TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 01 Paź 2012 21:02 #73991

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Jolu, Ty mi nic nie mówi o krótszym dniu, po pracy już mało dnia na ogród mi zostaje :/
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 01 Paź 2012 21:40 #74001

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
to samo u mnie.......kończę o 16, w domu jestem przed 17 i co.....ledwie wlecę na działkę i już się robi ciemno....no dziś to lało całe popołudnie......oberwanie chmury :dazed:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 02 Paź 2012 21:15 #74259

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
No i gdzie te obiecane zdjecia ?? :hammer: :wink4: Czekam :flower1:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 02 Paź 2012 21:50 #74294

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Jakoś tak czas ucieka przez palce :oops: tyle obowiązków :jeez: i problemów tyle :cry3:
Jednak dzisiaj już coś napiszę, bo czas najwyższy ;)

Anetko podoba się? Bardzo się cieszę :hug: Kulki, kulki ... to lubimy.
Dorcia traw się nie bój, jest bardzo wiele odmian, wybieraj te, które Ci się najbardziej podobają i ... może te zarazem, które nie są nazbyt ekspansywne :silly:
Witaj Wiesiu :bye: zapraszam częściej ;)
Gosiu, Dorciu jaka bramka, jakie trawy :think: znów nie jestem w temacie :oops: nadrobię :lol:
Kasiu u mnie o dziwo wiele traw przezimowało :whistle: niewiele odeszło :silly: Ale oczywiście mam i takie po kilka źdźbeł. Poczekamy, zobaczymy co będzie z nimi po kolejnej zimie.
Żubrowka mówisz ... dzisiaj widziałam taką jedną butelce w sklepie :silly: nie kupiłam. W szkółkach chyba nie spotkałam :think:
Marta to prawda, że trawy teraz są cudne. U mnie co prawda jeszcze niewielki kępy, ale mam nadzieję, że z roku na rok będzie lepiej :lol:
Sosny ... dzisiaj uczesałam moje :lol: Minimę jednak tylko do połowy, taka już z niej dorodna panna :happy4:
Pamiętasz naszą rozmowę ;)
Szum uchwycić ... nierealne, ale nasze sprzężenia odbioru bodźców chyba jakoś powiązują te doznania naturalnie z trawami :happy4: Plecę :funnyface:
Sylwek i tak się upieram :happy-old: ze masz 30-40 minut więcej ode mnie :funnyface:
Shiralciu także mam czasu niewiele, tym bardziej, że teraz popołudniowe zajęcia doszły jeszcze /dumna jestem, ze na okres jesienno-zimowy się zorganizowałam :lol: / i jeszcze szpitalny galimatias :jeez:
Dorotka Twój post ostatecznie zmotywował mnie do napisania wieczornego postu :hug: dziękuję i zaraz poszukam foteczek :think:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 00:12 #74343

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zachwycił mnie kiedyś w szkółce taki cudak Abies procera 'Rat Tail' /jodła szlachetna/


Picea orientalis 'Prof.Langner' /świerk kaukaski/


Picea glauca 'Palecek' /świerk biały/


a teraz dwa większe nieco ... znaczy sobie podrosły :happy4:
Pinus sylvestris 'Białogon' /sosna zwyczajna/ i Pinus mugo 'Fruchlis Gold" /kosodrzewina/


i jeszcze Pinus parviflora 'Shikoku' dla Sylwka ;) nie jest nazbyt przypalona?


Dwie fotki jesiennych klonów palmowych :hearts:
Acer palmatum 'Shishigashire' i sprezentowany przez koleżanki, jaki :think: no nie pamiętam :oops:




Trawowo ...




Różyczka dla tych, którzy nie zaglądają do różanego wątku ...


Mam taką zagadkową fotkę, kto zgadnie co to :whistle:


U mnie właśnie przechodzi burza z pioruńskami :silly: zatem spokojnej nocy wszystkim życzę :)
Dobranoc :bye:
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 00:18 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 08:26 #74365

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Kurcze, coraz więcej tematów mam do zgłębienia przez zimę :jeez: , hosty, żurawki, trawy, liliowce, kanny :blink: - zimy mi zabraknie :rotfl1: . Muszę zaprzestać oglądania Waszych ogrodów, bo już strach się bać :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 08:31 #74367

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A różyczki :happy-old: :funnyface: już nie :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 11:09 #74412

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Jolu oglądam Twoje zielone kulki i myślę sobie , że jednak dobrze , że one mnie tak do końca nie kręcą ;) ;) .......... bobym popłynęła , ale śliczne są niewątpliwie.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 11:21 #74418

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Jolu, temat różyczek pociągnęłam 4 nowymi krzakami całkiem niedawno :whistle: . Na razie poczekam na wiosnę i zobaczę jak mi to co mam przezimowało :silly: . Podejrzewam, że wrócę do tematu wiosną :whistle: , bo na tamtej rabacie, poza różami chyba nic bym już nie chciała dosadzać :silly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 11:48 #74424

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Pamelka - Twoje iglaki wpędzają mnie w kompleksy!

Gratuluję
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 12:30 #74438

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Jolu, widzę ża na bezsennośc cierpisz ;) :wink4: , a może to ta burza z piorunami nie daje Ci spać :)
Ale kulki pierwsza klasa, no, nie tylko kulki :woohoo: , iglaczki ogólnie i klony palmowe, tez moje ulubione :hearts:
Natomiast z różami jest tak, że u kogoś, to one mi się podobają, ale u mnie to jakoś ich nie widzę :unsure: I nie dlatego, ze jestem obojętna na ich piękno, bo nie jestem ;) , ale jakoś mi się nie komponują z moją resztą, musiałyby mieć osobną rabatę , na co sobie nie mogę pozwolić.
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 12:37 #74439

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Miruś popłynąć to można z kulkami, czy bez nich :rotfl1: ... znów nie wygrałam w totka :silly:
Okazji trzeba szukać niewątpliwych ;)
Poczekaj na wiosnę, to będzie kulkowe święto :woohoo:
Dorcia i słusznie :happy-old: tez tak uważam, wówczas łatwiej jest zachować porządek na różanej rabacie :lol:
U siebie jednak powtykałam wiosenne cebule, aby trochę ożywić rabaty zanim różyczki ruszą ;)
Grześ zupełnie niepotrzebnie :hug2: zerknij na pierwszą stronę, zaraz zrobi Ci się weselej :lol: Kilka lat trzeba poczekać, aby ogród zaczął choć po części spełniać nasze oczekiwania ;)
Dziękuję :)
Dorotka na bezsenność zupełnie nie cierpię, ja jestem jak much, gdzie przysiądę, tam mogę się zdrzemnąć :rotfl1:
Burze uwielbiam, doskonale jonizują powietrze, a te kawalkady :woohoo: oby nie za blisko :ouch:
Jednak ostatnio obowiązki nie pozwalają na popołudniowe posiedzenie przy komputerze :oops: no to nocki zarywam :lol:
Masz rację, u mnie róże mają wydzielone rabatki :funnyface: kulki mają swoje zakątki, a dzieli je murek :) Takie wydumane przez mnie przejście ze świata kolorów i zapachów wszelakich do świata spokoju, ukojenia i refleksji, iglastego zakątka.

Edit.
Tak sobie pomyślałam jednak, że kulki coraz bardziej wychylają się ze swoich wcześniej wyznaczonych ram :rotfl1: Ekspansja postępuje :happy4:
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 12:39 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 13:43 #74456

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
A co to będzie za kulkowe święto na wiosnę ? o tso chodzi ? :ouch:
Widziałam to Twoje przejście ze swiata róż do świata refleksji iglastego zakątka ( jak to pięknie, poetycko ujęłaś :flower2: ) Rozwiazanie genialne, bardzo mi się podoba.
W ogóle Twoj ogród jest przepięknie skomponowany, takie ogrody lubię :flower2:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 13:49 #74457

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka kulkowe święto, to czas młodych przyrostów u iglaków :woohoo: Nie ma większego święta dla miłośników kulek :dance:
Wówczas one wszystkie są cudne i zaskakujące, i mogę zaryzykować stwierdzenie, ze nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy potrafią się zachwycić :happy3:
Murkowa granica jeszcze nie jest kompletna, mam kolejne plany, ale najpierw muszę z tym totkiem się dogadać :rotfl1: No i w życiu trochę spokoju by się przydało :oops:
Już czekam na wiosnę ... rabatka obok ciurkadełkowa skompletowana, teraz tylko wody i kamieni brakuje :think:

Dziękuję za miłe słowa :hug:
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 13:55 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 03 Paź 2012 17:03 #74508

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
pamelka wrote:
Dorotka kulkowe święto, to czas młodych przyrostów u iglaków :woohoo: Nie ma większego święta dla miłośników kulek :dance:
Wówczas one wszystkie są cudne i zaskakujące, i mogę zaryzykować stwierdzenie, ze nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy potrafią się zachwycić :happy3:

A no tak :jeez: pewnie, mi tego nie trzeba tłumaczyć, tylko takie stwierdzenie wyrwane z kontekstu nie wiedziałam jak mam rozumieć :happy4: :laugh1: Zaczęłam nawet podejrzewać, ze jakaś wystawa wiosenna się szykuje , o której nic nie wiem , a powinnam :wink4: To by dopiero było kulkowe święto, trzebaby naprawdę intensywnie w tego totka grać :evil: :happy4: :happy3:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Paź 2012 00:05 #74673

  • Joane
  • Joane's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 259
  • Otrzymane dziękuję: 133
Jolu piękne masz te kulki iglaste. Na początku jak o nich czytałam to nie wiedziałam o jakie kulki się rozchodzi. :oops:
Coraz częściej myślę o ich zakupie, tym bardziej, że mam właściwie idealne podłoże do nich. Tylko nie wiem jak rozumieć to, że czesałaś kulki. O co chodzi, bo ja ciemna w tym temacie. :think:
Jeśli chodzi o kulki z zagadki czy to są nasionka belamkandy. :unsure:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Paź 2012 00:17 #74679

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotko każdy miłośnik kulek wie ... co to się dzieje wiosną :woohoo:
Może zbyt chaotycznie o tym napisałam :blink:
Iglasta wystawa :lol: lepiej tam nie jechać, do szkółek wyprawa bardziej cenną by była :P
Joane jeśli podłoże właściwe, lubisz iglaki ... to tylko chwila do zakochania się w zielonych kulkach :happy4:
Czesanie iglaków to usuwanie ich starszych igieł, które zależnie od odmiany żółkną i opadają po kilku latach ;)
Zagadkę rozwiązałaś bezbłędnie :hug: to są belamnkady :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Joane

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Paź 2012 04:30 #74693

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Pamelko, co to za iglaczek do polowy zolty na zdjeciu z trawami? No oczu nie moge oderwac!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.458 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum