TEMAT: Działka Aliny-277.

Działka Aliny-277. 16 Mar 2016 22:03 #445896

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Gosiaczku.... zima zaskoczyła nas wszystkich ale mamy ją z głowy niech do nas nie wraca...ale kwiatki nie ucierpiały mimo że był przymrozek..a jak u Ciebie..
Milenko ..słoneczko i u nas cały dzień świeciło aż się chciało buzię do niego wystawić..ciekawa jestem jakie będą te kolory twojego penstemona ...one cały czas mają zielone liście dobrze przezimowały bez okrywania rośnie w każdej glebie...









Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96, Krzysia, gosiaczek1977


Zielone okna z estimeble.pl

Działka Aliny-277. 17 Mar 2016 08:11 #445953

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Śliczne fotki - wiosna pełną gębą. U mnie pogoda na razie wspaniała a ja nadal jestem chora i na działkę prawdopodobnie dotrę najwcześniej po świętach. Cieszą mnie natomiast moje Kalle które rosną całakiem nieźle. Alu , czy ja powinnam je już na tym etapie nawozić. ?
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 17 Mar 2016 08:58 #445960

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Alinko-piękne masz te ciemierniki :) ja nie mam do nich dobrej ręki,zawsze mi padają :(

U mnie w dzień piękna pogoda,słoneczko,ale w nocy około -3,mało co jeszcze wychodzi z ziemi choć widać już że lada moment wszystko eksploduje :)
Przesyłam pozdrowienia
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 17 Mar 2016 20:07 #446135

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Byłam dzisiaj na działce i obcięłam róże do samej ziemi te wielkokwiatowe.... nie wszystkie jednak podejmą walkę o przeżycie ...bo te terminatorki mają się dobrze.... i wszystkie pnące bardzo ładnie przezimowały...
Bożka przykro że Cię ta choróbsko trzyma tak długo. ale zakupy widzę ładne zrobiłaś...kalie na razie niech rosną bo mają świeżą ziemię później będziesz podlewać nawozem do kwiatów kwitnących jak wszystkie domowe..
Mieciu cieszę się że odezwałaś się na forum jak widać zatęskniłaś za forum i wiosną..w nocy kochana i u nas jest taka sama temperatura ale kwiatkom na działce widzę że to nie przeszkadza.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977

Działka Aliny-277. 17 Mar 2016 20:13 #446142

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Alinko, dziwna sprawa z różami, podczytuję tu i tam, okazuje się, że niemal u każdego to samo.... :think: , u mnie też niektóre kiepskie..
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 20 Mar 2016 12:08 #447061

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Sierika swoje róże przemarznięte obcięłam przy ziemi jeśli wypuszczą pędy będą żyć inaczej będzie miejsce dla liliowców..
dziękuję wszystkim odwiedzającym...

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Krzysia

Działka Aliny-277. 22 Mar 2016 20:56 #448017

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Alinko, bardzo mężnie znosisz różane odejścia :) i tak z godnością :) Nie to nie, liliowce też ładne :lol: I na pewno tego rodzaju niespodzianki po żadnej zimie nie sprawią :)
Choć jeszcze za wcześnie na ostateczne decyzje, róże jeszcze mogą odbić z tego, co pod ziemią, jeśli głębiej sadzone, ale o tym doskonale wiesz :)
Krokusy niezawodne za to, a u mnie pożarte przez nornice, jakieś niedobitki tylko zostały... Coraz mniej tych niezawodnych roślin na świecie ;)
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 23 Mar 2016 09:15 #448172

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moje róże też się jakoś słabo sprawiły .Dużo czarnych ,aż się boję odgrzebywać .Wezmę się za nie po świętach i zobaczymy.Malutkie iryski masz śliczne ,w tym roku obiecałam sobie kupić kilka :drink1:
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 23 Mar 2016 10:44 #448198

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Alinko aż tak kiepsko z różami :blink: Patrzę na moje i tego samego się obawiam :cry3:
Pnące przezimowały a inne nie bardzo :think: co za zima :jeez:

Jednak różanki bym nie zmieniała na pole liliowców.
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2016 10:44 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 29 Mar 2016 16:58 #450086

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Alinko skoro nie ma Ciebie na forum to myślę, że już po świętach jesteś na działeczce. Pokaż małe coś nie coś. Czekam na zdjęcia bo u mnie pogoda jak w przysłowiu. Kwietniowa przeplatanka - trochę zimy trochę lata. Raz gorące słońce by po chwili sypnąć gradem. W chwili kiedy to piszę mam obłędną ulewę i temp. spadła do 6 stopni a było już dzisiaj 12. Pozdrawiam 8)
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 30 Mar 2016 13:53 #450419

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Artam..Martusia nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać tylko kupić nowe ...nie wiem co teraz na działce bo od tygodnie jestem uziemiona w domu na łóżku..

Nowinko ja w jesieni zamówiłam kilka róż tak na wszelki wypadek bo moje róże mają 16 lat i zaczynają próchnieć ..

Pamelko Jolu ..z tego co zauważyłam to wielokwiatowe chyba poszły...Pnące wszystkie są w porządku..rabatówki też ..

Wiolinko nie ma mnie na forum i nie ma mnie na działce przeziębiłam się i przed świętami złożyło mnie do łóżka tak więc całe święta przeleżałam w łóżku słabo mi przechodziło więc dopiero dzisiaj dostałam się do lekarza dostałam antybiotyk i dalej siedzenie w domu o działce nie ma mowy a ja przy takim przeziębieniu nie mam temperatury tylko osłabienie i mnie dłużej trzyma..aż mi zazdrość jak widzę przez okno jak ludzie chodzą na działki i na spacery..zdjęcie z zeszłego roku..Pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, Wiolinka

Działka Aliny-277. 30 Mar 2016 14:36 #450430

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No ,ale ta sasanka ,to chyba nie z tego sezonu :) śliczny ma kolor .Moje dwie dopiero się gramolą .
Jestem na etapie cięcia i odgrzebywania róż .Dwie niestety w stanie krytycznym i to stare róże :think: A jeszcze nie jestem nawet w połowie roboty .Aż sie boję ,co dalej.Ale z drugiej strony dwie miejscówki piechotą nie chodzą :happy:
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 30 Mar 2016 17:58 #450459

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Witaj i wracaj do zdrowia. Miałam niedawno to samo. Wydawało się że samo przejdzie i niestety skończyło sie antybiotykiem. Niestety trwało 3 tygodnie. Teraz już mam to z głowy tylko pogoda ciągle niezbyt ciekawa. Prawdopodobnie weekend ma być bardzo słoneczny. Do soboty dasz radę.

A ta sasanka z tego roku ??? Jeśli tak to ja juz totalnie sie załamię :sick:
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 30 Mar 2016 21:38 #450598

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Nowinko trzeba dobrze przeczytać ostatni post napisałam że zdjęcie jest z zeszłego roku w tym roku ledwo z ziemi wyszły jak widziałam tydzień temu może jak mi trochę przejdzie to mnie mąż w sobotę zawiezie i zrobię kilka aktualnych zdjęć..

Bożka ciebie też ta choróbsko długo trzymała ..ja też najpierw swoimi metodami a przez święta przeleżałam i dopiero dzisiaj dostałam się do lekarza.. mam na tydzień antybiotyku ale ja tak mam dwa trzy tygodnie i dopiero puszcza....sasanka zeszłoroczna....

Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 30 Mar 2016 21:53 #450621

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2152
  • Otrzymane dziękuję: 1201
:flower2:
Alinko, dużo zdrówka życzę, wypoczywaj.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Działka Aliny-277. 31 Mar 2016 12:09 #450750

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Ja już to przeszłam na szczęście w marcu. Oj długo mnie trzymało przeziębienie bo dwa tygodnie. Pogoda była paskudna więc brak ogródka tak nie doskwierał.
Życzę więc i ja dużo zdrówka a przede wszystkim szybkiego powrotu do pełnej sprawności (tej ogrodowej :happy4: ).
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 31 Mar 2016 20:14 #450871

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Alino :hug: prognozy pogody bardzo obiecujące, mam więc nadzieję, że wraz ze słońcem zdrowie powróci :flower2: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 08 Kwi 2016 18:41 #453712

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Jak ten czas szybko leci....Tydzień przed świętami zachorowałam a dopiero wczoraj wyszłam z domu i poszłam na działkę ....jak dobrze że pierwsze sprzątanie zrobiłam wcześniej ....krokusy już przekwitły.. hiacynty już kwitną żonkile jeszcze w pąkach...niektóre róże zaczynają pokazywać pączki ale kilka do usunięcia serduszka różowa mi przemarzła bo tylko jeden badylek wyszedł jak dobrze że miałam zapasową młodą ukorzenioną sadzonkę więc jednak u mnie będzie...kilka zaległych fotek..









a te już wczorajsze ...





...gęsiówka...



..ciemiernik z siewkami

cdn...
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2016 18:42 przez Alina-277.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Krzysia, gosiaczek1977, zanetatacz, Wiolinka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.741 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum