TEMAT: Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza.

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 19 Kwi 2016 22:30 #458489

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ewo, czarne paski odeszły a wróciły zdjęcia :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 20 Kwi 2016 07:50 #458543

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bożenko, fajna ta marzanka, obejrzałam sobie w necie, bo nie znałam tej roslinki :whistle:
Pokazesz swoje siewy? Kiedy zaczynasz hartować? Ja chyba zacznę powoli wynosić bo juz duże urosły..zwłaszcza groszki :flower2:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 21 Kwi 2016 22:27 #459365

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, część sadzonek stoi na oszklonym balkonie. Są jeszcze za małe na hartowanie. Większość sadzonek to pomidory, które wysiałam dla brata. Kwiaty jeszcze będę dosiewała. Tylko miejsca brakuje.

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 22 Kwi 2016 20:35 #459705

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Co zrobić z tą azalią. Zasiliłam ją dziś nawozem dla kwasolubów w nadziei że się ruszy. stoi tak jak zaklęta.

DSC05933.jpg

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 22 Kwi 2016 20:40 #459709

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bożenko, czy azalia jest świeżym nabytkiem?
Na jakim stanowisku rośnie? Jakie podłoże?

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 22 Kwi 2016 20:47 #459714

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Nie znam się na azaliach, ale też mam taką bidę :silly: Zimno, pewnie dlatego przystopowała :think:
nasiona pomidorów nie tracą mocy kiełkowania nawet przez 10 lat. Żebym o tym wiedziała ...
:rotfl1: Czemu nie pisałaś wcześniej, znalazłam nasiona z 2013 roku, pomyślałam, że pewnie nie wykiełkują i teraz mam za swoje - tysiąc pięćset sto dziewięćset :tongue2: siewek :hammer:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 22 Kwi 2016 21:35 #459762

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aga, azalia rośnie u mnie ok 4 lat. W jedynym miejscu, gdzie jest trochę cienia. W ubiegłym roku mocno ucierpiała podczas suszy. Na wiosnę nie kwitła. Dostała kwaśną ziemię. Na przedwiośniu wymieszałam jej ziemie z korą aby trzymała wilgoć oraz rozsypałam wokół mączkę bazaltowa. Może jej to nie odpowiada :think: Jednak problem zaczął się w ubiegłym roku. Nowinka zasugerowała, żeby ją przesadzić bo azalia nie lubi dużego zasolenia. Akurat zwolniło się jedno miejsce ale będzie tam miała więcej słońca.

Trochę niewyraźne zdjęcie siewek pomidorów, tydzień temu były przepikowane.

DSC05930.jpg


Marysiu, ja również wysiałam wszystkie nasiona , które dostałam bo myślałam , że w przyszłym roku już nie będą zdatne do kiełkowania. Efekt jest taki, ze mam teraz ponad 50 siewek pomidorów. Dopiero niedawno dowiedziałam się o witalności pomidorowych nasion.
A tutaj floks gwiaździsty i bratek .

DSC05964.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amarant, edulkot

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 07:48 #459909

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Twoja azalka rzeczywiście mizerota :( .To ,że przesadzisz ją na słonko ,to jej nie będzie przeszkadzać .Moje w większości wszystkie na słonku .Ale najważniejsze ,to pilnować ,aby miała wilgotno .No i sekator obowiązkowy .Poczekaj jeszcze trochę ,aż wypuści więcej liści i wtedy przytnij wszystkie łyse pędy .Jeśli przesadzisz ,to już w tym roku nie zasilaj nawozem .Ja też mam jedną taką ,
muszę ją koniecznie odmłodzić ,bo to moja najstarsza .Mamy obydwie zadanie do wykonania :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 08:07 #459918

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Podpisuję się, Bożenko, pod radami Ewuni...
Azalie Knapp Hill lubią słońce, ale rzeczywiście nie powinno im zabraknąć wody, jednak bez przelewania!
Poprzycinaj koniecznie po kwitnieniu, to pobudzi ją do wypuszczenia nowych pędów, powinno.

Pozdrawiam sobotnio!

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 19:39 #460056

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ewo, Aga, dziękuję za rady. Teraz napiszę co zrobiłam w sprawie azali. Zasiliłam ją wczoraj nawozem dla kwasolubów. Czy to możliwe żeby już dzisiaj dostała mocno zielonych listków? Wygląda na to , że chyba ją zagłodziłam :oops: A przecież dawałam ogólnie nawóz mineralny. Poczekam jeszcze tydzień i zobaczę czy ruszy. Jak niewiele się zmieni to ją przesadzę. W miejscu gdzie siedzi jest bardzo sucho i często ja podlewam. Skoro jej słońce nie szkodzi to jeśli na wiosnę jej nie przesadzę to zrobię to później.

DSC07369.jpg

Lilia się puściła do góry...

DSC07377.jpg

Pigwowiec po raz pierwszy ma więcej kwiatów.

DSC07372.jpg

...rutewka orlikolistna zapączkowała
DSC07374.jpg

Berberys nabrał kolorków...

DSC07389.jpg

...
DSC07383.jpg

Zastanawiam się co posadziłam na jesieni że wyrosły miotełki :think:
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2016 20:13 przez Bozi.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Amarant, Hana

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 20:35 #460091

  • 's Avatar
No właśnie...To podlewanie azalii i w ogóle kwasolubów woda z wodociągu :mad2: Nie mamy raczej innego wyjścia , bo deszczówka w takim roku, jak był ubiegły, to marzenie.Woda z wodociągu zmienia odczyn gleby na niekorzystny dla azalek.Trzebaby stale pilnować PH, w innym wypadku, choć podlewane , nie sa w stanie pobrać pokarmu z gleby.

Mam nadzieję,ze Ciebie przymrozki omijają...Szkoda by było tylu roślin :)

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 21:00 #460104

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Poll, przymrozki chyba mi załatwiły odrosty na przyciętych różach. Na szczęście wypuściły nowe pędy z ziemi. Do zimnej Zośki jeszcze daleko. Wokół azalki zawsze zakwaszam ziemię. Jednak ostatniego lata sporo podlewałam i być może ziemia nie miała odpowiedniego PH :think:
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2016 21:01 przez Bozi.

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 22:21 #460188

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
W tym roku coś bardzo chorują rododendrony i azalie. Niedawno reanimowałam dwa rododendrony a teraz zastanawiam się nad dwiema azalkami ,jak im pomóc. Jedna na pewno uschła a druga jest w gorszym stanie od Twojej. Listków nie ma wcale a pąki trochę wystartowały i stanęły w miejscu. Nie wiem czy jeszcze żyje. Boję się przesadzać, bo wtedy na 100% padnie.

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 22:26 #460196

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Może wystarczy zasilić nawozem zakwaszającym wokół ? Objawy podobne jak u mojej.
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2016 22:27 przez Bozi.

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 23 Kwi 2016 23:04 #460228

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
To właśnie dzisiaj zrobiłam ale czy coś pomoże mojej azalce ? Pewnie będę miała miejsce na nową roślinę. ;)

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 24 Kwi 2016 22:41 #460755

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czytałam, że dobrze jest opryskać rh preparatem żelazowym. Podobno jak im brak żelaza, to tez mają problem z przyswajaniem składników pokarmowych
Ja swoje rh też zniszczyłam. W tym roku obiecałam sobie walkę o nie

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 25 Kwi 2016 09:00 #460832

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Gosiu, dobrze że o tym przypomniałam. Mam w domu chelat żelaza to opryskam w jakiś pochmurny dzień.

Przyblokowy ogródek Bozi - mała oaza. 27 Kwi 2016 12:00 #461992

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Żelazo świetnie robi różanecznikom i azlkom .A właściwie żadnej roślinie nie zaszkodzi :idea1:
Mnie się zdaje ,że i moje w tym roku jakieś ,takie niewydarzone .A tu zapowiada się podobno upalne lato .Że będzie u mnie suche ,to już raczej jestem pewna . :cry3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum