TEMAT: Andzin Sen trwa nadal :-)

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 13:24 #26177

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Aniu szybko zarosła by Kobea ,ale na nia już za póżno ,potem Mina ,ale ona też musi być szybciej wysiana . Najlepiej jakiś bluszcz ten to szybko zarośnie całe kratki . Dawno nie widziałam Tytuska on jest na prawdę do zagłaskania
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 13:27 #26178

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Andziu ,a musza być szybko rosnące .....to możesz tymczasowo puscic jednoroczne np powój sa takie śliczne odmiany albo cusik innego , a na stałe posadzic np róze z powojnikami ja sie zakochałam w tej starkl.pl/view/p-1026/Szczegoly-produktu...ted_shop_item=113230

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 13:38 #26186

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dzięki dziewczyny za szybką odpowiedź.
Jagódko właśnie wiem, że na kobee za późno, pomysł urodził się w czasie weekendu ostatniego. Bluszcze takie klasyczne chyba nie lubią słońca, a to strona południowa...
Dorotko, kuszą mnie róże pnące właśnie... może zacznę je sadzić razem z powojnikami właśnie, ale czy one poradzą sobie zima w skrzyniach?

Okazało się, że wymarzły mi 2 powojniki na jednej pergoli :hammer: tam też muszę coś dosadzić, chyba to będzie właśnie jakąś różę, ta która pokazałaś, będzie pięknie wyglądać z Janem Pawłem, prawda?
A w sobotę w biedronce kupiłam jakiegoś powojnika różowego (sprawdzę nazwę w domu i podam) :garden1:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 13:51 #26193

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu buziaki dla Tytuska, szczęściarza :silly:
Powojnik u mnie zmarzł w skrzyni, trzeba chyba zsuwać w zacisze, od ziemi izolować styropianem i wokół skrzyń również zabezpieczać :whistle:
A moze pergole montuj w ziemi wokół tarasu i do ziemi dawaj pnące :whistle: clemki przerastają pergole w różne strony :silly: i większa szansa, ze nie umarzną ..... a do skrzyń bylinki, czy różyczki ;)

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 14:23 #26205

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Jolu właśnie tego się obawiam, że w skrzyniach może przemarzać, a nie da rady ich chować na zimę absolutnie. Powojniki mi zmarzły w gruncie, ale może jeszcze odbije coś od korzenia. Pergoli nie na się zamontować w ziemi, bo skrzynie stoją na warstwie żwiru (na agrowłókninie) otoczonej krawężnikiem, a przed krawężnikiem rosną tawuły i trzmieliny.
Myślisz, że róże w skrzyniach przezimują dobrze? Poważnie się nad tymi pnącymi zastanawiam... a przed nimi jakieś nieduże bylinki. Skrzynie mają 1 m długości, głębokość jakieś 40-50 cm, szer.30-40 cm, więc po 2 róże na zmianę z powojnikami.... ale to mi w tym roku nie zasłoni pergoli :dry:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 14:24 #26206

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Aniu - ja tez bym poszła w tą stronę co Jola ;) - i właśnie pnącza posadziła w grunt na zewnątrz tarasu, a donice zostawiła np. dla jednorocznych :woohoo: .
Tytus powalający jest :woohoo:

Nie wiem jak róże, ale powojnik w dużej mierze zakryje w jeden sezon :whistle: - u mnie tak było. Kratki mam 180cm wysokości i w pierwszym sezonie clemki wyrastały nawet ponad to ;)
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2012 14:27 przez dorciaj.

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 14:30 #26208

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dorciu, niestety nie da rady tak zrobić jak piszecie (pisałam o tym wyżej), muszę już korzystać z tego co jest i sadzić do skrzyń. Na e-clematisie oglądała piekne pnącza... prócz powojników oczywiście. Chyba dostanę świra okrutnika od tego wszystkiego :jeez:

PS.
Tytus powalający jest często bardzo dosłownie i boleśnie :rotfl1: , ale Ty masz cudne berneńczyki więc może wiedzieć coś na ten temat :whistle:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 14:43 #26222

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Aniu - no właśnie pisałyśmy w tym samym czasie, i dopiero jak napisałam to przeczytałam Twoją odpowiedź :blink: . Szkoda :dry: . Ja Ci nie zazdroszczę teraz tego wybierania :whistle: . Ja wiedziałam, że chcę clematisy i nad odmianami główkowałam sporo czasu :lol: , a co dopiero jakbym miała się jeszcze nad wyborem pnącza zastanawiać :blink: . Na pewno na cos dla siebie wpadniesz :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 16 Kwi 2012 14:50 #26226

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Super piesio, ma raj na ziemi ;-)

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Kwi 2012 13:48 #27200

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, przyszłam z rewizytą, pospacerowałam, popodziwiałam roślinki i piesia B) Pozdrówka dla Tytuska od moich białasków - Gucia i Ptysia, którzy polegują właśnie obok mnie tapczanie :)
Myślałam jeszcze o pnączach na twój taras i przypomniało mi się, że obok powojników czy róży pnącej możesz wsadzić groszek prosto do gruntu groszek pnący albo wilec - jednoroczne, niekłopotliwe, szybko Ci zarosną kratki :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 18 Kwi 2012 14:09 #27216

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Dalu, bardzo mi miło że mnie odwiedziłaś. Tytus też dziękuje za pozdrowienia :kiss:
Do takiego samego wniosku doszłam właśnie wczoraj wieczorem: teraz posieje groszek pachnący, wilce i nasturcje, zarosną szybko kratki a ja będę mogła na spokojnie zaplanować jesienne nasadzenia powojników i innych pnących. Wymaga to niestety większego zachodu niż na początku sądziłam, bo tak jak pisały wyżej dziewczyny jednak lepiej posadzić pnącza do gruntu, a wiąże się to poważnym naruszeniem skalniaka na długości minimum 7 m. Tak więc na razie sieje i jakieś niższe bylinki powsadzam do skrzynek, a w ciągu sezonu podziałam dalej - na spokojnie...

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 19 Kwi 2012 14:55 #27546

  • koniczynka
  • koniczynka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 119
Cóż za cudny awatarek!!
Też chciałąm podpowiedzieć nasturcje pnące, w kilku kolorach występują i szybko zarastają.Szybko zrobi się z nich busz. :flower2: Na dodatek nie trzeba robić wcześniej sadzonek tylko siać wprost do ziemi. :garden1:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 19 Kwi 2012 15:05 #27548

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Andziu taras będzie przepięknie wyglądał z takimi ukwieconymi pergolami i faktycznie wspaniale Was osłoni.....Wiesz ja również myślę, ze warto troszkę nadłożyć pracy i posadzić właśnie pnące róże do pary z clematisami. Widok będzie wspaniały i na stałe :P A takie kaskady pachnących bujnych róż....to dosłownie marzenie :P

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 19 Kwi 2012 15:17 #27550

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Koniczynko :kiss: dzieki za komplement , właśnie to jest zaleta nasturcji prócz urody, że sieje się je wprost do gruntu, zreszta groszek i wilce też tak posieję. Zrobię im najwyżej taki prymitywny inspekcik, żeby przyspieszyć wzejście :lol:
Aga, mam nadzieje właśnie osiągnąć kiedyś efekt takich kaskad kwiatów, zobaczymy...
Wymaga to jednak cierpliwości i uzbroję się w nią, bo warto poczekać chyba.

Dzisiaj właśnie przyjechały pergole
, więc zabieram się po pracy za ich malowanie! A po niedzieli może przyjadą pelargonie

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 15:22 #29083

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Napisałam wielgachnego posta o pracach w naszym ogródku i mi szlag trafił... :hammer: :jeez: , a teraz juz nie zdążę go szybko odtworzyć. Tak więc szybciutko wrzucam tylko zdjęcia z postępu prac, a resztę wieczorkiem...:


Jednej pergoli nam brakło, bo zapomnielismy, że 2 skrzynki są dłuższe :ouch:


Część krzaczorów już wysadzona, na rabatkę pt. "grób partyzanta" :whistle:


"grób partyzanta"...


Murek też rośnie...

A wiosne pokażę już później, odrobinkę tulipanów i coś tam coś tam...
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2012 15:24 przez Andzia1.

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 15:52 #29087

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
oooo a co to za murek będzie Andziu :eek3: .....jak ja lubię murki :bravo:

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 15:56 #29088

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Andziulka cudnie wyglądają te pergolki....już widzę je całe tonące w kwiatach....chyba nikt nie będzie chciał odejść z tego tarasu :P gdybym miała trochę bliżej, to też wprosiłabym się na kawkę B) :P
Murek też zapowiada się rewelacyjnie, tyle pięknych kamorów czeka na swoją kolej ....będzie naprawdę pięknie :P

Odp: Andzin Sen trwa nadal :-) 23 Kwi 2012 19:52 #29177

  • koniczynka
  • koniczynka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 119
Mur chiński będzie? :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.336 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum