mogło zabraknąć..zmartwiłam się przez chwilę że Cię tam nie ma..ale znalazłam tutaj :)
póki co musze nauczyć sie tego forum,ubrać się w jakiś avatar czy podpis..bo taka naga wyglądam przy Was.. :P
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 17:44 #247357

  • daffodil
  • daffodil's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Witaj Aga :dance: ,

Już od dwóch dni błąkam się po Oazie i w końcu znalazłam czas żeby założyć profil i się zameldować. Nie wyobrażam sobie nie oglądać Twojego ogrodu....dlatego bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się tutaj go prezentować.
Na pewno będę go często odwiedzać, chociaż nie zawsze się wpisywać...

Wszystkie mnniszki usunięte? Ja też mam ochotę na Fiskarsa, tym bardziej że pamiętam, że go chwaliłaś, tylko czemu on taki drogi...
Serdeczności
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 17:46 przez daffodil.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:10 #247364

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aguniada wrote:
Iwonko Z tym, że Ty masz świeżą trawkę, to już jest Ci potrzebny?
A mam tez stary trawnik, taki 10-cio letni ;) Wiem, że mój ogród kojarzy się głównie z zeszłoroczną rewolucją, ale stara część też jest. Niestety nowa trawa też mocno zachwaszczona :( Mam z boku działki nieużytek, którego nikt nie oporządza i chwasty się mocno rozsiewają. A druga sprawa, że mój trawnik też został założony na łące. Przygotowaliśmy ziemię dobrze, ale nie da się w 100% pozbyć tego co było glebie. Powoli ogarniam, odchwaszczam....
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:13 #247366

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
:bye: Aga widzisz co narobiłaś? ;) Dziewczyny wiedziałam, że Aga będzie tu mile widziana, ale tego, że tyle osób przydrepcze tu za nią nie przewidziałam. Jesteście niesamowite i chyba cos mi wpadło do oczu. :hug:

Aguś mam nadzieję, że nie pogniewasz się za trochę prywaty w Twoim wątku?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:15 #247367

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witajcie drodzy goście!

Dzień dziś dla mnie ważny - córka miała zakończenie roku szkolnego.
To oznacza, że dosłownie za chwilę matura... nasze dzieci coraz starsze, za to my ciągle... tylko piękni! ;-)

Byłam dziś w dwóch ogrodniczych. Pierwszy to producent jednorocznych - szczerze żałowałam, że mam tylko 50zł w gotówce.
Do następnego pojechałam z M. i w sumie, udało się dziś kupić troszkę maluchów, dwa większe kosze, i w rezultacie sporo donic zostało obsadzonych. Mam plan na te, które jeszcze zostały, ale chyba zajmę się nimi już w przyszłym tygodniu.

Popatrzcie, jak to wyszło... ma to sens, Waszym zdaniem?

Ten kosz zawiśnie na trejażu tarasowym:
































Odpowiedzi na Wasze wszystkie wpisy za chwilę zamieszczę :)
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 18:46 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:27 #247373

  • Mandragora
  • Mandragora's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 28
Aguniu - przydreptałam i ja! Ciężko za Tobą nadążyć, jestem gdzieś na nastej stronie... :whistle: Fuksje przecudne, moje młodziutkie sadzoneczki z całą pewnością nie będą w tym sezonie tak wyglądać :unsure: Wszystkie kompozycje jak zwykle idealne! Myślisz, że przymrozki już nam nie grożą? Zastanawiam się, czy wysadzać do gruntu kobee, które mimo uszczykiwania chcą opanować cały dom ;) Pozdrawiam serdecznie :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:35 #247379

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Milenko, witam Cię serdecznie! Cieszę się, że tyle z Was się odzywa – czuję się jak w domu, w gronie bliskich osób.
Cieszy mnie, że kompozycje przypadły Ci do gustu… na bieżąco obserwuję prognozy – Amerykanie nie zapowiadają żadnych anomalii i jeszcze się w tym roku nie pomylili, więc im wierzę!
Pozdrowienia…
Beti, Ty wiesz, że ja jestem też płaczliwa – już nie raz rozmawiając z Tobą roniłam łzy ;-) Chyba obie mamy oczy w mokrym miejscu :D
Wszyscy jesteście niesamowici… Mam nadzieję, że uda mi się choć po części zasłużyć na Waszą sympatię i zaufanie. Dziękuję!
Iwonko-majowa, oczywiście, pamiętam, że masz starszy trawnik, ale nie wspominałaś wcześniej o kłopotach z chwastami. Mamy zatem podobnie – wokół nieużytki, co skutkuje koniecznością walki z zielem i na trawniku i na rabatach… ech, nikt nie obiecywał, że życie ogrodnika będzie łatwe!
Asiu-daffo, ogromnie się cieszę, że mnie odnalazłaś i w ogóle, że znalazłaś Oazę! Mam nadzieję, że poczujesz się tu dobrze i swobodnie, nawet jeśli zbyt często nie będziesz miała możliwości pisać… Bardzo by mi brakowało Twojego ogrodu… w przyszłości liczę jednak na Twój wątek, a jeśli nie, to chociaż na trochę migawek z Twojego zakątka, np. u mnie – będzie mi bardzo miło!
Fiskars w ogóle jest drogi, ale niezawodny… żadna łopata tak nie kopie, żaden sekator ani nożyce nie tną… no, nie chcę zbytnio zachwalać, ale ja jestem fanką 
Dario, super, że będziemy mieć kontakt! Twój ogród będzie przecież powstawał… dziel się tym tu na Oazie!
Gat, to budujące, że tyle bliskich osób znajduje się wokół! Dzięki temu człowiekowi jest raźniej i łatwiej w życiu, a problemy wydają się być do pokonania – każde!
Co do sklerozy w nazwach roślin, to mam to samo! Celowo zmusiłam szare komórki do wysiłku, bo zauważam, że zaczynam zapominać podstaw… e, to raczej nie wiek, tylko upał :D
Lesiu, witam serdecznie i dziękuję za dzisiejszą przesympatyczną i podtrzymującą na duchu rozmowę – miło bardzo jest wiedzieć, że bez względu na miejsce i czas, pozostaniemy w kontakcie.
Tak myślałam, że uda Ci się popracować… taras umyty? ;-)
Basieńko, ogromnie się cieszę, że jesteś! Zapraszam często, w miarę możliwości!
Jurku, no comments - trzymaj się tam!
Jolu, dziękuję za obecność!
Madziu, piątuniu i to już weekend! Co masz w planach? Dalsze obsadzanie Wzgórza?
Ilość nawozów, jakie rozsypaliście, robi wrażenie. Dobrze, że udało się dostać dobrą, gotową mieszankę.
Ogród tylko z daleka wydaje się być wypielęgnowany… Mówię Ci, ileż chwastów mam na trawniku… przykro patrzeć. Rabaty się zagęściły, więc mniej widać zielsko, ale to też rośnie z prędkością światła. Ech, odpocznę po śmierci ;-)
Cieszę się, że ‘moja’ rabata u Ciebie tak ślicznie się rozwija! Kwitnienie lilaków i jabłonek jest zjawiskowe!
Moniko, witaj! Godzina zero za chwilę!
Wredei pokazywałam wcześniej, ale w ujęciu makro… jak listki bardziej się zagęszczą, zrobię zdjęcie całego drzewka.
Gosiu, dawaj znać, jak rozwija się sytuacja z trawnikiem! Mocno trzymam kciuki za powodzenie akcji. Do odchwaszczacza fiskarsowego i tak namawiam!
Adrian, jaszczur ani chybi przy nadziei!
Jolu, ginko bardzo powoli rusza… za każdym razem drżę, czy nie przemarzł, ale … będzie pięknie :)
Ogród rzeczywiście tak się zagęścił, że słyszałam dziś szum liści brzóz na wietrze!
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 18:37 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:50 #247383

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękne zdjęcia :) Piękne kompozycje i rośliny :) Zaglądam, dodałam Twój wątek do ulubionych, podziwiam zadbany ogród :) Może pora wreszcie się przywitać :wink4: :hug:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 18:51 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 18:51 #247385

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Aguś wszystko co skomponujesz ma sens, to tylko ja sroka wsadzę masę sama nie wiem czego i czekam na trzęsienie ziemi. :happy4: Dziś byłam w pracy krótko, więc wymyśliłam zakupy, a najlepiej zaopatrzony L to ten na dalekiej Puławskiej. ;) Do Melona wpadłam po drodze, absolutnie nie było to zamierzone. :devil1: Miałaś rację jednoroczne są, a po drodze na Puławską była jeszcze Krakowska, tam też są. M chyba jeszcze mnie kocha, więc jutro zamierzam tworzyć moje kompozycje, już się boję mojej wyobraźni. Fotorelacja będzie, tylko czy Ty to przeżyjesz? :rotfl1: Nakupowałam takiego misz-masz, że połączyć to w jakąś sensowną całość graniczy z cudem, a muszę improwizować, bo M utwierdzi się w przekonaniu, że ożenił się z wariatką, która całkiem nieźle się kamufluję.
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 18:52 przez beata68.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 19:09 #247393

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Beti, ja kupuję konkretne rośliny z myślą o konkretnych donicach... zwykle w myśli robię sobie plan, co gdzie posadzę, ile czego potrzebuję. Oczywiście, zwykle u ogrodnika to ulega częściowemu wywróceniu do góry nogami, ale baza raczej jest.
Mam jeszcze do obsadzenia jedną dużą skrzynię na froncie (planuję trzcinniki i białe Million Bells), dużą grafitową donicę przy drzwiach (tu chcę coś na nóżce), dużą wiklinową donicę (tu Wilczomlecz Diamond Frost i biała bakopa), kosz wiklinowy (tu jedna pelarginia w różu), wiklinowy wiszący kosz (tu pełna fioletowa lub różowa petunia) i leżący dzban przy oczku (co, nie wiem). Nie zostało tego bardzo dużo, ale jeszcze jedno podejście do ogrodniczego konieczne i będzie pięknie - niech się roślinki rozrastają.
Wiesz, Ty jesteś taka pozytywna wariatka! Ja strasznie lubię spontanicznych ludzi, którzy nie boją się podejmować szybkich i intuicyjnych decyzji. Twój R. to kocha (znaczy Cię :D) - bądź pewna :)
Na foto-relację czekam!
Olibabko, bardzo mi przyjemnie się z Tobą przywitać! :) Nie znam jeszcze Twojego ogrodu, przyznam ze wstydem, z tym większą ciekawością go obejrzę. Do napisania zatem i dziękuję za miłe słowa pod adresem mojego ogródka! :)
Masz cudną, Marysiu, stopkę :) Mam na myśli tekst, oczywiście :)
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 19:10 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 19:32 #247402

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aga, gwarno sie zrobiło u Ciebie.... :rotfl1: ,za Tobą ciągną tabuny miłośników zieleni, najlepiej smutki rozpraszac w ogrodzie w miłym towarzystwie, czyz nie? :)Donice masz piękne, niech no tylko rozrosną się kwiaty..........
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 19:34 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 19:35 #247405

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewo, nie mogłam sobie wyobrazić bardziej przyjemnego łagodzenia smutków - jesteście fantastyczni! :)
Donice są już stare, co zresztą po nich widać, ale ja lubię te akcenty działania upływającego czasu na naturalnym materiale...

Kilka obrazków z dzisiejszego ogrodu, już po zachodzie słońca... ogień po pieczeniu kiełbasek dogasa ;-)













Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 19:43 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 19:42 #247407

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Aguś widzisz jesteś moją temperówką, jak czytam o Twoich planach to obiecuję sobie, że to moje ostanie szaleństwo naprawdę było ostatnim i zacznę planować na poważnie, a nie planować do czasu wizyty w ogrodniczym, a tam hulaj dusza piekła nie ma. Jednak pod wpływem Twoim i innych ogrodowych wątków zaczynam dostrzegać światełko w tunelu, jak to się mówi "kropla drąży skałę", a że ten mój mózg z solidnej skamieliny zbudowany może to jeszcze trochę potrwać. :oops: Najważniejsze, że się uczę.
Podobają mi się Twoje plany, szczególnie trzcinniki z białym Milion Bells.

O nowe zdjęcia dziękuję.
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 19:46 przez beata68.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 20:29 #247435

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiesz co, Beti, to szaleństwo w kompozycjach donicowych ma swój duży urok!
Nie chciałabym Cię blokować w żaden sposób, zresztą uważam, że dobierasz rośliny według swoich preferencji a nie z kosmosu, zatem pewnie pojawiają się tam określone kolory, które potem nieprzypadkowo zestawiasz.
Jak rośliny podrosną i ślady dzików zostaną zatarte :D, to wybiorę się do Ciebie z wizytą - przyjmiesz mnie? :)
Trzcinniki mam posadzone na tarasie, w towarzystwie lawendy - fajnie się sprawdzają w sezonie, bo praktycznie całe lato, do późnej jesieni, pięknie zdobią pojemnik.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 25 Kwi 2014 20:35 #247438

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
I ja dziś obsadziłam część donic :D Tylko, że komarzyce miałam przechowane z zeszłego roku, bluszcze i wilczomlecze kupiłam jakiś czas temu, pelargonie Turkish Coffee przyszły od Adriana, a dziś dokupiłam jedynie ziemię i purpurowe Million Bells :D Tyle, że zdjęć njet, bo jak lunęło, to o zdjęciach nie było mowy. Za to rozsypałam nawozy i do domu wróciłam mokrzutka :jeez:
Moja Aga też już absolwentką wróciłam do domu. A wizja matury :sick:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.403 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum