TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 10 Mar 2012 12:46 #7489

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Agness dziękuję :kiss:
poczekaj jeszcze chwilkę a pewnie już lada dzień u Ciebie bede podziwiać pierwsze wiosenne kwiaty.....no u Ciebie jest zamarznieta ziemia a ja mam takie fajne w niektórych miejscach czarne błocko....wczoraj jak patrzyłam i odgarniałam reką ziemię to aż się kleiła...a potem sobie przypomniałam, że wody jeszcze nie ma bo nie włączyli jej jeszcze.....taaaaa mądra to ja jestem.... :S
też chcę już wiosnę ale taką ciepłą, z dużą ilością słońca no i suchą.....bo u mnie dziś lało rano...a teraz jest pochmurno..ale ciepło :woohoo:
Ewuś to ja trzymam kciuki........ :woohoo:
Lubleski hejka no i dzięki :kiss:
lada dzień i u Ciebie zacznie się wszystko budzić, poczekaj jeszcze troszkę a może już jutro coś Cię zaskoczy :kiss:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 10 Mar 2012 14:07 #7532

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
No i kiszka :( Pada cały czas, więc dzień spędzę przy komputerze. Tania siła robocza przybyła, ale nie da się jej wykorzystać :( Tylko nakarmić. Ogród rozmarza-tyle mojego szczęścia.

Odp: Moja działka :) 10 Mar 2012 14:15 #7540

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, fajne te malwy u Ciebie..kojarzą mi się z uroczym, wiejskim ogrodem...i moim dziadkiem - uwielbiał je :)
Ewa, u mnie też pada deszczyk ale cieplutko - w przyszłym tygodniu będzie więcej słonka :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Odp: Moja działka :) 10 Mar 2012 14:26 #7549

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś piękne te malwy . Ja sie z nich wyleczyłam,bo cały czas obsypane są rdzą . Czy u Ciebie one nie choruja . Różyczki rownież zdrowiutkie i pięknie kwitną
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 10 Mar 2012 15:55 #7598

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewuś u mnie tak samo.....leje już od ponad godziny.... więc nigdzie nie poszłam, tylko rano szybko zakupy i obiad.......bo ja dziś robiłam :whistle:
no to dobrze, ze ziemia rozmarza, im szybciej tym lepiej bo bedzie można iść i kopać, grabić, sadzić itd.... :woohoo:
Kasiu- Robaczku dzięki w imieniu malw, no u mnie mama nie wyobrażała sobie i nadal nie wyobraża sobie ogrodu bez malw, jej się kojarzyły no i wciąż kojarzą z jej rodzinnym domem na wsi.......malwy.....potem dalie i kanny no i zgadnij co ja mam do posadzenia w tym roku na działce......no właśnie i dalie i kanny.....

zaś w tym roku bedą nowe kolorki malw - czarna i pełna żółta :woohoo:
u mnie też leje, ciepły wiosenny deszczyk.....no dobra u mnie to jest ulewa :whistle:
Jagoda hejka i dzięki :kiss:
u mnie też mają czasami rdzę ale jak sie tylko coś zaczyna dziać to pryskam je Mospilanem a jak to nie pomoga to mój Szkodnik czyli mama chodzi i obrywa chore liście i w ten sposób nic im nie jest :)

Odp: Moja działka :) 11 Mar 2012 18:34 #8604

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no jako, że nie wszyscy wiedzą co się u mnie przez ostatnie miesiące działo i dlaczego ja bede miała tyle roboty i miejsca na nowe roślinki i krzewy to już wyjaśniam.....
przez kilkadziesiąt lat naszej rodzince na działce schronienie dawała ta altanka, zwykła budka z jednej strony obita jakimiś płytkami zaś w środku, na drewno nałożone grube kartony a nato tapetę....altanka ta powstała w 1924 i ta stała i stała i od czasu do czasu wymagała remontu i napraw a to wichura papę zerwała to kładło się nową, to w środku się na nowo urzadzało i tak stała i stała.......do zeszłego roku kiedy to się okazało, że po jednej stronie dach zaczął przeciekać, potem już cały i deskę nośną zeżarły korniki.....zaś naprawa o matko......najczęściej kończyło się na tym, że jak chciałam przybić karton do ściany to ta odpadała a młotek lądował na palcu albo karton był zamocowany na słowo honoru na tyci tyci drewnianym kawałeczku.....więc jej los został przesądzony........altanka robi wylot....
tak było jeszcze latem - ona i bałagan wokół niej :whistle:
Zdjcie-0801.jpg

potem wraz z mamą, ja więcej ta mniej bo po operacji już nie wolno jej nic dźwigać i wykonywać ciężkiej pracy zaczęłyśmy sprzątać teren wokół czyli palić i wycinać i sprzątać śmietnik jeszcze z czasów mojego dziadka :S
tak już było pod koniec lata i na początej jesieni
Zdjcie-1188.jpg

zaś tak już było w listopadzie, zaś teraz już prawie nie ma tych gałęzi po tym jednym boku....zaś tam teraz jak na razie stanie taki pawilon zaś docelowo bedzie tam altanka drewniana i o wiele większa od tej co była :woohoo:
Zdjcie-1250.jpg


zaś tutaj, koło grilloognicha i wokół powstanie miejsce wypoczynkowe, pień zostanie skrócony, tam bedzie taki mały stolik, wokół grilla zlikwiduję trawnik, zostanie tylko wąski pas na kosiarkę, zaś wokół bedą albo cegły albo grysik, zaś w dalej tam gdzie są teraz te cegły jest też kompost - on zniknie zaś tam powstanie rabata uniesiena czyli murek z cegieł z miejscem do siedzenia z desek drewnianych zaś dalej rośliny, zaś po jej bokach posadzę forsycję i migdałka.....no trochę roboty mam, no nie? :whistle:
Zdjcie-1263.jpg


jak się Wam mój pomysł podoba? :woohoo:

Odp: Moja działka :) 11 Mar 2012 18:56 #8633

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Martusia, mam świetne pomysły, na pewno efekt będzie powalający :woohoo:
Dużo pracy przed Tobą, ale z takim zapałem, jestem pewna, że dasz radę :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Odp: Moja działka :) 11 Mar 2012 19:30 #8687

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, własnie pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie, nacieszyłam oczy oznakami wiosny, zwłaszcza kwitnącymi krokusikami :)
I chciałbym Cię pocieszyć w kwestii róż - odbiją, na pewno odbiją B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Moja działka :) 11 Mar 2012 19:35 #8698

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Oooo różyczki się pojawiły, piękne :)
Zapraszam do mojego różanego wątku :silly: już otwarty B)

Odp: Moja działka :) 11 Mar 2012 19:49 #8724

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu oj dużo roboty ale ja się na nią cieszę i już się doczekać nie mogę bo jak fajnie reorganizować tył i tworzyć go na nowo.... :woohoo: no i ile tam jest miejsca do obsadzenia :woohoo:
Dala hejka :kiss:
Pamelka oj pojawiły się, pojawiły bo to przecież też moje ukochane kwiaty no zaraz po rodusiach :whistle: ooooo wątek różany otworzyłaś? to ja już tam lece :kiss:

Odp: Moja działka :) 11 Mar 2012 22:20 #8930

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nie dziwię się, że tak rwiesz się do pracy :) Po uporządkowaniu będziesz miała naprawdę ładne miejsce. Na tej podwyższonej rabacie możesz posadzić coś do podgryzania, choćby trochę truskawek czy rzodkiewkę. Blisko brzegu :)

Odp: Moja działka :) 13 Mar 2012 22:47 #10559

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewuś oj rwie się, rwie szczególnie, że zadzwonili do mnie dziś z R, że róże mam do odbioru w piątek na Niżańskiej :woohoo:
i jeszcze się okazało, ze Erotika początkowo miała być w doniczce, ale bedzie z gołymi korzeniami to dostanę zwrot nadpłaty :woohoo:
i na migdałka jak znalazł bedzie kasa! :woohoo:
dziś byłam w Auchan i kupiłam agrowłóknine pod róże......a w weekend....do roboty!!! :woohoo:

Odp: Moja działka :) 14 Mar 2012 06:27 #10600

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Do mnie przyszły wczoraj pierwsze róże :) Russelliana już posadzona, a Giardina i Burgundy Ice zadołowane w warzywniku czekają do soboty. Oby nie padało, bo trzeba przygotować rabatę dla całej reszty zamówionych królewien :) W nocy znów przymrozek :(

Odp: Moja działka :) 15 Mar 2012 12:18 #11399

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś ależ rewolucje na Twojej działeczce :P Wielkie zmiany, a plany super....pracy przed Wami ogrom....ale będzie pięknie :kiss3:

Odp: Moja działka :) 15 Mar 2012 17:01 #11508

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
... przyszła Marta do Marty...

Odwiedzam kolejną moją imienniczkę :bye:
Chociaż ogródeczek masz nieduży, to ogrodniczką jesteś znacznie bardziej doświadczoną ode mnie, dlatego pozwolę sobie tu zaglądać i zapytać czasami o różne różności, bo widzę, że ciekawie się zapowiada :)

Śliczny masz awatarek :bravo:

Odp: Moja działka :) 15 Mar 2012 22:24 #11746

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dopiero się cieszyłam, że róże przyszły, a dziś następne dwie paczki :) Na razie zadołowałam prawie wszystkie w warzywniku, w sobotę przygotuję dla nich rabatę, niech tylko nie pada.

Odp: Moja działka :) 15 Mar 2012 22:39 #11755

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Och, te cierpienia od nadmiaru! ;)
Martusiu, kiedy jak feniks z popiołów wyłoni się Twoja cudna, nowa altanka? Bo my tu, wiesz, trzymamy kciuki, a trudno trzymając kciuki, robić coś w ogrodach! ;) Tak więc apeluję o pośpiech! ;)

Odp: Moja działka :) 15 Mar 2012 23:13 #11784

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Szkoda, że już nie mieszkam w Poznaniu bo bym wpadł na griloognicho :woohoo:

B)
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.439 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum