TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 08:38 #72698

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Faktycznie widok masz wspaniały :woohoo: . I kawał dobrej roboty zrobiony :thanks: . Na forum jesteś od 2010 roku :think: – to tak jak i ja, ale Ty zdecydowanie bardziej aktywna i we wpisach i w ogrodzie jesteś :garden:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 09:52 #72704

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Witam Pamelko. :flower1:
Odwiedzam wątki ogrodowe w szukaniu inspiracji jak i różnych informacji na temat uprawy roślin. Zaczęłam też czytać Twój pierwszy wątek, ale postanowiłam się tu już wpisać.
Bardzo podniosłaś mnie na duchu pisząc, że masz skaliste podłoże i musiałaś kopać łomem. Ja od niedawna próbuję swoich sił z ogrodem i ostatnio zniechęciło mnie to kopanie. Mam podobnie skały, żwir i glinę. Aby coś posadzić muszę kopać i kilofem wyciągać głazy. Ale jak widzę co osiągnęłaś przez dwa sezony to aż mi lepiej. :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 10:58 #72721

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Profesor Miodek twierdził kiedyś, że wszystkie polskie nazwiska powinno się odmieniać! :teach:
Więc, moim zdaniem, w zimowe wieczory możemy powspominać też o Lacie, niekoniecznie z ostatniego okresu ;-)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 12:54 #72743

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Melduję się i ja w nowym wątku :flower1: i czekam na kolejne zdjęcia Twojego pięknego ogrodu, także z czasów , kiedy jeszcze takim pięknym nie był ;) Miło patrzeć na efekty ciężkiej pracy . :garden1:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 13:29 #72753

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Igorku witaj :bye: hmmm... nie śądzę aby zabieg połączenia mógł zakończyć się sukcesem :rotfl1:
Paweł miałam wrażenie, ze wierzchołkowy pąk zmarzł zimą :think: Mówisz, że to mógł być grzyb? A może profilaktycznie jeszcze wszystko na grzyby opryskać przed zimą?
Wczoraj pryskałam datury na przędziorki, róże na mszyce, to dzisiaj mogę pociągnąć iglaki na grzyby :rotfl1: Co mi tam, mam fajny opryskiwacz ... zupełnie innej firmy, niż ta o której właśnie pomyślałeś :silly:
Właśnie lewy pęd jest przymocowany do podpory, ale prawy zaczął jakoś tak konkurować :jeez:
Marysiu masz zapewne dużo większe doświadczenia ode mnie :oops: Twój ogród o tym świadczy :hearts: Ja jako typowy ogrodowy laik nauki rozpoczęłam od 2010 roku :silly:
Joane witaj :hug: Bardzo mi miło, że mogłam pomóc.
Powiem szczerze, że i mnie to kopanie przeraża, dlatego staram się w miarę możliwości lokować rośliny na stałe :think: Mam jednak kilka takich rabatek, gdzie ziemia została wymieniona, nawieziona ... tam kopię, sadzę i przysadzam do woli :lol:
A takich głazów w ziemi niejeden forumek z pewnością Ci pozazdrości :happy-old:
Siberko z chęcią porozmawiam zimą o lecie, ale nie Grzegorzu pozwolisz :silly: :lol:
Mówisz że się odmienia ... być może, ale to Marta zaczęła, niech tam ona ciągnie wątek :happy3:
Ja tam wolę o ogrodzie dla odmiany ;)
Dorotka bardzo mi miło, że zajrzałaś ;) Zapraszam oczywiście częściej :)
Staram się cały czas jakoś urządzać swoje ogrodowe zakątki, czasem wychodzi, innym razem nie, jednak zawsze coś się dzieje, a to jest jedna z najcenniejszych zalet ogrodnictwa.

Na szczęście w ogrodzie jeszcze trochę kolorów zostało. Nadal kwitną jeżówki :)
I tu chciałabym drobną dygresje popełnić :whistle: że różyczki kłują wiemy wszyscy, a ilu z nas doświadczyło ukłucia jeżówkowych, wysuszonych kwiatostanów :jeez:
Ja doświadczyłam będąc zupełnie na ten fakt nieprzygotowana, ale bolało :blink: A po co było za głowkę chwytać, kiedy można za łodyżkę :happy4:

to zdaje się 'Hot Lava'


'Green Jawel'




'Marmelade'


'Now Chessier'


Wczoraj odkryłam, że moja jodełka Abies pinsapo 'Aurea' wyraźnie wykształciła już przewodnik. Jednak jeden mały problemik się pojawił :blink: Podziwiałam ją zwykle z pewnej odległości, nie należała do kulek, które chce się pogłaskać i ... słusznie :lol: ale ona ma ostre igły :teach:


Rozmawialiśmy u Sylwka na temat Picea orientalis 'Sulphur Flush' /świerk kaukaski/, który u mnie zupełnie zzieleniał latem :think: rośnie na słońcu. Wczoraj jednak dostrzegłam pewne optymistyczne symptomy.






o i jodły koreańskie się szykują na wiosnę :lev:


Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2012 13:32 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 13:55 #72764

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ależ moja droga , ja zaglądam do Twoich wątków naprawdę często,podziwiając Twoją kolekcję roślin, nie tylko iglastych, bo widzę, że mamy podobny gust bardzo. Podziwiam, że w przeciągu zaledwie 2 lat ( dobrze liczę?) można wyczarować takie piękny ogród od zera. Jest na co popatrzeć , bo zgromadzona ilość przeróżnych rarytasów jest naprawdę imponująca . W dodatku pięknie wkomponowana w niebagatelne widoki , czego można chcieć więcej , żeby nacieszyć oczy ? :woohoo:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 14:09 #72773

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka, bardzo się cieszę :hug:
W zasadzie jakby dobrze policzyć ;) to już trzeci sezon z ogrodowaniem :happy4:
Raz z górki, raz pod górke :silly: niestety :oops:
Planów jeszcze sporo, jednak możliwości ograniczone z jednej strony, a i terenu jakoś tak coraz mniej :rotfl1:
Za to pracy coraz więcej :lev:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 14:25 #72780

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Świetne to fotki jodły :ohmy: .
Jolu, byłam pewna, że Twój ogród starszy jest :think: ... tym bardziej chylę czoła dla zmian w tak krótkim czasie :thanks: . Muszę gdzieś wygrzebać fotki z czasów gdy nawet trawy nie miałam :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 14:27 #72782

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Czy jesienno zimowe? Bym rzekł bardzo urocze - zwłaszcza Echinacea marmelade - jest rewelacyjna :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 20:39 #72914

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia właśnie gdy przechodziłam obok zachwyciły mnie te male zawiązki oblane żywicą :woohoo:
Dokonałam oceny ogólnej i nie powinno być źle :lol:
Też mam czasem wrażenie, jakby już wiele czasu minęło od pierwszych ogrodowych prac ... jednak wzrost moich roślin zaraz sprowadza mnie na ziemię :rotfl1:
Właśnie wycięliśmy naszą skrętolistną wierzbę /Salix babylonica 'Crispa'/ z którą zima ne obeszła się łagodnie :oops: Likwidowałam zmarznięte gałęzie, potem chore, na koniec stwierdziałam, że pod korą coś się zadomowiło :think: ale co :whistle:
Pojęcia zielonego nie mam :jeez:
A było to największe drzewko na działce :oops: /nie licząc ogromniastych palmówek-pamelkówek :happy4: /.



Leszku witaj :bye: zrobiłam delikatne, perspektywiczne przygotowanie na przyszłość z tytułem wątku ;)
Jeden taki podobny gdzieś był zdaje się :happy4:
Jeżówka 'Marmelade' jest bardzo cenną dla mnie, moją wymarzoną odmianą, która nabyłam dzięki uprzejmości jednej z forumowych koleżanek :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 21:16 #72950

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bardzo proszę odhaczyć mnie na liście obecności :paper: Jak ten czas leci :(
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 21:52 #72972

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
pamelka wrote:
Wczoraj jednak dostrzegłam pewne optymistyczne symptomy.
Żółknie, pewnie wkrótce igły mu opadną! ;) :rotfl1:
Jola, jeżówki masz zachwycające! "Chyba" Hot Lava? Jeszcze niedawno, ach..., tak więc jeszcze niedawno w każdym miejscu, gdzie tylko ją napotkałaś, to kupowałaś Hot Lavę, przypomnę Ci! :rotfl1:
Nazwiska pochodzące od rzeczowników pospolitych odmieniamy jak rzeczowniki pospolite :)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 22:01 #72975

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zatem...M kto? co? Lato... D kogo? czego?... Lata? :woohoo: Grzegorza Lata?
Jolu... teraz masz namacalny dowód na to, jak stosowna jest nazwa "jeżówka" ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 22:16 #72980

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
artam wrote:
Nazwiska pochodzące od rzeczowników pospolitych odmieniamy jak rzeczowniki pospolite :)
Ot, zawsze jacyś dociekliwi się trafią! :rotfl1:
Z wyjątkiem nazwisk pochodzących od rzeczowników pospolitych zakończonych na -o, które to podlegają zasadom odmiany nazwisk zakończonych na -o! :rotfl1: I wszystko jasne! :P
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2012 22:17 przez artam.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 23:13 #72994

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Jak ten czas szybko przeleciał Jolu już zaczęłaś jesienny wątek. Jak na dłoni widać ogrom pracy jaki włożyłaś w stworzenie tego pięknego ogrodu . :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 23:46 #72998

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Trawnika masz jeszcze całkiem sporo, a wczoraj sąsiad mi wykopał hortensję i na tym miejscu, tak cennym nie wiem co posadzi ć, tyle mam opcji. :jeez:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Wrz 2012 13:08 #73060

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
Proszę o info gdzie udało się się dorwać wierzby palmówki ?
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 28 Wrz 2012 13:21 #73061

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Nowy wątek, dobrze że znalazłem. Śliczne jeżóweczki, kupiłem w zeszłym tygodniu dwie kolejne ;-)

Iglaczki też prezentują się znakomicie, gratulacje
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.598 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum