TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 21 Cze 2012 13:05 #49126

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu ja dopiero przy takich temperaturach czuje, że żyję.....jestem zdecydowanie na baterie sloneczne i upalne :rotfl1:

Martuś a proszę, częstuj się do woli......wiśnie jeszcze troszkę :woohoo:
zaś te jabłka są najlepsze na świecie, najpierw wyglądają i smakują jak te granny smith a potem coś jak antonówka z papierówką - moje ulubione :hearts:

za oknem nic tylko leje i leje i nie ma szans by choć na chwilkę na działkę wyskoczyć bo bede wyglądała jak zmokła kura :angry: a chcialam zobaczyć jak tam moje kochane różyczki i nic...... :evil:
a teraz troszkę kolorków bo za oknem szaro i ponuro czyli deszczowo :tongue1:









Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 22 Cze 2012 19:02 #49546

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no nareszcie przestało dziś padać, dzionek wolny, własciwie aż do wtorku to pierwsze co zrobiłam jak wstałam to szybko śniadanie i lot na działkę a tam..............o rany! :woohoo: no nie było mnie raptem tylko 3 dni ale jakie zmiany....... :flower2:
troszkę szkód było - oczko się przelało i musiałam duuuużo wody odlać, turzyca się przewróciła i oczko trza bedzie wyczyścić z ziemi, jeden pęd Rosy prawie się złamał tuż przy ziemi i leżał ale udało mi się go podnieść i lada dzień zakwitnie, ale reszta to szaleje! :woohoo:
no i musze pryskać malwy bo coś mi je podżera........grrrrrr ale mimo to lada dzień.... :hearts:


no i oto pierwsze wiśnie........no tuż przed pożarciem, no nie mogłam się powstrzymać :drool:


no i róże.........ale teraz są widoki no i te zapachy... :hearts:
















Odp: Moja działka :) 22 Cze 2012 21:24 #49603

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Wisienkom się udało zaistnieć na forum przed pożarciem, a ziemniaczkom nie... ;) Zazdroszczę, że masz tyle drewna do wypalania...Ziemniaczki z ogniska...Też bym o zdjęciach nie myślała... ;)
Miłośniczko upałów! Czy Ty wiesz, jak się róże twoje ukochane męczą w takie upały? Jak nie lubie czerwonych, tak ta Twoja cukierkowa mi się nawet podoba...
Ta ciemna to Rhapsody in Blue?

Odp: Moja działka :) 22 Cze 2012 22:21 #49648

  • Roma
  • Roma's Avatar
Róże są piękne ale mnie urzekły dzwoneczki, swoją skromną urodą.

Odp: Moja działka :) 22 Cze 2012 22:52 #49659

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jupi jupi Niemcy w półfinale! :woohoo: no odzywa się we mnie domieszka krwi kiedy oni wygrywają i awansują dalej :whistle:
Martuś hehe no bo jak ja wyciągnęłam te ziemnniaki z żaru to mama zaraz przyleciała i tak stałyśmy i je na stojąco pożerałyśmy, to dopiero potem nas olśniło, że trzeba było je uwiecznić, jak pozostały tylko skórki :rotfl1:
oj drewna to jeszcze trochę mam :P
oj tam, aż tak się nie meczą bo są w półcieniu zaś słońce mają dopiero od godziny 15 no i są pod śliwką i mają jeszcze włókninę pod nóżkami więc jakoś nie narzekają :wink4:
cukierkowa jest kochana - nie dośc, że obłędnie pachnie to jeszcze jadalna :woohoo:
ano to Rhapsody in Blue - moja wymarzona róża :hearts:

Romuś dzwoneczki też są śliczne :kiss3:

Odp: Moja działka :) 22 Cze 2012 23:47 #49671

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Witaj :)
Wpadłam do Ciebie "po drodze" , bo miałam blisko... jak to do krajanki :)
Ładnie opowiadasz o swoim ogródku ( czy ROD przy Hetmańskiej ?) , o ogrodniczych potyczkach , sukcesach i klęskach. A działeczkę masz bardzo ładną- super miejsce do realizowania pasji ogrodniczej i odpoczynku.

Odp: Moja działka :) 23 Cze 2012 00:16 #49688

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewelino :kiss3: :hug:
no dokładnie to skrzyżowanie Hetmańskiej i Dmowskiego, zaś wejście od strony Łukaszewicza :) mam 7 minut na działkę od domku :whistle:
dziekuję - uwielbiam ją :hug:

Odp: Moja działka :) 24 Cze 2012 21:51 #50021

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ach czerwiec........jak go nie kochać, mój zdecydowanie ulubiony miesiąc no zaraz po maju i lipcu.....pogoda od rańca cuuuudna, gorąco i słonecznie więc tak z moim Szkodnikiem już o 9 byłyśmy na działce a tu.....jak pieknie i kolorowo i te zapachy :woohoo: :flower2:
na trawie piekna rosa, która w słońcu iskrzyła się jak diamenty......

....zaś róże i inne kwiaty......ach...








no i musze się pochwalić - no zobaczcie co ja dostałam wczoraj od Asi, jak byłyśmy z wizytą u Kasi - Robaczka :woohoo:
no tada........róża Novalis - moja wymarzona i dawno upragniona! :woohoo: :dance: dziś już ją posadziłam i teraz pieknie rośnie na rabatce w towarzystwie Fresii, Chopina, miniaturki różowej i pomarańczowej no i lawendy :hearts:
jaki ona ma faaajny kolorek - jak to mama stwierdziła - trupi :rotfl1:





no i patrzcie co dziś z mamą razem postawiłyśmy i jaki przy tym miałyśmy ubaw :rotfl1:
zaś jutro jadę po jeszcze 2 ściany :whistle:


Odp: Moja działka :) 24 Cze 2012 21:58 #50028

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyli dach nad głową już jest! ;)
Pozdrawiam - Gosia

Odp: Moja działka :) 25 Cze 2012 21:31 #50294

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu no jest, jest i bardzo się z tego powodu cieszę! :woohoo: :hug:
dziś dokupiłam kolejne 2 ścianki i jutro pójdę założyć, mam też pergolę metalową, taką składaną no i coś na mączniaka - Topsin hihi koniec z mączniakiem :evil:

Odp: Moja działka :) 25 Cze 2012 21:43 #50304

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Widzę, że trzymasz się swojej ulubionej kolorystyki ;) Dobrze pamiętam, że Twój poprzedni dach nad głową był też zielony? :lol:
Martusia, coś wspomniałaś o poniedziałkowych zakupach...A tu co...Topsin? :hammer: :rotfl1: Myślałam, że będzie coś zielonego! ;) :garden1: :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 25 Cze 2012 21:48 #50309

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś hehe ano był też zielony ale ten to nie ja wybierałam tylko mama, bo był do wyboru biały albo zielony i padło wlaśnie na zielony :funnyface:
no zielonego nie było ale........poczekajmy.....może znowu pojadę do Owińsk :whistle:
jak na razie to wyslałałam zamówienie do Petrovica - 3 nowe róże dojdą jesienią :woohoo:

Odp: Moja działka :) 26 Cze 2012 12:59 #50451

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
dzisiejszy dzionek - pochmurny, deszczowy był ale wcześnie rano i nie za ciepły no taki w sam raz......dobrze, ze poszłysmy z mamą na działkę bo inaczej by nam pawilon odfrunął......jakiś drań chyba, bo jakoś w to nie wierzę, że samo to się stało, wyrwał mi tylne nogi wraz z szpilkami z twardej ziemi i namiot prawie wylądował na winorośli.....no normalnie jak paralotnia, a my w te pędy szybko rzuciłyśmy się na ratunek - pawilon został przywiązany z tyłu do altanki sąsiada, nogi jeszcze raz wbite i kolejne 2 ścianki...teraz jest śliczny i zamknięty to tak latać nie będzie :evil:

zaś wszystko pięknie kwitnie..... :flower2:
i tak Chocolate jeszcze chwila.....

Nostalgie.......ach jo..... :hearts:

lilia.....mamy ulubienica, bo kolorek :rotfl1:

cukierkowa Rosa - konfiturki z niej rewelacja! :drool:

Novalis


Rhapsody in Blue

Kosmos

NN

no i Sekel....

Odp: Moja działka :) 26 Cze 2012 21:42 #50550

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Róże od Petrovica? On mi się jakoś z historycznymi głównie kojarzy...Czyżby zwrot ku historii? ;) Ale to dopiero jesienią... Do jesieni to już może nie być miejsca! ;)
Podoba mi się ta Rhapsody in Blue... A jak oceniasz jej wigorność ;) , bo różnie się o niej słyszy/czyta....

Odp: Moja działka :) 26 Cze 2012 22:05 #50565

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś lubię czytać o Twoich radościach i nie tylko .Dach nad głową bardzo potrzebny a także jedzonko z grila .Kartofelki musiały bardzo smakować jak nawet nie zdążyłaś zrobić fotki .Różyczki śliczne a ta culierkowa piękność to kto .Jestem ciekawa kwiatu Novalis a w pąku wcale nie jest trupia .Moja przyjaciółka na niebieskie róże mówi ,że są w trupim kolorze a ja je tak uwielbiam
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 26 Cze 2012 22:08 #50568

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Namiot z ambicjami lotniarskimi? Wczoraj wieczorem tak wiało, że chyba nawet pomoc osób trzecich nie była konieczna, aby złapał wiatr w skrzydła ;)
A 'Nostalgia' wciąż mi się podoba! :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2012 22:09 przez gorzata.

Odp: Moja działka :) 27 Cze 2012 11:44 #50691

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś haha :rotfl1: spoko miejsca ci u mnie dostatek, no przeciez mam jeszcze miejsce na przodzie, piekne, ciepłe i słoneczne przed tujkami ale tam to pójda jakieś okrywowe :whistle:
a Rhapsody.......hmmmm mam ją dopiero jeden sezon i jak dla mnie jest totalną terminatorką, zimę przetrwała tylko pod kopcem z liści, potem wczesną wiosną została odkopana przez te wredne czarne ptaszyska i jak przyszły mrozy i przymrozki to połowa pędów jej zmarzła i myslałam, ze już po niej a tu taka niespodzianka! :woohoo:
teraz jest z niej taki ładny krzaczek, caaaały zieloniutki i wręcz obsypany pąkami a wciąż wypuszcza nowe - no jak dla mnie róża bomba! :woohoo: :kiss3:

Jagódko :oops: a ta różowa to po prostu Rosa - tak się nazywa :)
oj ja sie już Novalisa i Chocolate doczekać nie mogę - to dlatego codziennie latam na działkę :happy3:

Gosiu no po cwili pomyślunku też tak sądzę....ale już sobie cholernik nie polata.....został uziemniony :evil:
Nostalgia.....ach - cuuudo :flower2:

Odp: Moja działka :) 27 Cze 2012 13:18 #50712

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Marta popieram Gosie, kiedyś i u mnie namiot po sąsiednich polach latał :rotfl1: Dobrze, że sąsiedzi nad jeziorem byli :jeez: Ale słupki połamane, niestety :jeez:
Trupia :whistle: już nie trupia widzę :silly:
A Rhapsody :hearts: dlaczego nie nabyłam :hammer: Piękna jest, a jesli do tego zdrowa, jak piszesz :lol:
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2012 13:19 przez pamelka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum