TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 28 Cze 2012 13:30 #50921

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ojej to nieweseło........dobrze, ze mieszkam tak blisko działki bo bym go pewnie szukala i ganiała po całym Łazarzu :jeez:
ale teraz jego zamiary lotnicze zostały dosłownie uziemnione......paskud jeden :evil:
zaś jutro bede jeszcze go mocniej uziemniać bo mam taaaakie grube i wielkie szpile i taaaaki gruby sznur to na samym dole porobię małe dziurki i go po prostu jeszcze przywiąże.....już sobie nie polata bo do licha to ma być altanka a nie balon i paralotnia :evil:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 28 Cze 2012 22:37 #51039

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś czy ta ROSA cukierkowa to nie będzie czasem Rosarium Uetersen .Szkoda byłoby namiotu gdyby wiatr go porwał
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 20:15 #51215

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jagódko oj nie to nie Rosarium bo ona ma bardzo silny zapach i to taki cukierkowy - to jest Rosa climbing :kiss3: a wiatr już namiotu nie porwie bo został dziś przybity do ziemi........dosłownie :evil:

tiaaaa.........ja to jestem szalona, wróciłam z pracy po 4, poszłam spać przed 5 a .......wstałam 8:30 bo leciałam na działkę bo pogoda była wręcz wymarzona, zresztą dopiero co wróciłam do domu :whistle:
gałąź od wiśni ścięta a ile było przy tym śmiechu.......hehe kto się smiał, ten się śmiał - tu mama, zaś ja stojąc na krześle klnęłam bo za Chiny się nie chciała ściąć, aż się wnerwiłam i poszłam za płot i zaczęłam ciągnąć i ciągnąć za jedną z gałęzi by ją złamać do końca, mama mowi uważaj bo zaraz Ci pęknie a ja, że nie a po chwili......... no wiadomo - rozległ się trzask, wrzask i łomot......no się złamała a ja wylądowałam tyłkiem na ziemi a gałąź na mnie :rotfl1:
mama tylko się trzymała za brzuch i ryczała ze śmiechu :happy3:
ale najważniejsze, że się cholera złamała i wylądowała na płocie a ja miałam czas by zerwać wiśnie....no wyglądało to mniej więcej tak - mama musiała aż zdjęcia porobić.....no bo ja się podnieść nie mogłam bo mnie tyłek bolał :whistle:

no i za to mogłyśmy z mamą zbudować i postawić pergolkę :woohoo:

zaś oberwane wiśnie......hmmmm



tiaaaaaa......a potem......no Szkodnik w akcji..... no miałam ja Ci pieniek, który służył jako stół i był od wieeeelu już lat i nic go nie ruszało, ni wichura, ni burza ni czas .....no dopóki nie nadeszła zaraza i plaga w postaci mojego ogrodowego Szkodnika czyli - no mamy........miała tylko dopasować listewkę i wierzcie mi, dosłownie się lekko oparła.......no i..........po stole :rotfl1:
no się cholera złamała tuż przy ziemi........no i powiedzcie mi.......jak tu się nie załamać i nie paść ze śmiechu....no przecież ona nic nie zrobiła tylko się oparła :rotfl1:


tiaaaa..... a potem przylazła sąsiadka i powiedziała, że mamy ściągnąć maty, te koło róż bo ona bedzie płot malować.......grrrrrrrr i jeszcze stwierdziła, ze to wygląda tak po cygańsku i sobie ona tego nie życzy by coś takiego wisiało na płocie no i trza było ściągnąć..........ale niedoczekanie, jak tylko pomaluje płot - ja kupuje takie cienkie, bambusowe tyczki i na nich zawiesza te maty przy różach i wtedy to może mnie cmoknąć.....hehe na płocie wisieć nie będzie a róże bedą miały osłonę - wredna jestem a co! :evil:

Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 20:53 #51227

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no....a teraz kilka fotek...... :flower2:




no i róże.........na początek coś na słodko.....Chocolate i Vanilla :whistle:


........teraz troszkę ognisto......Fresia, Rumba, Sekel no i NN




coś w czerwieniu, różu i niebieskim......czyli Erotica, Rosa, Rose de Resht, Novalis, Elmshorm, kolejna NN no i Rhapsody :hearts:







no i biało czyli Kosmos :hearts:

Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 21:03 #51234

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
i pozostałe ślicznotki.....








Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 21:22 #51244

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Oj piękna ta Rapsodia :hearts:
Może kiedyś...kiedyś...jak mi przejdzie i znów zacznę życzliwszym okiem patrzeć na róże :rotfl1:
Ale miejsca masz jeszcze sporo Martuś

Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 21:41 #51255

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ech, młodość :teach: :whistle:
Trzy godziny snu i działka :cool3: , w taki upał :ouch:
Naprawdę podziwiam i... zazdroszczę, bo ja tylko rano coś dłubnę, no i wieczorne podlewanie :jeez:

Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 21:52 #51259

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Pieniek czyli stołowa noga jak widać już ma swoje lata, więc czas dać mu emeryturę :happy4:.Piękna dalia ta bordowa z białymi płatkami .Wisienki takie z ogrodu to mają smak a jaki bedzie pyszny kompot Zobacz tę czy to nie Twoja www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.40065&tab=36
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2012 21:58 przez jagoda5214.

Odp: Moja działka :) 29 Cze 2012 22:49 #51283

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Grześ :kiss3:
Rapsodia od razu podbiła moje serce, nie dość, ze w moim ukochanym kolorku to jeszcze ten zapach......jej :hearts: oj to ja trzymam kciuki by to szybko nastąpiło :hug:

hahaha Martuś, ta młodość :rotfl1: ja zaraz pewnie padnę jak kawka :whistle:
jutro u nas ma być jeszcze cieplej do 32 w cieniu zaś w niedziele to tropiki - 35! :woohoo: ojej :oops:

Jagódko hehe no trochę lat to on miał ale mama po prostu go wykończyła :rotfl1:
jaka emerytura? hehe teraz posłuży jako siedzisko przy grillu :whistle:
kompot już się studzi :woohoo:
bardzo podobna tylko, że piszą, ze trzeba okrywać na zimę a ja swoją w ogóle nie okryłam, ba nawet nie zmarzła ale może to ta :woohoo:
bo reszta się zgadza :kiss3:

Odp: Moja działka :) 30 Cze 2012 21:28 #51454

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ale była dzisiaj burza......rany.....no poszłyśmy z mamą na działkę po 10, zabrałyśmy się za robotę - warzywnik trzeba było wyplewić a tu nagle sie zrobiło ciemno a my nic dalej pracujemy a po chwili..........jak nie zaczęło wiać :supr3: my choooodu do altanki a po chwili rozpętało się piekło, coś było po 11.....wichura, strasznie porywista, taka, że się cieszyłyśmy, że pawilon został uzmieniony bo byśmy razem z nim odleciały, no i te grzmoty, pioruny i ulewa....zaś po 12.......niebo bezchmurne i ten upał :woohoo: siedziałyśmy do 16 :whistle:
ale za to musze pochwalic mojego Szkodnika - zlikwidowała kolejny kawałek trawnika pod cebulkę, gruby szczypior i czosnek.....i jak ładnie mi pomagła wypielić warzywniaczek :kiss3:



no i nowinki ........oto Chocolate :woohoo:



a tu Creme Brullle (Sonnenchirm)

Goldilocks

Sekel



Rose de Resht


Rhapsody


Komos - jest niesamowity :hearts:


Rumba

Rosa

Fresia


NN - niska, rabatowa, kolor lawendoworóżowy

kolejna NN - kolor amarantowy :rotfl1:



Odp: Moja działka :) 30 Cze 2012 21:49 #51457

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ty to masz zdrowie dziewczyno :supr:
No ale jakby u mnie przeszła porządna ulewa, to od razu bym dostała napędu :rotfl1:
Róże nieodmiennie zachwycające :hearts:

Odp: Moja działka :) 30 Cze 2012 23:17 #51503

  • LaViol
  • LaViol's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 18
Nadrabiam sesyjną przerwę i zaglądam :)
Pięknie wszystko kwitnie :) Różankowa cukiernia w pełni urody?

Odp: Moja działka :) 30 Cze 2012 23:26 #51510

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martuś, wesoło macie z Mamą na działce :happy4: Jak nie jedna, to druga pęka ze śmiechu, a gałęzie się łamią i stoły rozpadają ;)
Wesoło i smakowicie - wisienki mniam, mniam (kompocik czy konfiturki?), no i jeszcze czekolada, wanilia...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Moja działka :) 01 Lip 2012 19:46 #51667

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś hehe dziś znowu bylam na działce no normalnie tropiki u nas......burze w nocy albo nad ranem a potem......no dziś było 38 stopni! :woohoo: dopiero po 17 byłam w domu :whistle:
róże :hearts:
Violuś :kiss3: oj jeszcze nie cała....jak na razie Nostalgia kwitła i teraz wypuszcza kolejne pączki zaś teraz króluje tam Chocolate :woohoo:


Vanilka ją niedługo dogoni, Creme Brulle jeszcze troszkę zaś na Creme Caramel i Cafe muszę jeszcze troszkę poczekać ;)
Daluś oj mamy.........dobrałyśmy się nieżle :dance:
a jak na razie to wiśnie są pożerane na surowo i jako kompot no i placek :kiss3:

rany jaka u mnie rano była burza czy raczej nawałnica i oberwanie chmury i jak wiało.......no wśród roślin nie było żadnych szkód ale......no pawilon.....zalało mi go całkowicie i na dachu porobiły się takie doły z wodą.....zbyt gwałtowny deszcz i nie zdążyło ścieknąć i wszystko wleciało do środka zalewając nam wszystko od narzedzi począwszy a na ciuchach, kochach, ręcznikach skończywszy :jeez:
ale dziś znowu z nim walczyłam i powiązałam go do góry i zrobiłam rowy by tam woda spływała a nie do środka zaś wszystko w ciądu godziny wyschło na słonku B)

no i niedługo kolejne róże zakwitną......na słodkiej różance Vanilla - ile ona ma pączków! :woohoo:
no i niedługo kolejne róże zakwitną......jak Vanilla - ile ona ma pączków! ;:oj


no i lody czyli Nostalgie...


no i inne :whistle:
Goldilocks czyli Złotowłosa


Novalis :hearts:


Fresia - kolorek to ma niesamowity :woohoo:

Barkarole

no i Rhapsody
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2012 19:47 przez Shirall.

Odp: Moja działka :) 01 Lip 2012 19:48 #51668

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i reszta mojej gromadki
















Odp: Moja działka :) 02 Lip 2012 19:41 #51898

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Sliczne roze - widze, ze roboty postepuja lawinowo :) Obejrzalam watek od poczatku - super :D

Odp: Moja działka :) 02 Lip 2012 22:36 #51974

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ciekawy sposób na bezwysiłkowe zrywanie wiśni... Ale wiesz, że tym sposobem ;) wiśni w przyszłym roku nie będzie? :rotfl1:
Martusia, co Wy tam ze Szkodnikiem wyrabiacie! :rotfl1: Drzewa, stoły się łamią! :rotfl1: Przyznam szczerze, że pierwszy raz widziałam taki stół! :rotfl1: I tu nazwa "stołek" wydaje się bardziej odpowiednia! ;)
Ale nie czas żałować stołów, stołków, gdy kwitną róże! ;) Pięknie kwitną, a niektóre pięknie się zapowiadają! ;)
Cieszę się, że Szkodnik okazuje się czasem pożyteczny! Pozdrowienia! :)

Odp: Moja działka :) 02 Lip 2012 23:31 #52015

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
GreenEvil :kiss3: :hug:
fajnie, ze do mnie wpadłaś no i baaardzo dziekuję za słowa uznania :oops:
na razie prace wstrzymane bo od jutra do pracy ale już w piątek znowu szaleństwo :whistle:

Martus oj tam, oj tam :whistle: wiśnie bedą, spoko, mniej ale bedą bo w zeszłym roku tak samo potraktowałam inną wiśnie i teraz ma duże i dorodne owoce :woohoo:
hehe no jesteśmy Kobietki - Demolki :rotfl1:
spoko stołek już teraz służy jako siedzisko zaś bedzie nowy kupiony B)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.590 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum