TEMAT: OGRÓD W CIENIU SOSEN

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 14 Gru 2012 18:24 #101823

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ewelino,
cudne te pierniki :bravo: , no i fajne takie "pierniczenie". :)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 14 Gru 2012 18:45 #101834

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Piękny prezent dla najbliższych w postaci kalendarza .Będą się czuli, jak gdyby wciąż przebywali w Twoim pięknym ogrodzie.Ciasteczka wyglądają smakowicie i na pewno również tak smakują
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 14 Gru 2012 18:50 #101837

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
jagoda5214 wrote:
Ciasteczka wyglądają smakowicie i na pewno również tak smakują
Są smakowite !!! Prawdę mówiąc to ja już na ten rok mam dość pierników i innych korzennych ciasteczek. Chyba się nimi przejadłam :whistle:

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 15 Gru 2012 17:37 #102203

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Ewelina - musiałam zawitać do mojego ulubionego ogrodu :) I od razu szok -pnąca hortensja gigantycznych rozmiarów :woohoo: Jakoś wcześniej jej u Ciebie nie zauważyłam a myślałam, że znam Twój ogród.
U mnie ona nie chce rosnąć, ale nie mam tyle cienia.

Pierniczków jeszcze nie piekłam, czekam na przyjazd wnusi, chce ze mną piec i dekorować. :)
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 15 Gru 2012 17:41 #102204

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Świetny pomysł z kalendarzem :bravo: A pierniczki wyglądają znakomicie i smakowicie :woohoo:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 15 Gru 2012 20:22 #102284

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Ewelino piękny masz ten ogród ale i pracy w nim co nie miara....hortensja imponujących rozmiarów...bardzo ładny kalendarz ..i bardzo trafny prezent ....pierniczki gotowe i smakowicie wyglądają...

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 10:32 #102771

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Bożenko Miło Cię gościć :) Hortensja pnąca (Jak mogłaś nie zauważyć jej dotąd ?) ,jest jedną z czterech rosnących u mnie. Lubię tę roślinę i , co najważniejsze , ona najwyraźniej dobrze się czuje w ogrodzie pod sosnami :) Ta najstarsza ma już z 10-11 lat ! Pnie się po sośnie na wysokość I piętra i co roku przepięknie kwitnie ! Ale te młodsze , dosadzane sukcesywnie w ciągu kolejnych lat , też ładnie przyrastają ,oplatają sosny , a jedna zamieszkała na płocie i , ku uciesze mojej sąsiadki, zdobi naraz dwa ogrody , bowiem jej pędy rosną i kwitną po obu stronach ogrodzenia :) U Ciebie , mimo braku cienia też powinna się zaaklimatyzować , jesli będzie miała w podłozu wystarczająco dużo wilgoci. Przecież inne odmiany hortensji rosną u Ciebie jak marzenie !
Wcale się nie dziwię ,że czekasz z pierniczkami na przyjazd wnusi - to największa frajda piec i dekorować je z kimś razem :)

Piotrku , Alino- witajcie ! Pierniczki upieczone i ...zabunkrowane w tajnej puszce ( inaczej nie dotrwałyby do Wigilii), a ogród śpi sobie pod zimową pierzynką ...

Dlatego wkleję dziś kilka zdjęć z naszej niedawnej wycieczki do Berlina. Poza zwiedzaniem miasta wybraliśmy się na dwa przedświąteczne Weihnachtsmärkte .





Te tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe, odbywają się w plenerze , na ulicach i placach , a nawet skrzyżowaniach (!) miasta.





Sporo ludzi , handelek uliczny, Mikołaje , Gwiazdory , Santa Claus -y i inne "Weihnachtsmann-y" grają ,śpiewają kolędy, lub po prostu przechadzają się w tłumie...



Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2012 10:35 przez Ewelina.

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 10:36 #102773

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Typowy jarmark odbywa się na ulicach lub placach starszych części miast. Nie może na nim zabraknąć straganów oferujących ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze itp. Jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, koncerty charytatywne, prezentacje np. szopek bożonarodzeniowych (często z żywym inwentarzem).




Można spróbować pieczonych kasztanów,


słodkich "ŚNIEŻNYCH KUL" lub pierników, bakalii i innych słodkich smakołyków, można oczywiście zjeść Weisswurst (gorącą kiełbaskę z grilla) a wszystko popić grzanym winem... :drink1:


Kto się po tych "rozmaitościach" jeszcze nie pochorował , powinien wsiąść na karuzelę ... :supr:

A naprawdę ładnie i nastrojowo robi się po zmroku...













Całość nieco kiczowata , bo w końcu taka jest oprawa tych nadchodzących świąt, ale gwarna , barwna, mieniąca się światełkami , pachnąca... :dance:
Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2012 10:38 przez Ewelina.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, waldek727, Daniela

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 15:31 #102827

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewelinko, przyjemnie było pospacerować dzięki Tobie po przedświątecznym Berlinie :)
Ja wczoraj byłam nieco bliżej,bo we Wrocławiu, ale również zachwyciły mnie świąteczne dekoracje i cały ten bożonarodzeniowy nastrój...Podobno w tym roku Warszawa jest pięknie przyozdobiona, ale chyba nie uda mi się przekonać o tym naocznie ;)
Natomiast pogoda zrobiła się taka bardziej ...marcowa; jest ciepło i deszczowo, a po śniegu ani śladu :(
Pozdrawiam Cię :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 16:12 #102831

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Ewelinko, brakuje mi białych zdjęć Twojego ogrodu. Pięknie musi wyglądać też w puchowej kołderce. A może śnieg nie zawitał jeszcze w tym roku pod sosny?

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 17:33 #102846

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Witaj Dalu. W Poznaniu też świątecznie - oczywiście , jak co roku , wszystko przyćmił dekoracjami Stary Browar. Ale miasto też jest udekorowane, choć szkoda ,że stajał śnieg , bo to potegowało nastrój. Jarmark przedświateczny odbywa się u nas co roku na Starym Rynku , zwykle jest tu szopka, kramy z różnymi towarami (mniej lub bardziej atrkcyjnymi , no bo i tandety sporo...), przed ratuszem wielka , rozświetlona choinka , ale ... to taka skala mikro. Za to na terenach targowych w kilku halach odbywa się Festiwal Sztuki i Rzemiosła , gdzie można poogladać i kupić ciekawe wyroby rękodzielnicze,świąteczne, a także kulinarne rozmaitości.

Romku, na razie nie mam żadnych ciekawych zdjęć , bo jak wszystkie ogrody -mój również śpi. Śnieg pod sosnami już był, ale od dwóch dni taje na potegę ,więc wiecej mamy teraz błota i kałuż niz białego puchu :( Ale podobno od środy znowu ma być mroźno. Chciałabym, żeby popadało , bo przecież Boże Narodzenie powinno być białe !!!
Poniżej specjalnie dla Ciebie biały ogród:



" Zima już się zaczęła
Ucichł dąb, buk i klon.
W nieprzytulnej alei
Cienie drżą.



Tylko patrzeć zawiei-
Spadnie śnieg w okno szron.
Skąd to wiem moja miła?
Bo borsuki już śpią(...) "




Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 18:22 #102860

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Ewelino,kolejny raz jestem w twoim ogrodzie (cały czas z ,,partyzanta'') :cool3: i podglądam twoje rabaty-które są doprecyzowane w każdym szczególe :bravo: .Ogród z duszą i klimatem,twoja kolekcja różaneczników wyzwala we mnie ,,pozytywną zazdrość''-chyba dlatego że poległem w tym temacie i co roku fytoftoroza niszczy mi kolejne krzewy :mad2: .Piekne zdjęcia, a ogród w jesiennej odsłonie to przedsionek do nadchodzącej zimy.Będę tu częstym gościem. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Gru 2012 21:02 #102898

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Zimowe zdjęcia bardzo ładne, mimo że już nic w nim nie kwitnie to nadal zaciekawia :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 19 Gru 2012 20:19 #103493

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Słuchajcie - wiem ,że wszyscy(a zwłaszcza panie)są już mocno zabsorbowani przedświątecznymi przygotowaniami , bo to i porządki, i dekoracje, i choinka, i zakupy, i prezenty , i wreszcie ... kucharzenie.
Zapraszam więc do poznania kilku moich świątecznych propozycji kulinarnych , które znajdziecie tu:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...t=18&start=72#103430

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 19 Gru 2012 20:38 #103500

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewelinko.....jej Weihnachstmarkt.... kocham tą atmosferę....kiedyż myślałam, że największy jest w Berlinie dopóki podczas stypendium w Niemczech jednego grudniowego weekendu nie wybrałam się do Norymbergi......jejku tam to jest gigant a raczej są takie 2 - największy w Niemczech! :woohoo: zaś gluhwein....jejku :drool:
dlatego co roku sprowadzam przez znajomego 2 butelki tego specjału :whistle:

zaś byłam na tym Festiwalu i było naprawdę super! :woohoo:

no i zdjęcia śnieżnego ogrodu......cuuudo! :hearts: :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 20 Gru 2012 18:01 #103690

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Słuchajcie , kupiłam sobie i ... muszę się pochwalić !!!
Otóż kupiłam sobie ...śliczne buty-czółenka , w sam raz na sylwestrowy bal , oraz ...łyżwy !!! Zaraz po Świętach wybiorę się na lodowisko !







Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 20 Gru 2012 19:24 #103718

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Ewelinko, jak dokupisz do tych butów suknię księżniczki, to ja bardzo poproszę o zaprezentowanie jej na sobie :silly: :happy4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 22 Gru 2012 22:29 #104148

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Tak , tak, na forum robi się coraz bardziej świątecznie, bo i w naszych domach przybywa świątecznych dekoracji...
No to teraz roślina typowo gwiazdkowa - nie wiem, czy wiecie, że jest znana aż pod czterema nazwami :

- GWIAZDA BETLEJEMSKA
- POINSECJA
- EUFORBIA PULCHERRIMA
- WILCZOMLECZ NADOBNY

Jakkolwiek jej nie nazwiemy stanowi piękną ozdobę wnętrz zimą i w czasie Świąt Bożego Narodzenia. U mnie stoją trzy takie roślinki.







Wszystkie dekoracje już gotowe ;dom z zewnątrz przystrojony lampkami:









Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.666 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum