TEMAT: Andzin Sen trwa nadal :-)

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 20:12 #29189

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Andziu, taras niesamowicie zyskał na urodzie... to teraz taki ogrodowy pokój :bravo: Wiesz, ja bym róże wsadziła do skrzyń, a klematisy na skarpę pomiędzy krzewy. Krzewy pięknie im osłonią nóżęta, co przecież klemki bardzo lubią, a parę patyczków wetkniętych w ziemię pozwoli im wspiąć się na kratkę...


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 20:54 #29221

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Aniu, pergolki wyglądają super :woohoo: - a jak to zarośnie, ale będzie pięknie :hug:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 21:47 #29278

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Aniu :bye: ślicznie,ten kamień strasznie mi się podoba,ja mam tylko polny i z niego kombinuję co mogę :) moje krokusy tez wymarzły a mialam ich koło setki,cóż :flower: chcialam jeszcze spytać,czy te nasoinka trawki jeszcze masz na zbyciu,bo ja jestem chętna :flower2:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 09:06 #29406

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
zocha wrote:
Aniu :bye: ślicznie,ten kamień strasznie mi się podoba,ja mam tylko polny i z niego kombinuję co mogę :) moje krokusy tez wymarzły a mialam ich koło setki,cóż :flower: chcialam jeszcze spytać,czy te nasoinka trawki jeszcze masz na zbyciu,bo ja jestem chętna :flower2:
Witam w moich skromnych progach :hug: Nasionek jeszcze coś wydłubię, przyslij mi adres na pw.
Wykopywałam teraz krzewy ze skrzyń gdzie miałam posadzone te korokusy i nie znalzłam ani jednej cebulki! Musiało wygnić wszystko :dry:

Dorotko, to pierwszy murek oporowy, będzie jeszcze jedne, i obłożona kamieniem skarpa - jeśli starczy kamienia, bo może go braknąć :jeez:
Aguś... jakbyś tak przejazdem na wycieczkę do Krakowa jechała to u mnie możesz sobie zrobić przystanek :drink1:
Koniczynko... mureczek raczej :rotfl1:
Magdalenko - róże w skrzyniach będą sobie dobrze radzić? Teraz wysadzałam krzewy (pięciorniki, tawuły, świerk i sosnę górską itp) po 3 sezonach i to był ostatni dzwonek dla nich, bo korzenie już do samego dna sięgały :blink:
Zauważyłam, że najmniejszy system korzeniowy mają modrzewie szczepione, które też wysadziłam.
Sam pomysł bardzo mi się podoba :kiss3:
Dorcia u Ciebie to dopiero będzie piękna zielona ściana :kiss3:

Troszkę mojej wiosenki jeszcze:
Magnolia gwiaździsta, na którą tak się cieszyłam, a ona takie ma lichutkie kwiaty ... :dry:




Troszke botanicznych tulipanów, już przekwitły...



Kremowe z bordowym berberysem...



Te dopiero się rozwijają:




Rozchodniki, od prawej ciemno różowe kwiaty, bordowe liście różowe kwiaty i różowe kwiaty:


Jedyny powojnik, który przezimował, Jan Paweł :


Wydaje mi się, że jeszcze jeden wypuszcza coś od ziemi, dokupiłam w biedronie za 7,99 zł maleńkiego Ville de Lyon, zobaczymy co z tego wyniknie, ale... w sklepie ogordniczym u nas widziałam takie dorodne po 14 zł, więc ... kusi kusi kusi :whistle:
Nooo...rojniki też ładnie przezimowały, to jeden z wielu:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 09:30 #29416

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu bardzo ładnie wyglądają te skrzynie z pergolami :bravo: pomysł super ;) Różyczki w skrzyniach .... będziesz je zsuwała bliżej ścian, bo sa raczej ciężkie i solidne :whistle: Jakaś izolacja od ziemi by się przydała także i agro na górę :whistle:
Tyle kamienia i może zabraknąć :whistle: No tak kamień ma to do siebie, że zwykle go braknie :rotfl1:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 10:23 #29436

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Pięknie tulipany ci kwitną, moje w tym roku połowę krótsze niż w zesżłym , hiacynty mi zmarzły i cebule gniją :( ale rojnik rzeczywiście ślicznie z 'garca' wyłazi ;)

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 15:22 #29504

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Jolu, skrzyń nie da się przesuwać, bo stoja niżej niż taras... poza tym każda ma jakieś 80-100 l ziemi :silly: Tak więc wniosek jeden... do skrzynek róż nie posadzę, zostawie je na bylinki, dzisiaj chyba nawet pojadę coś kupić do AniWoj, bo mam ja po sąsiedzku niemal.
Celinko, ja tez mam straty w cebulach, pozanikały mi żonkile niestety, kilka tylko wyszło, a tak sie na nie cieszyłam :hammer:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 16:06 #29508

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Tegoroczne cebulowe nie za fajne się prezentują .U mnie te same tulipanki kwitną co u Ciebie Andziu .Jak na razie tylko 1 kępka żonkili kwitnie a reszta tak od niechcenia wychodzi z ziemi .
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 17:38 #29520

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Aniu śliczna ta magnolia,ja mam trzy,największa cała ogryziona przez sarny,dwa wymiętoszone pąki zostaly i pewnie nie zakwitną :placze: ,jedna kupiona tego roku ma jakieś pąki ale tak male,że pewnie zimą dopiero zakwitnie :unsure: ,a trzecia najstarsza trzyletnia,cały czas stoi w miejscu z trzydziestoma centymetrami wzrostu :evil:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 24 Kwi 2012 22:49 #29654

  • Rudominka
  • Rudominka's Avatar
Aniu, nie narzekaj na magnolię, przynajmniej zakwitła i ma śliczne kwiaty, moja drugi rok ani drgnie.
I berberys dużo bardziej zaawansowany w rozwoju liści, niż u mnie. Też mam straty w cebulowych - mnóstwo tulipanów wymarzło w lutym jak było po -20 i ani grama śniegu, róże też nie wszystkie przetrwały, mimo kopczyków.

Bardzo sprytnie dołożyliście pergole do skrzyń, ale będzie pięknie latem :garden1:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 26 Kwi 2012 11:42 #30172

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
W skrzyniach pod każdą pergolą posiane: nasturcja pnąca (taka zwykła) - chmiel japoński - nasturcja kanaryjska - chmiel - groszek pachnący - chmiel - asarina - chmiel.
Chyba będę musiała posiać coś razm z asariną, bo obawiam się, że nie urośnie jak trzeba, bo późno już na nią i na dodatek posiałam wprost do gruntu.
Za 2 tygodnie będe sadzić do skrzyń żurawki i oregano aureum, bo teraz dzięki pergolom nie będzie tam takiej patelni :garden1:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 26 Kwi 2012 12:09 #30176

  • aptenia
  • aptenia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 44
Bardzo fajny ogródek, szczególnie skalniak mi sie podoba, bo to moje marzenie.
A co do krokusików, to moze je coś pozjadało, ja u siebie krokusiki posadziłam w koszyczkach, a i tak zjadły mi je nornice.
Pergole są świetne, podoba mi sie też murek oporowy, u mnie właśnie powstaje coś podobnego
:lol: :lol: :lol:
pozdrawiam Bożena
Pozdrawiam gorąco bożena

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 26 Kwi 2012 12:13 #30177

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Andziu jakie Ty masz cudne tulipany :thanks: Na murki nie moge sie doczekac :search: a w tym saganie to rozchodnik chyba nie rojnik :flower2:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 26 Kwi 2012 12:34 #30185

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Bożenko witaj u mnie :hug: Bardzo mnie zaintrygował twój nick i już znalazłam, apatenia to śliczna roślinka!!
Moje krokusy po prostu wygniły w skrzyniach, bo przez wariacką jesień nie zdążyły sie do zimy przygotować, podobnie jak żonkile których posadziłam 2 lata temu ze 100, a teraz widzę może ze 4 kępeczki. Zresztą u bardzo wielu znajomych zaniknęły cebule tej zimy.

Dorotko, rozwijają się następne i zrobię im sesje zdjęciowa dla Ciebie :kiss:
A z tego sagana to się wyroił rozchodnik może :whistle: Mam dużo rojników i rozchodników, muszę je wreszcie skatalogować i ponazywać, bo wstyd...
Jeśli chodzi o murki... to możesz wpaść na jakiś odbiór prac :drink1:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 26 Kwi 2012 20:15 #30259

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
O kurczaczek ...to może wpadnę sprawdzic czy wszystko gra...czy sie Państwo nie obijają :P
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2012 20:38 przez Keetee.

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 08 Maj 2012 14:17 #33985

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Wracam córka marnotrawna... Majowy weekend spędziłam na malowaniu w domu, więc nic więcej nie trzeba dodawać. A w tym czasie już zdążyło co nie co przekwitnąc, nowe zakwitnąć, posadziłam trochę roślin w skrzynaich na tarasie, przyszły mi wreszcie mebelki na tenże, no i murek został skończony....uffff.
Zacznę od tulipanków, po których tylko wspomnienie zostało:














Jodła koreańska, pieknie jej u nas służy, ma szyszki męskie i żeńskie :hearts:




I troszkę innych mieszkańców działki:
Berberys zaczyna kwitnąć i poziomka Pink Panda




Żywopłot kalinowo - dereniowy na razie jeszcze malutki, ale walczy o swoje!


Dereń, nie wszystkie tak dobrze wyglądaja dzieki Tytuskowi :mad2:


są i takie biedy:


Kalina hordowina kwitnie:


A na obu końcach lilaki, pachna, że oszaleć można... moje maleństwa:



Ufff.... ale sie rozgadałam... chyba starczy na dzisiaj, chociaż zdjęć jeszcze kilka mam, ale to później troszkę...
Acha...oczywiście wszystkiego pilnuje pies ogrodnika :laugh1:
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 08 Maj 2012 20:46 #34045

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Aniu wszystko piękne :woohoo: ... ale zdjątka tarasu z nowymi nasadzeniami i innymi nabytkami to chyba wstawić musisz :whistle: :flower: :wink4:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 09 Maj 2012 09:25 #34257

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dorcia :kiss3: Zapraszam w takim razie na kawe na nowych nabytkach,


Nasadzenia kiepsko widać, ale opiszę co jest w skrzynkach:


Zrezygnowałam jednak na razie z żurawek i oregano aureum, w skrzynkach jest zeszłoroczna macierzanka cytrynowa, ze starych krzewów zostawiłam w dwóch jałowiec łuskowaty Blue Star, bo bardzo wolno rośnie, poza tym posadziłam: heliotropy, niecierpki pełne różowe, kocankę złotą, komarowiec i bakopę. Posiane nasturcje i cała reszta jakoś licho wschodzą, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pędzę teraz zajrzeć do Waszych ogrodów, bo mam ogromne zaległości.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.346 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum