TEMAT: OGRÓD W CIENIU SOSEN

OGRÓD W CIENIU SOSEN 23 Mar 2015 14:38 #351799

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewelinko, ależ ta twoja kokorycz wyrywna :eek3:
Nie mówiąc o fiołkach, które uwielbiam i które zazwyczaj kwitną na moje urodziny (5 kwietnia).
Tak, to wspaniałe mieć dom w ogrodzie, a ogród w domu! Mój domek jest stary i wtedy, przed wojną, rzadko się myślało o takich fanaberiach jak taras, czy duże okna...Ale ponieważ marzyłam o widoku ogrodu i gór z okien, w zeszłym roku zrobiliśmy mały remont i wstawiliśmy duże panoramiczne okna na miejsce skrzynkowych poniemieckich. I jest fajnie! Doceniam to n.p. teraz, kiedy leżę w łóżku, złożona chorobą, a ogród z każdej strony zagląda mi do pokoju :)
Pozdrawiam słonecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD W CIENIU SOSEN 23 Mar 2015 22:41 #351956

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Zachwyciło mnie zdjęcie z okna, i jest rzeczywiście tak jak napisałaś - stanąć za firanką, słońce przez gałęzie i do tego ptaki... Dla takich chwil warto żyć :) .

OGRÓD W CIENIU SOSEN 24 Mar 2015 01:46 #351982

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Dalu, Ta KOKORYCZ (zresztą prezent od forumowiczki :) zawsze tak wcześnie kwitnie.A to poletko fiołków miało iście cieplarniane warunki - w pełnym słońcu, w zacisznym miejscu i jeszcze przykryte warstwa liści i igliwia , jak pierzynka .Gdy je wreszcie odkryłam i oczyściłam - szybciutko rozkwitły. Mam FIOŁKI jeszcze w innym miejscu , ale tam jest cień, im jeszcze daleko do kwitnienia...
Co do widoku przez okna - wcale Ci się nie dziwie ,ze mając okazję (remont) zdecydowałaś się na powiększenie okien w domu.ja na etapie budowy domu walczyłam o duże okna, kazałam w salonie obniżać parapety, a i pozostałe okna są spore. Mam dzięki temu widok na cztery strony świata i za oknami "fototapetę" ze zmieniającymi się czterema porami roku. to fajne :)

alphax- dziękuję :) A co do sprzątania to nie "było" ale nadal jest. Dziś przybyły kolejne dwa wory i nadal walczę! mówiłam już ,ze mój ogród jest trudny. Stare sosny i kilka brzóz niewątpliwie dodają mu uroku , tworzą klimat ale po jesieni i zimie śmieci mam masę !

Flora- uświadomiłaś mi , jak niewiele mam zdjęć zrobionych z okien mieszkania - muszę to naprawić :)Ogród przydomowy to takie naturalne przedłużenie mieszkania, dobrze, gdy nie jest przykre dla oczu .

OGRÓD W CIENIU SOSEN 24 Mar 2015 06:45 #351993

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ewelino, piękne masz widoki z okien! Domek w dużym ogrodzie, to moje największe marzenie :hearts: (niestety, raczej nierealne....). Z drugiej strony, jak sobie pomyślę o ilości pracy, to czasem wolę te moje 370 m2 :rotfl1: .

OGRÓD W CIENIU SOSEN 24 Mar 2015 18:51 #352147

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Kilka widoków z okien ( ale na ogród w poprzednich sezonach - teraz jeszcze jest mało zieleni :) )

DSC02121.jpg


DSC04716.jpg


DSC03477.jpg


Dziś znowu kilka godzin spędziłam w ogrodzie - wyczyściłam kolejny fragment , przycięłam co trzeba , podsypałam krzewy nawozem , podlałam...
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora, hanya

OGRÓD W CIENIU SOSEN 24 Mar 2015 19:43 #352171

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1022
  • Otrzymane dziękuję: 971
Piękna wiosna u Ciebie Ewelinko- po workach widać jak się narobiłaś pełen "szacun" :thanks:
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2015 19:43 przez broja.

OGRÓD W CIENIU SOSEN 24 Mar 2015 23:50 #352309

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Wiosennym porządkom w ogrodzie nie ma końca. Dziś wyczyściłam kolejny zakątek.Nie mam zdjęć , bo wieczór zastał mnie przy tej robocie :(

Ale ponieważ niebawem Wielkanoc , trzeba było pomyśleć o wiosenno- wielkanocnych akcentach .

"Pisanki, pisanki - jaka malowane ,
nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek !"


DSC02848.jpg


DSC02847.jpg


Tym razem tak wyeksponowałam moje najładniejsze pisanki - szkoda ,że to nie Fabergé eggs...

"popełniłam" też kilka innych dekoracji wielkanocno - wiosennych zarówno w mieszkaniu , jak i w ogrodzie :

DSC03544.jpg


DSC04069.jpg


DSC03132.jpg


DSC01672.jpg


DSC01125.jpg


DSC02850.jpg


DSC02846.jpg


DSC02844.jpg


A w sobotę wybieram się do Szreniawy na doroczny JARMARK WIELKANOCNY ( 28-29 marca w godzinach 10-17). Impreza ta nawiązuje do tradycji jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w miastach przed ważnymi świętami.
Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych z różnych regionów Polski (Kurpie Zielone, Śląsk Opolski, Łowickie, Sieradzkie, Podlasie, Podhale) i zakupić ich wyroby. :) :) :)
Stanowiska sprzedawców będzie można znaleźć w stodołach i pozostałych zabudowaniach podwórza folwarcznego. W jednej ze stodół znajdą się muzealne stanowiska interaktywne, na których będzie można ozdobić różnymi technikami jaja wielkanocne, wykonać palemki, ozdobić mazurki, a także wykonać stroiki z papierowych kwiatów. Dla najmłodszych przewidujemy też na terenie Muzeum konkurs z nagrodami Gniazda z zagadkami o tematyce wielkanocnej oraz naukę tańców ludowych. Wystąpii Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie.Zaprezentuje się też Oddział Wielkopolski Polskiej Izby Produktów Regionalnych i Lokalnych ze swymi wysokiej jakości zdrowymi i ekologicznymi produktami...

Już się cieszę :bye: Może ktoś z forumowiczów też się wybiera ?
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2015 23:58 przez Ewelina.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRÓD W CIENIU SOSEN 25 Mar 2015 08:23 #352335

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry Ewelino .Wzięłam dziś sobie Twój ogród do kawy .Wszystko przeczytałam i obejrzałam .I mogę znów od początku .Wielki podziw mam dla Twojej pracy i dla tego co stworzyłaś . :thanks: Twój ogród ma duszę i to czyni go pięknym .Nie muszę mówić ,że kawa mi ostygła ,a ja utknęłam w Twoich ogrodowych zakątkach .Pozdrawiam cię Ewelinko :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 25 Mar 2015 19:02 #352444

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Chyba mam pecha. Na pewno mam. :hammer:
Wczoraj przez ponad pół dnia był u mnie spec od nawadniania ( system jest stary, wymagał poprawek, przesunięcia kilku spryskiwaczy - bo rabaty się poszerzyły,konserwacji dysz, sprawdzenia i wymiany niektórych zaworów , no full serwis jednym słowem) .Pan porobił co trzeba,posprawdzał, skasował ( niemało! ) i pojechał. Dziś próbuję odpalić nawadnianie - jedna sekcja nie działa! Zaglądam do skrzynki z zaworami - ni czorta z tego nie rozumiem , ale ... widzę jakiś luźny drucik. No ładnie .Telefon. Pan przyjedzie jutro. Szlag ! Na jutro to ja miałam inne plany ...

" A poza tym nic na działkach się nie dzieje..."

Wysprzątałam kolejny skalniak :)

OGRÓD W CIENIU SOSEN 25 Mar 2015 21:22 #352498

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Może pocieszę :) Jutro ma padać :) I w tych wszystkich worach masz głównie igły sosnowe? To trochę tego jest...
Co w Twoim wypadku oznacza sprzątanie skalniaka? ;) Konserwator powierzchni płaskich? :lol:
Takie właśnie skalniaki mi się podobają, płaskie płyty to jest to!
Już czas myśleć o Wielkanocy? :ohmy: I konserwować powierzchnie pionowe, znaczy myć okna? :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 26 Mar 2015 11:24 #352630

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Foty z wnętrza domu , na ogród, genialne :woohoo:
Wiosnę masz masz taką... jaką ja będę mieć za jakieś 2 tygodnie :happy: jak dobrze pójdzie. Porządków pozimowych nie zazdroszczę, ale wyglądu ogrodu po tych porządkach, to już tak...
No i widziałam kurę na tarasie :drool: , ona zawsze kojarzyć mi się będzie z Wielkanocą u ciebie.
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 26 Mar 2015 13:02 #352658

  • grazynaG
  • grazynaG's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 42
  • Otrzymane dziękuję: 8
Jak ja bym chciała taki bajkowy ogród:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

Odp: OGRÓD W CIENIU SOSEN 31 Mar 2015 12:29 #354062

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Martuś Do Wielkanocy jestem niemal przygotowana , powierzchnie pionowe też już ogarnięte :)
Tak , w prezentowanych worach są głównie igły sosnowe (z domieszką , niewielką , innego śmiecia). Swoją drogą to skandal,że śmieci wygrabione z rabat stały się najważniejszym celebrytą wiosennego "Ogrodu pod sosnami" :hammer: Ale w sumie tak jest z celebrytami...
Sprzątanie skalniaka oznacza: jak wszędzie indziej - usunięcie igieł i innych śmieci,wydłubanie ewentualnych chwastów, oraz przycięcie zimujących bylinek. Nieco później, gdy będę już widziała gdzie zrobiło się łyso - dosadzenie czegoś nowego ( ale to z końcem kwietnia raczej).

EwuniuDziś nie mam wiosny . Dziś mam ... ostatni dzień marca i aura szaleje: 2 st.C i mokry śnieg za oknami. Prace ogrodowe przesunę więc na "po świętach" chyba :(
Kura na gnieździe to już u mnie tak z przyzwyczajenia. Lubię ją , więc ma u mnie w okresie okołowielkanocnym etat :)

grazynaG wrote:
Jak ja bym chciała taki bajkowy ogród:)
Grażynko - też bym chciała bajkowy ! Ale wierz mi ,częściej niż królewną, czuję się w tym moim ogrodzie ... Kopciuszkiem :ouch:
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2015 12:29 przez Ewelina.

OGRÓD W CIENIU SOSEN 31 Mar 2015 18:15 #354182

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Ostatni dzień marca...

DSC02875.jpg


DSC02876.jpg


DSC02878.jpg


no, nie wiem - wiosny to nie przypomina :(

Ale żeby nie było,że prace w ogrodzie się nie posuwają - popatrzcie na pięknie przycięte przez mojego M. tuje. Co roku strzygłam je sama , wydawało mi się bowiem ,że tylko ja zrobię to dobrze :supr: Tej wiosny z braku czasu, w desperacji wielkiej , powierzyłam zadanie poprawienia fryzurek kulkom mężowi. I proszę - okazuje się,że drzemią w nim ukryte talenty , prawda ?

DSC02929.jpg


DSC02930.jpg


DSC02911.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, hanya

OGRÓD W CIENIU SOSEN 31 Mar 2015 18:25 #354186

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Fachowe cięcie, niemal chirurgiczne :happy:
Piękne kulki, jaka to odmiana żywotnika?
Co do pogody, to się zgadzam, nijak nie przypomina wiosny i niestety wieści na najbliższe dni, w tym święta, nie są optymistyczne.
Tak więc pogody....ducha!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 31 Mar 2015 18:32 #354187

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ależ u Ciebie pięknie i czyściutko! Pogoda obrzydliwa, podobno po Świętach ma skręcić w dobrą stronę :think:
System podlewania naprawiony? Nie masz pecha, tacy są fachowcy: pełni niespodzianek :devil1: Kulki wspaniałe, M. zdradził talent, teraz już się nie wykręci brakiem umiejętności :).
Kupiłam sporo włókniny na wypadek majowych przymrozków, boję się, żeby nie wytłukły rodkowych i azalkowych kwiatów. Ty je jakoś zabezpieczasz?
Muszę przyznać, że kura jest najbardziej fotogeniczna :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 31 Mar 2015 18:40 #354189

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewelinko, czasem zupełnie niepotrzebnie oszczędzamy naszych M., bo 'my wszystko same zrobimy najlepiej'.
A oni skrzętnie z tego korzystają ;)
Mojego od jakiegoś czasu staram się włączyć do prac ogrodniczych; w zeszłym tygodniu byłam chora i powierzyłam mu (z pewnym niepokojem) przycięcie lawend i niektórych krzewów :garden: Robota wykonana, mam nadzieję, że pacjent przeżyje :happy4:
Pięknie wygląda Twój przedogródek :bravo:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewelina

OGRÓD W CIENIU SOSEN 31 Mar 2015 19:59 #354217

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Ewelino, :)
zdolnego masz pomocnika do cięcia. :bravo: Życie pokazuje, że dobrze umieć rozpropagować pracę wśród "podwładnych", jeśli się takich ma (lub da). ;)
Pogoda ostatnio nas zaskakuje, dobrze, że nie ma mrozów. :teach: Mam nadzieję, że już nie zdążą niczego pouszkadzać, wszak rośliny zielenieją i kwitnąć już chcą. :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.783 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum