TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 13:37 #72517

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kochani niestety skończyło się lato :unsure: najpiękniejsza ogrodowa pora.
Wkrótce czekają nas jesienne pluchy i wieczory bez spacerów pośród rabatek :cry3:
Postanowiłam zatem otworzyć kolejny wątek.
Zapraszam wszystkich na jesienno-zimowe pogaduchy, 'babie lato' mam nadzieję :happy4: retrospekcje naszych ogrodowych doświadczeń i widoków w następnej części opowieści o powstawaniu ogrodu :flower2:
O poprzednich ogrodowych historiach możecie poczytać i obejrzeć je tutaj Pamelkowe zamyślenia z widokiem

A na dobry początek :woohoo: proszę bardzo, zdjęcia z serii 'każdy kiedyś od tego zaczynał' ... ;)




Ale przy odrobinie zaangażowania po .... jakimś czasie :lev:








Zapraszam także do wątku o 'Różach, których miało nie być' ;) zupełnie w moim ogrodzie.
Powiem tylko, że dosyć zaskakująco rozwinęła się moja różanka :lol:

Na koniec początku :silly: tradycyjnie widoczek ponad ogrodem .....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 13:45 #72521

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No to ja się melduję w nowej części :woohoo: .
Jolu, co autor miał na myśli pisząc "odrobina zaangażowania" :rotfl1: ? Czy aby na pewno miał na myśli odrobinę? :devil1: .

Nie powiem pokrzepiające jest to, że Twój piękny ogród też kiedyś wyglądał jak mój :rotfl1: :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 13:52 #72525

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, witaj w nowej części!
Pięknie zaczęłaś pokazując nam, jak może wyglądać ogród, nawet jeśli zaczyna się od przysłowiowego zera :)
Ja miałam to szczęście, że kupiłam stary domek z ogrodem, który był zaniedbany i niekoniecznie w moim guście, ale wiele roślin - już dojrzałych - mogłam zostawić i potraktować je jako oś tworzonego przeze mnie ogrodu.
Dzisiaj u mnie jest wspaniała pogoda B) Takie typowe babie lato, 25 stopni, słoneczko, więc można oddalić od siebie myśl o jesieni...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 14:49 #72532

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Pięknie, pięknie :bravo: :bravo: . Pani przypomni ile to czasu minęło?
U nas dziś halny się zerwał. Głowa pęka, nastrój mimo słoneczka byle jaki. Lepiej mi dziś z drogi schodzić :evil:
Ponoć górale wróżą deszcz :teach:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 16:26 #72536

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Dorotka, ja zaryzykowałabym odpowiedź, że co najmniej z osiem lat minęło...
Jola, i ogród i wątek to bardzo dobry dla nas przykład. Szybko, sprawnie i okazale, tylko pozazdrościć.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 18:52 #72552

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Melduję się Jolu w nowej części ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 19:20 #72565

  • dawidbanan
  • dawidbanan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 803
  • Otrzymane dziękuję: 388
Ja również się wpisuję w nowy wątek :)

Dziękuję za prześliczne hostastki w pierwszym poście :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 19:23 #72566

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A na jakim nawozie murki tak ładnie Pani wyrosły? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 19:43 #72573

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Lato się skończyło, Lato się skończył ;) A pamelkowe zamyślenia trwają!
Zagospodarowane, posadzone, teraz należy liczyć na odrobinę ;) zaangażowania roślin w rośnięcie! :) Znaczy od wiosny może lepiej, już za taką zimę, podczas której rośliny rosły, dziękujemy! :tongue2:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 20:07 #72579

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale się zestresowałam tą kłódką :jeez: :rotfl1:
Ledwo dziś żyję, ale się melduję :P
Bardzo pokrzepiające przypomnienie początków :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 20:34 #72588

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Ogrom pracy za Tobą, możesz być z siebie dumna :thanks:

Niech piękna jesień trwa :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 20:43 #72593

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jolciu...ładnie to tak straszyć ludzi w pracy......wchodzi tu takie biedactwo jak ja podczas dosłownie 5-minutowej przerwy na forum, patrzy a tu......kłódka! no i zawał :supr3: a masz za straszenie..... :club2:
no a teraz......jejku te początkowe zdjęcia i późniejsze..... :eek3: to ten sam ogród?
:dazed: wielkie brawa :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 20:47 #72594

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Wpadłam ......... bo też będę się zamyślać jesiennie :unsure: :unsure: .......... a tu mam nadzieję pięknych fotek i wesołego towarzystwa nie zabraknie :bye: :bye:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 20:50 #72599

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dziękuję bardzo wszystkim gościom i witam serdecznie w kolejnej odsłonie ;)
Zastanawiałam się jak skończyć wątek, jak kolejny zacząć :happy4: i stwierdziłam, że teraz na czasie na forum są powroty o korzeni :lol:
No to pokazałam moją działkę wkrótce po nabyciu :oops:
Pole, puste pole, na którym wcześniej zdaje się rosło zboże-może :silly: , potem był to nieużytek obfitujący w chwasty :blink:
Dorciu, bardzo Cię proszę, nie porównuj nawet Twojego ogrodu do moich początków :teach: Pustkowie, ale z widokiem tak mnie cieszy :happy3: ło :lol:
Odrobina ... czasu po pracy, w weekendy, trochę pomocy i zaczęło się kręcić
Daluś wiesz, że właśnie takie ogrody, jak Twój, ze starodrzewem mają swój unikatowy, cudny klimat.
Może jeśli teraz miałabym kupować działkę, poszukałabym właśnie takiej :think: ale z widokiem koniecznie :lol:
U nas też dzisiaj było gorąco i upalnie, 26 stopni :woohoo: , jak dla mnie wspaniała pogoda do ogrodu.
Dorotka, jak tak sięgam do archiwum :think: to pierwsze moje zapiski na forum pojawiły się 26-go maja 2010, wtedy także zaczęła się na serio moja ogrodowa-forumowa przygoda.
U nas biomet był chyba korzystny :whistle: po gęstej jak mleko porannej mgle wychyliło się gorące słońce i poprawiało humor do samiutkiego wieczoru.
Vituś dziękuję za miłe słowa :hug: z których połowa niezasłużona :oops: Nie było łatwo zupełnie :silly: kiedy głowne ogrodnicze narzędzie to łom do kopania dołów :jeez: Dobrze, że do tego jest pomoc, sama bym nie podołała :cry3:
Witaj Sylwku i zaglądaj, jak najczęściej ;)
Dawidku może wkrótce będzie więcej hostek dla Ciebie ;) Masz rację coś mało fotek z hostowo-żurawkowej skarpy.
Gosiu nie na wozie :silly: nie na nawozie :lol: na fundamentach po prostu :lol: Dobrze, że jesteś :happy4:
Marta słyszałam o Lato /to chyba nieodmienne nazwisko :silly: / ale nie o tym chciałam :funnyface: Również trwam w nadziei, że wiosna będzie piękna, a nasze roślinki w komplecie będą rosły.
Powiem więcej, dzisiaj w związku z wyjątkowo piękną pogodą udałam się ponownie do ogrodniczego, po cebulki :lol: Jakiś taki ogrodowy duch we mnie wstąpił na nowo po tych pochmurnych i chłodnych dniach.
Czy już czytałaś? grzybków niewiele :cry3: jeśli nie popada do soboty, to ... nie będę zapeszła :sick:
Markito nie Ciebie jedną zdziwiła dzisiaj kłódka :lol: Choć powiem szczerze w miarę płynnie starałam się zsynchronizować cały proces :rotfl1:
A widzisz u mnie było duuużo gorzej, niż u Ciebie :lol:
Witaj Anetko, masz racje pracy ogrom za, a ile jeszcze przeze mną ;) Niech ta nasza jesień będzie złota, czego wszystkim nam życzę z całego serducha :hearts:
Shiralciu, a mówiłam :rotfl1: że też dzisiaj ludzi kłódeczką wystraszyłam :ouch:
Takie są prawa forum, tylko dzisiaj wyszłam na pionierkę i stąd te obawy :silly: teraz będzie już z górki ;)
A ogród tenże samiuteńki :happy3:
Witaj Miruś :hug: fotek nie zabraknie zanim ... się nie skończą :rotfl1:
Nawet zaraz coś wstawię ;) tylko tak mnie do tworzenia konkursowego regulaminu serce się wyrywa :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2012 20:53 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 20:55 #72603

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No rzeczywiście... zostałaś pionierką kłódkową! :rotfl1:
Ja jeszcze poczekam... może jednak nie do pierwszych śniegów... ale do urodzin na przykład? :whistle: Tak symbolicznie :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 26 Wrz 2012 22:29 #72662

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
gorzata wrote:
No rzeczywiście... zostałaś pionierką kłódkową! :rotfl1:
W czymś tam zawsze można być, jak się okazuje :rotfl1:
Choć powiem szczerze, w nominacjach do kłódeczki, Ty zajęłabyś pierwszą pozycję :silly:

No to może takie widokowe-murkowe zdjęcia na początek :think:







Wiem, wiem muszę popracować jeszcze nad tymi kamieniami, ale to zawsze jakiś początek ;)

Metasequoia glyptostroboides 'Little Creamy' i Pinus ×schwerinii 'Wiethorst' :hearts:



Pinus nigra 'Richard' i Picea alba 'Compacta'


I jeszcze pytanko :think: prawy, czy lewy poradźcie :rotfl1: Wierzchołkowy odszedł wiosną :lev:
Picea abies 'Cranstonii'


Powrócę do opisów już wkrótce, jak długie jesienne wieczory nadejdą :lol:
Choć zdradzę, że już znalazłam lekarstwo na jesienną nudę: Aqua Aerobic dwa razy w tygodniu i konwersatorium językowe raz, ale za to 1,5 godziny :woohoo:

i róże ... jesiennie :hearts:
'Bailando'


'Coral Palace'


'Flora Danica'
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2012 22:30 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 07:47 #72689

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Cześć :flower1: nie mogłoby mnie tu nie być. :laugh1:
Może połącz prawy i lewy i będzie większy :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 27 Wrz 2012 08:00 #72691

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Ale piękny Wiethorst :bravo:
W kwestii przycinania iglaków to ja już lepiej nie będę Ci doradzał :rotfl1: Z Cranstonii może zrób tak, że lewy pęd przymocuj do kijka, żeby szedł w górę, a prawy przygnij w dół i będzie dobrze :) Możesz ewentualnie prysnąć wierzchołkowe pędy świerków jakiś preparatem na grzyby, żeby sytuacja się nie powtórzyła :idea1: Ciągle zapominam jak nazywa się grzybek, który powoduje zamieranie pąków przewodnika, ale na abiesach i pungensach zdarza się on dosyć często.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum