TEMAT: Andzin Sen trwa nadal :-)

Andzin Sen trwa nadal :-) 08 Maj 2014 17:31 #255367

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Andziu jak to deszcz to nie ma sprawy...a śliczne masz już te pomidorasy :whistle:
Koniczynko...kochana dziewczyno :kiss3: Miałam sporo Amana Orange..ale nie mam tendencji do gromadzenia...zostawia sobie 5 a resztę dałam bratu ...nie spodziewałam ,że mi padną...raczej myślałam nadmiar dać...a te mi fikły gnojki Bardzo mi zależało właśnie na Amana Orange i Aussie...i straszna kicha z nimi :cry3:
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka


Zielone okna z estimeble.pl

Andzin Sen trwa nadal :-) 08 Maj 2014 18:44 #255395

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Keetee - to woda skroplona na folii, bo one przecież w domku swoim są :) Rozczarowałam się trochę wątkiem na temat uprawy pomidorów, bo piszą tam naprawdę mądrzy ludzie, ale takich jak ja amatorów traktują jak zło konieczne chyba. Posługują się terminami i danymi takimi, że zwykły laik tego nie może zrozumieć. No cóż... trzeba będzie zaufać jednak własnej intuicji i wiedzy chyba, bo ani składu gleby chemicznego nie zbadam, ani nie mam pojęcia jak przeliczać składy chemiczne różnych preparató, ech...

Andzin Sen trwa nadal :-) 08 Maj 2014 20:13 #255427

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A ja bym powiedziała, że Andzin sen został właśnie przerwany! ;) Miło, że się obudziłaś, bo rzeczywiście wydarzenia doniosłe w ogrodzie! Podjazd piękny!
No i to sadzenie! :woohoo: Sadzenie jest prawie tak fajne jak kupowanie! :rotfl1: Bardzo lubię!
A Ty masz takie piękne tło w postaci tych murków, że efekt murowany ;)
Już jakieś kulki się pokazały, a co tam generalnie planujesz?
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 08 Maj 2014 22:02 #255510

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Andziu :flower2: Ja w tym roku zdecydowałam się na ogród bez chemii z Astvitem...poczytaj ,on służy jako nawóz i środek ochrony roślin....ponoć super do pomidorków ,popróbujemy :wink2:
Ja też jestem amatorem jeśli chodzi o pomidorki...ale udawały mi si :think: teraz jakaś kiszka z tymi sadzonkami ....wiem,że jak wszędzie i w tej dziedzinie są prawdziwi eksperci :teach: dam CI namiarki na pewną osobę może coś podpowie dla spokojności :think:
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2014 22:03 przez Keetee.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 09 Maj 2014 09:23 #255659

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Astavit powiadasz ... :think: poczytam o tym, bo chętnie zastosuję naturalne nawożenie. A jakie Ty Keetee masz już z tym doświadczenia?

Andzin Sen trwa nadal :-) 09 Maj 2014 14:32 #255774

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Aniu na razie....nie mam doświadczeń....to moj pierwszy raz :oops: :funnyface:
Stosujemy go tez Aguniada i Beti68...jak na razie rośliny zdrowe i bujnie gnają do przodu...obserwuję ;)
he he wiesz widzialam wczoraj psa jak Twoj Tytus....tyeklko czarnego :happy4:
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2014 14:42 przez Keetee.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 09 Maj 2014 15:55 #255805

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
artam no faktycznie obudziłam się wreszcie :P Muszę szczegółowo obfotografować to co tam posadziłam, bo niestety zgubiłam karteczki od sosenek, które tam są i nie wiem jakie to, ale oprócz sosen jest tam z jednej strony perukowiec, kalina koralowa, jałowiec wariegata i blue carpet chyba. Po drugiej stronie świerk "białobok", świerk kłujący, katalpa i jałowiec chyba też blue carpet. Tam już więcej nie będę nic sadzić, żeby mi nie zasłoniły całkiem murku :evil: Ale mam jeszcze sporo miejsc do obsadzenia :jeez:
KeeteeW takim razie lecę podglądać dziewczyny :eek3:
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2014 16:06 przez Andzia1.

Andzin Sen trwa nadal :-) 10 Maj 2014 05:59 #256151

  • koniczynka
  • koniczynka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 119
Witam serdecznie Ciebie i Tytuska. :hug:
ASTVIT stosuje od kilku lat do wszystkiego co rośnie w domu i na balkonie.Zawsze kupuje na początku sezonu na Wystawie Kwiatów w Chorzowie.
Można go kupić w formie płynnej jak i sypkiej i samemu przygotowywać.
Ale za bardzo nie jestem przekonana, czy Twoim pomidorkom do końca on wystarczy bo pomidor żarłoczny jest!
A nie pospieszyłaś się za bardzo z ich poadzenie w gruncie?
Czy ich stan nie wynika z różnicy temperatur?
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 10 Maj 2014 09:27 #256223

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
koniczynko i my Ciebie serdecznie witamy :kiss: Poczytałam już troszkę o astavicie i chyba go zamówię, bo mnie przekonuje, a znalazłam w necie.
Moje pomidorki są pod folią, wcześniej kilka dni hartowane, a w d*upkę dały im przymrozki, które były przez 2 dni, niestety.
Posadziłam je do ziemi (naszej lichutkiej) wymieszanej lekko z suszonym kurzeńcem i z solidnym dodatkiem kompostu z pieczarkarni. Każdy z nich jest wsadzony do doniczki z wyciętym dnem, w której jest ww mieszanka. Ułatwia mi to podlewanie i ewentualne nawożenie ich. Z nawożenime też można przegiąć w drugą stronę i chciałabym tego uniknąć. Niektóre już zaczynają kwitnąć. Pan ogrodnik nasz lokalny powiedział mi, żeby koktajlowym nie obrywać wilków i zostawić je w spokoju niech rosną, ale jakoś nie jestem przekonana...
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka

Andzin Sen trwa nadal :-) 10 Maj 2014 10:44 #256257

  • koniczynka
  • koniczynka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 119
Pan ogrodnik ma racje, koktajlowego puszcza się na żywioł, wtedy dopiero możesz zobaczyć na co go stać.
W przypadku dużej ilości wilków" możesz usunąć górne ( dolne szybciej owocują).
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 10 Maj 2014 12:06 #256281

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Wykonaliście wielką pracę :thanks: Taras i okolice śliczne :D Bardzo lubię kamień w ogrodzie. No i psinka :hearts: Oj kocha swoją Panią :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Maj 2014 14:55 #259980

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Dawno do Ciebie nie zaglądałam a tu takie cudne zmiany :) Tytus ze stanikiem fantastyczny i masz fajny kolorek tego cyckonosza :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Maj 2014 10:50 #260883

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Trzynastko... Ty jestes jeszcze lepsza w postowaniu ode mnie, rok przerwy!
Astavit zakupiony i testuję go właśnie do zwalczania mszyc na różach, tylko deszcz mi w tym trochę przeszkadza :evil: Na szczęście tylko na jednej jeszcze są te paskudy.

Zakwitła moja pierwsz piwonia krzewiasta :dance: Prezent od cudownej znajomej. Dostałam od niej 2 takie piwonie.



a druga jeszcze w pączku, ma być pstrokata:


Jeszcze cieszą mnie bzy, mam 3, ale biały nie zakwitł, bo strasznie zmeresił go Tytuys :think:




Ten pachnie najmocniej!


A to sosenki nowo nabyte, niestety nie znam ich nazw, może ktoś pomoże?
Pierwsza:




Druga:




Świerk "Białobok" maleńki, ale ma piękne przyrosty:


I jeszcze jeden świerk, ten ma mieć klasyczny kształt "choinki":


Recykling ogrodowy, glany synusia :laugh1: :
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2014 10:51 przez Andzia1.

Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Maj 2014 16:28 #261001

  • grazynarosa22
  • grazynarosa22's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 53
Cudności zakupiłaś....pierwsza wygląda mi na kosodrzewinę,druga być może sosna czarna,a białobok ma cudne przebarwienia :woohoo:
Pozdrowionka.....Grażyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Maj 2014 17:30 #261026

  • Roma
  • Roma's Avatar
Anko-jak dobrze,że wreszcie się obudziłaś,ciekawie zaczyna wyglądać obejście wokół domu.Czy piwonie krzewiaste są trudne w obsłudze?

Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Maj 2014 18:25 #261043

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Grażynko to chyba faktycznie kosodrzewiny, jakoś tak nie skojarzyłam chociaż mam przecie jeszcze ze 2 rodzaje u siebie :ouch: Ale będę je jeszcze sadzić, bo pięknie u mnie rosną. To chyba ten "górski" klimat, bo mieszkam na górce o wdzięcznej nazwie Marglok 380 mnp.

Roma :thanks: no obudziłam się, powinnam po d*upsku dostać za lenistwo :oops:
Podobno piwonie krzewiaste nie są łatwe w uprawie, ale są takie piękne ! Znalazłam już na naszym forum dział na ich temat, więc będę się posiłkować wiedzą doświadczonych ogrodników.

Planów do realizacji mam mnóstwo. Nie o wszystkich wie mój małż :evil:
Właśnie obsadziłam 25 metrowy murek daliami, takimi zwykłymi wiejskimi, nie mam pojęcia w jakich kolorach, przed nimi posiałam wcześniej nasturcje, które uwielbiam.
To ten murek za kupami piasku i żwiru - będzie niespodzianka :happy4:


W zeszłym roku pytałam o identyfikację krzewu, a w tym roku okazało się, że mam swoją własną dziką CZEREMCHĘ !!

Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Maj 2014 20:13 #261089

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Aniu
Murek,powstaję,piękna rzecz
piwonia krzewiasta piękna.Zawsze mi się podobała,ale jakoś nigdy nie znalazłam miejsca na nią.Samanie wiem czumu :sick:
Hmmm... murek powstaję,piękna rzecz :)
A ja lubię wszystkie dalie i nastyrcje też,Mało ich w prawdzie sieję ale ciuteńkę mam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Maj 2014 20:49 #261116

  • Roma
  • Roma's Avatar
No to będę zaglądała,czekając na tę niespodziankę.Idę czytać o piwonii krzewiastej.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.259 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum