TEMAT: OGRÓD W CIENIU SOSEN

OGRÓD W CIENIU SOSEN 02 Lut 2015 12:55 #336234

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Romku, moje glicynie są szczepione ( z tego co wiem , takie egzemplarze zwykle kwitną wcześniej ), ale mimo to kwitły gdzieś dopiero po 2-3 latach od posadzenia(o ile nie zmarzną im pąki w ostre zimy , to teraz kwitną już każdej wiosny). Egzemplarze nieszczepione bywa,że zakwitają po wielu, wielu, wielu latach...albo wcale :( Jeśli jednak masz egzemplarz szczepiony to z pewnością niedługo doczekasz się kwiatów. Trzymam kciuki !


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD W CIENIU SOSEN 06 Lut 2015 20:53 #337888

  • alina
  • alina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 71
Ewelina , a więc i ty tutaj ...co wątek to znajome zakątki . Twój przedogródek to moja pierwsza inspiracja w internecie ...pamiętam w 2009 roku . od tego czasu datuje początek porządkowania mojego ogródkowego bałaganu . też mało mnie na forum . życie ma wiele twarzy i staram ograniczać serfowanie . kiedyś jak urządzałam ogród było inaczej . spędzałam tu wiele godzin .miło znowu spacerować wśród sosen .pozdrawiam

OGRÓD W CIENIU SOSEN 07 Lut 2015 00:38 #337995

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
No proszę - rzeczywiście świat jest mały ! Witam Cię , Alino :)
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 00:38 przez Ewelina.

OGRÓD W CIENIU SOSEN 09 Lut 2015 17:48 #338843

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewelino,
Znam Twój ogród od dawna, z różnych wirtualnych przestrzeni w necie i w druku, nieustannie podziwiam.
Fantastycznie kwitły Ci glicynie, oby w tym roku kwiaty były równie obfite!
Czy ta biała przy tarasie ma zapędy wejścia na dach? Ja regularnie tnę moją, bo posadzona dosyć blisko domu regularnie wspina się na dach i mam obawy, czy nie zacznie zrywać dachówek z garażu ;-) Aczkolwiek kusi mnie, by dać jej rozwinąć skrzydła... :whistle:
Ławeczka w drugim zakątku z glicynią - bajkowa!
Pozdrawiam serdecznie :)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 10 Lut 2015 11:02 #339095

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Witaj, Kasiu !
Przycinam obie glicynie 2 x w roku.Na początku marca skracam pędy na dwa-trzy oczka.W połowie lipca przycinam nieco zbyt ekspansywnie rosnące pędy wegetatywne(szczególnie te , które rosnąc przy domu , włażą na dach lub pchają się w rynny). Kwiaty pojawiają się przecież tylko na młodych przyrostach, a poza tym zależy mi na utrzymaniu w miarę zwartego kształtu pnącza.
Rzeczywiście , jeśli jest "dobry sezon" i kwitnienie obfite , to kwitnąca glicynia wygląda przepięknie ! Niestety,mimo moich starań , próśb i zaklęć nie każdego roku wygląda to tak , jak na zdjęciach :(

OGRÓD W CIENIU SOSEN 10 Lut 2015 16:57 #339183

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewelinko, pięknie masz ukształtowane glicynie, ale moja od kilku lat nie przycinana - również kwitnie :eek3:
I to dosyć obficie! Ma bardziej bałaganiarski pokrój, bo rośnie jak i gdzie chce, ale przycięcie jej jest w tej chwili prawie niemożliwe, bo musiałabym dysponować drabiną strażacką ;) Pnie się po starej śliwie i domku ogrodnika.
Wspaniała jest Twoja biała :flower2: Ja mam tylko taką o liliowych kwiatach :flower2: .
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 12 Lut 2015 20:43 #339813

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Oj, Dalu. Coś mi się wydaje,że u Ciebie po prostu wszystko kwitnie dzielnie ( zgodnie czy niezgodnie z regułami sztuki - bez znaczenia). Znam Twoją ogromna GLICYNIĘ i podziwiam. Moje przycinam , a i tak nie zawsze obficie kwitną. Brak mi zresztą miejsca na bardzo rozbuchane pnącze , więc rada - nie rada przycinam. Choć roboty z tym trochę jest...

Na razie jakoś zupełnie nie ciągnie mnie do ogrodu na poszukiwanie "zwiastunów wiosny", jednak wczoraj na chwilę wyszłam , przede wszystkim , by obejrzeć , jak się mają rododendrony. Jest dobrze. Łagodna zima nie wyrządziła szkód, wiec mam nadzieję na piękne wiosenne kwitnienie :)


20150210_122131.jpg

Na wszystkich krzewach liście są sprężyste i błyszczące , sporo pąków kwiatowych.

20150210_122155.jpg


20150210_122303.jpg

OGRÓD W CIENIU SOSEN 12 Lut 2015 20:58 #339822

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Zapowiada się różanecznikowe szaleństwo, u Ciebie zresztą, zawsze zjawiskowe.
Pytałam Cię o naczynia Ariadny, czy chowasz je na zimę? Koleżanka kupiła je do swojego ogrodu i martwiła się, czy wytrzymają zimę na wschodzie. Zimy praktycznie nie było, więc w tym roku kłopot z głowy.
Jakich zakupów się dopuściłaś na przedwiośniu?

OGRÓD W CIENIU SOSEN 12 Lut 2015 21:35 #339828

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
vita wrote:
(...)
Pytałam Cię o naczynia Ariadny, czy chowasz je na zimę? Koleżanka kupiła je do swojego ogrodu i martwiła się, czy wytrzymają zimę na wschodzie. Zimy praktycznie nie było, więc w tym roku kłopot z głowy.
Jakich zakupów się dopuściłaś na przedwiośniu?
Bardzo, bardzo Cię przepraszam - byłam pewna ,że odpisałam ... widocznie skleroza znowu dała o sobie znać. Te moje wazy są z angobowanej gliny , wielkie i ciężkie ( niemal jak lokomotywa Tuwima :) ) więc trudno było by mi je gdzieś chować na zimę. Od momentu zakupu mieszkają w ogrodzie , mrozy im niestraszne .Czy twoja koleżanka kupiła takie same ?

Co do moich zakupów - sprawdzam nowa szkółkę Gospodarstwo i Hurtownia Ogrodnicza Królik (poleconą przez znajomego). Zamówiłam kilka nowych, oryginalnych odmian ORLIKÓW , które bardzo lubię; karpy DALII ANEMONOWEJ i DALII KARŁOWATEJ; cebulki LILII AZJATYCKIEJ PEŁNEJ "MELODIE DOUBLE ", oraz LILII PEŁNEJ "SOFT MUSIC DOUBLE"; kłącza IRYSA BRÓDKOWEGO (GERMANICA)" GOING MY WAY" , oraz niskiego IRYSA "TRULY".
Ponadto z ciekawości zamówiłam także nawozy naturalne z guano : NAWÓZ Z NATURALNYM GUANO DO TRAWNIKÓW,NAWÓZ Z NATURALNYM GUANO DO KWIATÓW i NAWÓZ Z NATURALNYM GUANO DO TRUSKAWEK i POZIOMEK.

To tyle. W sumie wolę robić zakupy na bieżąco w sklepach i centrach ogrodniczych, oglądając towar "na własne oczy". Ale o tej porze roku...zawsze na coś się skuszę i zamówię on line .

OGRÓD W CIENIU SOSEN 14 Lut 2015 08:05 #340211

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Ewelina wrote:
Bardzo, bardzo Cię przepraszam - byłam pewna ,że odpisałam ... widocznie skleroza znowu dała o sobie znać. Te moje wazy są z angobowanej gliny , wielkie i ciężkie ( niemal jak lokomotywa Tuwima :) ) więc trudno było by mi je gdzieś chować na zimę. Od momentu zakupu mieszkają w ogrodzie , mrozy im niestraszne .Czy twoja koleżanka kupiła takie same ?

Nic nie szkodzi, miewam podobnie, więc rozumiem doskonale :)
Tak, xMonia zakupiła takie same (może kształtami się trochę różnią, wielkość podobna) pamiętam nawet emocje dotyczące przewozu, umiejscowienia w ogrodzie. Z tego co wiem to chyba jednak zabrała je pod dach tej zimy.
Spore zakupy, też co roku wczesną wiosną daję się skusić jakimś ofertom. Dale anemonowe bardzo mi się podobają i chyba kupię je też. Do donic :) Ciekawa jestem nawozów, nigdy nie kupowałam takich dedykowanych, może z wyjątkiem wiór rogowych i nawozów pod kwasoluby.

OGRÓD W CIENIU SOSEN 15 Lut 2015 18:21 #340651

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Połowa lutego, dzień cieplutki, słoneczny , już jakoś tak wiosnę czuć w powietrzu... albo może tylko mi się tak wydaje ? Spod ziemi coś się gramoli powoli...

DSC03191.jpg


DSC03189.jpg


DSC03188.jpg


DSC03176.jpg


DSC03604.jpg


DSC03590.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2015 18:28 przez Ewelina.

OGRÓD W CIENIU SOSEN 15 Lut 2015 19:57 #340708

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewelinko, nie tylko powoli się "coś tam gramoli", to prawdziwy wiosenny sprint! :woohoo:
Moja glicynia już ciachnięta B)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

OGRÓD W CIENIU SOSEN 17 Lut 2015 22:05 #341337

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Zaszalałam i zamówiłam :
4.jpg


3.jpg


2.jpg


1.jpg
:jeez:

OGRÓD W CIENIU SOSEN 27 Lut 2015 19:41 #343781

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Na wiosenne zdjęcia ogrodu trzeba jeszcze trochę poczekać , pozwólcie więc zaprosić się na spacer po okolicy, w której mieszkam. To obrzeża miasta , ale jest jak na wsi - pola, lasy, stawy...sporo miejsca na spacery.W pobliżu znajduje się Rezerwat Przyrody "Żurawiniec" i obiekty kampusu uniwersyteckiego. Jeszcze niedawno wałęsałam się tu z moją sunią, teraz chodzę na długie wyprawy z wnusiem :)
Najpierw zdjęcia "w zimowej szacie" - śnieg leżał w tym roku zaledwie kilka dni...

DSC02761.jpg
DSC02772.jpg


DSC02773.jpg
DSC02776.jpg


DSC02778.jpg
DSC02795.jpg


DSC02802.jpg
DSC02794.jpg


DSC02805.jpg
DSC02806.jpg


DSC07165.jpg
DSC07168.jpg


DSC07170.jpg
DSC07176.jpg


DSC07183.jpg
DSC07187.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2015 19:55 przez Ewelina.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, VERA

OGRÓD W CIENIU SOSEN 27 Lut 2015 20:03 #343792

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
A gdy nie ma śniegu...

DSC00397.jpg
DSC00403.jpg


DSC00404.jpg
DSC00406.jpg


DSC00409.jpg
DSC00410.jpg


DSC00411.jpg
DSC00413.jpg


DSC01965.jpg
DSC01969.jpg


DSC01966.jpg
DSC01979.jpg


DSC01971.jpg
DSC01976.jpg


DSC01984.jpg
DSC01987.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2015 20:04 przez Ewelina.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, iwa27, rm27, chester633, VERA, hanya

OGRÓD W CIENIU SOSEN 27 Lut 2015 21:08 #343835

  • Poll
  • Poll's Avatar
Piękne okolice, tym bardziej,ze podobne do moich :lol: Podobają mi się zaśnieżone widoki. Ziemia sprawia wrażenie, jak gdyby spała pod tą białą pierzyną. jest tak spokojnie i ...czysto. :) Gorzej, gdy ten snieg zmienia się w brudne błoto, ale wtedy - szukając dobrych stron takiego stanu - mówię sobie,że to wszystko zasila glebę i obróci się na pożytek dla ogrodu. :lol: Przeglądałam kilka razy stronę Hachmanna, który będzie na targach w Berlinie. Chciałabym zamówić i odebrać na miejscu 1-2 różaneczniki, których nie można dostać u nas w kraju, ale nie moge się zdecydować ...Osiołkowi w żłobie dano... :mad2:

OGRÓD W CIENIU SOSEN 03 Mar 2015 13:04 #345057

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Jak się ciesze, że mogę znowu podpatrywać Twój cudny ogród Ewelinko :)
No i okolice masz przepiękne - wielu mogłoby ci ich pozazdrościć.
Wiosny zazdraszczam... u mnie wyszły kiełki tulipanów... a właściwie kiełeczki. Coś wiosna się nie spieszy chociaż od połowy miesiąca ma JUŻ BYĆ.
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 04 Mar 2015 12:31 #345460

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Przyszłam się przywitać Ewelinko w Twoim głównym wątku :hug:

Jej mieszkasz niedaleko mnie ,ale te zdjęcia ze śniegiem mnie powaliły ,chyba ,że to zeszłoroczne ? ,ja w tym roku nie zdążyłam łopaty wyjąć z gospodarczego :)
śnieg był u nas dwa dni ,moje spragnione śniegu dzieci o 23 w nocy z tatą bałwana lepiły i całe szczęście ,bo na drugi dzień już deszcz i po śniegu było.
Jeszcze pamiętam jeden dzień był taki ,że w nocy zaczęło sypać i sypało do siódmej rano ,ale o 13 już była chlapa,może wtedy udało sie Tobie uchwycić zimę obiektywem :D
Ewelinko ,ale Tobie zazdroszczę tych wielkich pąków na Twoich rodo są cudne już widzę te kwiaty :hearts:
Pozdrawiam
ps.mam nadzieję ,że już zdrowa :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 1.060 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum