TEMAT: ogródek działkowy tomex

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 08:15 #251490

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Tomku widzę że fajny sposób sadzenia lewizji :thanks: :thanks:

Rododendron różowy pięknie ci kwitnie u mnie zakwitł biały i 2 azalie .
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX


Zielone okna z estimeble.pl

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 11:49 #251697

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dziękuję za instrukcję sadzenia lewizji. Teraz wiem dlaczego u mnie była zawsze rośliną jednego sezonu. ;) W marketach pojawiło się dużo rododendronów w okazyjnych cenach. Też skusiłam się na jednego. Mam nadzieję ,ze obdaruje mnie też takimi dużymi kwiatami.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 12:48 #251738

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Gieniu dwa ostatnie rodki na zdjęciach to świeże nabytki kupione już kwitnące ale mam nadzieje ze się zaaklimatyzują i będą tak kwitły co roku jak dwa inne które mam już kilka lat ,pięknie się rozrosły ,są zdrowe i obficie kwitną chociaż na początku musiałem o nie trochę powalczyć :teach:
inag1 - lewizje sadziłem pierwszy raz ale dopiero po lekturze w książkach i wiadomościach z internetu ,bo najważniejsze dla każdej rośliny to odpowiednie podłoże i stanowisko , reszta możemy się póżniej martwić . Niech ci rodek zdrowo rośnie , dziękuję za odwiedziny . :kiss3:

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 13:09 #251754

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ja musze powiedziec, ze za powowojnikami jakos nigdy nie przepadalam - moze dlatego, ze zawsze denerwowaly mnie te suche badyle zostajace po opadnieciu lisci. Dla mnie osobiscie szpetne a musze dodac, ze moj poprzedni ogrodek byl jeszcze mniejszy od obecnego i mialam wszytko normalnie na stole w jadalni :happy3: po wielkim "szczuciu" zielenina powojnikowa, szczegolnie majowej Ewci ewamaj66 zakupilam sobie Hanne - bo to wloch i mozna chlasnac troche na zime, przez co badyli nie widac ale dla przezornosci posadzilam na tle mat wiklinowych ;)
Okazalo sie, ze powojniki kochaja moje MINI i rosnal jak wsciekle - no i tym sposobem, wdzieczac sie do mnie i przypodobujac jak moga, wkroczyly na moj teren zmasowanym atakiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 13:44 #251787

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Julko powojniki są moimi jednymi z ulubionych roślin to nic że na zimę są suche za to wiosną budzą się szybko do życia i pięknie kwitną ja już nie mam gdzie wsadzać nowych dlatego co jakiś czas szukam nowych miejsc na nowe odmiamy :think: :think: :hug: :hug:

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 13:48 #251793

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Witaj Tomku,na razie się wpiszę,pooglądam wieczorem.
Chciałabym Ci jednak napisać tutaj jeszcze a propos gloriozy,bo nie wiem czy w tamtym wątku można ... jeśli masz lekką glebę możesz ją wsadzić do gruntu.
Ja u siebie nie próbowałam,bo u mnie ciężka,gliniasta i jak popada,to bardzo długo jest mokro.Znam takich,którzy po przebudzeniu się kłączy wsadzają je do gruntu :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 14:24 #251831

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
U mnie będzie rosnąć w doniczce jako ozdoba tarasu dostanie drabinkę i ładną osłonkę :hug:

ogródek działkowy tomex 03 Maj 2014 20:46 #252150

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Tomku wróciłam,przejrzałam Twój wątek ...
Masz wygłaskany wręcz warzywnik,pięknie dbasz o swoje otoczenie,widać,że sprawia Ci to wiele radości.
Trzymam kciuki za kwitnienie trawy pampasowej.
A Akebia rzeczywiście pachnie tak pięknie jak ją opisują? Kiedyś się zastanawiałam na kupnem tego pnącza.

Zajrzałam do moich glorioz ... słabo się puszczają,ale się puszczają ;)
Dosypałam im ziemi i czekamy! :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 04 Maj 2014 14:52 #252605

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam serdecznie miłego gościa ,dziękuję za słowa uznania. Mam nadzieję że trawa w tym roku zakwitnie bo bardzo podgniła po zimie ale jakoś odbija , w zeszłym roku nie kwitła bo miała dopiero roczek mam ja z własnego siewu :whistle: Akebia rzeczywiście ładnie pachnie kakaem zmieszanym z czekoladą ,jest bardzo silnie rosnącym pnączem ,ale owoców w jeszcze nie miałem .Ja myślę że moja glorioza w końcu wykiełkuje i będzie jeszcze jedną ozdobą tarasu . :hug: :hug:

ogródek działkowy tomex 04 Maj 2014 19:41 #252832

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
TOMEX wrote:
Tija -.... Medalu nie dostałem ,nikt mi nie chciał podarować tylko dyplom i nagrodę dostałem od zarządu naszych działek :happy-old:
Fajne i takie wyróżnienie , wielkie gratki :thanks:
Zakup jak najbardziej udany :bravo: rododendron ma piękne kwiaty olbrzymy :supr3:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 04 Maj 2014 20:04 #252858

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Przydałoby mi się więcej Twojego samozaparcia i sił:)
Szczególnie, że u siebie nei nadążam z chwastami a jeszcze muszę pojechać chyba po niedzieli na wieś i pomóc tacie. Nie dość ze ma masę swojej roboty to jeszcze opiekuje się przywiezioną 95 letnią ciocią z Warszawy....kiepskie rozwiązanie było ją przywozić. Gdyby mama była z nimi to byłoby lżej. Do lipca nim nie wróci... ciężko to widzę.
U siebie plewienie, tam masa plewienia. Chyba załaduję swój wózeczek do auta bo czuję, że tam bedę tonami chwast wywozić.
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 04 Maj 2014 23:51 #253088

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Elu zarząd nie podawał zajętych miejsc tylko na pięć ogrodów zrobił trzy równorzędne nagrody ,dostałem dyplom i sekator teleskopowy do obcinania gałęzi :oops: A dwa nowe rodki musiałem okryć bo u mnie są przymrozki i boję się że zgubią kwiaty ,.teraz jest 3C a ja już drugi dzień palę znicze w foli .
Uluś to ja tobie współczuję ,nie wiadomo za co sie chwycić , ale z drógiej strony to widać że jesteś dobrą kobietą bo nie patrzysz tylko na swoje potrzeby a na potrzeby innych :bravo: :bravo: :bravo: .Pomagać bliskim i innym ludziom tez trzeba chcieć :bravo: :bravo: Ja np koszę trawę przez cały sezon sąsiadce przez płot bo babcia nie ma kosiarki a nawet nie ma kto jej pomagać bo wnuki i wnuczki to same nieroby :evil: :evil: Dasz sobie radę będę trzymał kciuki :kiss3:

ogródek działkowy tomex 04 Maj 2014 23:57 #253090

  • EmTe
  • EmTe's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 19
Hej hej ;)
Powiem Ci, że moje lewizje też mają pod ziemią pełno kamyczków i nawet teraz kwitną. Opłacało się im troszkę pomóc. ;)
Pozdrawiam ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 05 Maj 2014 06:25 #253119

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
świeżo nabyty roduś jest bardzo ładny :)
Wszystkim już kwitną,a u mnie jeszcze nie :(
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 05 Maj 2014 23:32 #253695

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Aniu świerzo nabyte zawsze prędzej kwitną bo są pędzone do sprzedaży ,nie mart się moje dwa które rosną już parę lat teraz zaczynają im nabrzmiewać pąki i pękać :hug:
Emi ja odrazu je tak posadziłem bo naczytałem się zanim je posadziłem a wiem że opłaca się stworzyć dobre warunki roślinom żeby odwdzięczyły się dobra kondycją :dance:

ogródek działkowy tomex 07 Maj 2014 15:42 #254588

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tomku, moje akebie owocowały...Owoce są niesamowite, prześlicznego niebieskiego koloru. :hearts:
Gratuluje nagrody, teleskopowy sekator przyda się na działce . :bravo: Czekam na fotki Twoich powojników.Sama nasadzam najprostsze, ale lubię podziwiać je u innych. :garden:
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2014 15:43 przez Poll.

ogródek działkowy tomex 07 Maj 2014 19:31 #254751

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Tomku ja w temacie lewizji. Ostatnio dowiedziałam się że powinny być sadzone pod tzw. kątem. A to dlatego aby w ich rozetach nie zbierała się woda (tego nie lubią). Jeżeli jednak są już posadzone "prosto" to nad rozetką powinien być jakiś daszek zabezpieczający przed nadmiarem wody. No i co TY na to ?????????????????
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 07 Maj 2014 20:10 #254779

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Przymrozki już chyba mamy za sobą :think: Tomku jak tam Twoje pomidorki , nie dostały kolorków z zimna ? swoje wysadzam w sobotę dlatego pytam o kondycję Twoich . Kolejne noce temperatura nie za wysoka , jakoś nie wyobrażam sobie bym miała je dogrzewać :jeez: Myślisz, dadzą radę ?
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.470 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum